Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 αγωνες μετα τον COVID-19
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2020 :  11:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Ρε παιδιά, οι επιστημονικές απόψεις δεν είναι θέσφατα, ούτε οι λοιμοξιολόγοι είναι ελέω Θεού βασιλείς για να τους προσκυνάμε, θέλω να θεωρώ ότι δεν ζούμε επιστρέψαμε στον Μεσαίωνα, κρίνονται και κρινόμαστε όλοι. Ούτε στην πυρά να ρίχνουμε όσους εκφράζουν άλλη άποψη, ούτε πρόβατα είναι όσοι επιλέγουν να ταυτιστούν με μια συγκεκριμένη, επικρατούσα αυτόν τον καιρό, επιστημονική άποψη.

Έχουμε ελάχιστα κρούσματα, ακόμα πιο ελάχιστους θανάτους, μόλις 20% κατειλημμένες ΜΕΘ και οι πολύ χειρότεροι σε όλα Γάλλοι ετοιμάζονται να βάλουν κόσμο στα γήπεδα, κι εδώ συζητάνε για μάσκες παντού στην Αθήνα, έλεος κάπου (όπως λέει η νεολαία).

Μην χάνουμε το μέτρο, ο κάθε ένας μας πρώτα απ' όλα...

Για να μην παρεξηγηθώ, είμαι ενάντια σε κάθε διαδήλωση, όπως πάντα, και υπέρ της εφαρμογής των νόμων, όσο ηλίθιοι και γελοίοι κι αν είναι (υποκειμενικότατη θεώρησή μου), όπως πάντα επίσης.




Μου δίνεις "πάσα" για την ατομική ευθύνη, η οποία δυστηχως σε πολλούς από εμάς λείπει. Σε super market βλέπω ανθρώπους να φοράνε λάθος την μάσκα, να μην βάζουν αντισιπτικό και γενικότερα να μην κρατάνε μέτρα ασφαλείας.

Θα μεταφέρω δύο εμπειρίες.
- Τελευταία, επισκέφτηκα ενα take away cafe. Η απόσταση του προσωπικού με τον πελάτη ήταν λιγότερη από 1 μέτρο. Στην επιχείρηση είμασταν 3 άτομα, ενω έπρεπε να είμασταν 2. Οι δύο γυναίκες δεν φορούσαν μάσκα (ακόμα και αν συστήνεται) ενώ το προσωπικό την είχε βγάλει. Οταν την ρώτησα γιατί δεν έχουν μέτρα ασφαλείας μου απάντησε πως δεν φορά μάσκα γιατι ζεσταίνεται, ενώ για το plexy glass δεν ξέρει για ποιον λόγο δεν το έχει βάλει η επιχείρηση.

- Επίσης, την ίδια μέρα επισκέφτηκα ένα fast food της πόλης. Το μαγαζί είχε plexy glass, το προσωπικό φορούσε μάσκες. Η ανακοίνωση ανάφερε πως πρέπει να είμασταν 3 άτομα και την ίδια στιγμή είμασταν 9 άτομα, ο ένας κολλητά στον άλλον. Φυσικά φορούσα μάσκα. Την ίδια στιγμή με ρώτησε το προσωπικό της επιχείρησης γιατι φοράω. Της απάντησα πως φοράω για την προσωπική μου υγεία.

Δεν ξέρω.. απλά μου έχουν τύχει αυτές οι περιπτώσεις που με κάνουν να πιστεύω πως απουσιάζει η "κοινή λογική", η "παιδεία" από αρκετούς ανθρώπους και η ατομική ευθύνη.

Ευτυχώς ζώ στην επαρχεία που όχι μόνο δεν έχουμε ανησυχητικά κρούσματα, αλλά με κάνει να σκέπτομαι όσο θετικά γίνεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2020 :  11:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by mike07

Τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο τον έχουν οι "ειδικοί".



Θέλει κάποια προσοχή αυτό, η ζωή είναι πολύπλοκη, οι συνθήκες και οι συμβουλές αντικρουόμενες σε κάθε τομέα. Υπάρχουν διαφορετικές απόχεις ακόμα και σε επίπεδο κορυφαίων επιστημόνων.

Θεός δεν είναι κανένας (άσε που δεν υπάρχει) και όλοι πρέπει να κρινόμαστε.

