Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 14ος Διεθνής Μαραθώνιος Δρόμος Μέγας Αλέξανδρος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 14

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  16:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και αν κάποιοι θεωρούν ότι είναι μοναδικοί, και έχουν άνωθεν το δικαίωμα να τραμπουκίζουν τους "αλλόθρησκους" και ότι όλο το σύμπαν συνωμοτεί μονίμως εναντίον τους, τότε μάλλον θα πρέπει να το ψάξουν αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  16:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Aroulio,Rigelian: Παιδιά, η συγκεκριμένη συζήτηση δεν είναι και δεν έχει και νόημα να γίνει πεδίο ποδοσφαιρικής αντιπαράθεσης. Η βασική μας διαφωνία είναι η εξής. Αν κάποια γεγονότα συνέβαιναν συστηματικά, τότε θα είχε νόημα να στιγματιστεί ο συγκεκριμένος αγώνας ως διοργάνωση, όπως άφησε να εννοηθεί ο φίλος Travis. Απτην άλλη, όταν ο περσινός αγώνας διεξάγεται σε μια πολύ μυστήρια συγκυρία, με κλίμα τεταμένο και έχει ανακοινωθεί μέρες πριν από μερίδα ανθρώπων συγκεκριμένων χαρακτηριστικών ότι θα βρίσκονται στο Λευκό, τότε υπάρχει πλέον και μια ατομική ευθύνη στην όλη ιστορία. Ο διοργανωτής δεν έχει καμία ευθύνη εδώ, γιατί και να τους έλεγε μην έρθετε, δε θα μπορούσαν να σκάσουν "μυστικά" καμιά κατοσταριά και να τα κάνουν λίμπα; Εγώ θα ήμουν πολύ υπέρ κάποιου που θα έβαζε νερό στο κρασί του και μετά θα έβγαινε διαδικτυακά ή οπουδήποτε αλλού και θα στηλίτευε το όλο σκηνικό χωρίς, όμως, να το κάνει χειρότερο.

Πέρυσι τέτοια εποχή είχα κατέβει για Κυριακάτικο LR στην παραλία. Ήταν η μέρα του πρώτου συλλαλητηρίου. Με το οποίο είχα διαφωνίες. Ήξερα, όμως, που βρεθώ. Περνώντας ανάμεσά τους, όσο και να με ξένιζε το σκηνικό ή να μου ανέβαζε το αίμα στο κεφάλι κομμάτι της συνθηματολογίας που ακουγόταν, ούτε θα τους ειρωνευόμουν ποτέ ούτε θα έκανα κάποια κίνηση αποδοκιμασίας ή κάτι που ήξερα πως θα προκαλούσε. Αυτοί τη δουλειά τους εγώ τη δικιά μου και όποια ένσταση/διαφωνία/κτλ. είτε διαδικτυακά είτε κατ΄ιδίαν είτε οπουδήποτε αλλού. Χωρίς να χρειάζεται να μου πει κανείς το γιατί.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  17:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα εγώ δεν έχω κάτι με τη διοργάνωση (την οποία πιθανότατα θα τιμήσω φέτος για 2η φορά). Αλλά με τη συμπεριφορά των "οποιονδήποτε κάποιων" που θεωρούν ότι με βία, το φόβο και την ψυχολογική πίεση, θα περάσει με το έτσι θέλω και μονοπωλιακά η θέση τους.
Τώρα αν "επάνω" αυτό συμβαίνει περισσότερο απ' όσο "κάτω" πρέπει να προβληματίσει κάποιους.

