Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ανέκδοτα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 125

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  16:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αψογο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dromikos
Forum-Runner

119 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  17:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δυνατό!!
μόνο που ο Άγιος Δημήτριος είναι στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και όχι στην Άνω Τούμπα... και δεν ειναι και μοναστήρι. Για να κάνουμε το ανέκδοτο πιο ...ρεαλιστικό! :)

quote:
Originally posted by Rigelian

ΚΟΡΥΦΑΙΟ, ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ!
Παει ενας σε ενα περιπτερο και ρωτα τον περιπτερα αν εχει κολες UHU.
...
-Μα δεν ξερεις που εχεις ερθει, εδω ειναι το μοναστηρι του Αγιου Δημητριου του πολυoUHU...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  17:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

ΚΟΡΥΦΑΙΟ, ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ!

-Μα δεν ξερεις που εχεις ερθει, εδω ειναι το μοναστηρι του Αγιου Δημητριου του πολυoUHU...






Έκτακτο!! Ό,τι πρέπει για το Σαββατοκύριακο!

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2009 :  15:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έξι τα ξημερώματα, ο σύζυγος σηκώνεται στις μύτες των ποδιών του για να μη ξυπνήσει τη γυναίκα του.
Μαζεύει τις μπότες, τις πετονιές του, τα δολώματα και τα καλάμια του, τα φορτώνει στο αμάξι και φεύγει.
Μόλις ανοίγεται λίγο με τη βάρκα του, πιάνει μια φοβερή βροχή. Tσατισμένος, αποφασίζει να γυρίσει πίσω. Μούσκεμα από...
τη βροχή, βγάζει σιγά σιγά τα ρούχα του, πάει στο υπνοδωμάτιο και μπαίνει μαλακά στο κρεβάτι.
Αγκαλιάζει απαλά τη γυναίκα του από πίσω και της ψιθυρίζει στ' αυτί:
- "Γίνεται χαλασμός Κυρίου έξω. Βρέχει καρεκλοπόδαρα!"
Κι αυτή του απαντάει μισοκοιμισμένη:
- "Ναι, ε;... Οσο σκέφτομαι κι αυτόν το μ....α που πήγε πάλι για ψάρεμα..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2009 :  19:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


_____________________
Run easy is an oxymoron
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2009 :  01:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο τέλειος υποψήφιος. (Μετά τον Δημοσθένη Βεργή)
Τέλεια καμπάνια.

http://www.youtube.com/watch?v=wXvACE5Pe9Q
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2009 :  17:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΛΟΓΩ ΕΚΛΟΓΩΝ
Πόσος καιρός θα χρειασθεί κανένας δεν γνωρίζει,
μέχρι να μάθει ο ρωμιός πως πρέπει να ψηφίζει.
Οι ψηφοφόροι ανήκουνε σε τρεις κατηγορίες:
στα μπατηράκια, στους χαζούς, κι επιχειρηματίες.
Το μπατηράκι δυστυχώς στην κάλπη πριν να πάει, μ’ ένα πεντοχίλιαρο την ψήφο του πουλάει.
Σαν δει το πεντοχίλιαρο, το μάτι του γυαλίζει, σου κάνει μια υπόκλιση κι ό,τι του πεις ψηφίζει…
Δεύτερος είναι ο χαζός, όπου δεν έχει κρίση και περιμένει να του πεις που πρέπει να ψηφίσει.
Τρέχει στον υποψήφιο και κει και κάθε τόσο, εγώ ‘χω ψήφους αρκετούς στη τσέπη να σου δώσω.
Μα θέλω σαν αντάλλαγμα τον γιο μου να φροντίσεις, έστω κι αλατσοφύλακα να μου τον διορίσεις.
Κι’ αυτός του λέει δώσε μου τις ψήφους του σογιού σου κι ο πρώτος ο διορισμός ιέ να ’ναι του γιού σου.
Και το πιστεύει ο χαζός και τρέχει μες τ’ αγιάζι στα σπίτια ψηφοδέλτια τις νύχτες να μοιράζει.
Κι’ όταν του βάλει ο βουλευτής την ψήφο του στο χέρι, ούτε τον είδε κάποτε ούτε και τόνε ξέρει.
Έτσι πουλιούνται δυστυχώς, του μπουνταλά οι ψήφοι, που συνεχίζει τ’ άπλυτα του βουλευτή να γλύφει…
Κι αφήνουμε τον μπουνταλά κι ερχόμαστε στον τρίτο που αυτός δεν τάζει τίποτα ούτε φωνάζει ζήτω!
Ο τρίτος είναι ο λεφτάς που διαθέτει χρήμα κι όποιος κι αν βγει πρωθυπουργός παν’ οι δουλειές του πρίμα!
Λέει στον κάθε αρχηγό, χρήμα σου διαθέτω, αλλά και σαν αντάλλαγμα του όρους μου σου θέτω:
Διπλάσια τα χρήματα θα μου τα επιστρέψεις κι από το εργοστάσιο φόρους συ δεν θα μου εγυρέψεις.
Κι’ ο αρχηγός υπόσχεται και κλείνουν συμφωνία, ότι θα του ‘χει αδέσποτη τη βιομηχανία…
Κι ώσπου να δωσει ο αρχηγός τα δανεικά παρμένα ο μπαραντάνης ο λαός πληρώνει τα σπασμένα…

