Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ανέκδοτα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 125

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2006 :  21:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τί είναι 1000 Τούρκοι στον πάτο της θάλασσας;



Απάντηση:Μια καλή αρχή.

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

loksos
Forum-Runner

Greece


153 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2006 :  21:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
eleo survivor kai tou parapanw anekdotou!(den eimai ratsisths): ti einai enas tourkos xwris xeria?? apanthsh:anthrwpos empistosunhs
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2006 :  21:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ούτε κι εγώ είμαι ρατσίστρια:
Πως ξεκινάει μία αλβανική συνταγή για κέικ;
"Κλέβου με 3 αυγά..."

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

loksos
Forum-Runner

Greece


153 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2006 :  21:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
lol!!!ti kanei enas alvanos sto theatro?
klevei thn parastash!!!~
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2006 :  21:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πως λέγεται ο Μπομπ ο μάστορας άνεργος;
-Μπόμπ.




Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

loksos
Forum-Runner

Greece


153 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2006 :  22:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
bipbip kata ta alla polu agaphmenh!to teleutaio htan ligo akuro!sterepsa twra den mou erxontai alla ! sunexizoume ALLH wra!!! filia!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Davor
Newbie Forum Runner

Armenia


12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  12:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Lokse kai bipbip poio einai to problhma sas me tous allodapous...? N'arxisw na lew ki egw anekdota gia Ellhnes?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  13:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν έχουμε,ίσα ίσα έχω φίλους αλλοδαπούς τους τα έχω πει τα ανέκδοτα και έχουν γελάσει.Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε,αν θες πες για τους Έλληνες.Για τους Πόντιους που όλοι λέμε και γελάμε δεν είναι Έλληνες;Αν είναι καλό θα γελάσουμε



Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Davor
Newbie Forum Runner

Armenia


12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  13:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by bipbip

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν έχουμε,ίσα ίσα έχω φίλους αλλοδαπούς τους τα έχω πει τα ανέκδοτα και έχουν γελάσει.Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε,αν θες πες για τους Έλληνες.Για τους Πόντιους που όλοι λέμε και γελάμε δεν είναι Έλληνες;Αν είναι καλό θα γελάσουμε



Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.



Apokleietai na exeis pei auta ta anekdota se Albanous kai na gelasane, kai oi pontioi otan akoun ta anekdota gi'autous mhn eisai toso sigourh oti gelane... Ektos an oi Albanoi stous opoious ta eipes den kserane poly kala ellhnika kai gelasane etsi...

Edited by - Davor on 05/10/2006 13:25:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  13:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Στη Σταδίου ένας τύπος σταματάει ένα ταξί, μπαίνει βιαστικά μέσα και λέει στον ταξιτζή:
- Μεγάλε, γρήγορα στην οδό ....τάδε... νούμερο ταδε.... Μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι η γυναίκα μου με απατάει με κάποιον άλλο!!!!
Πράγματι ο ταξιτζής πατάει γκάζι και σε λίγο φθάνουν στο σπίτι του. Οπότε ο τύπος λέει στον ταξιτζή:
- Ρε μεγάλε, δεν ανεβαίνεις κι εσύ μαζί μου να σ' έχω για μάρτυρα;
Δέχεται ο ταξιτζής και ανεβαίνουν και οι δυο στο διαμέρισμα του τύπου. Ο τύπος ανοίγει την πόρτα, πηγαίνει στο υπνοδωμάτιο και πράγματι κάτω από τα σεντόνια είναι η γυναίκα του με κάποιον άντρα. Τραβάει τα σεντόνια και φωνάζει:
- Εσύ ποιος είσαι, ρε;;;
Και ο εραστής:
- ΕΓΩ ποιος είμαι;;;; Εγώ είμαι αυτός που πριν από λίγες μέρες έδωσα στη γυναίκα σου 3.000 ευρώ για να εξοφλήσεις το δάνειο του αυτοκινήτου σου. Εγώ είμαι αυτός που κάθε μήνα δίνει στην γυναίκα σου 700 ευρώ για το νοίκι. Εγώ είμαι αυτός που κάθε βδομάδα δίνω λεφτά στην γυναίκα σου για το supermarket και τη λαϊκή. Εγώ είμαι αυτός που κάθε βδομάδα δίνω λεφτά στην γυναίκα σου για τα φροντιστήρια των παιδιών σου...
Οπότε ο ταξιτζής πλησιάζει τον απατημένο σύζυγο και του λέει ψιθυριστά:
- Ρε αφεντικό, δεν τον σκεπάζουμε τον άνθρωπο μη μας κρυώσει;...