ΥΓ άσε που πολλοί ανέχτηκαν ως το πιο φυσιολογικό πράγμα το να βρίσκεται μια μοτοσυκλέτα στην εξέδρα


Edited by - Aroulio on 25/01/2019 17:09:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  21:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλαρά πρωταθλητης φετος ο ΠΑΟΚ παιδιά, ασε που 14 Απρίλη μπορει να το εχει πάρει κ μαθηματικά
Επειδή φετος μετα απο απουσια 2 χρονων θα δωσω το παρων θελω να ρωτήσω εαν ο περιφερειάρχης Τζίτζι έφκιαξε το δρόμο, ειδικά απο το 32 εως το 39 είναι (η ηταν;) πολυ χάλια..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  22:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επόμενο ήταν εκλογές θα έχουμε !!!
Γερός να είμαι θα είμαι στην εκκίνηση !!! μετά από απουσία ενός χρόνου από μαραθώνιους!!
quote:
Originally posted by zoro

Χαλαρά πρωταθλητης φετος ο ΠΑΟΚ παιδιά, ασε που 14 Απρίλη μπορει να το εχει πάρει κ μαθηματικά
Επειδή φετος μετα απο απουσια 2 χρονων θα δωσω το παρων θελω να ρωτήσω εαν ο περιφερειάρχης Τζίτζι έφκιαξε το δρόμο, ειδικά απο το 32 εως το 39 είναι (η ηταν;) πολυ χάλια..

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2019 :  22:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Ποτέ κανένας δεν έχει πειράξει κανέναν ΠΑΟΚτσή στον ΑΜΑ! Έχουν κατέβει πολλοί και μάλιστα τον έναν από αυτούς τον έχω πετύχει 3 φορές και τα λέμε!



Τον έναν τον πέτυχα κι εγώ στον ΑΜΑ το 2013. Την ίδια μέρα το βράδυ έπαιζαν ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ. Δεν άκουσα να του επιτέθηκε κάποιος την ώρα του έτρεχε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Agamemnon
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2019 :  10:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στους μαραθώνιους του 15-16-17 είχε μαραθωνοδρόμους με φανέλες ομάδων της Αθήνας.
Δεν άνοιξε ρουθούνι και κανείς δεν τραμπουκισε κανέναν.
Τώρα αν σας χαλάει που κάποιοι την πέσανε λεκτικά ΜΟΝΟ σε κάποιον που για την δικιά μου άποψη προκάλεσε την συγκεκριμένη στιγμή και περίοδο , τότε καλύτερα θα πρέπει να κοιτάξετε καλύτερα τον εαυτό σας γιατί είμαι σίγουρος ότι όλοι έχετε βρίσει χυδαία βλέποντας αγώνες και όλοι έχετε μαλώσει για αγώνες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nectarios
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2019 :  12:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι,δεν έχουμε όλοι βρίσει χυδαία,ούτε έχουμε όλοι μαλώσει για αγώνες.
Όλοι έχουμε προβλήματα,αλλά ειδικά εμείς που γράφουμε εδώ μέσα έχουμε βρει ένα τρόπο να ξελαμπικάρουμε,το τρέξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Agamemnon
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2019 :  13:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φαντάζομαι Νεκτάριε πως γενικά δεν έχεις βρίσει στην ζωή σου αλλά ούτε έχεις μαλώσει στον δρόμο.
Συγχαρητήρια είσαι πιθανότατα στο 0.003%.
Αναφέρομαι στο υπόλοιπο 99.997%

Αλλά για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας.

Ο Μέγας Αλέξανδρος είναι ένας "δύσκολος" αγώνας γιατί εκτός από τα χιλιόμετρα έχεις να παλέψεις με τα χωράφια που σε περιβάλλουν για ώρες και κυρίως για την μεγάλη θερμοκρασιακη διαφορά στην αρχή και στο τερματισμό..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/01/2019 :  16:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φετος βαζει ξανα εκδρομη (μεχρι στιγμης) ο Απολλωνας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2019 :  09:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

quote:
Originally posted by Rigelian

Ποτέ κανένας δεν έχει πειράξει κανέναν ΠΑΟΚτσή στον ΑΜΑ! Έχουν κατέβει πολλοί και μάλιστα τον έναν από αυτούς τον έχω πετύχει 3 φορές και τα λέμε!



Τον έναν τον πέτυχα κι εγώ στον ΑΜΑ το 2013. Την ίδια μέρα το βράδυ έπαιζαν ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ. Δεν άκουσα να του επιτέθηκε κάποιος την ώρα του έτρεχε.