Οι τίμιοι πολιτικοί στα δάκτυλα μετριούνται που όλου του κόσμου το χρυσό να δώσεις δεν πουλιούνται!


ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2009 :  21:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ύστερα από ένα αεροπορικό ατύχημα βρίσκονται στην έρημο Σαχάρα ο Μπους , ο Πούτιν και ο Καραμαλής. Περπατάνε ταλαιπωρημένοι και εξουθενωμένοι στην έρημο επί ώρες ώσπου ξαφνικά βλέπουν από μακριά μία όαση. Με όση δύναμη τους είχε απομείνει περπατήσανε μέχρι την όαση όπου όμως για κακή τους τύχη, το μόνο που βρήκαν ήταν ένας οίκος ανοχής! Θέλοντας να επικοινωνήσουν με τα σωστικά συνεργεία των χωρών τους πλησιάζουν την κυρία του μαγαζιού και της ζητάνε να κάνουν κάποια τηλεφωνήματα.
Πάει πρώτα ο Μπούς και λέει στην κυρία:
- Hello hello! Είμαι ο Τζορτζ Μπους από το Αμέρικα και θέλω να κάνω ένα τηλεφώνημα στη χώρα μου.
- Γειά σας κύριε Μπους, σας αναγνώρισα. Φυσικά και να κάνετε το τηλεφώνημα που θέλετε αλλά να ξέρετε ότι θα σας κοστίσει κάτι 10.000 ευρώ.
- Μα τί είναι αυτά που μου λέτε; 10.000 ευρώ για ένα τηλεφώνημα;!
- Αν δε σου αρέσει σήκω και φύγε του λέει η κυρία.
Αναγκαστικά λοιπόν, ο Μπούς της γράφει μια επιταγή με τα λεφτά που ζήτησε και κάνει το τηλεφώνημά για να του στείλουν διασώστες.
Έρχεται η σειρά του Βλαδίμηρου Πούτιν. Συστήνεται όπως και ο Μπους στην κυρία του μαγαζιού και αυτή τη φορά του ζητάει 5.000 ευρώ για το τηλεφώνημα.
Το ακούει ο Μπους και όλο παράπονο και αγανάκτηση ρωτάει:
- Γιατί εγώ πλήρωσα 10.000 ευρώ και ο Πούτιν θα δώσει μόνο 5.000;
- Ε καταλαβαίνετε τώρα ότι η Ρωσία δεν είναι τόσο οικονομικά ισχυρή όσο η χώρα σας κύριε Μπους, οπότε χρεώσαμε κάτι λιγότερο.
Τέλος πάντων παίρνει και ο Πούτιν τηλέφωνο τα ρωσικά σωστικά συνεργεία και έρχεται η σειρά του Κωστάκη Καραμαλή.
- Γειά σας, ονομάζομαι Κωνσταντίνος Καραμαλής και είμαι ο πρωθυπουργός της Ελλάδας. Αν είναι εύκολο θα ήθελα κι εγώ να κάνω ένα τηλεφώνημα στη χώρα μου για να έρθουν να με μαζέψουν οι διασώστες.
- Δε χρειάζονται συστάσεις κύριε Καραμαλή… Μας είστε ήδη γνωστός! Φυσικά και μπορείτε να κάνετε κι εσείς το τηλεφώνημά σας το οποίο θα σας κοστίσει 1 ευρώ!
Μόλις άκουσαν τη χρέωση για τον Καραμαλή, οι Μπους και Πούτιν εξοργίστηκαν και ζητήσαν εξηγήσεις από την κυρία:
- Συγνώμη αλλά γιατί εμείς δώσαμε από 10.000 και 5.000 ευρώ αντίστοιχα και ο Καραμαλής θα πληρώσει μόνο 1 ευρώ;!!!!
Και απαντάει αφοπλιστικά η κυρία του σπιτιού:
- Από οίκο ανοχής σε οίκο ανοχής χρεώνεται αστική η κλήση! :-D