Κάποτε έψαχνε κάποιος αγρότης έναν νταβραντισμένο κόκορα για το κοτέτσι του, με τις 180 κότες. Αγοράζει έναν που έμοιαζε αρχοντικός. Μόλις μπαίνει στο κοτέτσι και βλέπει 180 κότες, κάνει "κικιρίκου" και... ψοφάει.
Αγοράζει άλλον, που έδειχνε αγέρωχος, μονομάχος κόκορας, με στιλπνό φτέρωμα. Μόλις μπαίνει στο κοτέτσι, κουτουπώνει 2 κότες, κάνει "κικιρίκου" και ψοφάει.
Απελπισμένος ο τύπος ξαναπηγαίνει στον έμπορο και του λέει:
- Ή μου δίνεις έναν άξιο κόκορα, ή θα σου τα κάνω λαμπόγυαλο!!!
Του δίνει ο έμπορας έναν κόκορα ξεπουπουλιασμένο και καχεκτικό, ένα πλάσμα στα πρόθυρα να πέσει κάτω.
- Δεν ήθελα να σου τον δώσω, γιατί είναι λίγο περίεργος, αλλά μια και επιμένεις...
Παραξενευμένος ο τύπος τον βάζει στο κοτέτσι. Με το που βλέπει τις κότες ο κόκορας, ξαφνικά γεμίζει αέρα, φουσκώνει, γουρλώνουν τα μάτια του, κάνει ΚΙΚΙΡΙΚΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ και παίρνει αμπάριζα, και τρέχοντας πηδάει τη μια κότα μετά την άλλη, ώσπου κάνει το γύρο και των 180 .....δυο φορές! Οι κότες είχανε μείνει στα άχυρα με ένα ηλίθιο χαμόγελο ευτυχίας. Ανήσυχος ο αγρότης πάει να τον πιάσει, αλλά ο κόκορας του ξεφεύγει από το κοτέτσι. Κυνηγώντας τον ο αγρότης, βλέπει σπαρμένο το δρόμο με ζωάκια που είχαν ένα ηλίθιο βλέμμα ευτυχίας: γουρούνια, σκύλους, γάτες, γαϊδούρια, άλογα, πάπιες, χήνες, σκίουρους, αλεπούδες, ακόμα και χελώνες και... σκαντζόχοιρους κι όλα τα ζωάκια του δάσους ανάσκελα!!!
Ώσπου μετά από λίγο, βλέπει τον κόκορα πεσμένο ανάσκελα, ημιθανή με τη γλώσσα έξω κι από πάνω του να φέρνουνε κύκλο καμιά 10αριά όρνια.
Πανικόβλητος που χάνει τέτοιο απίστευτο ζώο, τρέχει κοντά του και τον παρακαλεί:
- Μη μου ψοφήσεις κι εσύ αρχηγέ!!!
Οπότε του απαντάει ο κόκορας:
- Φύγε ρε ηλίθιε... Θα μου διώξεις τα όρνια!



