Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ήμασταν κάποτε παρέα.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2023 :  17:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ, μπήκα τώρα και δες θέμα που πέτυχα!

Νομίζω ότι κάποιοι χαθηκαν/καμε διότι είναι φυσιολογική πορεία κάπου να βαρεθείς....τα ίδια και τα ίδια. Προσωπικά, μετά από 12 χρόνια μαραθωνίων και αγώνων και φόρουμ, βαρέθηκα. Όλα τα είπαμε, πολλές προπονησεις κάναμε, σε πολλούς αγώνες τρέξαμε, δώστου πάρτου τα tempo, τα intervals, τα long,κάποια στιγμή είπα "πάλι τα ίδια". Τώρα τρέχω για να μην σκουριάσω. Όχι ότι δεν μου λείπει το πρωινό ξύπνημα για να προλάβω να τρέξω πριν πάει 40 βαθμούς η θερμοκρασία και γενικώς η πειθαρχία, αλλά καλα είμαστε και έτσι..





Προσωπικά Αλεξάνδρα μετά από κάμποσα χρόνια ενασχόλησης με το τρέξιμο όχι μόνο δεν έχω βαρεθεί στο παραμικρό, αλλά αντίθετα το αγκαλιάζω με ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον, ζήλο και όρεξη. Και ταυτόχρονα με μικρότερη μεν ‘βραχυπρόθεσμη’ πειθαρχία αλλά πολύ μεγαλύτερη ‘μακροπρόθεσμη’! Εννοώ με πολύ πιο πειθαρχημένους μακρυπρόθεσμους στόχους!

Σε αυτό συνέβαλε τα μέγιστα η ενασχόληση μου με το βουνό (ορεινό τρέξιμο αλλά ΚΑΙ πεζοπορίες) και οι υπεραποστάσεις (ειδικά αυτές του βουνού)!

Και φυσικά το σύνθημα «τρέχω για να τρώω» παραμένει αμετάβλητο (να τα λέμε και αυτά 😝 )


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2023 :  17:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nassos

Χαιρετώ την παρέα. Είπα να δώσω το παρών αφού για αρκετά χρόνια διάβαζα συχνά και συμμετείχα περιστασιακά στο φόρουμ. Μέσα από αυτόν το χώρο πήρα πολλές χρήσιμες πληροφορίες από τα έμπειρα μέλη.
Συμμετείχα σπάνια σε αγώνες, έτρεχα και συνεχίζω να τρέχω για την σωματική, κυρίως όμως για την ψυχική μου υγεία. Θεωρώντας τη συνήθεια αυτή ως πολύτιμο μέρος της καθημερινότητας μου, καταθέτω τη δική μου βιωματική αλήθεια · προσέχουμε για να έχουμε.
Εύχομαι ολόψυχα υγεία σε όλους και να συνεχίσουν να γράφουν τα κοντέρ μας για πολλά-πολλά ακόμα χρόνια.




...με πολλά χιλιόμετρα (πολυποίκιλα, πολυσύνθετα ή απλά τα ίδια κάθε φορά, πραγματικά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία) στα κοντέρ και βάλε...

Πάντα δυνατοί να είμαστε και...μακριά από τραυματισμούς...



Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2023 :  18:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είχα να μπω στο RN αιώνες - εντάξει, χτύπησα φλέβα!

Πιστεύω ότι οι παλιοί είχαμε γνωριστεί εδώ μέσα, συναντιόμασταν κι εκτός forum, κι ήταν κάτι που έδινε κίνητρο να γράφουμε.

Υπήρχε και το dailymile, για καθημερινό χαβαλέ, κι εκεί γράφαμε πιο άμεσα ο ένας στον άλλο και καλλιεργούσαμε περισσότερο την οικειότητα μεταξύ μας, αλλά πάει κι αυτό.

Βάλε τώρα ότι κάναμε οικογένεια, υπάρχουν πιο άμεσες πλατφόρμες (Facebook κλπ), κάπου η ανάγκη που εξυπηρετούσε και κάλυπτε αυτό το forum μετατοπίστηκε αλλού.

Πάντως μια συγκίνηση με τον τίτλο του thread νομίζω ότι οι παλιοί τη νιώσαμε (κι ας μην είμαι κι εγώ τόσο παλιά), γιατί πολλοί από εμάς βρήκαμε το forum στσ πρώτα μας βήματα. Δε νιώσατε σα να είδατε φωτογραφίες από την πρώτη δημοτικού;