Ειδικοί είναι και οι ψυχολόγοι, οι παιδαγωγοί, οι συνταγματολόγοι, οι οικονομολόγοι, δεν υπάρχει άσπρο μαύρο σχεδόν πουθενά στη ζωή μας.



Εν μέρη συμφωνώ. Απλά κάνω τα αυτονόητα. Πέρνω μέτρα προφύλαξης. Το καλοκαίρι έτυχε να περάσω από πολυσύχναστο συμείο όπου κυριολεκτικά ήταν ο ένας πάνω στον άλλο. Δυστηχως δεν μπορέσα να το αποφύγω. Ευτυχώς είχα μάσκα και την έβαλα μέχρι να περάσω. Τότε οι ειδικοί δεν είχαν αναφέρει κάτι για χρήση μάσκας σε εξωτερικό χώρο. Προσωπικά όμως έπελεξα το να την βάλω.

Δεν χρειάζεται πάντα να μας λένε οι ειδικοί τι να κάνουμε. Ορισμένες φορές πρέπει να λειρουργούμε συνειδητά, με μόνο όφελος την προσωπική υγεια αλλά και την υγεία του "διπλανού" μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2020 :  11:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να μην παρεξηγηθω δεν υποστηρίζω την κυβέρνηση. Οποιαδήποτε και αν ήταν την ίδια λογική θα είχα. Θέλω να επιστεύομαι και να ακούω την γνώμη των ειδικών, αλλά πάνω απ όλα θέλω να έχω την δική μου ατομική ευθύνη σε ότι κάνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2020 :  13:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με όλες τις ενστάσεις για το μέσο:
https://www.in.gr/2020/09/11/greece/koronaios-politiki-apofasi-na-min-epivlithei-ypoxreotiki-xrisi-tis-maskas-pantou/
Καιρός να κυβερνήσει η κυβέρνηση, γι αυτό την ψηφίσαμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2020 :  16:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενδιαφέρον, από τα free των FT: https://www.ft.com/content/5cc92d45-fbdb-43b7-9c66-26501693a371
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aris72
Newbie Forum Runner

15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2020 :  11:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Aris72

quote:
Originally posted by Deorum

Ναι ρε παιδιά, το in.gr καταστέλει, αν γράψεις κάτι άλλο κάπου αλλού έρχεται και στα σβήνει.

Τα άλλα είναι αστεία, κάτι πανεπτιστήμια στο εξωτερικό από τα οποία πηγάζουν οι ειδήσεις και οι πηγές (Στην εποχή του ίντερνετ ζούμε) πόσα λεφτά πήραν? Πόσο δύσκολο είναι να διασταυρώσετε την αλήθεια της επικινδυνότητας?
Πόσο δύσκολα είναι να πάτε στις αρμόδιες υπηρεσίες του ΕΟΔΥ, E-CDC, CDC, WHO, ΕΛΣΤΑ, EUROSTAT, και ένα σωρό άλλες ανεξάρτητες πηγές, σε δεκάδες χώρες του κόσμου να διασταυρώσετε αυτά που σας λένε αν έχετε κάποια δυσπιστία...?


Το σχόλιο μου αφορούσε την είδηση περι πιθανότητας χρήσης μάσκας σε εΞωτερικούς χώρους. όχι την ύπαρξη του κορωνοιου.
Όσο για τα πανεπιστήμια του εξωτερικού κλπ
….Λυπάμαι ΑΛΛΑ ακόμα και όλοι οι μετεωρολόγοι του κόσμου να μαζευτούν δεν μπορουν να με πείσουν ότι αυτή τη στιγμή έχει 2 μέτρα χιόνι έξω.
Υπάρχουν κάποια πράγματα που είναι τόσο αυτονόητα και τόσο οφθαλμοφανή που δεν υπάρχει τίποτα να συζητήσουμε, να συμφωνήσουμε, να διαφωνήσουμε. Δεν υπάρχει τίποτα, έτσι απλά. Για αυτό λοιπόν δεν συμμετέχω σε καμία συζήτηση περί του αν θα φοράμε μάσκα έξω. Είναι απλά ΓΕΛΟΙΟ






Solomon Asch, conformity experience:

https://en.wikipedia.org/wiki/Asch_conformity_experiments

https://www.simplypsychology.org/asch-conformity.html

(φυσικά και αυτό διαβάστε το με κριτική διάθεση και σκέψη)


Έχει γυριστεί και σε ταινία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2020 :  16:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Με όλες τις ενστάσεις για το μέσο:
https://www.in.gr/2020/09/11/greece/koronaios-politiki-apofasi-na-min-epivlithei-ypoxreotiki-xrisi-tis-maskas-pantou/
Καιρός να κυβερνήσει η κυβέρνηση, γι αυτό την ψηφίσαμε!