Οι attack-ες που ρίχνουν φως στην ερωτική πλευρά της μπάλας:

«Το καλό με το ποδόσφαιρο είναι ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να ντυθείς
κατάλληλα για να το παρακολουθήσεις ». Τρούμαν Καπότε

«Το γκολ ανακουφίζει την ένταση - η ήττα την προκαλεί». Γούντι Αλλεν

«Γιατί να ακούω συμβουλές ως προς το ποδόσφαιρο από τον Πάπα; Αν ξέρει για τι
πράγμα μιλάει, κακώς ξέρει!» George Bernard Shaw

«Ευχαριστώ τον θεό που μεγάλωσα καθολικός, γιατί το ποδόσφαιρο θα είναι πάντα βρώμικο για μένα.» John Waters

«Το ποδόσφαιρο χωρίς γκολ είναι μια κενή εμπειρία, αλλά σε σχέση με άλλες κενές εμπειρίες, δεν είναι κι άσχημη ... » Γούντι Αλλεν

«Όποιος πιστεύει ότι ο δρόμος για να σκοράρεις περνάει από την άμυνα, έμεινε στάσιμος στη Γεωγραφία» Robert Byrne

«Το ποδόσφαιρο δεν είναι η απάντηση. Το ποδόσφαιρο είναι η ερώτηση. Η απάντηση είναι "Ναι! ». Swami X.

«Όταν ένας άντρας υποστηρίζει μια ομάδα, δεν την πληρώνει για τη νίκη, την πληρώνει για να αγωνιστεί». Ανώνυμος

«Η αντίδρασή μου σε ένα παιχνίδι ποδοσφαίρου που υπόσχεται πολλά και παραδίδει λίγα είναι η εξής: μετά τα πρώτα δέκα λεπτά, θέλω να πάω στο γήπεδο της γειτονιάς μου να παίξω μπάλα κι εγώ. Μετά τα πρώτα 20 λεπτά, δεν θέλω να ξαναπαίξω μπάλα ποτέ στη ζωή μου .» Ερρικα Γιονγκ

«Το μηδέν στην άμυνα είναι η απάντηση, αλλά όσο μαχόμαστε για το μηδέν στην άμυνα, το γκολ εγείρει ορισμένες πολύ καλές ερωτήσεις.» Γούντι Αλλεν

«Άμυνα: η κυριότερη ποδοσφαιρική δραστηριότητα της ανθρωπότητας. Στον 19ο αιώνα, ήταν άγνωστη λέξη. Στον 20ο, ήταν ασθένεια. Στον 21ο, είναι θεραπεία.» Thomas Szasz

«Το να προσπαθείς να παίξεις ποδόσφαιρο μετά τα 40 είναι σαν να παίζεις μπιλιάρδο με σπάγγο αντί για
στέκα». Καμίλ Πάγκλια

«Ποδοσφαιρομανής: μια γυναίκα που έχει μανία με τη μπάλα όσο και ο μέσος άντρας.» Mignon McLaughlin

"Γκολ+Θέαμα=Love for ever " Από σχολικό θρανίο

«Το να "υποστηρίζεις δυο ομάδες" διπλασιάζει τις πιθανότητές σου για ικανοποίηση μετά από κάθε αγωνιστική» Γούντι Άλλεν

«Ποιές είναι οι τρεις λέξεις που δεν θες ν' ακούσεις την ώρα που βλέπεις ποδόσφαιρο; "Αγάπη μου, γύρισα!" » Κεν Χάμοντ

«Διανοούμενος είναι κάποιος που έχει βρει κάτι πιο ενδιαφέρον από το ποδόσφαιρο.» Έντγκαρ Γουάλας

«Νομίζω πως το ποδόσφαιρο είναι καλύτερο από τη λογική αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω. » Ανώνυμου

«Η μόνη διαφορά μεταξύ φίλαθλου και οπαδού είναι το σκοράρισμα (είτε της δικιάς σου ομάδας είτε του αντιπάλου).» Αναγνώστη