Ακριβώς αυτόν, το 13 και το 14 από εντυπωσιακή σύμπτωση τον πέτυχα στον ανεφοδιασμό του 20ου χλμ!

RiffRaff, μείνε μακριά από τα συλλαλητήρια του όχλου για να κρατήσεις την ψυχική σου ηρεμία. Βέβαια, αν συγκρίνουμε τέτοιες καταστάσεις με τον Μαραθώνιο (αγαπημένος ο Μεγαλέκος, τον έχω τρέξει 13-14-15 και ίσως ξανανέβω φέτος) τότε χάσαμε το παιχνίδι διότι υποβιβάζουμε τον Μαραθώνιο σε χουλιγκάνικο event...

Πάντως εμένα η διαδρομή μου αρέσει πάρα πολύ, την χαίρομαι, είναι ταξιδιάρικη και oριακά cult!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2019 :  11:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον για μένα θα λέτε https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10216072932469972&set=a.10204099716227049&type=3&theater
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Nek2000

quote:
Originally posted by Rigelian

Ποτέ κανένας δεν έχει πειράξει κανέναν ΠΑΟΚτσή στον ΑΜΑ! Έχουν κατέβει πολλοί και μάλιστα τον έναν από αυτούς τον έχω πετύχει 3 φορές και τα λέμε!



Τον έναν τον πέτυχα κι εγώ στον ΑΜΑ το 2013. Την ίδια μέρα το βράδυ έπαιζαν ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ. Δεν άκουσα να του επιτέθηκε κάποιος την ώρα του έτρεχε.



Ακριβώς αυτόν, το 13 και το 14 από εντυπωσιακή σύμπτωση τον πέτυχα στον ανεφοδιασμό του 20ου χλμ!

RiffRaff, μείνε μακριά από τα συλλαλητήρια του όχλου για να κρατήσεις την ψυχική σου ηρεμία. Βέβαια, αν συγκρίνουμε τέτοιες καταστάσεις με τον Μαραθώνιο (αγαπημένος ο Μεγαλέκος, τον έχω τρέξει 13-14-15 και ίσως ξανανέβω φέτος) τότε χάσαμε το παιχνίδι διότι υποβιβάζουμε τον Μαραθώνιο σε χουλιγκάνικο event...

Πάντως εμένα η διαδρομή μου αρέσει πάρα πολύ, την χαίρομαι, είναι ταξιδιάρικη και oριακά cult!


Edited by - Skyrunner on 28/01/2019 11:29:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2019 :  12:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

Από εκεί και πέρα, όμως, κάποια πράγματα είναι καθαρά κοινή λογική, την οποία, βέβαια, φαίνεται πως δεν τη διαθέτουν ή δεν τη χρησιμοποιούν όλοι. Σε μία συγκυρία σαν την περσινή και σε μία πόλη που πραγματικά βράζει και είναι έτοιμη να εκραγεί με κάθε ευκαιρία και γνωρίζοντας από μέρες πριν ότι θα γίνει η συγκεκριμένη "δράση" δε χρειάζεται να σου πει κανείς ότι κάποια πράγματα ΔΕΝ τα κάνεις. Ότι δε ρίχνεις λάδι στη φωτιά. Είναι "κοινός νους" αυτό το πράγμα.



quote:
Originally posted by Agamemnon

Εμένα δηλαδή γιατί δεν με πείραξε κάνεις από τους θεατές του αγώνα?άμα θέλει κάποιος να προκαλέσει καλά να πάθει!λίγες μέρες μετά από έναν αγώνα που δεν τελείωσε ποτέ.. πας να τρέξεις σε έναν αγώνα μέσα στην Θεσσαλονίκη με μπλούζα της συγκεκριμένης ομάδας... Sorry αλλά καλά να πάθει!!τα ήθελε και τα έπαθε. Επιλογές είναι αυτές ...



Αυτά τα μυαλά φταίνει που είμαστε ανεπρόκοποι στο ποδόσφαιρο (όπως και σε πολλά άλλα).

