Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
100!

Μέσα σε όλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostis

εάν θυμάμαι καλά και στο μπάσκετ όταν πλησίαζε το σκόρ στους 100 πόντους φωνάζαμε το σύνθημα...

...φοβήθηκες μήπως εννοούσα χιλιόμετρα?



Ν Α Ι!

"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Zinia Sanoudou

Επειδή φοβάμαι ότι κάτι βρώμικο παίζεται απ΄τους απέναντι θα κανονίσω να φέρω τίποτα καφάσια με ληγμένες να τους περιποιηθούμε στην περίπτωση αυτή...



....μπουκάλια ε; να πονάνε!

"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Plesia

Λοιπόν έχω τα εξής νέα από το μέτωπο ταβερνομάγαζο:

Δίπλα στο Καλλιμάρμαρο, πλ. Προσκόπων, μαγαζί "Μαγεμένος Αυλός" + "Θεόφιλος", λειτουργούν υπό την ίδια διεύθυνση. Μαγαζιά με ιστορία, μποέμ ατμόσφαιρα, η "άλλη" Αθήνα. Όποιος είναι της γειτονιάς, ξέρει τί εννοώ.
Μόλις έμαθε ο Κος Δημήτρης ότι είμαστε ομάδα μαραθωνοδρόμων, συγκινήθηκε και θυμήθηκε τον δικό του τερματισμό το 2004,κάθισα αρκετή ώρα και μιλούσαμε για διάφορα. Με πολύ χαρά θα περιμένει να μας δει όλους.
Μας προσφέρει ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε, ό,τι και όσο θέλουμε, τα πάντα όλα, 20€/άτομο.

Είχα σκοπό να πάω και σε άλλα, αλλά ας όψεται η )(*(&*&^%%$%#$## η δουλειά που με καλέσανε να γυρίσω πίσω επειγόντως *(&(*&(&(*&(*&()

Αύριο θα είμαι ΑΘήνα και θα συνεχίσω την έρευνα, προς το παρόν ακούω την άποψη σας για το παραπάνω.



Ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε και ό,τι αρπάξει ο τέτοιος μας, 20,00 €, δεν είναι πολλά νομίζω. Επίσης το ότι είναι δίπλα στο Καλλιμάρμαρο, είναι μεγάλο +.

Άντε πάλι τώρα, αν κλείσουμε σ' αυτό, να καταφέρουμε να συμφωνήσουμε πως θα πληρωθούν τα ποτά από την Nik τους χαμένους...

Μάλλον θα εξαντλήσουμε τον υπόλοιπο μήνα γι' αυτό...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam


Στη βάση της η ιδέα ειναι αρκετά καλή1 Τα "ψιλά" θα τα βρούμε. Ομως, θα πάμε με τα πόδια και μόνοι μας......;

"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Plesia

Ας συμφωνήσουμε πρώτα το που coach, και θα το βρούμε και αυτό, don't worry, ήδη έχω σκεφτεί κάτι.




+10! Οτι σκέφτεσαι, ρίχνε το να το επεξεργαζόμαστε και μείς......
Keep on honey!

"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τα πόδια, ναι...εξάλλου μέσα στο χαμό που θα γίνεται πως αλλιώς θα μετακινηθούμε προς οποιαδήποτε κατεύθυνση? Μόνοι μας...? Τί εννοείς?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Joanna
Forum-Runner

Greece


138 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σας προτείνω και εγώ ένα μαγαζί; "Ο Τζίτζικας και ο Μέρμυγκας" στην Μητροπόλεως (ψιλά, στις αρχές της) λίγο πιο μακριά από το Στάδιο, αλλά σκεφτείτε τι θα γίνεται από κόσμο εκείνη την ώρα... και το φαγητό είναι όνειρο!

"The task must be difficult, for only the difficult inspires the noble-hearted."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by Plesia

Ας συμφωνήσουμε πρώτα το που coach, και θα το βρούμε και αυτό, don't worry, ήδη έχω σκεφτεί κάτι.




+10! Οτι σκέφτεσαι, ρίχνε το να το επεξεργαζόμαστε και μείς......
Keep on honey!

"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"




Απλό: Αν συμφωνήσουμε στην παραπάνω πρόταση των 20€/άτομο, τότε κάθε μέλος της ομάδας που θα "χάσει" θα πληρώσει από 25€, ενώ κάθε μέλος της ομάδας που "κέρδισε" θα πλερώσει 15€....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το "με τα πόδια" θα το καταλάβεις εκείνη τη στιγμή. Μετα απο 42,2Κ, θα πατάς σε μαχαίρια!

Είπαμε να γιορτάσουμε μαζί με τους οικείους μας οι οποίοι τόσο καιρό μας παραστέκονται, μας βοηθάνε,μας...ανέχονται(και που να δείς τη τελευταία βδομάδα) και πολλοί απ΄ αυτούς θα ερθουν να μας θαυμάσουν και στον τερματισμό. Αυτούς όλους εννοώ....

"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  12:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

το "με τα πόδια" θα το καταλάβεις εκείνη τη στιγμή. Μετα απο 42,2Κ, θα πατάς σε μαχαίρια!

