Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 14ος Διεθνής Μαραθώνιος Δρόμος Μέγας Αλέξανδρος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 14

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 20/01/2019 :  12:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω ο δεύτερος τη τάξει εγχώριος Μαραθώνιος με χαμηλότερο επίπεδο δυσκολίας από την κλασική διαδρομή,οπότε προσφέρεται για ατομικό ρεκόρ,αλλά με ορισμένα υψομετρικά διαρκείας,με μεγαλύτερο την γέφυρα στο 36χλμ και ατελείωτες ευθείες.Στα αρνητικά,που παρατήρησα πέρυσι, το πολύ κακό οδόστρωμα σε αρκετά σημεία,ο ανεφοδιασμός που δεν γινόταν ακριβώς στα χιλιομετρικά σημεία και η μεγάλη εναλλαγή θερμοκρασίας από τους 4-5 βαθμούς και μεγάλη υγρασία στην Πέλλα στους 20+ στην Θεσσαλονίκη.

http://wp.atgm.gr/

Edited by - harris_vak on 20/01/2019 12:48:54

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2019 :  15:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ξέρουμε αν θα βγει κάποια εκδρομή από Απόλλωνα ή από άλλο ΣΔΥ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Travis
Newbie Forum Runner

Greece


27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2019 :  16:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα φροντίσουν φέτος οι διοργανωτές να μην έχουμε τα περσινά καραγκιοζιλίκια με τους χουλιγκάνους να βρίζουν χυδαία και να απειλούν στον τερματισμό,όποιον φοράει μπλούζα συλλόγου απο τα Τέμπη και κάτω;
Γιατί πέρυσι ούτε μια συγγνώμη δε βγήκαν να ζητήσουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2019 :  19:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μα δεν φταίνε αυτοί για τους ουγκανους κάθε ομάδας.

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2019 :  15:55:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν μπορείς να αλλάξεις τον καιρό !!! άνοιξη είναι !!!
quote:
Originally posted by harris_vak

Νομίζω ο δεύτερος τη τάξει εγχώριος Μαραθώνιος με χαμηλότερο επίπεδο δυσκολίας από την κλασική διαδρομή,οπότε προσφέρεται για ατομικό ρεκόρ,αλλά με ορισμένα υψομετρικά διαρκείας,με μεγαλύτερο την γέφυρα στο 36χλμ και ατελείωτες ευθείες.Στα αρνητικά,που παρατήρησα πέρυσι, το πολύ κακό οδόστρωμα σε αρκετά σημεία,ο ανεφοδιασμός που δεν γινόταν ακριβώς στα χιλιομετρικά σημεία και η μεγάλη εναλλαγή θερμοκρασίας από τους 4-5 βαθμούς και μεγάλη υγρασία στην Πέλλα στους 20+ στην Θεσσαλονίκη.

http://wp.atgm.gr/

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2019 :  16:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το αίσθημα τις αδικίας από τις αποφάσεις του αθλητικού δικαστή ήταν αυτό που δημιούργησε τέτοιες συμπεριφορές !!!!
Και από την άλλη δεν είναι διασυλλογικό ή πανελλήνιο πρωτάθλημα για να είσαι υποχρεωμένος να φοράς φανέλα συλλόγου !!
Αν ξέρεις ότι υπάρχουν τέτοιες πιθανότητες να δημιουργηθεί θέμα δεν προκαλείς την τύχη σου !!
quote:
Originally posted by Travis

Θα φροντίσουν φέτος οι διοργανωτές να μην έχουμε τα περσινά καραγκιοζιλίκια με τους χουλιγκάνους να βρίζουν χυδαία και να απειλούν στον τερματισμό,όποιον φοράει μπλούζα συλλόγου απο τα Τέμπη και κάτω;
Γιατί πέρυσι ούτε μια συγγνώμη δε βγήκαν να ζητήσουν.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Travis
Newbie Forum Runner

