Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 hoka...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

filipp1969
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2017 :  11:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Vanquish φοβερό παπούτσι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2017 :  08:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.runningwarehouse.eu/searchshoe.html?type=men#cat=RMSALLRUNSH&type=men&search=args&filter_size=175416&vcode=HOKARF&minprice=&maxprice=&filter_type=null&opt_page=1&opt_sort=alphaAtoZ&opt_perpage=20

πολυ καλή προσφορα στα HOKA clifton 4 (102-104 euros) ολα τα νουμερα,
δωρεαν μεταφορικα για Ελλαδα (αγορες ανω των 100 ευρω)...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tata
Newbie Forum Runner

Greece


17 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2017 :  19:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Sportshoes έχει ΗΟΚΑ CLIFTON 4 με 72 ευρώ και άλλα καινούργια μοντέλα σε φοβερές τιμές.Χτυπησα vanquish 3 εγώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petaloudas
Forum-Runner

108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2018 :  16:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έκοψε τα vanquish η hoka, νέος αντικατάστασης τα elevon
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iara
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2018 :  14:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η πλακα ειναι που βλεπεις ενα ογκωδες παπουτσι κ μολις το φορας νοιωθεις ποσο διαφορετικο ειναι , πολυ γρηγορο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giokal
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2018 :  16:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρησιμοποιει κανεις το Speedgoat 2 ή το Mafate Speed 2 ?

Τα δοκιμασα και τα δυο και σαν εφαρμογη το Mafate ειναι πιο "ανετο" και το Speedgoat πιο "αγωνιστικο", αλλα θα ηθελα και την αποψη καποιου που τρεχει καποιο απο αυτα καθημερινα γιατι ειμαι αναποφασιστος (κλασικα ).

Edited by - giokal on 30/05/2018 16:35:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antonis_
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2018 :  13:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για το Speedgoat 2 μπορώ να σου πω, έχω κάνει 150 km είναι πολύ καλό και απορροφητικό σε κραδασμούς τόσο που σε αγώνες στην κατηφόρα πήγαινα κομμάτια για τα δικά μου δεδομένα πάντα και θεωρώ ότι με βοήθησε αρκετά
από άποψη αντοχής δεν θα έλεγα το ίδιο για την σόλα από κάτω, όχι ότι έχει κάτι σημαντικό πρόβλημα αλλά έχει κάποιες μικρό φθορές που για τα 150κμ θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε, εννοώ ακριβώς κάτω από την φτέρνα, θα δω πως θα εξελιχθεί μπορεί και να μην σημαίνει κάτι
στο υπόλοιπο η vibram είναι μια χαρά, και στα πλαινά πάντως είναι πολύ καλά δεν βλέπω φθορές και έχω κάνει και προπόνηση σε πετρώδη εδάφη
θεωρώ ότι είναι όντως πιο αγωνιστικό από το mafate για αγώνες γρήγορους αλλά κάνει και πιο τεχνικά, το mafate ίσως είναι πιο ουλτράδικο αν μπορώ να το πω έτσι
το mafate είχα στοχεύσει και εγώ αλλά δεν το βρήκα στην τιμή που ήθελα, άρα παίζει ρόλο πόσο θα το βρεις το καθένα εκτός και δεν σε ενδιαφέρει
ότι άλλη απορία έχεις πες μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giokal
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2018 :  12:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by antonis_

για το Speedgoat 2 μπορώ να σου πω, έχω κάνει 150 km είναι πολύ καλό και απορροφητικό σε κραδασμούς τόσο που σε αγώνες στην κατηφόρα πήγαινα κομμάτια για τα δικά μου δεδομένα πάντα και θεωρώ ότι με βοήθησε αρκετά
από άποψη αντοχής δεν θα έλεγα το ίδιο για την σόλα από κάτω, όχι ότι έχει κάτι σημαντικό πρόβλημα αλλά έχει κάποιες μικρό φθορές που για τα 150κμ θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε, εννοώ ακριβώς κάτω από την φτέρνα, θα δω πως θα εξελιχθεί μπορεί και να μην σημαίνει κάτι
στο υπόλοιπο η vibram είναι μια χαρά, και στα πλαινά πάντως είναι πολύ καλά δεν βλέπω φθορές και έχω κάνει και προπόνηση σε πετρώδη εδάφη
θεωρώ ότι είναι όντως πιο αγωνιστικό από το mafate για αγώνες γρήγορους αλλά κάνει και πιο τεχνικά, το mafate ίσως είναι πιο ουλτράδικο αν μπορώ να το πω έτσι
το mafate είχα στοχεύσει και εγώ αλλά δεν το βρήκα στην τιμή που ήθελα, άρα παίζει ρόλο πόσο θα το βρεις το καθένα εκτός και δεν σε ενδιαφέρει
ότι άλλη απορία έχεις πες μου




Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Με βαση αυτα που γραφεις κι αυτα που διαβασα εδω https://hokaoneone.co.nz/blogs/news/trail-running-gurus-review-on-the-mafate-speed-2-speedgoat-2, μαλλον για το mafate με βλεπω. Ψαχνω κατι που θα χρησιμοποιω σε long 30ρια-40ρια ή και σε μικροτερες αποστασεις ημερες που θα ειμαι κουρασμενος και θα πηγαινω χαλαρα σε ρυθμους αποθεραπειας. Για τις αλλες χρησεις εχω και τα La Sportiva Mutant που μετα απο 400 χλμ ειναι σαν καινουρια, αλλα δυστυχως μετα το 2ωρο-3ωρο με καταπονουν πολυ.
Στα 125€ τα εχω βρει τα Mafate. Δεν τα λες και φτηνα, αλλα για το συγκεκριμενο μοντελο που ειναι απο τα πιο ακριβα Hoka ειναι σχετικα καλη τιμη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2018 :  21:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το Mafate 2 είναι βαρύ,θα πήγαινα σε speedgoat 2,για το Mutant δεν έχεις άδικο είναι γιά 25άρια το πολύ.
Και το challenger atr είναι καλό αλλά γλυστράει λίγο σε κατηφόρες με ψιλό χώμα,αν είχε τη σόλα του speedgoat θα ήταν τέλειο.

όχι πολύ ποδώκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papori1968
Advanced Forum-Runner

Greece


217 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2018 :  09:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit papori1968 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα είδα αυτή την αγγελία όπου αλλάζει τη σόλα σε hoka one one με σόλα VIBRAM ZEGAMA. Ο κύριος που έβαλε την αγγελία είναι στο Λιτόχωρο.

https://www.facebook.com/groups/498124117032113/permalink/925918644252656/

Αν θέλετε κάντε ένα like στη σελίδα https://goo.gl/zud3J4
Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iara
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2018 :  19:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στην Ελλαδα παντως οι τιμες στα hoka ειναι απο 'αλλο' πλανητη ...να ναι καλα το εξωτερικο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thestria
Forum-Runner

Greece
174 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2018 :  22:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by iara

στην Ελλαδα παντως οι τιμες στα hoka ειναι απο 'αλλο' πλανητη ...να ναι καλα το εξωτερικο


Και όμως ΜΠΟΡΕΙΣ να βρεις και στην Ελλάδα καλές τιμές σε Hoka.
Έχω αγοράσει πάνω από δέκα ζευγάρια παπούτσια Hoka τα τελευταία χρόνια. Όντως στα καταστήματα του εξωτερικού βρίσκεις "καταπληκτικές" τιμές ακόμα και σε νέα μοντέλα. Πρόσφατο παράδειγμα, στο sportsshoes είχε τα hupana 2 σε κόκκινο χρώμα 57 ευρώ. Πήρα για εμένα και για ακόμα δύο φίλους. Στην Ελλάδα είναι στο κατοστάρικο η τιμή (-43%).
Πριν όμως τρεις μήνες πήρα hupana με 100 ευρώ από εξωτερικό και το ίδιο διάστημα το βρήκα 90 στην Ελλάδα.
Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεις Hoka στο Performance Store. Είμαι σίγουρος ότι τα παιδιά του καταστήματος θα σε δώσουν "ανταγωνιστική" τιμή...

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iara
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/06/2018 :  12:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρήσιμη η πληροφορία σου φίλε μου, ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2018 :  12:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα ,γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν HOKA clifton στην Αθήνα?
Το νούμερο μου σε HOKA πρέπει να είναι 46,2/3 ή 47 .
Ευχαριστώ.
Στην Θεσσαλονίκη θα πάω σε 2 βδομάδες αλλά θα εχουν ξεκινήσει οι εκπτώσεις και νομίζω ότι θα έχουν εξαφανιστεί.

Το φαινόμενο HOKA εχει ταράξει τα νερά της παγκόσμιας παπουτσοβιομηχανίας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giokal
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2018 :  13:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

Καλημέρα ,γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν HOKA clifton στην Αθήνα?
Το νούμερο μου σε HOKA πρέπει να είναι 46,2/3 ή 47 .
Ευχαριστώ.
Στην Θεσσαλονίκη θα πάω σε 2 βδομάδες αλλά θα εχουν ξεκινήσει οι εκπτώσεις και νομίζω ότι θα έχουν εξαφανιστεί.

Το φαινόμενο HOKA εχει ταράξει τα νερά της παγκόσμιας παπουτσοβιομηχανίας.



Πέτρο στην Αθήνα σίγουρα εχει hoka το extremepro στο Περιστέρι και το Outrun στον Φλοίσβο.

Πάντως συγκεκριμένα για τα Clifton επειδή ήδη στο εξωτερικό κυκλοφόρησε το νέο μοντέλο 5, θα πέσει αρκετά η τιμή του υπάρχοντος 4. Οι αλλαγές είναι μικρές και αυτές κυρίως στο ύφασμα. Αν ξερεις το νούμερο σου συνήθως βρίσκεις καλές ευκαιρίες στο εξωτερικό την περίοδο που αλλάζουν τα μοντέλα. Όσον αφορά το μήκος το clifton είναι αυτό που λέμε true to size.

Edited by - giokal on 18/06/2018 13:12:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000