Αν ο Έλληνας γνώριζε κάτι περισσότερο από τον μικρόκοσμό του, αν ήξερε πώς ζούνε οι άνθρωποι σε άλλες χώρες, δε θα έλεγε πως είναι αυτονόητη η χουλιγκανική βία. Αλλά εμείς βρίσκουμε αυτονόητο 150 αλήτες να προπηλακίζουν μαραθωνοδρόμους, επειδή λέει "η πόλη βράζει" - που δεν έβραζε, μόνο οι 150 αλήτες έκαναν ότι ήθελαν (ή πιο σωστά, ότι τους έβαζε ο εργοδότης τους να κάνουν).

Για να μάθουμε τι είναι αυτονόητο και κοινή λογική, αναφέρω τους εξής ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΥΣ που είδα όταν το 2012 πήγα και είδα τη Ρεάλ Μαδρίτης εναντίον της Μαγιόρκα στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου: Στο μετρό της Μαδρίτης, καθώς πηγαίναμε προς το γήπεδο, είχε πάρα πολύ κόσμο και καθολου αστυνομία. Ανάμεσα στους φιλάθλους με φανέλες της Ρεάλ, είχε διάσπαρτους φιλάθολυς με φανέλες της Μαγιόρκα. Οι Μαδριδίστας (οι φίλαθλοι της Ρεάλ) έκαναν σα να μην τρέχει τίποτα. Στο γήπεδο δεν είχε ΜΑΤ και η παρουσία της αστυνομίας ήταν απολύτως ελάχιστη: δύο έφιπποι αστυνομικοί σε κάθε πλευρά του γηπέδου και η πολυάνθρωπη ομάδα τεσσάρων ανθρώπων να φυλάνε τα τέσσερα πούλμαν που είχαν φέρει τους οργανωμένους της Μαγιόρκα. Το πρώτο παράλογο ήταν πως τα πούλμαν μπορεί να πάρκαραν πρώτη μούρη μπροστά από το γήπεδο, όμως δεν τα έσπασε κανείς. Μέσα στο γήπεδο, οι φίλαθλοι της Μαγιόρκα κάθισαν ανάκατοι με τους φιλάθλους της Ρεάλ. Το δε απολύτως παράλογο ήταν πως όταν η Μαγιόρκα ισοφάρισε, στην δική μου κερκίδα πετάχτηκαν όρθιοι δύο φίλαθλοι ουρλιάζοντας ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ με το γνωστό μακρόσυρτο ισπανικό τρόπο. Ε λοιπον δε βρέθηκε ούτε ένας χριστιανός να τους πάρει το κεφάλι και να το πετάξει μέσα στο γήπεδο! Στο Καραϊσκάκη και στην Τούμπα αυτός ο πανηγυρισμός θα θεωρούνταν προκλητικός και εκτός του αποκεφαλισμού, θα τους διαμέλιζαν και θα καταβρόχθιζαν τα κομμάτια κιόλας.

Ενάξει, μπορεί οι Ισπανοί από τις πολλές τορτίγιας να να έχουν γίνει πια εντελώς φλώροι. Τον Απρίλιο του 2017 όμως, ήμουν στο Άμστερνταμ, μετά το μαραθώνιο του Ρόττερνταμ, και έτυχε να διεξάγεται το ματς για το Γιουρόπα Λιγκ (είναι η διοργάνωση στην οποία ο ΠΑΟΚ ξεφτιλίζει την Ελλάδα συστηματικά) Άγιαξ-Σάλκε. Ήδη από το πρωί η πόλη είχε γεμίσει κόσμο με γαλάζιες φανέλες. Κανείς δεν τους πείραξε, τι παράλογο. Το βράδυ, σε κεντρική μεγάλη καφετέρια της πόλης, οι μισοί θαμώνες ήταν Γερμανοί, με φανέλες, κασκόλ και πολλή μπύρα και οι άλλοι μισοί Ολλανδοί με φανέλες του Άγιαξ. Το εντελώς παράλογο είναι πως δεν άνοιξε ρουθούνι, ενώ μάλιστα κάποια τραπέζια είχαν ανάκατους φιλάθλους και των δύο ομάδων. Δύο χρόνια μετά, ακόμα το σκέφτομαι και απορώ πώς οι Ολλανδοί δε βρήκαν προκλητικό να φοράς φανέλα ξένης ομάδας στην πόλη τους. Είναι οι Ολλανδοί φλώροι σαν τους Ισπανούς; Υπενθυμίζω η λέξη "χούλιγκαν" είναι ολλανδική.

