Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 17

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece

545 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  12:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικα σεβομαι την καθε αποσταση την καθε προσπαθεια του καθενος.... ολοι οσοι τρεχουν 42 καποτε απο τα 2 ξεκινησαν.... για καποιους τα 5 ειναι μεγαλυτερος αθλος απο τα 42 αλλων.... οσοι τρεχουμε οσοι γυμναζομαστε το κανουμε - υποτιθεται - για την υγεια μας σωματικη και πνευματικη και προσωπικα γιατι απλα το λατρευω παρα το μεγαλο θεμα με τη μεση μου που με βασανιζει σε καθημερινη βαση... καθε χρονο υπαρχουν τουλαχιστουν 3 αγωνες που ενω εχω δηλωσει συμμετοχη εχω πληρωσει ξενοδοχεια εισιτηρια κλπ δεν παω εξαιτιας της μεσης μου και αρκετοι αλλοι που δεν δηλωνω καν συμμετοχη για τον ιδιο λογο... ουτε λοιπον το οικονομικο ειναι το ζητημα ουτε επι προσωπικου γιατι ειχα κανει προετοιμασια για το Μαραθωνιο και απο το πουθενα καποιοι ανεγκεφαλοι αποφασισαν "για μενα χωρις εμενα"....

για μενα το ζητημα ειναι απλα κοινης λογικης....

και αισθανθηκα την αναγκη να δημοσιοποιησω την υποστηριξη μου σε οσους χθες απο το πουθενα εμαθαν οτι τους απαγορευουν να τρεξουν σε ενα αγωνα για τον οποιο εχουν θυσιασει ωρες απο τη ζωη τους...
"στα πλαισια των οδηγιων του Υπουργειου Υγειας" που κατα τα αλλα ομως επιτρεπουν (οι οδηγειες!!! του.... Υπουργειου!!!!!!) σε ολους να γυμναζονται σε κλειστους χωρους... κλπ κλπ

Επισης θα εχει ενδιαφερον να δουμε αν απο σημερα και τουλαχιστον για τον επομενο μηνα (συμφωνα με τους ειδικους μετα τον Απριλιο ισως να ειμαστε σε θεση να μην... ανησυχουμε....) θα ακυρωθουν ΟΛΟΙ οι αγωνες συμπεριλαμβανομενου του Ημι της Αθηνας (με +12,000 συμετοχες απο πολλες χωρες...) του Μαραθωνιου της Θεσσαλονικης (επισης Διεθνης....) κλπ και φυσικα του αγωνα που εχω δηλωσει συμμετοχη (αν μου το επιτρεψει η υγεια μου) στη Costa Navarino με συμμετοχες απο 50 χωρες.....

Προς το παρον να σας αναφερω πως συμφωνα με τα μεχρι τωρα δεδομενα... 4 Μαρτιου 12.30 το μεσημερι εχουμε 93,455 κρουσματα παγκοσμιως εκ των οποιων τα 81,000 στη Κινα.... 50,700 ασθενεις εχουν ιαθει 100% και 3,200 εχουν πεθανει.... Με εξαιρεση την Ν Κορεα (5300) και την Ιταλια (2500) δεν υπαρχει χωρα στο κοσμο με περισσοτερα απο 300 κρουσματα.... (σε μερικες δεκαδες εκατομμυρια).... Στη χωρα μας εχουμε 8 κρουσματα προερχομενα απο 3 ασθενεις κατ'ουσιαν εκ των οποιων και οι 3 βρεθηκαν στην Ιταλια πριν απο λιγες εβδομαδες - 3 εκ των μερικων... χιλιαδων? δεκαδων χιλιαδων?? που πηγαν στην Ιταλια το προηγουμενο διαστημα και που φυσικα εξακολουθουν και πηγαινοερχονται...

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Edited by - Rocky on 04/03/2020 12:48:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

154 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  12:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

οχι φιλε μου - ειμαι τραυματιας με τη μεση μου και δεν θα ετρεχα.... παλι λαθος κανεις..... και εισαι λιαν προσβλητικος.... αλλα σε συγχωρω.... και το εννοω....

