Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 2ος Αγώνας Καμάριζας Λαυρίου (Running Strong)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2009 :  21:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κοντρα αρσεν βενγκερ-φεργκιουσον μου μυριζει....

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ERMHS
Forum-Runner



95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2009 :  22:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο και απο εδω μεσα στους διοργανωτες που εχουν μερακι να κανουν κατι καλο,και εδω και 2 χρονιες το εχουν καταφερει,και του χρονου παλινα ειμαστε ολοι καλα να το ξανατρεξουμε.Μπραβο και στη κυρια Χαιντη που διεθεσε το ξενοδοχειο ,το φαγητο και τη φιλοξενεια,...ακομα και την ομορφη πισινα.....που χαρηκαν τοσο τα παιδια των αθλητων οσο και τα παιδια μας.........παλι μπραβο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  14:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by nikats


Υ.Γ.3 Όσον αφορά στην Nikatsteam, (Babis RFR, Kostis, Nikats)σημείωσε περηφανή νίκη εις βάρος της ανύπαρκτης -τουλάχιστον στους ανδρες- ομάδας Ivorteam. Τα περι επικράτησης στις γυναίκες καθώς και εις τας κορασίδας μας αφήνουν παντελώς αδιάφορους μιας και εμείς δεν διατηρούμε τα συγκεκριμένα τμήματα για λόγους.....καθαρά δεοντολογικούς.

"Τα Long Run είναι ωραία, με τον Nikats για παρέα"
Geo.Pap



Το ότι έτυχε να λείπουν οι άρρενες αθλητές του Ivorteam με ανηλλειμένες αγωνιστικές υποχρεώσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό (γιατί είμαστε international), ήταν απλά τύχη για το Nikatsteam, που σημείωσε μια αυτάρεσκη εμφάνιση, χωρίς αντίπαλο!!

Όπου είχαμε παρουσία, σκίσαμε (γυναίκες, παιδιά).

Να μην αναφέρω δε τους μεταγραφικούς στόχους που έχουν σχεδόν επιτευχθεί-μόνο οι υπογραφές μένει να πέσουν. Δεσμεύομαι από συμβόλαια να μην αναφέρω ακόμα ονόματα, αλλά στ' αλήθεια πιστεύει κανείς ότι η παρουσία γνωστού μαραθωνοδρόμου (με το nickname Loss) στην Καμάριζα ήταν τυχαία? Έέέέέ?


I ' ll be back (Model T-800, Governor of CA)


Θα ήθελα να προσθέσω, σχετικά με τις πιο πάνω δηλώσεις του συναδέλφου μου, τα εξης:
Παρακάμπτωντας την αντιδεοντολογική συμπεριφορά του εν λόγω "συμαδέλφου", διότι που ακούστηκε να με χρονομετράει ο αντίπαλος; και πως να μην εγείρουν υπόνοιες τέτοιες αχαρακτήριστες τακτικές, θα σταθώ στο γεγονός του οτι οι συνάδελφοι δρομείς της ivorteam οι οποίοι επιδεικνύουν στις εφημερίδες και στα περιοδικά του χώρου την έφεσή τους στη μπυροποσία, δίδοντας κατ΄αυτόν τον τρόπον αλγεινό παράδειγμα προς τους νέους οι οποίοι θα ήθελαν ενδεχομένως να ασχοληθούν με τον αθλητισμό και να τους πώ πως η σαιζόν τώρα αρχίζει και πως αν θέλουν να ασχοληθούν με τα γυναικεία τμήματα καλά κάνουν. Γιατί τα αντρικά σπορ ειναι ομολογουμένως πιο δύσκολα και όπως λέει και ο σοφός λαός μας "όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μην επανερθω.

"Τα Long Run είναι ωραία, με τον Nikats για παρέα"
Geo.Pap



Όχι αγαπητέ συνάδελφε, να μην επανέλθεις (για να έχω εγώ την τελευταία κουβέντα!!!).

Κάποιοι άλλοι κάνουν κρεμαστάρια όσα δεν φτάνουν. Για να δικαιολογήσουν στον εαυτό τους τις θυσίες που κάνουν για τις επιδόσεις (δίαιτα, αποχή από ποτό και γυναίκες, νηστεία και προσευχή στους Αγίους Χαϊλέ και Κενενίσα), κατηγορούν το πρωτοποριακό project μας, ''η ανθρώπινη προσέγγιση στον πρωταθλητισμό'', που περιλαμβάνει ποτό και γυναίκες, με άριστα μάλιστα αποτελέσματα!!! Με την ανώτερη ψυχολογία που μας χαρίζει η ''ανθρώπινη προσέγγιση'', τους έχουμε για πλάκα τους ασκητές του Nikatsteam που δεν αγγίζουν ποτό (ρε ούτε σταγόνα ένα πράμα!!!) και δεν ασχολούνται με γυναίκες (έτσι δηλώνουν παραπάνω, για ''δεοντολογικούς λόγους''. Χα!!!!).