«Διάβαζα τόσα άσχημα πράγματα καθημερινά για το ποδόσφαιρο που αναγκάστηκα να σταματήσω το διάβασμα.» Ανώνυμου

« Ο γάμος σου είναι σε δύσκολο σημείο όταν η γυναίκα σου σου πει "Ενδιαφέρεσαι μόνο για ένα πράγμα" και εσύ νομίζεις πως αναφέρεται στο ποδόσφαιρο.» Μίλτον Μπερλ

«Μήπως έχετε δει αυτό το "ύφος" που παίρνουν οι γυναίκες όταν θέλουν να δείτε ποδόσφαιρο; ...Ούτε εγώ!» Στιβ Μάρτιν

«Οι γυναίκες χρειάζονται μια αφορμή για να δουν ποδόσφαιρο. Οι άντρες χρειάζονται μια τηλεόραση. » Μπίλι Κρύσταλ


και μια ατάκα από την απέναντι όχθη:

"Βάλτο αγόρι μου... !" Έλληνα εκφωνητή


Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  13:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πως λέγεται αυτός που σταματάει τις κότες;
-Σταμάτης Κόκοτας.

Πως λέγεται ο σατανιστής πόκεμον;
-Πικατσούλας.

Πως λέγεται η αδελφή της Ποκαχόντας όταν ανεβαίνει το βουνο;
-Αγκομαχώντας.


Πως λέγεται ο ξάδελφος του Μίκη Θεοδωράκη;
-Γκούφυ Θεοδωράκης

Ποιο μήνα οι Πόντιοι λένε τις λιγότερες βλακείες;
-Το Φεβρουάριο γιατί έχει 28 μέρες.


Γιατί οι Πόντιοι γιορτάζουν μόνο τα γενέθλια του γιου τους παρά της κόρης τους;
-Γιατί το τραγούδι λέει:"Happy birthday του γιου"!!!!




Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  13:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΑΠΟΡΙΕΣ:

Γιατί τα αεροπλάνα έχουν σωσίβια αντί για αλεξίπτωτα;

Αφού το μαύρο κουτί των αεροπλάνων δεν παθαίνει τίποτα κατά τη σύγκρουση γιατί δεν φτιάχνουν ολόκληρο το αεροπλάνο από το ίδιο υλικό;

αφού το κολύμπι αδυνατίζει τί λάθος κάνουν οι φάλαινες;

Γιατί όταν παίρνουνμε λάθος τηλέφωνο η γραμμή δεν είναι ποτέ κατειλημμένη;

Γιατί οι άνθρωποι πιστεύουν αμέσως κάποιον που τους λέει ότι ο ουρανός έχει 400 δις αστέρια,ενώ όταν τους πει ότι το παγκάκι είναι φρεσκοβαμμένο πάνε και το ελέγχουν με το δάκτυλο;

Γιατί δεν υπάρχει γατοτροφή με γεύση ποντικιού;

Πως θα ήταν οι καρέκλες αν τα γόνατά μας λύγιζαν ανάποδα;

Γιατί τρέχουν οι μύτες και τα πόδια μυρίζουν;

γιατί η συντόμευση είναι τόσο μεγάλη λέξη;

Γιατί κατά την θανάτωση των βαρυποινιτών στις ΗΠΑ με ένεση απολυμαίνουν τις βελόνες;




Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

loksos
Forum-Runner

Greece


153 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  14:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
no hard feelings davor! kanena ratsismo kai misos gia allodapous! exw proponhth kai filous allodapous kai kathe aNekdoto einai kaloproaireto! sorry an sou fanhke kapws!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

loksos
Forum-Runner

Greece


153 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  14:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ti perimenei mia ksanthia sth mesh tou wkeanou?
apanthsh :ena kopadi glwsses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2006 :  14:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
sorry κι από μένα αν σε έχει θίξει κάτι.

Τί κάνουν 1001 ξανθιές στην έρημο;
-Σκουπίζουν.

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 125 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000