Δεν το έγραψα καθόλου με προσβλητικό τόνο αυτό για το παραλήρημα. Όλοι μας κάνουμε ακριβώς το ίδιο σε περιπτώσεις που θεωρούμε ότι αδικούμαστε, είμαστε εκνευρισμένοι κτλ.
Δεν χαρακτήρισα εσένα τον Rocky γενικά αλλά τα γραφόμενά σου σε αυτό το θέμα και μόνο. Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός.
Αλλά για ξαναδες πιο νηφάλια εκφράσεις τύπου "έλεος κορίτσι μου", "ασήμαντα γιατρουδάκια", "κομπλεξικοί που φθονούν (τι;)", "λυπάμαι για λογαριασμό όποιου διαφωνεί" και πες μου αν έχω α΄δικο.

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece

545 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  13:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To"ελεος" αναφερεται στα... "κοκκινα φαναρια"...

τα ασημαντα γιατρουδακια αυτοχαρακτηριζονται ετσι οταν παιρνουν αποφασεις με δυο μετρα και δυο σταθμα περα απο καθε λογικη

το κομπλεξικοι σε οσους - και ειναι πολλοι - φθονουν αυτους που... προσπαθουν σε καθημερινη βαση να ξεπερασουν δυσκολιες να φτασουν εκει που δεν μπορουν εντος και κυριως εκτος αγωνιστικων χωρων - αληθεια δεν εχεις συναντησει πολλους εσυ? και που βρηκαν μια αφορμη να αυτοικανοποιηθουν με το να καταφερουν να ακυρωσουν ενα αγωνα (απλα γιατι "μπορουν"). Γιατι φυσικα ειναι αστειο να μιλαμε για αναβολη σε... Μαραθωνιο....

και το λυπαμαι για λογαριασμο τους το εννοω απολυτα γιατι οντως λυπαμαι....

τωρα οσον αφορα το επι προσωπικου - nrun - δεν γνωριζω το ονομα σου, το δικο μου ειναι Γιαννης και αναγραφεται στο προφιλ μου - οκ το κλεινουμε εδω... απο πλευρας μου τουλαχιστον. !

Edited by - Rocky on 04/03/2020 13:03:39

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  13:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να ρωτησω αν η αποφαση αναβολης ειναι στο χερι της διοργανωσης η επιβαλλεται απο καπου ? υπαρχει καποια σαφη οδηγία απο το υπουργειο υγείας ?

beyond this point everything will change

tromeus
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  13:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

τα ασημαντα γιατρουδακια αυτοχαρακτηριζονται ετσι οταν παιρνουν αποφασεις με δυο μετρα και δυο σταθμα περα απο καθε λογικη

Ασημαντος γινεσαι οταν δεν αυτοπεριοριζεσαι στην ειδικοτητα σου, αλλα εισαι παντος επιστητου στην γνωμη σου.

Μερικοι ειναι πραγματι ασημαντα γιατρουδακια. Υπαρχει καποιος που χαρακτηριζεται ειδικος λοιμωξιολογος λεει, και γραφει σε γνωστο site με αγγελιες. Αυτος λοιπον γραφει και τα βοδια τον πιστευουν, οτι δεν ξερουμε την θνητοτητα του ιου λεει γιατι το πληθος των ασθενων εξω απο τα νοσοκομεια δεν υπολογιζεται λεει.
Σιγα ρε φιλε, εγω δεν ειμαι γιατρος, μαθηματικος ειμαι, αλλα στα χωραφια σου δεν μπαινω οπως εσυ, ασχετε! Πως πας και λες στο κοσμο, οτι η πραγματικη θνητοτητα ειναι διαφορετικη οταν εχουμε ικανο δειγμα μεσα απο νοσοκομεια, πλοια κλπ? Δηλαδη στις εκλογες πανε και τους μετρανε ολους για τα gallop? H μηπως αυτους που πεθαινουν εξω στο σπιτι τους απο την ασθενεια, τους πετανε απο εναν γκρεμο και δεν καταγραφονται πουθενα?

