Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 ακριβοι πλεον οι αγωνες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

giannis1970
Forum-Runner

137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/10/2017 :  15:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να λογικευτουν λιγο οι κυριοι που οργανωνουν αγωνες γιατι σε λιγο θα τρεχουν μονοι τους

Travis
Newbie Forum Runner

Greece


27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2017 :  17:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπίζνες παντού... ευτυχώς υπάρχουν ακόμα πολλοί αγώνες, είτε συλλόγων (αθλητικών και πολιτιστικών),είτε φορέων που σέβονται ακόμα τους ερασιτέχνες δρομείς...Κι ας μην έχουν τσιπακια, τζελακια και δωράκια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2017 :  21:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
E, αν δεν σας αρέσει, μην πάτε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  04:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λογικό δεν είνα να είνα "μπίζνα"; Αν δεν ήταν μπίζνα, θα διοργάνωνε ο καθ' ένας αγώνες. Η διοργάνωση ενός αγώνα έχει πολύ "τρεξιμο" , κόπο και χρόνο. Γιατί να το κάνει λοιπόν κανείς αν δεν είναι να πληρωθεί;
Αν είναι ακριβό το προϊόν, δεν είναι απαραίτητο να το αγοράσουμε. Και η πόρσε ακριβή είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  09:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@giannis1970: Γράφεσαι στον τοπικό ΣΔΥ της περιοχής σου ή σε κάποιο αντίστοιχο σύλλογο/φορέα και με την ομαδική εγγραφή θα σου βγει (τουλάχιστον) στο μισό. Συν ότι θα αποκτήσεις μια όμορφη δρομική παρέα, με την οποία θα μπορείς να κουβεντιάσεις τα του τρεξίματος δια ζώσης και να κάνεις και μερικές ομαδικές προπονήσεις.


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  10:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Περίπου 600 αγώνες ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ, γίνονται στην χώρα μας, αυτό τον καιρό!
Περίπου 10 κάθε Σ/Κ!
Διαλέγεις άνετα ποιος σου κάνει!


ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hyperdad
Forum-Runner

Greece


110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  10:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αλήθεια είναι ότι οι τιμές έχουν ξεφύγει αρκετά και ορισμένες φορές δεν έχουν καμία λογική.
Οπότε απλά δεν πάω, τα τελευταία δύο χρόνια έχω περιορίσει δραστικά την συμμετοχή μου.
Θα ήθελα να πάω σε περισσότερους η αλήθεια είναι, αλλά κατά το μέρος που μου αναλογεί δεν πρόκειται να συνδράμω σε απαιτήσεις που τις θεωρώ παράλογες.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  10:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προτιμώ να πληρώσω, παρά να τρέχω δωρεάν και να μου δίνουν νερό σε ποτηράκια μιας χρήσεως μικροσκοπικού μεγέθους, τα αποτελέσματα να βγαίνουν μετά από μία εβδομάδα, τα μετάλλια να είναι από τα Jumbo με... αυτοκόλλητο από πίσω που να αναφέρει τη διοργάνωση και μέχρι τελευταία στιγμή να περιμένω σε ουρές κάθε είδους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petaloudas
Forum-Runner

108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  11:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπραβο αερατοι να μαζευοασαστε κ να τρεχετε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  11:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υποθέτω ότι το πρόβλημα δεν είναι το δωρεάν ή μη, αλλά αν θεωρούμε ότι τα λεφτά που δίνουμε αξίζουν τις παροχές. Οπότε έχω πάει σε δωρεάν που ήταν ωραίοι αγώνες έστω και με λίγες παροχές (μόνο νερό) γιατί είχαν μια ωραία/αγαπησιάρικη ατμόσφαιρα, σε άλλους με αντίτιμο που είπα ότι και λίγα έδωσα, και σε άλλους που είπα ότι μου πιάσανε τον ποπό. Αυτό που πιστεύω είναι ότι έχει αυξηθεί η 3η κατηγορία (του ποπού). Κατά τα άλλα αγώνες υπάρχουν να φάνε και οι κότες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  11:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by petaloudas

μπραβο αερατοι να μαζευοασαστε κ να τρεχετε


Προσωπικά, κάθε άλλο παρά αεράτος είμαι.
Αλλά υπάρχουν δωρεάν, αγώνες που αξίζουν τα λεφτά τους, τσιμπημένοι, και ακριβοί. Διαλέγεις και παίρνεις.
Πρσωπικά, αν επέλεγα να τρέχω μόνο σε δωρεάν αγώνες, θα διάλεγα και κάποιους για να πάω εθελοντής. Καλό το να τρέχω εγώ και άλλοι να δουλεύουν δωρεάν, αλλά θα πρέπει και εγώ να δουλέψω χωρίς να πληρωθώ για να τρέξουν δωρεάν κάποιοι άλλοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  11:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν υπάρχουν δωρεάν αγώνες. Υπάρχουν αγώνες που δεν χρεώνουν συμμετοχή και πίσω από αυτούς κρύβεται μια τεράστια προσπάθεια πολλών ανθρώπων (συνήθως υποτιμημένη σφόδρα) και χορηγίες.