Το πιο γρήγορο ανέκδοτο!!!!!!!!! Να΄σαι καλά μ΄έκανες και γέλασα...

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 12/09/2020 16:36:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2020 :  10:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

quote:
Originally posted by Rigelian

Με όλες τις ενστάσεις για το μέσο:
https://www.in.gr/2020/09/11/greece/koronaios-politiki-apofasi-na-min-epivlithei-ypoxreotiki-xrisi-tis-maskas-pantou/
Καιρός να κυβερνήσει η κυβέρνηση, γι αυτό την ψηφίσαμε!



Το πιο γρήγορο ανέκδοτο!!!!!!!!! Να΄σαι καλά μ΄έκανες και γέλασα...

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Θεμελιώδης η διαφωνία μας εδώ, εξίσου θεμελιώδης η συμφωνία μας στο μέτρο, όταν έρθεις Αθήνα πρέπει να πάμε για τσίπουρα και εκλεκτούς μεζέδες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aris72
Newbie Forum Runner

15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2020 :  20:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έγινε και με μεγάλη επιτυχία και ο Γύρος της λίμνης Ιωαννίνων (30χλμ). Οι αθλητές-όλοι ανεξαιρέτως-πειθαρχημένοι, εκκίνηση ανά 4άδες σε block των 90 καμία παραφωνία.
Συγχαρητήρια εννοείται στους διοργανωτές που δεν το έβαλαν κάτω ούτε στιγμή.
Να κάνουν και οι δρομείς τις συγκρίσεις με άλλους αγώνες στους οποίους οι διοργανωτές έσπευσαν εθελοντικά !!! (και πριν την τελευταία απόφαση της ΓΓΑ) να αναβάλλουν τους αγώνες τους “λαμβάνοντας υπόψη την έκτακτη κατάσταση(;) και το καλό(;) των δρομέων”
ΜΕΤΑΦΡΑΖΩ= θέλουμε να κάνουμε τους καλούς και υπάκουους στον Υπουργό/περιφερειάρχη/δήμαρχο/κλπ και να μην τον φέρουμε σε δύσκολη θέση να ακύρωση αυτός των αγώνα. Επιπλέον ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ την χαρτούρα και την γραφειοκρατία που απαιτούν τα υγειονομικά πρωτόκολλα (γιατί επί αυτού ακριβώς πρόκειται περί χαρτούρας)
…και το κερασάκι στην τούρτα: 1 εβδομάδα μετά τα Ιωάννινα εξακολουθούν να δίνουν τον ίδιο αριθμό κρουσμάτων που είχαν πριν τον αγώνα…
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G. ASIMAS
Forum-Runner

Greece
139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2020 :  19:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάει και το kallithea night run.... Είχα δηλώσει στο 10αρι γιατί μ αρέσει πολυ το τρέξιμο τη νύχτα... Του χρόνου πάλι να μαστε καλα

BAD WORKOUT IS NO WORKOUT
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

167 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  10:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Ρε παιδιά, οι επιστημονικές απόψεις δεν είναι θέσφατα, ούτε οι λοιμοξιωλόγοι είναι ελέω Θεού βασιλείς για να τους προσκυνάμε, θέλω να θεωρώ ότι δεν ζούμε επιστρέψαμε στον Μεσαίωνα, κρίνονται και κρινόμαστε όλοι. Ούτε στην πυρά να ρίχνουμε όσους εκφράζουν άλλη άποψη, ούτε πρόβατα είναι όσοι επιλέγουν να ταυτιστούν με μια συγκεκριμένη, επικρατούσα αυτόν τον καιρό, επιστημονική άποψη.

Έχουμε ελάχιστα κρούσματα, ακόμα πιο ελάχιστους θανάτους, μόλις 20% κατειλημμένες ΜΕΘ και οι πολύ χειρότεροι σε όλα Γάλλοι ετοιμάζονται να βάλουν κόσμο στα γήπεδα, κι εδώ συζητάνε για μάσκες παντού στην Αθήνα, έλεος κάπου (όπως λέει η νεολαία).