Anima Sana In Corpore Sano
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2009 :  21:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάει ένας αστερίσκος (*) σε ένα πάρτυ,μόνο για τελείες (.).
Στην είσοδο του μαγαζιού, όπου γινόταν το πάρτυ δυο φουσκωτές τελείες (μπράβοι) τον σταματάνε και του απαγορεύουν την είσοδο.
Τότε ο αστερίσκος τους λέει:
- "Ρε παιδιά και εγώ τελεία είμαι, απλά έβαλα ζελέ στα μαλλιά!!"

si vis amari,ama
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2009 :  22:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παλιό αλλά πολύ πολύ καλό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2009 :  14:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το άκουσα το πρωί στο ραδιόφωνο:

Ο βασιλιάς της ζούγκλας, το λιοντάρι, κάθεται κάτω από ένα δέντρο και απολαμβάνει το ευχάριστο φθινοπωρινό απογευματάκι. Κάποια στιγμή, περνά από μπροστά του σαν αστραπή, ένα μυρμίγκι.
- Εεεπ, για που το'βαλες εσύ, ρωτάει το λιοντάρι.
- Βασιλιά μου, δεν το άκουσες;! Έγινε μετωπική σύγκρουση εδώ παρακάτω, με τον ελέφαντα και τον ιπποπόταμο!
- Σοβαρά;! Καλά και εσύ γιατί πηγαίνεις έτσι βιαστικά;!
- Τι γιατί άρχοντά μου;! Πάω να δώσω αίμα!

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2009 :  10:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάνει διάλεξη ένας φιλόλογος, και μεταξύ άλλων λέει τα εξής:

- Σε πολλές γλώσσες δύο αρνήσεις μας κάνουν μια κατάφαση. Σε άλλες γλώσσες δύο αρνήσεις δίνουν άρνηση. Δεν υπάρχουν όμως γλώσσες που δύο καταφάσεις να δίνουν άρνηση.

Οπότε ακούγεται από το ακροατήριο μια φωνή:

- Ναι, καλά...

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2009 :  11:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο σύζυγος χαροπαλεύει στο νεκροκρέβατο, με τη σύζυγο στο πλευρό του.
- Αγάπη μου, το ξέρω ότι πεθαίνω, μη μου πεις ψέμματα...
- Σώπα, μωρό μου... Μην ανησυχείς και μην κουράζεσαι...
- Μωρό μου, ξέρω ότι πεθαίνω, αλλά πρέπει να σου πω κάτι που έχω κάνει...
- Μη μιλάς μάτια μου, δεν χρειάζεται να μου πεις τίποτα...
- Όχι, πρέπει να το βγάλω από μέσα μου, αλλιώς δεν θα μπορέσω να ησυχάσω!!
- Ό,τι θέλεις θησαυρέ μου, πες μου...
- Να... Ξέρεις, πήγα με την αδερφή σου, με την Μαρία την καλύτερή σου φίλη, με την κουμπάρα μας την Σοφία, με την Νατάσα την γραμματέα μου, με την Αλίκη την νταντά των παιδιών, με την Τόνια την ξαδέρφη σου και με την Σβετλάνα την καθαρίστρια...
- Τα ξέρω... Τα ξέρω όλα καρδούλα μου... Ησύχασε τώρα... και άσε το ποντικοφάρμακο να δράσει...

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2009 :  17:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρωτάει ο άνδρας μετά από το σεξ τη γυναίκα του:
- Αγάπη μου, αυτή τη φορά προσποιήθηκες;
- Όχι, αγάπη μου. Αυτή τη φορά κοιμόμουνα πραγματικά.