Και εγω, αν ημουν δημαρχος θα τους ακυρωνα τους αγωνες. Το κεφαλι μου και την καρεκλα μου θα κυτταζα, ετσι παει. Ομως οταν τα υπερωκεανεια με τους Κινεζους, Γερμανους, Ιταλους να σουλατσαρουν στην πολη σου ειναι αγκυροβολημενα, ειναι υποκρισια των πολιτικων να λενε οτι ταχα νοιαζονται για την δημοσιο υγεια!

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece

10944 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  14:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητοί φίλοι, ΣΥΝΤΟΜΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ Η ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΜΑΪΟ - δεν μπορώ να πώ περισσότερα, αν και νομίζω ότι κατέληξαν στην ημερομηνία!
Οπότε κάντε λίγο υπομονή, ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΡΕΞΕΤΕ, ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ!

Και ηρεμήστε καλοί μου φίλοι, ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ...ένα τιμημένο χόμπι κάνουμε!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Deorum
Master Forum-Runner

Greece
7220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  14:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Να βάλτε τα όλα στον Μάιο, όλα την ίδια ημερομηνία ακριβώς, να τιναχτούμε στον αέρα.
Πόσα ακόμα θα πάνε πιο πίσω...
(λέω τον πόνο μου, αγνοήστε με, δεν φταίει κανείς συγκεκριμένα... ανωτέρα βία)

Edited by - Deorum on 04/03/2020 15:00:57

Pantazis
Forum-Runner

Greece

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  15:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
17.05 να γίνει, που δεν έχει Μαραθώνιο αλλού. Όχι νωρίτερα από τις 9.00 γιατί πολλοί έρχονται αυθημερόν από Αθήνα. Κακώς ακυρώθηκε ο Μαραθώνιος.

Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...

Edited by - Pantazis on 04/03/2020 15:10:37

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10356 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  15:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ψυχραιμία σε όλους, ο Rocky έχει πολλά δίκια.

Γενικά, αυτές είναι αποφάσεις που δεν πρέπει να αφήνονται στους διοργανωτές.

Η Ιταλία μόλις έκλεισε σχολεία και πανεπιστήμια, άργησαν και πάλι, θεωρώ ότιεδώ είναι θέμα ημερών να γίνει και πρέπει να γίνει.
Θεωρώ ότι πρέπει άμεσα να αναβληθούν όλοι οι αγώνες μέχρι και τον Απρίλιο, όλες οι αθλητικές διοργανώσεις κεκλεισμένων των θυρών.

Πρέπει το κράτος να κάνει συνεχείς και έντονες προτροπές στον κόσμο να μην βγαίνει, να μην συγχρωτίζεται, να μην πάει σινεμά κτλ για έναν μήνα.
Συνεχείς και έντονες προτροπές σε κάθε εταιρεία για δουλειά από το σπίτι.

Περιορισμός κάθε συγκέντρωσης πάνω από 1,000 άτομα.

Όλα άμεσα.

Φυσικά, προκύπτουν πολλά ενδιαφέροντα ερωτήματα σχετικά με τέτοιου είδους ολοκληρωτικές, αντισυνταγματικές, αντιδημοκρατικές πρακτικές, η καραντίνα πχ όσο δικαιολογημένη και να είναι, συνιστά άμεση, αισχρή και απόλυτη απαγόρευση κυκλοφορίας που ούτε στυγνά δικτατορικά καθεστώτα, ούτε σε δυστοπικά graphic novels, δεν εφαρμόζουν. Επίσης εντυπωσιακή είναι η αποδοχή του κόσμου, ακόμα και αν είναι δικαιολογημένα μέτρα. Πολύ εύκολα και αναίμακτα υποκύπτουμε σε επιβαλλόμενους δρακόντιους περιορισμούς όταν υπάρχει (και πειθόμαστε) σημαντικός λόγος... Δεν έχω ξεκάθαρη άποψη, προβληματίζομαι...