Μην χάνουμε το μέτρο, ο κάθε ένας μας πρώτα απ' όλα...

Για να μην παρεξηγηθώ, είμαι ενάντια σε κάθε διαδήλωση, όπως πάντα, και υπέρ της εφαρμογής των νόμων, όσο ηλίθιοι και γελοίοι κι αν είναι (υποκειμενικότατη θεώρησή μου), όπως πάντα επίσης.




Διαβασα τυχαία παραπάνω από το τελευταίο μήνυμα που γράφτηκε σήμερα, και "οι γάλλοι που ήταν έτοιμοι να βάλουν κόσμο στα γήπεδα" έχουν ξεπεράσει τα 20.000 κρούσματα ημερησίως και είναι ζήτημα εβδομάδων το ολικό Lockdown.

Ας έχουμε λίγο εμπιστοσύνη στους επιστήμονες μας και τη κυβέρνηση φαίνεται ότι τα έχου πάει σχετικά καλά, τουλάχιστον σε σύγκριση με πολλές άλλες ευρωπαικές χώρες. Και ίσως αν δεν είχαμε και τους μετανάστες που όπως και να το κάνεις δεν τηρουν τα μέτρα, η κατάσταση να ήταν ακόμα καλύτερη.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.

Edited by - Mikekan on 08/10/2020 10:25:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  11:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι, ας έχουμε εμπιστοσύνη:

«ο κόσμος φορούσε μάσκες πάντως. Ήταν πολιτική συγκέντρωση για ειδικό λόγο, ας το ξεπεράσουμε. Σε 10-15 μέρες θα ξέρουμε αν υπήρξε διασπορά. Θεωρητικά τέτοιου είδους συγκεντρώσεις μπορεί να είναι η έναρξη μιας υπερμετάδοσης. Αλλά ας μη το γρουσουζεύουμε»
Πηγή:
https://www.in.gr/2020/10/08/greece/kampanaki-vatopoulou-sto-mega-gia-koronaio-katastasi-einai-eksairetika-reysti/

Μήν γίνει το Σπάρταθλο, όμως...

Μην πάνε, όμως, σε κηδεία αγαπητού συμπολίτη 200 άτομα, αμέσως να κάνουμε λοκντάουν 5 χωριά...

Μην παντρεύεστε και μην μαζεύεστε πάνω από 50...

Επιστημονικά τεκμηριωμένο, πάντως.

Είναι "θεωρητικό" λοιπόν ότι μπορεί τέτοιος συνωστισμός να αποτελέσει εστία υπερμετάδοσης αλλά αδιάσειστο επιστημονικό δεδομένο ότι πάνω απο 6 άτομα στο τραπέζι ή πιο κοντά από 2 μέτρα στην πλατεία συνιστά παράβαση κατακριτέα και με πρόστιμο και επέμβαση των ΜΕΑ (Μονάδων Εκτακτου Αποσυγχρωτισμού https://www.in.gr/2020/09/21/greece/koronaios-ayto-einai-sxedio-tis-el-gia-lockdown-se-plateies-ti-einai-oi-omades-ektaktou-apo-sygxrotismou/ ). Άρα, αν φοράμε μάσκες όλοι μπορούμε να κάνουμε ένα μπιτς πάρτυ με χίλια πεντακόσια άτομα, σωστά; Ή θα επέμβει πάλι η αστυνομία και θα το γρουσουζεψει; Αν ενσωματώσουμε σκόρδα στο bib μπορούμε να διοργανώσουμε αγώνα;

Προφανώς λοιπόν, κατά τον ειδικό, η αύξηση των κρουσμάτων πριν από αυτήν τη συγκέντρωση των 20,000 ατόμων οφείλεται στη γρουσουζιά κάποιου γκαντέμη, ποιος να είναι τελικα;

Εκεί που λες ότι το τερμάτισαν, πάντα υπάρχει και κάτι πιο κάτω.
Ας το ξεπεράσουμε, όπως λέει και ο ειδικός!
Κλείστε τα περίπτερα γενικώς!