Edited by - anna_ves on 13/08/2023 18:32:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2023 :  20:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... καλησπερα κι απο μενα ... Χαθηκαμε,διοτι υπηρξε ανταρσια ! Καποια στιγμη απο εκει που ειμασταν ολοι εδω μαζεμενοι και λεγαμε ο ενας στον αλλον τον πονο μας, διασπαστηκαμε ...!Καποια στιγμη βρεθηκαμε να γραφουμε σε δυο
sites, στις πλατφορμες του garmin, μετα του strava, εν συνεχεια δημιουργησαμε και λογαριασμο στο dailymile (αλλα εκει δεν προλαβαμε πολλα πραγματα, αφου εκλεισε γρηγορα ) και ξαφνικα αποχωρησαμε απο παντου, διοτι απλα η ενασχοληση αυτη απαιτουσε χρονο ...!!!Αν παραμεναμε ολοι εδω, πιστευω οτι οι περισσοτεροι, που συνεχιζουμε το αθλημα, ΔΕΝ θα ειχαμε χαθει τοσο ευκολα !Προσωπικα μου ελειψε πολυ αυτη η επικοινωνια. Ημουν απ'αυτους που ανεβαζαν καθε φορα την προπονηση τους, για να παρω feedback απο τους παλαιοτερους και πιο εμπειρους !Οσοι με θυμουνται ... ηταν η περιοδος μολις ειχα ξεκινησει το τρεξιμο, και προσπαθουσα για τον πρωτο μου μαραθωνιο στη Θεσσαλονικη. Εμαθα πολλα απ'αυτο το site.O Μανωλης, ο Αργυρης, η Αννουλα, ο Τασος, ο Χρηστος και πολλοι αλλοι με βοηθησαν πολυ στο να καταφερω πραγματα που ποτε στην ζωη μου δεν διανοουμουν οτι θα επιτυχω.Το αγαπω πολυ αυτο το φορουμ, κι ας απεχω πια, αφου την σκυταλη παρελαβαν νεωτεροι ... Εξακολουθω και τρεχω με αρκετες επιτυχιες, αλλα και σημαντικες αστοχιες !Οι αντοχες μειωνονται με την ηλικια, ισως εχει επελθει και κορεσμος μετα απο 11 χρονια συστηματικης ενασχολησης με το αθλημα, αλλα το μεγαλο κινητρο για μενα εξακολουθει και ειναι η χαρα της προσπαθειας, για την επιτευξη ενος στοχου, κι ας μην συνοδευεται πλεον αυτη παντα με επιτυχια !


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/08/2023 :  23:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλώνω παρών στις εξελίξεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2023 :  20:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν πω οτι δεν συγκινήθηκα που ξαναδιαβάζω παλιούς φίλους,θα πω ψέματα.........

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEZONAYTHS
Advanced Forum-Runner

Greece


230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2023 :  01:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σέ όλη τήν δρομική παρέα !!!.Παλιό μέλος τού φόρουμ καί εγώ, παρόλο πού συμμετείχα ελάχιστα συγγραφικά, πρώτη δουλειά τό πρωΐ, νά τσεκάρω εάν υπάρχουν, νέα ποσταρίσματα !!! Μού θυμίζουν μία εποχή αγνή, άδολη, αυθεντική, (δρομικά)!!! Έυχαριστώ φίλε Τάσο, πού μέ/μάς ταξίδεψες,Ύ.Γ 1: συνεχίζουμε επαφή , ανταλλαγή απόψεων, ( δρομικών ) , σέ όλες τίς πλατφόρμες ( Forum Runningnews ,Facebook κλπ ) , Ύ.Γ 2 : πρόλαβα τό 10άρι τού ΣΔΥΑ , στόν Άγιο Κοσμά μέ διψήφιο αριθμό συμμετεχόντων....θά σέβεστε...χαχαχα .. ( πλάκα κάνω. Ύπάρχουν πολλοί παλαιότεροι από εμένα) .Καλά χιλιόμετρα φίλοι μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2023 :  18:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Δηλώνω παρών στις εξελίξεις



...εσύ φίλτατε δεν είσαι απλά παρών στις εξελίξεις...αλλά είσαι η Εξέλιξη η ίδια!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2023 :  18:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

... καλησπερα κι απο μενα ... Χαθηκαμε,διοτι υπηρξε ανταρσια ! Καποια στιγμη απο εκει που ειμασταν ολοι εδω μαζεμενοι και λεγαμε ο ενας στον αλλον τον πονο μας, διασπαστηκαμε ...!Καποια στιγμη βρεθηκαμε να γραφουμε σε δυο
sites, στις πλατφορμες του garmin, μετα του strava, εν συνεχεια δημιουργησαμε και λογαριασμο στο dailymile (αλλα εκει δεν προλαβαμε πολλα πραγματα, αφου εκλεισε γρηγορα ) και ξαφνικα αποχωρησαμε απο παντου, διοτι απλα η ενασχοληση αυτη απαιτουσε χρονο ...!!!Αν παραμεναμε ολοι εδω, πιστευω οτι οι περισσοτεροι, που συνεχιζουμε το αθλημα, ΔΕΝ θα ειχαμε χαθει τοσο ευκολα !Προσωπικα μου ελειψε πολυ αυτη η επικοινωνια. Ημουν απ'αυτους που ανεβαζαν καθε φορα την προπονηση τους, για να παρω feedback απο τους παλαιοτερους και πιο εμπειρους !Οσοι με θυμουνται ... ηταν η περιοδος μολις ειχα ξεκινησει το τρεξιμο, και προσπαθουσα για τον πρωτο μου μαραθωνιο στη Θεσσαλονικη. Εμαθα πολλα απ'αυτο το site.O Μανωλης, ο Αργυρης, η Αννουλα, ο Τασος, ο Χρηστος και πολλοι αλλοι με βοηθησαν πολυ στο να καταφερω πραγματα που ποτε στην ζωη μου δεν διανοουμουν οτι θα επιτυχω.Το αγαπω πολυ αυτο το φορουμ, κι ας απεχω πια, αφου την σκυταλη παρελαβαν νεωτεροι ... Εξακολουθω και τρεχω με αρκετες επιτυχιες, αλλα και σημαντικες αστοχιες !Οι αντοχες μειωνονται με την ηλικια, ισως εχει επελθει και κορεσμος μετα απο 11 χρονια συστηματικης ενασχολησης με το αθλημα, αλλα το μεγαλο κινητρο για μενα εξακολουθει και ειναι η χαρα της προσπαθειας, για την επιτευξη ενος στοχου, κι ας μην συνοδευεται πλεον αυτη παντα με επιτυχια !