Είπαμε να γιορτάσουμε μαζί με τους οικείους μας οι οποίοι τόσο καιρό μας παραστέκονται, μας βοηθάνε,μας...ανέχονται(και που να δείς τη τελευταία βδομάδα) και πολλοί απ΄ αυτούς θα ερθουν να μας θαυμάσουν και στον τερματισμό. Αυτούς όλους εννοώ....

"But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race and I ain't gonna lose"






Ποιός είπε να μην έρθουν? Φυσικά θα έρθουν!...Ανάσταση θα κάνουν, αν κρίνω από τον άντρα μου!
Εννοείς για το κόστος? Ε, όποιος από τους δικούς μας έρθει μαζί και θέλει απλά να πιει κάτι χωρίς να τσιμπήσει ή κάτι άλλο, λογαριάζεται ξεχωριστά, εκτός της προσφοράς της ομάδας! Δεν θα χρεωθεί με 20€, εννοείται. Αυτές τις λεπτομέρειες θα τις βρω όταν και αν ξαναπάω για το Final ok, εφόσον καταλήξουμε.

Edited by - Plesia on 09/10/2009 12:45:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευγε Κατερινα και πρωην δρομεας ο Μαγαζατορας και καλη τιμη και πολυ κοντα.Τι αλλο να ζητησουμε?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προσωπικα τα φοβάμαι κάτι τέτοια με τις προσφορές. Καταρχας είπαμε ότι οι χαμένοι κερνάνε τα ποτά και τις μπύρες όλων των αντιπάλων (ομάδας και συνοδών). Έχει πιο γούστο να βγει ένας λογαριασμός ξεχωριστά 150-200 ευρώ για τις μπύρες μας και τα ποτά μας και να τον μοιραστουν 15 άτομα ("25" στη πραγματικότητα γιατί ούτως η άλλως ο δρομέας θα πλήρωνε μαζί με τον συνοδό του για τα δικά τους)

Τώρα έαν μπούμε σε διαδικασία πάλι ποιος θα κεραστεί, ποιος θα πληρώσει μόνος του, ποιος δε θα χρεωθεί κλπ θα μπλέξουμε. Έχω δει σε παρέες, ειδικά "αγνώστων" όπως είμαστε εμείς, ανθρώπους να νοιάζονται και για τη πατάτα που έφαγαν ή ΔΕΝ έφαγαν... οπότε έαν αρχίσουμε τα: "οι μισοί θα μπληρώσουν 20 ευρώ και οι άλλοι μισοί ότι φάνε", θα μπλέξουμε πολύ περισσότερο απο το να πληρώσει ευθύς εξαρχής ο καθένας τα δικά του....

Θέλω να αποφύγω τα μπερδέματα μεταξύ μας ... Μπορεί σε "σένα" να μη φάινονται πολλά τα 20 ευρώ το άτομο (και πραγματικά ακουγεται πολύ καλά) αλλά σε "μένα" που θα έρθω με τη γυναίκα μου και το γιό μου, τα 60 (ή τα 70-80 εάν είμαστε στους χαμένους) να φαίνονται πολλά ειδικά εάν κάποιος απο την αρχή θέλει μόνο να φάει μια μακαρόνια και ενώ κάποιος άλλος θα πήγαινε για 3 φιλέτα...

Το μαγαζί δε το γνωρίζω αλλά πολλές φορές επίσης τέτοιες συμφωνίες υπονοούν το θα σας φέρω εγώ ότι νομίζω και θα δείτε ότι θα χορτάσετε μια χαρά του στυλ "ολα κάνουν έναν ευρω ...αυτό άστο κάτω, κάνει δύο"

Προσέξτε ότι μιλάμε πιθανόν για 40-50 άτομα (800-1000 ευρώ λογαριασμός εάν πάει έτσι).

Ακούω τις απόψεις σας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Ευγε Κατερινα και πρωην δρομεας ο Μαγαζατορας και καλη τιμη και πολυ κοντα.Τι αλλο να ζητησουμε?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Και από το μετρό του Συντάγματος ή της Ακρόπολης, 5 λεπτά με τα πόδια. Όλα τάχει!!!


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Savvas

Ευγε Κατερινα και πρωην δρομεας ο Μαγαζατορας και καλη τιμη και πολυ κοντα.Τι αλλο να ζητησουμε?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Και από το μετρό του Συντάγματος ή της Ακρόπολης, 5 λεπτά με τα πόδια. Όλα τάχει!!!


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam




Νομίζω coach από εκεί που λες είναι λίιιγο πιο μακριά. Ο Ευαγγελισμός είναι πιο κοντά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2009 :  13:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τώρα που το σκέφτομαι 40 ευρώ το ζευγάρι δεν είναι και καμιά τρελή προσφορά εάν πρόκειται για μια απλή ταβέρνα (είπα δε το γνωρίζω το μαγαζί) και όταν μιλάμε για 50 άτομα παρέα...

Δε ξέρω που πάτε εσείς αλλά στα απλά ταβερνάκια που πάω εγώ 40-50 ευρώ πληρώνω για το ζευγάρι έτσι και αλλιώς (ειδικά όταν είμαστε 4 άτομα που μοιραζόμαστε τις σαλάτες και τα παρελκόμενα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000