Greece


27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2019 :  17:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σοβαρά τώρα...;;;Βρίσκεις παράλλογο να φοράω φανέλα συλλογου της Εολσμα-υ ή ακόμα και της ομάδας που υποστηρίζω γιατί 150 κάφροι νιώθουν αδικημένοι στο ποδόσφαιρο;Και θα πρέπει δηλαδη να ξεσπάσουν σε 'μένα;Αλλα τέλος παντων το θέμα μου δεν ειναι αυτοί...Είναι οι διοργανωτες που ανεχτηκαν τον προπηλακισμό μαραθωνοδρόμων.
Και για να μην παρεξηγηθώ,με τη λέξη ανοχή δεν εννοω φυσικά να τους διώξουν.Αυτό ούτε η αστυνομία δεν μπορεί να το καταφέρει.Ήταν όμως υποχρέωσή τους να βγάλουν έστω και μια ανακοίνωση καταδίκης των γεγονότων αυτών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2019 :  21:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία ήταν πέρυσι , ωραίος αγώνας !!!
Μοναδικό που πρέπει να βελτιωθεί είναι η μπλούζα και ο ιμάντας του μεταλλίου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2019 :  21:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ίσως δεν έγινα σαφής!! δεν είσαι υποχρεωμένος να φοράς φανέλα συλλόγου που ανήκει στην δύναμη του ΣΕΓΑΣ εφόσον δεν είναι διασυλλογικός ή πανελλήνιος αγώνας!! που είναι υποχρεωτικό να φοράς την επίσημη φανέλα του συλλόγου σου. Δεν έχω ακούσει κανένα μα κανένα περιστατικό με αθλητή που φορούσε την φανέλα συλλόγου που ανήκει στον Εολσμα-υ , μόνο για κάποιους που φορούσαν φανελάκι από ποδοσφαιρικά σωματεία της Αθήνας-Πειραιά !! που για μένα είναι απαράδεκτα σε αυτόν τον χώρο που βρισκόμαστε τέτοια φαινόμενα οπαδισμού να ενοχλούν τους δρομείς!!!

quote:
Originally posted by Travis

Σοβαρά τώρα...;;;Βρίσκεις παράλλογο να φοράω φανέλα συλλογου της Εολσμα-υ ή ακόμα και της ομάδας που υποστηρίζω γιατί 150 κάφροι νιώθουν αδικημένοι στο ποδόσφαιρο;Και θα πρέπει δηλαδη να ξεσπάσουν σε 'μένα;Αλλα τέλος παντων το θέμα μου δεν ειναι αυτοί...Είναι οι διοργανωτες που ανεχτηκαν τον προπηλακισμό μαραθωνοδρόμων.
Και για να μην παρεξηγηθώ,με τη λέξη ανοχή δεν εννοω φυσικά να τους διώξουν.Αυτό ούτε η αστυνομία δεν μπορεί να το καταφέρει.Ήταν όμως υποχρέωσή τους να βγάλουν έστω και μια ανακοίνωση καταδίκης των γεγονότων αυτών.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HarisPs
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  09:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα, εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, αυτά που δίνουν στο ενισχυμένο πακέτο, αδιάβροχο και σακίδιο, αξίζουν τα 25ευρώ παραπάνω ή να πάω στο απλό πακετάκι να ξεμπερδεύω; Τα παρήχαν και τις προηγούμενες χρονιές;

Ευχαριστώ

---------
Σημασία δεν έχει το ταξίδι, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  10:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το αδιάβροχο είναι μια χαρά αυτό που πήρα από τον νυχτερινό του 2017 για το σακίδιο δεν ξέρω δεν το έχω δει για να έχω άποψή.
quote:
Originally posted by HarisPs

Καλημέρα, εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, αυτά που δίνουν στο ενισχυμένο πακέτο, αδιάβροχο και σακίδιο, αξίζουν τα 25ευρώ παραπάνω ή να πάω στο απλό πακετάκι να ξεμπερδεύω; Τα παρήχαν και τις προηγούμενες χρονιές;

Ευχαριστώ

---------
Σημασία δεν έχει το ταξίδι, αλλά τι θα φάμε όταν φτάσουμε!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Agamemnon
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  10:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα δηλαδή γιατί δεν με πείραξε κάνεις από τους θεατές του αγώνα?άμα θέλει κάποιος να προκαλέσει καλά να πάθει!λίγες μέρες μετά από έναν αγώνα που δεν τελείωσε ποτέ.. πας να τρέξεις σε έναν αγώνα μέσα στην Θεσσαλονίκη με μπλούζα της συγκεκριμένης ομάδας... Sorry αλλά καλά να πάθει!!τα ήθελε και τα έπαθε. Επιλογές είναι αυτές ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  11:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα και από μένα. Για το καθαρά ποδοσφαιρικό σκέλος, δε θέλω να αναφέρω κάτι, στη λογική ότι εδώ είναι ένα δρομικό φόρουμ και όχι το "καφενείο των φιλάθλων". Ό,τι είχα να αναφέρω πάνω στο θέμα, το έχω κάνει σε ανάλογες σελίδες. Σίγουρα, βέβαια, μπορώ να πω ότι η συγκεκριμένη δράση δε με βρήκε σύμφωνο, όχι στη βάση της όσο στην επιλογή γεγονότος.

