Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Στεφανιογραφια? Επικινδυνη?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

narcsoul
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 17/09/2018 :  01:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,

Η ερωτηση μου εχει να κανει με την εν λογω εξεταση. Προκεται να κανει η μητερα μου στο Ωνασειο και απο οσα διαβαζω για ποσοστα θνησιμοτητας ( ακομα και αν ειναι χαμηλα ) εχω ανησυχησει αρκετα,

Εχετε εμπειρια απο φιλους συγγενεις η γνωστους σας που υποβληθηκαν σε αυτην την επεμβατικη εξεταση?

Ευχαριστω πολυ

antsa_1
Forum-Runner

85 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2018 :  15:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
H εξέταση αυτή καθ' αυτή δεν περιέχει κάποιο ιδιαίτερο κίνδυνο αρκεί βέβαια ο γιατρός να είναι σχετικός. Την έκανα το 2013 και εκτός και πέσεις στη περίπτωση, έχει γίνει πια εξέταση κατά κάποιο τρόπο ρουτίνας. Το θέμα είναι τι θα βρει στην εξέταση πχ. στένωση αρτηρίας, και αν θα καταφέρει να το αντιμετωπίσει. Αν ο γιατρός είναι γιατρός κανονικός και όχι κατσαπλιάς, μην ανησυχείς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2018 :  19:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένας στους χίλιους παθαίνει έμφραγμα κατά τη διάρκεια της εξέτασης, που δεν είναι και το πιο ασφαλές νούμερο. Ένας στους χίλιους βέβαια είναι στα όρια του "σπάνια", όμως είναι μακριά από το "σχεδόν ποτέ" και κοντά στο "συμβαίνουν αυτά".

Δεν είναι εξέταση ρουτίνας και την κάνουν μόνο όταν υπάρχει καλός λόγος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

weatherman
Forum-Runner



94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2018 :  20:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η νύφη μου έκανε την εξέταση στο Ωνάσειο χωρίς κανένα πρόβλημα. Επαγγελματισμός, συνέπεια, καμία ταλαιπωρία. Η μητέρα μου το 2011 κινδύνεψε σε δημόσιο νοσοκομείο αμέσως μετά την εξέταση.Υπέστη υπογλυκαιμικό επεισόδιο μετά την εξέταση και σώθηκε λίγο πριν πέσει σε κώμα. Στην εισαγωγή είχαμε τονίσει ότι ήταν διαβητική αλλά ουδέποτε ενδιαφέρθηκε κανείς. Στα δημόσια νοσοκομεία η κατάσταση είναι τραγική. Μέσα σε δύο χρόνια(2016-2018) έχασα και τους δύο γονείς μου σε δημόσια νοσοκομεία. Έμεινα μαζί τους ως την τελευταία τους στιγμή και βίωσα τραγικές καταστάσεις, απόγνωση, πόνο και εγκατάλειψη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

narcsoul
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2018 :  21:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενταξει ο γιατρος απο οσο εμαθα κ ειδα ειναι κορυφη. Ερχονται απο μακρυα για αυτον. Ειναι ο επικεφαλης στο τομεα εκει. Απλα οσο να ναι φοβαμαι....σας ευχαριστω παντως, Σημαντικη πολυ η γνωμη και η στηριξη σας.

Στη μητερα μου βρηκαν μια υποψια υσχαιμιας στο μυοκαρδιο μετα απο εξεταση σπινθηρογραφηματος και ταλαιπωρειται απο αρυθμιες πολλα χρονια. Και η εξεταση αυτη γινεται για να δουν αν οντως υπαρχει θεμα η οχι....

Τρεμω για την ημερα της εξετασης....καθως πλησιαζει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000