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



...ε, να το πω και δημόσια Σπύρο: "όταν μεγαλώσω θέλω να σου μοιάσω"!

(το υπόλοιπο όμως 'κοντράρισμα' θα συνεχίσει βεβαίως στο γηπεδάκι μας...εκεί όπου οι γυμνές μας πατούσες αφήνουν το αποτύπωμά τους πάνω στο χόρτο και στο ταρτάν!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2023 :  22:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και από μένα!
Πράγματι, η "μαγεία" που ανέδυαν τα παλιά ποστ χάθηκε και γι αυτό ευθύνεται η άτιμη η τεχνολογία με την εξέλιξη, όπου τα μέσα επι-κοινωνίας έχουν πληθύνει και εξελιχθεί σε τέτοιο βαθμό, ώστε να προκαλεί αποστασιοποίηση.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2023 :  12:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλησπέρα κι απο εμένα παιδιά!!
Geodi σε ευχαριστω !!

Δεν το έχω ξεχασει το φορουμ εδω...μπαινω όμως πιο αραια και διαβαζω ...σπάνια γραφω εδω πλέον ...
Συμφωνω κι εγω πως λόγω των πολλών νεων πλατφορμών και άλλων Δρομμικών Ομάδων,''απομακρυνθήκαμε ''κάπωςαλλα δεν ξεχνούμε ο ένα τον αλλον!
Απο εδω ξεκινησα κι εγω...γνωρισα φιλους και ειμαστε ακομη παρέα δρομικη , μιλάμε , ανταμώνουμε σε αγωνες κλπ ...εμαθα παρα πολλά, καθωτι ΑΔΑΗΣ ( δρομικα )100%!!
Να ειμαστε καλα και να ανταμωνουμε έστω κ πιο αραια !!

ΙΔΕΑ : Μήπως εν οψει ΑΜΑ , να διοργανωσουμε ένα παστα πάρτυ ??

Ευχαριστω !!




https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2023 :  09:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα! Έμαθα το φόρουμ το 2008 όταν έψαχνα παπούτσια χωρίς καν να ξέρω ότι έχω πρηνισμό.
Γνώρισα κόσμο, έκανα φιλίες, έτρεξα Μαραθωνίους εμπνευσμένος από πολλούς, επιτρέψτε μου πάντα να αναφέρω τον Elton ως τον άνθρωπο που με έκανε να το πάρω απόφαση και να τρέξω τον πρώτο μου, το 2010.
Αργότερα, συμμετείχαμε σε πολλές και διάφορες συζητήσεις επί παντός επιστητού, κάπως τις αναπολώ με νοσταλγία!

Από τότε εξελιχθήκαμε όλοι, άλλαξαν πολλά στη ζωή και την καθημερινότητά μας, λογικό...
Κρίμα που δεν έχουμε θέμα ούτε για το Σπάρταθλο φέτος, ούτε για το νέο, εκπληκτικό, παγκόσμιο ρεκόρ στον Μαραθώνιο, λέτε να ανοίξω;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2023 :  13:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Κάνε μια προσπάθεια !!

quote:
Originally posted by Rigelian

Καλημέρα! Έμαθα το φόρουμ το 2008 όταν έψαχνα παπούτσια χωρίς καν να ξέρω ότι έχω πρηνισμό.
Γνώρισα κόσμο, έκανα φιλίες, έτρεξα Μαραθωνίους εμπνευσμένος από πολλούς, επιτρέψτε μου πάντα να αναφέρω τον Elton ως τον άνθρωπο που με έκανε να το πάρω απόφαση και να τρέξω τον πρώτο μου, το 2010.
Αργότερα, συμμετείχαμε σε πολλές και διάφορες συζητήσεις επί παντός επιστητού, κάπως τις αναπολώ με νοσταλγία!

Από τότε εξελιχθήκαμε όλοι, άλλαξαν πολλά στη ζωή και την καθημερινότητά μας, λογικό...
Κρίμα που δεν έχουμε θέμα ούτε για το Σπάρταθλο φέτος, ούτε για το νέο, εκπληκτικό, παγκόσμιο ρεκόρ στον Μαραθώνιο, λέτε να ανοίξω;



https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000