Όσο για την αήθη επίθεση στον επίσημο χρονομέτρη του αγώνα, τι να πω? Σε 130 τόσους αγωνιζόμενους, έγινε ένα λαθάκι 1-2, άντε 8 λεπτών, ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω, σε έναν μόνο αθλητή, και έτυχε να είναι ο Nikats. Θα το κάνουμε θέμα αυτό το τυχαίο γεγονός? Υπάρχει υπόνοια ότι υπήρχε πρόθεση? Έλεος πια, ας μιλήσουμε στους στίβους και στους δρόμους...


I ' ll be back (Model T-800, Governor of CA)

Edited by - Ivorman on 09/09/2009 16:57:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  15:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κόουτς ...nikatsteam δέρνουμε?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  16:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Κόουτς ...nikatsteam δέρνουμε?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.




ΕΓΡΑΨΕΣ....

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  17:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Κόουτς ...nikatsteam δέρνουμε?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



ΝΑ-ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ- η I-VOR-TEAM (δις)!!!!!

Δεν χρειάζεται νομίζω κυρίες και κύριοι να επεκταθώ περισσότερο. Το επίπεδο των .....εν λόγω "αθλητών" εδείχθει καταφανέστα με την πιο πάνω δήλωση η οποία δεν παραπέμπει παρά σε ανθρώπους των σπηλαίων.
Οσον αφορά στις ακόλαστες πράξεις τις οποίες ο κύριος αυτουργός των και ηγέτης του κινήματος ....."Προπόνηση ξαπλώνοντας" χαρακτηρίζει ως μέθοδοι επιτυχίας, έχουμε να του απαντήσουμε πως "στο βουνό ψηλά εκεί, ξεχωρίζει η ήρα απ΄το στάρι".
Και όπως λένε και στα μέρη σας:"Αν σας βαστάει ο κ@λος σας,ελάτε.-"

"Τα Long Run είναι ωραία, με τον Nikats για παρέα"
Geo.Pap
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  19:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προς το παρον το ματς ειναι ισοπαλο 3-3....

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Edited by - dpkouk on 09/09/2009 19:53:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  20:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

προς το παρον το ματς ειναι ισοπαλο 3-3....

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...


Στα μάτια όλων των υγειώς σκεπτόμενων δρομέων, είμαι ο ηθικός νικητής.

"Τα Long Run είναι ωραία, με τον Nikats για παρέα"
Geo.Pap
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  21:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συναγωνιστές της δρομικής μας ομάδος "Nikatsteam".
Μου προκαλεί δέος η από ημερών η αήθης επίθεση σύσσωμης της ακατονόμαστου ομάδος, επί του αρχηγού μας, μην ξεχνάμε και τους βαθμούς, Λοχαγού nikats.
Εύγε Λοχαγέ. Άξιος!!!! Μόνος εναντίων υπέρτερων αριθμητικά δυνάμεων και παρά τις δόλιες τακτικές τους, διήγαγες περιφανή νίκη.
Αρχηγέ όμως πρόσεχε, την παγίδα των κοινών προπονήσεων στο βουνό μας.
Η περί ου ο λόγος ακατονόμαστη ομάς, στερείται των σύγχρονων γνώσεων προπονητικής και τις αγωνιστικές δάφνες της ενδόξου μας ομάδος.
Θέλουν να κατασκοπεύσουν τα επτασφράγιστα προπονητικά και αγωνιστικά μας μυστικά που ως γνωστόν εμείς διαθέτουμε εις περίσιαν.
Σε ενημερώνω δε ότι και εγώ προ μηνών έπεσα θύμα προπονητικής κατασκοπίας από το γνωστό για τις επιδώσεις του στην μπυροποσία μέλος της ακατονόμαστου.
Άστους να επιχαίρουν για τις επιδώσεις τους στο γυναικείο και παιδικό πρωτάθλημα.
Σε δυο μήνες που θα διεξαχθεί η μητέρα των μαχών η ηρωική ομάδα μας θα τους δείξει ποσά απίδια βάζει ο σάκος.