Από εκεί και πέρα, όμως, κάποια πράγματα είναι καθαρά κοινή λογική, την οποία, βέβαια, φαίνεται πως δεν τη διαθέτουν ή δεν τη χρησιμοποιούν όλοι. Σε μία συγκυρία σαν την περσινή και σε μία πόλη που πραγματικά βράζει και είναι έτοιμη να εκραγεί με κάθε ευκαιρία και γνωρίζοντας από μέρες πριν ότι θα γίνει η συγκεκριμένη "δράση" δε χρειάζεται να σου πει κανείς ότι κάποια πράγματα ΔΕΝ τα κάνεις. Ότι δε ρίχνεις λάδι στη φωτιά. Είναι "κοινός νους" αυτό το πράγμα.

Στην ίδια λογική που μπορεί να είσαι πολύ υπέρ της συμφωνίας των Πρεσπών, μπορεί να διαφωνείς με το συλλαλητήριο και τα "αιτήματά" του, αλλά εκείνη τη μέρα στην Αθήνα δε θα φορέσεις εκείνο το ωραίο κόκκινο μπλουζάκι με τη στάμπα του Τσε Γκεβάρα που είναι το αγαπημένο σου γιατί ο συγκεκριμένος αποτελεί το πρότυπό σου ή επειδή δείχνεις πολύ "μούρη" φορώντας το. Δε χρειάζεται να σου πει κανείς για ποιο λόγο δεν πρέπει να το φορέσεις, το καταλαβαίνεις μόνος σου.

Φέτος θα είναι η δέκατη τέταρτη διοργάνωση του συγκεκριμένου αγώνα. Στις προηγούμενες δεκατρείς (ή έστω δώδεκα), είμαι βέβαιος πως υπήρξαν αρκετές περιπτώσεις δρομέων με φανέλες ομάδων του ΠΟΚ. Το ίδιο και στο Νυκτερινό. Πόσες φορές γίνανε ιστορίες, εξαιρουμένης της περσινής πολύ "ιδιαίτερης" διοργάνωσης; Ο Τέμον ΑΕΚ ήταν και στις 24/11 στον αγώνα για τον Κρυστάλλη φορώντας τη γνωστή του ενδυμασία. Σε μέρα που διεξάγονταν μάλιστα εντός έδρας αγώνες δύο ομάδων της πόλης. Ήμουν από σχετικά νωρίς στο Καυταντζόγλειο και δε θυμάμαι να του την έπεσε κανείς. Το πολύ πολύ να του έγινε καμιά καζούρα επειδή εκείνη τη μέρα η ΑΕΚ έχασε στο Αγρίνιο.

Πάμε στο φέτος, τώρα. Έχω δηλώσει ανοικτά δίπλα στο "καφενείο" ότι είμαι υπέρ των Πρεσπών. Αν, όμως, έρθει φέτος κανείς σε μια πόλη που σε μεγάλο ποσοστό της βράζει και μου φορέσει μπλουζάκι ΣΥΡΙΖΑ ή "η Μακεδονία είναι βουλγαρική" (ΟΚ, δε θα το κάνει κανείς, αλλά το παράδειγμα μπαίνει για την οικονομία της συζήτησης), ε, σόρι, ρε παιδιά, ο βλάκας θα είναι αυτός και όχι αυτοί που θα τον ξυλοφορτώσουν.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  15:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
""η Μακεδονία είναι βουλγαρική" (ΟΚ, δε θα το κάνει κανείς, "
Φωτογραφίες του παρελθόντος με βουλγαρικές σημαίες στην Τούμπα, τις θυμόμαστε ή χρειάζεται να κάνουμε μια πολύ απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο;

Σε έναν Μαραθώνιο, ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να φοράει ό,τι γουστάρει. Αν πέφτει θύμα επίθεσης, φταίνει απόλυτα και μόνο οι επιτιθέμενοι. Μην αφήνουμε την κουλτούρα του βιασμού / "φταίει το θυμα" να μας δηλητηριάζει.

Τιμώ τον ΤΕΜΟΝ ΑΕΚ και είναι απόλυτα απαράδεκτα και καταδικαστέα όσα έγιναν το 2018.

