Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Μαδρίτης η Αμβούργου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

jenny
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/03/2022 :  20:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει τρέξει κάποιος κάποιον από τους 2 μαραθώνιους? Αμβούργου και Μαδρίτης? Θα ήθελα εντυπώσεις και δυσκολία αγώνα.

antsa_1
Forum-Runner

85 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2022 :  10:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα, έχω τρέξει και τους δύο, στο Αμβούργο το 2018 και στην Μαδρίτη το 2019 (μετά ήρθε ο covid). Όσο αφορά τις διαδρομές στο Αμβούργο είναι πιο flat, δεν έχει ιδιαίτερες ανηφόρες γενικά εύκολο δρομολόγιο. Στη Μαδρίτη έως το 31 η διαδρομή είναι και εκεί flat, μετά το 31 έχει μικρή ανηφόρα έως τον τερματισμό αλλά επειδή είχα ήδη κουραστεί εμένα μου φάνηκε βουνό. Από πλευράς οργάνωσης δεν είχα κάποιο παράπονο. Μην περιμένεις παροχές όπως στον ΑΜΑ, αυτά δεν υπάρχουν έξω. Ειδικά στο Αμβούργο να καταλάβεις το νερό στους σταθμούς δίνεται σε πλαστικό κυπελάκι η δε έκθεση είναι αστεία, πολύ μικρή, χωρίς πολλούς εκθέτες (αυτό ήταν καλό γιατί δεν μας έφυγαν λεφτά). Στη Μαδρίτη η έκθεση είναι μεγάλη με πολλούς εκθέτες, εκεί ξεπαραδιαστήκαμε !! Και στις δύο αφετηρίες υπάρχει εύκολη πρόσβαση με μετρό, ωραίες πόλεις αν και διαφορετικές μεταξύ τους. Γενικά είναι δύο καλές επιλογές, με καλή οργάνωση και σχετικά εύκολες διαδρομές ειδικά στο Αμβούργο. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες ή να σου στείλω τις διαδομές σε gpx στείλε μήνυμα στο antsa_1@hotmail.com. Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι με χαρά. Παερεπιπτόντως για Μαδρίτη είχα βρει φτηνά εισητήρια μέσω Κωνσταντινούπολης με Turkish
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000