ΚΤΩΜΕΝΟΣ ΗΔΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  21:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.....................Δεν μπορώ......καν.....να μιλήσω.......Ρίγη συγκίνησης.......διατρέχουν ....το κορμί μου.........Επιτέλους...αισθάνομαι.....δικαιωμένος.........ΖΗΤΩ Η ΠΑΤΡΙΔΑ! ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΒΟΡΕΙΟ ΥΜΗΤΤΟ!!!

Ας...αναφωνήσωμεν .....ΟΛΟΙ μαζί.....τους στίχους...του εθνικού μας ....ποιητού.

"'Αργειε να ρθει κείνη ώρα (η 8η Νοέμβρη)
κ' ήταν όλα σκοτεινά
γιατί τα 'σκιαζ' η φοβέρα (οι ακατανόμαστοι)
και τα πλάκων' η σκλαβιά."

ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ! ΖΗΤΩ Ο ΜΠΑΜΠΗΣ!!!!!!

"Τα Long Run είναι ωραία, με τον Nikats για παρέα"
Geo.Pap
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2009 :  22:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Κόουτς ...nikatsteam δέρνουμε?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



Η ''ανθρώπινη προσέγγιση'' σε όλο της το μεγαλείο!!!

Χιούμορ, ανταγωνιστικό πνεύμα, παιχνίδι με το ηθικό των αντιπάλων. Με μια φράση, τους έκανε να συρικνωθούν σε μια μιλιταριστική ομάδα και με εθνικιστικές κραυγές να αναμασούν εμβατήρια και να ονειρεύονται νίκες...(Η χούντα των λοχαγών???)

Διάλεξαν και όπλο!!! Την κλασσική!!! Υποβαθμίζουν τον εθνικό μας αγώνα σε προσωπική μικροπολιτική αντιπαράθεση, γιατί αισθάνονται απειλή...

Χαλαρώστε αγαπητοί συνάδελφοι... Μη φοβάστε τη ζωή, μη φοβάστε τις γυναίκες, μυρίζουν όμορφα (ρωτήστε τον κανίβαλλο!!!), μη φοβάστε το ποτό (δοκιμάστε αυτό που αφρίζει, το κρύο, μπύρα το λένε). Βγάλτε τα 305, τα 405, τρέξτε με τον άνεμο, θα τερματίσετε πιο γρήγορα.

Παίδες του Ivorteam, τους έχουμε χαλαρά... Γιατί η νίκη ξεκινάει από το μυαλό...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto

Edited by - Ivorman on 09/09/2009 22:29:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2009 :  08:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
5-4 με εθνικιστικες κορωνες ενθεν και ενθεν κυριες και κυριοι...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2009 :  09:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Σκέτη απόλαυση. Το καλύτερο thread εδώ και καιρό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2009 :  16:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by sam

Κόουτς ...nikatsteam δέρνουμε?

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



Η ''ανθρώπινη προσέγγιση'' σε όλο της το μεγαλείο!!!

Χιούμορ, ανταγωνιστικό πνεύμα, παιχνίδι με το ηθικό των αντιπάλων. Με μια φράση, τους έκανε να συρικνωθούν σε μια μιλιταριστική ομάδα και με εθνικιστικές κραυγές να αναμασούν εμβατήρια και να ονειρεύονται νίκες...(Η χούντα των λοχαγών???)

Διάλεξαν και όπλο!!! Την κλασσική!!! Υποβαθμίζουν τον εθνικό μας αγώνα σε προσωπική μικροπολιτική αντιπαράθεση, γιατί αισθάνονται απειλή...

Χαλαρώστε αγαπητοί συνάδελφοι... Μη φοβάστε τη ζωή, μη φοβάστε τις γυναίκες, μυρίζουν όμορφα (ρωτήστε τον κανίβαλλο!!!), μη φοβάστε το ποτό (δοκιμάστε αυτό που αφρίζει, το κρύο, μπύρα το λένε). Βγάλτε τα 305, τα 405, τρέξτε με τον άνεμο, θα τερματίσετε πιο γρήγορα.

Παίδες του Ivorteam, τους έχουμε χαλαρά... Γιατί η νίκη ξεκινάει από το μυαλό...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto



NIKATSTEAM
(Εσείς το ζητήσατε, εμείς σας το προσφέρουμε!!!)


ΠΟΛΕΜΙΚΟΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ

Εν Αθήναις 10/09/2009

Ελληνίδες, Έλληνες

Υπό το βάρος των τελευταίων γεγονότων και με αίσθημα ευθύνης σας αναγγέλλω πως απο την 06.00 πρωινήν η χώρα μας ευρίσκεται εις πολεμικήν σύρραξιν μετά τινών ακατανόμαστων, ακόλαστων, αναιδών, ανεπρόκοπων, αναίσχυντων, αναποφάσιστων, ανομολόγητων, αντιδραστικών, αναρχικών, ατσούμπαλων, αντίχριστων, άχρηστων, αναλφάβητων ...και για να μην επεκταθώ και εις τα υπόλοιπα εικοσιτρία γράμματα της αλφαβητου μας, στοιχείων, οίτινα ηλθον να διαταράξουν την προπονητικήν ειρήνη και την αγωνιστικήν ευημερίαν του τόπου εν όψη της επικής αναμετρήσεως της 8ης Νοεμβρίου.
Ελληνίδες, Ελληνες
Σας καλώ να στρέψετε την πλάτην σας και να κλείσετε τα ώτα σας ως άλλοι Οδυσσείς, εις τας σειρήνας, αι οποίαι με ηδονικάς οιμωγάς, σας προσκαλούν εις την ραστώνην, την ρεμπελιάν και την έκλυτον εκτος στίβου ζωήν.
Όλοι γνωρίζουμε τα ποταπά τους κίνητρα.
Καθώς και τα μέσα τα οποία μεταχειρίζονται δια να αποσπάσουν την προσοχήν μας, τούτον τον δύσκολον καιρόν του προτελευταίου μηνός, πριν τον Μεγάλο Αγώνα.
Προς τούτον δεν διστάζουν να μετέρχονται μέσα τα οποία μας καλούν εις ηδονικάς απολάυσεις αντί του μόχθου του στίβου και της κονίστρας, ιδανικών τα οποία απο πάππου προς πάππον εκαλλιεργήσαμε εδώ εις την γήν του Λεωνίδα του Μιλτιάδου και του Θεμιστοκλέους βεβαίως βεβαίως!
Διότι πως αλλιώς να εκληφθεί η συγκρότησις της ομάδος των ακατανομάστων αποκλειστικώς απο θήλεα, (άντε και ενός μουσάτου, αν και "το μουστάκι και το μούσι ειν' ο φερετζές του φούστη), όλων των ηλικιών (μία ματιά εις το πινάκιο του τελευταίου αγώνος αρκεί δια να σας πείσει για του λόγου το αληθές), ει μη μόνον,δια την αποπλάνησην των μετεχόντων εις τον αγώναν λοιπών αθλητών, οίτινες έδειξαν απαράμιλλον σθένος και αυταπάρνησην εμπρός εις τα κάλλη τα επεδείκνυον αναίσχυντα τόσον κατά την διάρκειαν του αγώνος όσον και κατά την συνεστίασην η οποία έλαβε χώραν εις χώρον λουομένων πλησίον του Ναού του Ποσειδώνος, οι αντίπαλες "αθλήτριες";

Ελληνίδες Ελληνες....
Ο καιρός γαρ εγγύς.
Φύλακες γρηγορείτε.
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ IVORTEAM.





"Τα Long Run είναι ωραία, με τον Nikats για παρέα"
Geo.Pap

Edited by - nikats on 10/09/2009 16:42:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2009 :  17:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats


ΠΟΛΕΜΙΚΟΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ

Εν Αθήναις 10/09/2009

Ελληνίδες, Έλληνες

Υπό το βάρος των τελευταίων γεγονότων και με αίσθημα ευθύνης σας αναγγέλλω πως απο την 06.00 πρωινήν η χώρα μας ευρίσκεται εις πολεμικήν σύρραξιν μετά τινών ακατανόμαστων, ακόλαστων, αναιδών, ανεπρόκοπων, αναίσχυντων, αναποφάσιστων, ανομολόγητων, αντιδραστικών, αναρχικών, ατσούμπαλων, αντίχριστων, άχρηστων, αναλφάβητων ...και για να μην επεκταθώ και εις τα υπόλοιπα εικοσιτρία γράμματα της αλφαβητου μας, στοιχείων, οίτινα ηλθον να διαταράξουν την προπονητικήν ειρήνη και την αγωνιστικήν ευημερίαν του τόπου εν όψη της επικής αναμετρήσεως της 8ης Νοεμβρίου.
Ελληνίδες, Ελληνες
Σας καλώ να στρέψετε την πλάτην σας και να κλείσετε τα ώτα σας ως άλλοι Οδυσσείς, εις τας σειρήνας, αι οποίαι με ηδονικάς οιμωγάς, σας προσκαλούν εις την ραστώνην, την ρεμπελιάν και την έκλυτον εκτος στίβου ζωήν.
Όλοι γνωρίζουμε τα ποταπά τους κίνητρα.
Καθώς και τα μέσα τα οποία μεταχειρίζονται δια να αποσπάσουν την προσοχήν μας, τούτον τον δύσκολον καιρόν του προτελευταίου μηνός, πριν τον Μεγάλο Αγώνα.
Προς τούτον δεν διστάζουν να μετέρχονται μέσα τα οποία μας καλούν εις ηδονικάς απολάυσεις αντί του μόχθου του στίβου και της κονίστρας, ιδανικών τα οποία απο πάππου προς πάππον εκαλλιεργήσαμε εδώ εις την γήν του Λεωνίδα του Μιλτιάδου και του Θεμιστοκλέους βεβαίως βεβαίως!
Διότι πως αλλιώς να εκληφθεί η συγκρότησις της ομάδος των ακατανομάστων αποκλειστικώς απο θήλεα, (άντε και ενός μουσάτου, αν και "το μουστάκι και το μούσι ειν' ο φερετζές του φούστη), όλων των ηλικιών (μία ματιά εις το πινάκιο του τελευταίου αγώνος αρκεί δια να σας πείσει για του λόγου το αληθές), ει μη μόνον,δια την αποπλάνησην των μετεχόντων εις τον αγώναν λοιπών αθλητών, οίτινες έδειξαν απαράμιλλον σθένος και αυταπάρνησην εμπρός εις τα κάλλη τα επεδείκνυον αναίσχυντα τόσον κατά την διάρκειαν του αγώνος όσον και κατά την συνεστίασην η οποία έλαβε χώραν εις χώρον λουομένων πλησίον του Ναού του Ποσειδώνος, οι αντίπαλες "αθλήτριες";

Ελληνίδες Ελληνες....
Ο καιρός γαρ εγγύς.
Φύλακες γρηγορείτε.
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ IVORTEAM.





"Τα Long Run είναι ωραία, με τον Nikats για παρέα"
Geo.Pap



Αμάν, βγήκαν τα τανκς!!!! Ως άλλος Γ.Παπαδόπουλος (χωρίς τη Δέσποινα όμως, είπαμε δεν τους αρέσουν οι γυναίκες...) το Nikatsteam βάζει σε γύψο τον Ελληνικό λαϊκό αθλητισμό (και μιλάει για την χούντα του Ivorteam, τον κομμουνιστικόν κίνδυνον!!!).

Αναφωνεί Ελλάς Ελλήνων Δρομέων και επιβάλλει απάνθρωπη προπόνηση σε όλους και βιάζει την ελεύθερη έκφραση ανδρών και γυναικών, καταδικάζοντας την άνετη ένδυση των αθλητών/τριών!!

Θα απαγορεύσετε και το κατούρημα των γυναικών στο μαραθώνιο? (Λεό, πάρε θέση!!!). Θα τρέξουν οι γυναίκες με τεχνική μπούρκα?

Κάτω από την μπότα του Nikatsteam στενάζει το Ελληνικό δρομικό κίνημα, ο ελεύθερος ρυθμός του ξεγνοιαστου δρομέα καταδυναστεύεται από τον μετρονόμο του Garmin (πούσαι Κανιβαλλε όταν σε χρειάζομαι?).

Γιατί να κρυβόμαστε πια? Αυτό που φάνηκε αρχικά σαν μια απλή αντιπαράθεση μεταξύ των κορυφαίων δρομικών team, αποκάλυψε τον πραγματικό εαυτό της : είναι η μάχη μεταξύ της συντήρησης και της προόδου, μεταξύ της στρατιωτικής πειθαρχίας και της ελευθερίας της σκέψης, μεταξύ του ολοκληρωτικού αθλητισμού και του γνήσιου ταλέντου!!!

Η μάχη με την απόλυτη συντήρηση μόλις άρχισε. Ζήτω η ελεύθερη προπόνηση, ζήτω οι γυναίκες και η καλοπέραση, ζήτω το ποτό (επ' ευκαιρίας : legalize it!!!), επιδόσεις χωρίς συμπλέγματα και πνευματικές αναπηρίες.

P.S. Εντάξει, εντάξει, ξεφύγαμε, αλλά έχει πλάκα ρε γαμώτο!!!


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000