(εκεί που δεν προβληματίζομαι και είμαι απόλυτος είναι η μπαρουφάκεια καραμπινάτη παραβίαση κάθε γράμματος και πνεύματος του νόμου περί προσωπικών δεδομένων (GDPR) από την ΑΑΔΕ που στέλνει emails από άλλο υπουργείο και φορέα ενώ κανένας μας δεν έχει δώσει τέτοια συναίνεση. Θα άξιζε όταν τελειώσει όλο αυτό να γίνουν κάποιες αγωγές να δούμε τι θα πουν τα δικαστήρια...)

(τα edit ήταν κάποια typo)

Edited by - Rigelian on 04/03/2020 15:45:14

dpkouk
ellanodikis

Greece

11862 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  16:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδες επαναλαμβανω την εμπειρια του βιετναμ ζωντας τη -επαγγελματικα- στο πετσι μου με σοβαρες συνεπειες, πιστεψτε με. εκλεισαν ολα τα δημοσια/ιδιωτικα σχολεια, πανεπιστημια, ωδεια, παιδ. σταθμους κλπ απο τις 29/1 σε ενα κρατος με νοοτροπια...κινας, 95 κατι εκατ πληθυσμο κ 16 μονο κρουσματα παρολο που ναι διπλα στην κινα με κοινα συνορα. δεν ειμαι τρομολαγνος κ μακρια απο μενα η υπερβολη κ πανω απο ολα ψυχραιμια...αλλα ενα χομπι ειναι στην τελικη...ειδατε στο τοκιο, 100 δρομεις σε major marathon...εμεις (παροτι χιλιαδες μιλια μακρια παντα πρωτο πληθυντικο...) εχουμε ηδη 9 κ στην ευρωπη γινεται της πληρωμενης γυναικος το σιδηρουν κιγκλιδωμα...ψυχραιμια, κοινη λογικη (εδω ετσι το αντιμετωπιζουν οι περισσοτεροι) κ απο αγωνες ας ειμαστε καλα...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10356 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  16:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.naftemporiki.gr/story/1568378/apantiseis-se-nea-erotimata-pou-prokuptoun-gia-ton-koronaio

https://www.kathimerini.gr/1067381/article/epikairothta/ellada/oktw-komvika-shmeia-gia-thn-diaspora-toy-korwnoioy-sthn-ellada

Συντρέχτη, ίσως το Βιετνάμ έχει τόσα λίγα καταγραφόμενα κρούσματα διότι έκλεισε εγκαίρως τα σχολεία. Ίσως και γιατί δεν πάνε για εξετάσεις, δεν ξέρω...

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10356 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  16:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γενικά, διαβάστε Αντώνη Δαρζέντα και https://www.athensvoice.gr/life/health/625879_koronaios-i-ekklisi-tsiodra-mas-afora-oloys

tromeus
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  16:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α μπα... Ἡ Πανουκλα του Albert Camus ειναι για μενα το καλυτερο αναγνωσμα τωρα :)

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece

10944 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  17:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ααααχαχαχαα

ποιοι αγώνες;;;
ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!!!!

Διαβάστε εδώ:

https://www.in.gr/2020/03/04/greece/koronaios-se-krisimi-katastasi-9o-krousma-diasolinomenos-sto-nosokomeio-tis-patras/

MARIOS2020
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  17:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Αγαπητοί φίλοι, ΣΥΝΤΟΜΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ Η ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΜΑΪΟ - δεν μπορώ να πώ περισσότερα, αν και νομίζω ότι κατέληξαν στην ημερομηνία!
Οπότε κάντε λίγο υπομονή, ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΡΕΞΕΤΕ, ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ!

Και ηρεμήστε καλοί μου φίλοι, ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ...ένα τιμημένο χόμπι κάνουμε!

Σε 2 μήνες θα έχει εξαλειφθεί ο ιός δηλαδή? Μπράβο αισιοδοξία...
Page: of 17 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000