Edited by - Rigelian on 08/10/2020 11:51:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  14:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Mikekan

quote:
Originally posted by Rigelian

Ρε παιδιά, οι επιστημονικές απόψεις δεν είναι θέσφατα, ούτε οι λοιμοξιωλόγοι είναι ελέω Θεού βασιλείς για να τους προσκυνάμε, θέλω να θεωρώ ότι δεν ζούμε επιστρέψαμε στον Μεσαίωνα, κρίνονται και κρινόμαστε όλοι. Ούτε στην πυρά να ρίχνουμε όσους εκφράζουν άλλη άποψη, ούτε πρόβατα είναι όσοι επιλέγουν να ταυτιστούν με μια συγκεκριμένη, επικρατούσα αυτόν τον καιρό, επιστημονική άποψη.

Έχουμε ελάχιστα κρούσματα, ακόμα πιο ελάχιστους θανάτους, μόλις 20% κατειλημμένες ΜΕΘ και οι πολύ χειρότεροι σε όλα Γάλλοι ετοιμάζονται να βάλουν κόσμο στα γήπεδα, κι εδώ συζητάνε για μάσκες παντού στην Αθήνα, έλεος κάπου (όπως λέει η νεολαία).

Μην χάνουμε το μέτρο, ο κάθε ένας μας πρώτα απ' όλα...

Για να μην παρεξηγηθώ, είμαι ενάντια σε κάθε διαδήλωση, όπως πάντα, και υπέρ της εφαρμογής των νόμων, όσο ηλίθιοι και γελοίοι κι αν είναι (υποκειμενικότατη θεώρησή μου), όπως πάντα επίσης.




Διαβασα τυχαία παραπάνω από το τελευταίο μήνυμα που γράφτηκε σήμερα, και "οι γάλλοι που ήταν έτοιμοι να βάλουν κόσμο στα γήπεδα" έχουν ξεπεράσει τα 20.000 κρούσματα ημερησίως και είναι ζήτημα εβδομάδων το ολικό Lockdown.

Ας έχουμε λίγο εμπιστοσύνη στους επιστήμονες μας και τη κυβέρνηση φαίνεται ότι τα έχου πάει σχετικά καλά, τουλάχιστον σε σύγκριση με πολλές άλλες ευρωπαικές χώρες. Και ίσως αν δεν είχαμε και τους μετανάστες που όπως και να το κάνεις δεν τηρουν τα μέτρα, η κατάσταση να ήταν ακόμα καλύτερη.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.





Σοβαρά μιλάς τώρα;Δεν τους έχω καμμία εμπιστοσύνη.Και για ποιόν λόγω αστυνομεύουν όλους τους εμάς και όχι τους μετανάστες;Γιατί να απειλούμαι εγώ με πρόστιμο και οι μετανάστες να γυρνάνε όπου θέλουν ελεύθερα.Πολύ σανό φάγαμε,έλεος!!!Προσωπικά δεν θέλω άλλο.Κι όσο για τους επιστήμονες που αναφέρεις ,έχω τις επιφυλάξεις μου.Πολύ σκοπιμότητα υπάρχει από πίσω.



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ

Edited by - konkarien on 08/10/2020 14:20:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ZOISK
Newbie Forum Runner

Greece
47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  14:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
13/09/2020 - Σύψας: «Οι μετανάστες δεν κινδυνεύουν από τον κορονοϊό γιατί είναι νέοι και παιδιά» ---> https://www.sportime.gr/metanasteftiko/sipsas-i-metanastes-den-kindinevoun-apo-ton-koronoio-giati-ine-nei-ke-pedia-vid/

21/09/2020 - 243 κρούσματα σε 8 μέρες στη δομή του Καρά Τεπέ --->
https://www.tanea.gr/2020/09/21/greece/koronaios-243-krousmata-se-8-meres-sti-domi-tou-kara-tepe/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  14:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ZOISK

13/09/2020 - Σύψας: «Οι μετανάστες δεν κινδυνεύουν από τον κορονοϊό γιατί είναι νέοι και παιδιά» ---> https://www.sportime.gr/metanasteftiko/sipsas-i-metanastes-den-kindinevoun-apo-ton-koronoio-giati-ine-nei-ke-pedia-vid/

21/09/2020 - 243 κρούσματα σε 8 μέρες στη δομή του Καρά Τεπέ --->
https://www.tanea.gr/2020/09/21/greece/koronaios-243-krousmata-se-8-meres-sti-domi-tou-kara-tepe/



E, μα, άλλαξαν τα επιδημιολογικά δεδομένα, δεν είπαμε;
8 μέρες κρίσιμες!
Η Αττική στο κόκκινο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000