Βέβαια, όλα αυτά είναι παραλογισμοί, όπως παραλογισμός θα ήταν αν ποτέ ελληνική ομάδα έπαιζε καλό ποδόσφαιρο (δε βλέπονται και αυτή είναι η ωμή αλήθεια) και ακόμα μεγαλύτερος παραλογισμός θα ήταν αν οι Έλληνες φίλαθλοι απαιτούσαν από την ομάδα τους να παίξει μπάλα και να μην πληρώνει επαγγελματίες χουλιγκάνους.

Το τι βρίσκει κανείς αυτονόητο και κοινή λογική εξαρτάται μόνο από τη δική του περιορισμένη οπτική. Τι συνήθισε ο Έλληνας; Φωνές, βρισιές, ξύλο και καθόλου μπάλα. Οπότε του φαίνεται αυτονόητο και αν πας εσύ και ζητήσεις τα αυτονόητα, σου λένε πως είσαι προκλητικός, πως πήγαινες γυρεύοντας και πως δεν έχεις εσύ κοινή λογική.



Υ.Γ.: Όσον αφορά πιθανές φετινές "δράσεις" στο μαραθώνιο Μέγας Αλέξανδρος, καλες οι πατριωτικές εξεγέρσεις, όμως μην ξεχνάμε πως πέρυσι, οι εν λόγω αλήτες, έκαναν συγκέντρωση και είπαν πως δε θα υπηρετήσουν στο στρατό γιατί δεν πήρε πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ. Πολύ την αγαπάνε την πατρίδα τους βλέπω, αλλά μάλλον κι αυτό είναι νεοελληνική κοινή λογική.

Edited by - Bloom on 28/01/2019 12:56:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2019 :  12:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Nek2000

quote:
Originally posted by Rigelian

Ποτέ κανένας δεν έχει πειράξει κανέναν ΠΑΟΚτσή στον ΑΜΑ! Έχουν κατέβει πολλοί και μάλιστα τον έναν από αυτούς τον έχω πετύχει 3 φορές και τα λέμε!



Τον έναν τον πέτυχα κι εγώ στον ΑΜΑ το 2013. Την ίδια μέρα το βράδυ έπαιζαν ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ. Δεν άκουσα να του επιτέθηκε κάποιος την ώρα του έτρεχε.



Ακριβώς αυτόν, το 13 και το 14 από εντυπωσιακή σύμπτωση τον πέτυχα στον ανεφοδιασμό του 20ου χλμ!

RiffRaff, μείνε μακριά από τα συλλαλητήρια του όχλου για να κρατήσεις την ψυχική σου ηρεμία. Βέβαια, αν συγκρίνουμε τέτοιες καταστάσεις με τον Μαραθώνιο (αγαπημένος ο Μεγαλέκος, τον έχω τρέξει 13-14-15 και ίσως ξανανέβω φέτος) τότε χάσαμε το παιχνίδι διότι υποβιβάζουμε τον Μαραθώνιο σε χουλιγκάνικο event...

Πάντως εμένα η διαδρομή μου αρέσει πάρα πολύ, την χαίρομαι, είναι ταξιδιάρικη και oριακά cult!



Και τι να κάνω, ρε συ Rigelian, να μην τρέξω επειδή έχει συλλαλητήριο; Μη σου πω πως δεν υπάρχει και καλύτερη συγκυρία. Τρέχοντας στην άδεια από αυτοκίνητα Μ. Αλεξάνδρου ήταν σα να βρίσκεσαι στο Νυκτερινό! Απλά ήταν μέρα.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2019 :  16:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 14 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000