Edited by - Rigelian on 25/01/2019 15:34:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  16:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Rigelian, αν το πλαίσιο της συζήτησης ήταν θεωρητικό, θα είχες απόλυτο δίκιο. Και, επίσης, να συμπληρώσω ότι θα έπρεπε σε όλα τα σημεία των πόλεων να μπορείς να περπατάς με ασφάλεια. Αλλά, εντάξει, όλοι ξέρουμε ότι υπάρχουν κάποιες περιοχές που "δεν περνάς". Επίσης, ειλικρινά μακάρι όλες οι διαφωνίες να λύνονταν με συζητήσεις σε ήπιο κλίμα. Αλλά πολλές φορές ο συνομιλητής σου είναι "φτιαγμένος" επειδή (θεωρεί ότι) έχει δίκιο και κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό σε εκείνη τη συγκυρία. Οπότε, παίζουν τρία τινά. Είτε προσπαθείς, αν όχι να λειτουργήσεις πυροσβεστικά, τουλάχιστον να μη ρίξεις λάδι στη φωτιά μέχρι να "επανέλθει". Είτε αποφασίζεις να μη συμμετάσχεις στη συζήτηση γιατί δε μπορεί να γίνει με τους όρους σου. Είτε μπαίνεις και συ δυναμικά και το πράγμα καταλήγει σε "όσες φάμε και όσες αρπάξουμε". Εγώ, να πω την αμαρτία μου, παλιά ήμουν στην κουρτίνα 1, αλλά επειδή μεγαλώνοντας κάπου αρχίζει και στερεύει η υπομονή, έχω μετακομίσει στην κουρτίνα 2. Σε καμία περίπτωση, πάντως, δε θα κατέβαινα στον ΑΜΑ φορώντας φανέλα του ΠΑΟΚ, ακόμη και σε ήπιες συγκυρίες και όχι σαν την αντίστοιχη περσινή. Χωρίς κανένας να χρειάζεται να μου πει το γιατί...

EDIT: Επειδή το παραπάνω μπορεί να παρεξηγηθεί, δεν εννοώ ότι δεν έχω υπομονή να μιλήσω μαζί σου επειδή έχουμε μια διαφωνία, αλλά το εξής. Είσαι δρομέας και φανατικός οπαδός της Άνω Παναγιάς. Θες να πας στο μαραθώνιο της Κάτω Παναγιάς, αλλά θέλεις και να τον τρέξεις φορώντας τη στολή της ομάδας σου. Κοίτα, όμως, που σε έναν αγώνα κρίκετ μεταξύ των δύο ομάδων έγινε χαμός σε πολλά επίπεδα, στα μίντια προβλήθηκε κάπως biased ένα κομμάτι του χαμού έναντι κάποιων άλλων και τώρα οι Κατωπαναγίτες που δε φημίζονται και για τις ήπιες αντιδράσεις τους, έχουν κάπως αγριέψει. Μάλιστα, εκείνη τη μέρα έχουν αποφασίσει και μάζωξη στην πλατεία του χωριού, εκεί δηλαδή που θα γίνει ο τερματισμός του αγώνα. "Κρίμα, γαμώτο!", σκέφτεσαι και αρχίζεις να σταθμίζεις τις επιλογές σου. Οι οποίες περιλαμβάνουν τα εξής:

1. "Εντάξει, μωρέ, δεν πειράζει, θα φορέσω φέτος κάτι άλλο και του χρόνου που θα είναι πιο ήρεμα τα πράγματα θα το κάνω όπως θέλω εγώ."

2. "Κρίμα που δε θα τρέξω το συγκεκριμένο αγώνα φέτος, αλλά δε γουστάρω να βάζω νερό στο κρασί μου επειδή οι άλλοι είναι κρετίνοι."

3. "Θα το κάνω όπως γουστάρω no matter what και στην τελική, αν ανάψουν τα πνεύματα, θα τους πω και γω κανά γαλλικό να μάθουν!"

Μάλλον η κουρτίνα 3 δε μοιάζει και με την πιο σοφή επιλογή, δε συμφωνείς; (άσχετα αν μια τέτοιου τύπου ποδοσφαιρική διαμαρτυρία ΔΕΝ έχει θέση σε κάτι πιο ευγενές, όπως ένας αγώνας δρόμου)

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 25/01/2019 16:31:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  16:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποτέ κανένας δεν έχει πειράξει κανέναν ΠΑΟΚτσή στον ΑΜΑ! Έχουν κατέβει πολλοί και μάλιστα τον έναν από αυτούς τον έχω πετύχει 3 φορές και τα λέμε!

Προφανώς κι εγώ δεν θα τρέξω με φανέλλα Ολυμπιακού ή Εθνικής Βόρειας Μακεδονίας στη Θεσσαλονίκη, αλλά ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ είναι το πρόβλημα...

Edited by - Rigelian on 25/01/2019 16:23:17
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 14 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000