Edited by - Rigelian on 31/10/2017 11:55:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  12:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Δεν υπάρχουν δωρεάν αγώνες. Υπάρχουν αγώνες που δεν χρεώνουν συμμετοχή και πίσω από αυτούς κρύβεται μια τεράστια προσπάθεια πολλών ανθρώπων (συνήθως υποτιμημένη σφόδρα) και χορηγίες.



αυτό είναι μεγάλη αλήθεια.





________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  12:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και χορηγίες και επιχορηγήσεις θα συμπλήρωνα.
Πόσο είναι οι συμμετοχές στο εξωτερικό?
Ξέρω ξέρω, θα ακούσω μα εκεί είναι 2πλοι-3πλοί ο μισθοί.
Δεν θα διαφωνήσω.
Όμως εδώ τα κόστη είναι ακόμα λιγότερα από το 1/2 - 1/3.
Πάντως για όποιον τον ψάχνει υπάρχουν ακόμα και δωρεάν και πολύ φθηνοί αγώνες.

Απέξω όλα φαίνονται εύκολα, από μέσα υπάρχει τεράστια δουλειά και έξοδα για να γίνει ένας αγώνας. Όποιος θέλει, ας έρθει ΜΙΑ φορά εθελοντής (όχι μόνο για 2 ώρες να δίνει νεράκια - αλλά για μια εβδομάδα να δει τι χρειάζεται, να απαντάει σε μέιλ, να λύνει απορίες, να είναι γραμματεία, να διασταυρώνει τραπεζικούς λογαριασμούς, να απαντάει σε ενστάσεις επί των αποτελεσμάτων, να προγραμματίζει-παραγγέλνει τσιπάκια χρονομέτρησης να να να), να σηκωθεί κατά τις 5 να στήσει αψίδες-κάγκελα-μπανερ, μετά το τέλος του αγώνα να κάτσει να τα μαζέψει ΟΛΑ αυτά και τα νεράκια που έχουν πεταχτεί κατα μήκος της διαδρομής κτλ κτλ κτλ.

Και επειδή 1-2 φορές, άντε το κάνουμε για την καλή μας την καρδιά, την 3η φορά, αρχίζεις κ καταλαβαίνεις ότι αυτό ειναι πλέον μια κανονική εργασία, από την οποία πρέπει να πληρωθείς. Δεν γίνονται όλα από εθελοντές, αλλά πρέπει να μοιράζεις δουλειές σε εταιρίες που θα το χειριστούν πιο επαγγελματικά. Και για να μην παρακαλάς άτομα συνεχώς και τελευταία στιγμή τα οποία ανά πάσα στιγμή θα σε κρεμάσουν, πρέπει να έχεις μια σχετικά σταθερή ομάδα εργασίας στην οποία θα μπορείς να βασιστείς την επόμενη φορά. Αυτό σημαίνει αμοιβή, όπως με λίγα λόγια ... όλες οι δουλειές του κόσμου.

Αλλιώς τα γρανάζια στην μηχανή δεν κινούνται. Όλοι μας έχουμε συμμετάσχει σε δωρεάν αγώνες και είμαστε ευγνώμονες για αυτό. Δεν μπορώ να κατηγορήσω όμως ΚΑΝΕΝΑΝ που θα πει, εγώ ΠΟΥΛΑΩ (να το πω χοντρά) αυτό, και ζητάω τόσα. Δικαιώμα του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  13:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καμιά φορά πάντως, σε αυτόν που τα λέει αυτά θα ήθελα να τον ρωτήσω : Εσείς με τι ασχολείστε?
ΠΧ καθηγητής.
Μα είναι δυνατόν να κερδοσκοπείτε πάνω στην γνώση του μικρού μαθητή;
Να ζητάτε 10 ευρώ την ώρα;
Όλα για το κέρδος πχια;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asxetos
Forum-Runner

Greece
145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2017 :  13:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οπως λεει το ονομα μου θα απαντησω για κεντρικη ευρωπη και δε θα αναφερθω σε μεγαλους αγωνες αλλα για 10 αρακια 20αρακια δρομο και βουνο: συνηθως πληρωνεις 10 με 20 ευρ. Ποτε δεν εχω τρεξει αγωνα δωρεαν. Οι παροχες σε σχεση με τη χωρα μας μηδενικες : μεταλλιο μονο οι πρωτοι (σπανιοτατα ολοι) μπλουζα αγωνα ΠΑΝΤΑ πληρωνεις εξτρα, τροφοδοσια δεν ειναι δεδομενη και συνηθως μονο νερακι! Εκει παντως που υπαρχει χαοτικη διαφορα ειναι στην οργανωση: δρομοι παντα κλειστοι απο οχηματα, σηματοδοτηση για σεμιναρια, πανω κατω κριτες ή εθελοντες μεσα στη διαδρομη πεντακαθαρες διαδρομες πριν και μετα αγωνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000