Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως αντιμετωπίζετε το θέμα "κορονοϊός";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2020 :  20:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τώρα κι εσύ Deorum, ρωτάς ιατρικά θέματα....Όποιος είναι γιατρός και διαβάσει αν πούμε κάτι ιατρικό, θα γελάει με τις μπούρδες που θα διαβάσει.

LEON T Βαγγέλης Χαρατσής λέγεται, 58 χρονών. Λέω το όνομά του διότι έχει μιλήσει στην τηλεόραση και στην εφημερίδα διότι ήθελε να πει για την εμπειρία του (αλλά αυτό ήταν πριν μπει μέσα στο νοσοκομείο. Στην αρχή ήταν σε καραντίνα στο σπίτι και μετά χειροτέρεψε.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2020 :  20:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω Αλεξανδρα οχι δεν τον γνωριζω....ελπιζω να γινει καλα και να βγει συντομα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2020 :  20:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ δεν γράφω μπούρδες... ρωτάω... και μου έχουν μάθει ότι "δεν υπάρχει χαζή ερώτηση"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2020 :  20:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εγώ δεν γράφω μπούρδες... ρωτάω... και μου έχουν μάθει ότι "δεν υπάρχει χαζή ερώτηση"





Λέω για τις μπούρδες που θα γράψει ένας που δεν είναι γιατρός. Το κοντό του και το μακρύ του. Pat pat
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2020 :  21:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ioma

quote:
Originally posted by Deorum

σχεδόν 800 νεκροί σήμερα στην Ιταλία. Μόνο σήμερα.


Η Ιταλία μπήκε καραντίνα 8 Μαρτιου .Η καραντίνα θέλει 20 ημερε3 για να αποδώσει, οπότε από τέλη εβδομάδας ελπίζουμε να δούμε αποτελέσματα.Αυτό εννοώ όραν λέω να φιλτράτε τα νέα .



Τείνω να συμφωνήσω, για να δούμε...
Βγαίνω και κάνω κάθε μέρα 2-3 χλμ γρήγορο περπάτημα στους δρόμους του Π Φαλήρου, όχι στην Παραλιακή. Υπάρχει κόσμος που περπατάει, κυρίως μόνος, και πάντα (όσο έχω παρατηρήσει) κρατά τις αποστάσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2020 :  21:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν με το καλό τελειώσει όλο αυτό (με πoιο καλό δηλαδή; "Με τις απώλειες", να λέμε), θα έχει μείνει το "πανδημικό σύνδρομο": δε θα αφήνουμε να μας πλησιάζει πολύ ο άλλος, θα έρχεται προς τα εμάς και εμείς θα κάνουμε μισό βήμα πίσω.

Edited by - ALEXANDRA on 21/03/2020 23:13:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2020 :  22:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα έχουμε πολλά ψυχολογικά προβλήματα μετά, κάθε ηλικία, ειδικά τα παιδιά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  00:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
In the Battle Against Coronavirus, Humanity Lacks Leadership
Yuval Noah Harari is a historian, philosopher and the bestselling author of Sapiens, Homo Deus and 21 Lessons for the 21st Century.


https://time.com/5803225/yuval-noah-harari-coronavirus-humanity-leadership/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  01:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

In the Battle Against Coronavirus, Humanity Lacks Leadership
Yuval Noah Harari is a historian, philosopher and the bestselling author of Sapiens, Homo Deus and 21 Lessons for the 21st Century.


https://time.com/5803225/yuval-noah-harari-coronavirus-humanity-leadership/



Το διάβασα πριν λίγο και σε σκέφτηκα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  06:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Όταν με το καλό τελειώσει όλο αυτό (με πoιο καλό δηλαδή; "Με τις απώλειες", να λέμε), θα έχει μείνει το "πανδημικό σύνδρομο": δε θα αφήνουμε να μας πλησιάζει πολύ ο άλλος, θα έρχεται προς τα εμάς και εμείς θα κάνουμε μισό βήμα πίσω.



μην συμβει το αντιθετο θα ελεγα...


Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  08:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήρθε και ο καιρός να κάνουμε πράξη το "Μένω επαρχία". Πιο χαλαρή ατμόσφαιρα πιο χαλαρή διάθεση. Μπορεί να υπολείπεται με κάποιο τρόπο της πρωτεύουσας και συμπρωτεύουσας, όμως διατηρούνται οι ανθρώπινοι ρυθμοί ζωής.

Και για να συμπληρώσω τον Γιώργο: Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις αλλά χαζές απαντήσεις.