Ήταν κάποτε ένας τρομερά έξυπνος άνθρωπος που είχε δείκτη ευφυΐας γύρω στο 1000 αλλά είχε ένα τρομερό πρόβλημα .. Δε μπορούσε να συνεννοηθεί με τους κοινούς θνητούς. Πήγαινε στο φούρνο να πάρει ψωμί και όπως έκανε να μιλήσει στο φούρναρη άρχιζε τα επιστημονικά του και ο φούρναρης τον έχανε.
- Δε γίνεται , σκέφτεται, κάτι πρέπει να κάνω. Καλή η επιστήμη και η εξυπνάδα αλλά έχω αποκοπεί από όλους τους ανθρώπους και κοντεύω να πεθάνω στη πείνα. Αν μπορούσα να μετριάσω λίγο την εξυπνάδα μου θα ήμουν αρκετά έξυπνος για να συνεχίσω την επιστημονική μου εργασία αλλά όχι τόσο ώστε να μη μπορώ να επικοινωνήσω με τους άλλους.
Πάει λοιπόν σε ένα συνάδελφό του εξειδικευμένο στην ανθρώπινη ευφυΐα να του βρει λύση στο πρόβλημά του.
- Μη στεναχωριέσαι καθόλου, του λέει. Μόλις τελείωσα το νέο μου μηχάνημα που μπορεί να αυξομειώσει την ανθρώπινη ευφυΐα. Τρέχει Windows Vista και είναι πολύ απλό στη λειτουργία του. Με το πράσινο κουμπί ανεβάζει λίγο το IQ, με το κόκκινο το κατεβάζει.
Θα μπεις μέσα σε αυτή τη κάψουλα και θα λες το πρώτο πράγμα που σου έρχεται στο μυαλό. Το μηχάνημα αναλύει τα όσα λες και σου εμφανίζει στην οθόνη το IQ σου. Εγώ βλέποντας το IQ σου στην οθόνη θα πατάω το κατάλληλο κουμπί μέχρι το IQ σου να πέσει στο επίπεδο μιας απλής ιδιοφυΐας.
Ξετρελαίνεται ο τύπος, μπαίνει μέσα στη κάψουλα λέει στο μικρόφωνο το πρώτο πράγμα που του έρχεται στο μυαλό .. μια απίστευτα δυσνόητη θεωρία που ενοποιεί τη θεωρία της σχετικότητας και τη κβαντομηχανική σε 4 λέξεις.
Το μηχάνημα βαράει κόκκινα και βγάζει IQ=1024 !!!
Ο άλλος επιστήμονας πατάει μια φορά το κόκκινο κουμπί. Μετά από 1´´ ο τύπος μέσα στη κάψουλα αρχίζει να αναλύει μια οικονομοτεχνική θεωρία που καταργεί τη φτώχεια στο πλανήτη, προστατεύει του φυσικούς πόρους, αναστρέφει τη μόλυνση του περιβάλλοντος κλπ .
ΙQ = 876 . πατάει ξανά το κόκκινο κουμπάκι
Αυτό γίνεται μερικές φορές μέχρι που χωρίς προφανή λόγο, τα VISTA κολλάνε και το IQ αρχίζει να πέφτει κατακόρυφα. 800 . 700 .. 600 .. 400 234 . 113 . 75 . 47 . 21 . 7. Αγχώνεται ο γιατρός αρχίζει να δοκιμάζει τα πάντα, Esc, backspace, ctrl-c, ctrl-alt-delete αλλά το task manager είχε παγώσει. Με τά πολλά απλά τραβάει το καλώδιο από τη πρίζα, ανοίγει την κάψουλα και αρχίζει τον άλλο στα χαστούκια μπας και τον συνεφέρει.
- Μίλα μου ... πες κάτι
- Θρύλε ολέ, θρύλε ολέ, θρύλε ολε ολέ ολέ




ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2009 :  18:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
από κουρκούτι ...απίστευτη πλάκα!

http://www.youtube.com/watch?v=q0wq6bCiuLo&feature=player_embedded#


ΙVORTEAM! Οδηγεί τις εξελίξεις, Οδηγεί τον ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ! (και μας αρέσουν τα φιλικά "στοιχήματα" και οι κερασμένες κρύες μπύρες) ...και IVORMAN ...και KOUKOUVAGIA ...και RIGELIAN ...και PLESIA ...και PAUL C ...και RELADIC ...και IVORWOMAN ...και KOSTASPVOL (2.59.39!!!) ...και MANOLIS ...και SAM ...και LEONARDO ..και ΑΜΑΛΙΑ! Μήπως ο επόμενος είσαι ΕΣΥ ??????

Συμμετοχές/Κανονισμοί εδώ! - Δήλωσε συμμετοχή με την IVORTEAM εδώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 125 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000