Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 forerunner 235
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

hercules
Newbie Forum Runner



34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/02/2018 :  10:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα στην ομάδα, είμαι πρόσφατα κάτοχος του fr235 και διαπίστωσα οτι είναι ανακριβές στις μετρήσεις του.....σε προπόνηση στο ταρτάν του στίβου, το πέρασμα στα 10 χιλιόμετρα μου τα έδειξε περίπου 250 μέτρα πιο νωρίς. Παλαιότερα ήμουν κάτοχος του 225 κ όσα χρόνια το δούλεψα τέτοια απόκληση δεν μου έβγαλε ποτέ (οι αποκλήσεις του 225 ήταν περίπου +-5 μέτρα το χιλιόμετρο). Γνωρίζει κανένας φίλος εάν μπορεί αυτό να διορθωθεί (ίσως με κάποια ρύθμιση στο ρολόι) ή δεν γίνεται κάτι σε αυτή την περίπτωση..Ευχαριστώ

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2018 :  14:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το 230 που έχω δυο χρόνια τώρα, ποτέ δεν μου έχει βγάλει τόσο μεγάλη διάφορα. το πολύ να είναι 50~70 μέτρα στα 10Κ.
Αυτό που εχω παρατηρήσει είναι ότι το λάθος συνήθως είναι σχετικά μεγαλύτερο στο πρώτο χιλιόμετρο. Αν το πρώτο Κ το βγάλει καλά, ολο το 10ρι θα βγει χωρίς μεγάλο λάθος.

Αυτό που κάνω τελευταία και βλέπω οτι βοηθάει είναι να μην ξεκινάω αμέσως μόλις πρασινίσει το GPS αλλά περιμένω μισό λεπτό ακόμα

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2018 :  16:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by papako

το 230 που έχω δυο χρόνια τώρα, ποτέ δεν μου έχει βγάλει τόσο μεγάλη διάφορα. το πολύ να είναι 50~70 μέτρα στα 10Κ.
Αυτό που εχω παρατηρήσει είναι ότι το λάθος συνήθως είναι σχετικά μεγαλύτερο στο πρώτο χιλιόμετρο. Αν το πρώτο Κ το βγάλει καλά, ολο το 10ρι θα βγει χωρίς μεγάλο λάθος.

Αυτό που κάνω τελευταία και βλέπω οτι βοηθάει είναι να μην ξεκινάω αμέσως μόλις πρασινίσει το GPS αλλά περιμένω μισό λεπτό ακόμα

________
Στέφανος




Μπράβο,κι εγώ το ίδιο έχω παρατηρήσει.Ίσως θέλει ελάχιστο χρόνο να σεταριστεί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000