Rigo όταν η ΕΕ(συγνώμην ΓΕ) δέχεται να συναλλάσσεται με πιο "δημοκρατικές" χώρες όπως η Τουρκία, η Ουγγαρία είναι το πρόβλημα ή η πολιτική ηθική της ΕΕ; Και επειδή το Κράτος θεωρείται "κακό" με αυτά που πιθανόν σκέφτεται να επιβάλει, μπορείς να μου πεις τι πιθανόν θα κάνει η ΕΕ για να πάρει πίσω το χρήμα που "διέθεσε"; Βέβαια όταν πρόκειται για την ΕΕ όλα είναι "δίκαια και γίνονται πράξη"!
Και μην ξεχνάς, η ξεχειλωμένη δεξιά με την ξεχειλωμένη αριστερά στον στρόγγυλο πλανήτη μας συναντιόνται!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  11:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γρηγορη, κωστα, γιωργο βαλτε gif στο φορουμ που να δειχνει πως πηρα ποπ κορν κ περιμενω απαντηση απο ριγκο

η επαρχια φοβαμαι βασιλη ειναι πιο ευαλωτη λογω υποστελεχωσης...αν το τσιμπησεις εκει αστα να πανε...βεβαια μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων..φιλοι στα χανια ανεβηκαν στα λευκα ορη που μονο το χιονι σε βρισκει και τα τσακαλια...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  13:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.kathimerini.gr/1070337/article/epikairothta/ellada/kastoria-met-empodiwn-diakomidh-as8enoys-epeidh-oikogeneies-ekanan-volta

γιατί εμένα μου φαίνεται εντελώς υπερβολική αυτή η είδηση...?
Καθυστέρηση η διακομιδή....? Γιατί πάτησε μια κόρνα το ασθενοφόρο? ΠΟΣΗ ΩΡΑ Δηλαδη χρειάστηκε ο πεζός και η παρέα του να κάνει στην άκρη, για να περάσει το ασθενοφόρο...? 2'' περίπου? Είναι αυτό είδηση να κυκλοφορήσει σε πανελλαδικής εμβέλειας εφημερίδα?
Έλεος κάπου όπως και η αυξημένη κίνηση στα διόδια. Αυξημένη κίνηση ο τίτλος, στο 1/3 η κίνηση εντός του Αρθρου.

Πείτε ρε παιδί μου, θέλουμε πιο αυστηρά μέτρα, έχω πει πολλές φορές θα τα δεχτώ, θα πειθαρχίσω και οι ειδικοί ξέρουν καλύτερα. Μην κοροιδεύομαστε μεταξύ μας, δλδ μην με βάζεις στο τρυπάκι ότι δουλεύεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  13:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

https://www.kathimerini.gr/1070337/article/epikairothta/ellada/kastoria-met-empodiwn-diakomidh-as8enoys-epeidh-oikogeneies-ekanan-volta

γιατί εμένα μου φαίνεται εντελώς υπερβολική αυτή η είδηση...?
Καθυστέρηση η διακομιδή....? Γιατί πάτησε μια κόρνα το ασθενοφόρο? ΠΟΣΗ ΩΡΑ Δηλαδη χρειάστηκε ο πεζός και η παρέα του να κάνει στην άκρη, για να περάσει το ασθενοφόρο...? 2'' περίπου? Είναι αυτό είδηση να κυκλοφορήσει σε πανελλαδικής εμβέλειας εφημερίδα?
Έλεος κάπου όπως και η αυξημένη κίνηση στα διόδια. Αυξημένη κίνηση ο τίτλος, στο 1/3 η κίνηση εντός του Αρθρου.

Πείτε ρε παιδί μου, θέλουμε πιο αυστηρά μέτρα, έχω πει πολλές φορές θα τα δεχτώ, θα πειθαρχίσω και οι ειδικοί ξέρουν καλύτερα. Μην κοροιδεύομαστε μεταξύ μας, δλδ μην με βάζεις στο τρυπάκι ότι δουλεύεις.


κ κουφος να σαι βλεπεις κ κανεις στην ακρη...

παει γ ολικη απαγορευση(;)

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2020 :  13:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι ρε σύ, μιλάμε για μερικές παρέες πεζών,όχι για αμάξια που έχουν κλείσει τον δρόμο.

Τελοσπαντων ειναι δυσκολες στιγμές, ας διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας.

Οι αγγλοι να ξέρετε πάνε για μεγαλύτερο βατερλό από ότι οι Ιταλοί. Θα ξεκλειριστούν εντελώς. Οι παμπ εκεί είναι ακόμα γεμάτες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000