Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Διασυλλογικό 5000μ 29/4
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  12:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ όμως Νικολάκη δεν έχω δει καμία.

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  12:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by bipbip

Εγώ όμως Νικολάκη δεν έχω δει καμία.

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.



Θα στειλω συντομα φωτο σε Κ Μ Ν !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bipbip
Senior Forum-Runner

British Indian Ocean Territories


494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  13:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit bipbip Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώωωωωωωωωωω

Η τύχη βοηθάει εκείνους που βοηθούν τον εαυτό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  13:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nickp7
Καλη η Χαρα, αλλα με αυτα που ελεγε ο Speedy την περιμενα καλυτερη...
Μας ελεγε οτι ειναι σε καλυτερο επιπεδο απο αυτον και οτι δεν μπορει να κανει ουτε μια προπονησουλα(ουτε καν μερικα χλμ.) μαζι μου η Χαρα γιατι ειναι αλλου επιπεδου αθλητρια...
Εγω νομιζω οτι περισσοτερα απο τα μισα προπονητικα χλμ. η Χαρα τα κανει πιο αργα απο το ρυθμο που τρεχω εγω...


Δεν ξερω τι ακριβώς περιμενες, εγώ δεν είπα πως θε τρέξει σουπερ το 5άρι προχτες. Μάλιστα έκανε ακριβώς καιτ ον χρόνο που της είχα προβλεψει. 19:50 της είχα πει , 19:58 έκανε γιατι την έπιασε παλι πονος στον τενοντα , που την ταλαιπωρει απο καιρο.
Η Χαρά σχεδόν όλα της τα χλμ τα κάνει στον ίδιο ρυθμό ο οποίος δεν πάει πάνω απο 5 λεπτά/χλμ. Συνήθως τρέχει στο 4:50-5 λεπτά/χλμ. Αυτό είναι το χαλαρό της. Καμιά φορά ανοίγει και πέφτει στα 4 λεπτα/χλμ. Μιλάμε πάντα για συνεχόμενα χλμ. Κάθε προπονηση είναι 12-18χλμ. Κομμάτια δεν κάνει σχεδον ποτε.
Αν νομίζεις πως μπορείς να αντεπεξελθεις με αυτές τις προϋποθεσεις τότε θα σε περιμενει το καλοκαιρι στο Πηγαδάκι. Μέχρι τότε πάντως προπονήσου να είσαι σίγουρα ετοιμος

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 01/05/2006 15:46:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

natasha
Forum-Runner



141 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  15:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aλήθεια είναι ότι η Χαρά πόναγε ακόμα και στην προθέρμανση! Πρέπει να το προσέξει λίγο! Πάντως, όντως Speedy τέλος καλό όλα καλά, αν και το όνομά μου δεν το είδα στην λίστα με τα αποτελέσματα του ομίλου μου και ανησυχώ λίγο!
Τις φωτό τις πολλές που μας έστειλες θα τις δω αύριο στο γραφείο και ανυπομονώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  15:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν εννοείς τα αποτελέσματα που έβγαλε ο ΣΕΓΑΣ στην ιστοσελιδα του μην ανησυχείς. Εκεί έχουν μόνο τους τρεις πρώτους έτσι κι αλλιώς. Αυτό που δεν μπορώ να καταλαβω είναι πως βάλαν μια κοπελιά 3η αμέσως μετά τη Χαρά αφού πισω της δεν υπηρχε καμια εκεινη την ώρα (...Χαρά Σκουλαρίκη (ΓΣ Κηφισιάς) 19.58.89, Κυριακή Παρασύρη (ΠΑΟ Θέρσιπος Ερωεύς) 19.59.03). Αυτό το αναφέρω γιατί ίσως έτσι σου φάγαν εσένα μία θέση. Στον ομιλο σας τρέχατε τέσσερις. Τέτοια μαγειρέματα δεν γινοντουσαν ουτε στο τριαθλο!

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 01/05/2006 15:54:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  16:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Speedy

quote:
Originally posted by nickp7
Καλη η Χαρα, αλλα με αυτα που ελεγε ο Speedy την περιμενα καλυτερη...
Μας ελεγε οτι ειναι σε καλυτερο επιπεδο απο αυτον και οτι δεν μπορει να κανει ουτε μια προπονησουλα(ουτε καν μερικα χλμ.) μαζι μου η Χαρα γιατι ειναι αλλου επιπεδου αθλητρια...
Εγω νομιζω οτι περισσοτερα απο τα μισα προπονητικα χλμ. η Χαρα τα κανει πιο αργα απο το ρυθμο που τρεχω εγω...


Δεν ξερω τι ακριβώς περιμενες, εγώ δεν είπα πως θε τρέξει σουπερ το 5άρι προχτες. Μάλιστα έκανε ακριβώς καιτ ον χρόνο που της είχα προβλεψει. 19:50 της είχα πει , 19:58 έκανε γιατι την έπιασε παλι πονος στον τενοντα , που την ταλαιπωρει απο καιρο.
Η Χαρά σχεδόν όλα της τα χλμ τα κάνει στον ίδιο ρυθμό ο οποίος δεν πάει πάνω απο 5 λεπτά/χλμ. Συνήθως τρέχει στο 4:50-5 λεπτά/χλμ. Αυτό είναι το χαλαρό της. Καμιά φορά ανοίγει και πέφτει στα 4 λεπτα/χλμ. Μιλάμε πάντα για συνεχόμενα χλμ. Κάθε προπονηση είναι 12-18χλμ. Κομμάτια δεν κάνει σχεδον ποτε.
Αν νομίζεις πως μπορείς να αντεπεξελθεις με αυτές τις προϋποθεσεις τότε θα σε περιμενει το καλοκαιρι στο Πηγαδάκι. Μέχρι τότε πάντως προπονήσου να είσαι σίγουρα ετοιμος

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy



Eιμαι αναγκασμενος δυστυχως να κανω quote καθε φορα οπου απανταω, γιατι ετσι μονο εξασφαλιζω οτι φαινεται το που απανταω...
Speedy ετσι οπως μου τα λες ειναι σα να λες οτι η Χαρα αυτη τη στιγμη μπορει να κερδισει την Εlina στον ημιμαραθωνιο...
Και δε νομιζω oτι μπορει ουτε καν να την πλησιασει(τουλαχιστον τωρα...).
Παντως μετα απο 3-4 χλμ.ζεσταμα στα Πηγαδακια νομιζω οτι μπορω να ακολουθησω την Χαρα με ρυθμο 4.55-5.00 για 4-5 χλμ....
Και καλα που αλλαξες πριν λιγο το post σου και με προλαβες...
Τον Ιουλιο-Αυγουστο μαλλον θα μπορω να ακολουθησω για 7-8χλμ. ισως και για δεκα...
Για αυτο λοιπον οταν η Χαρα εχει χαλαρη προπονηση και εγω δυνατη, θα το κανονιζουμε...
Παντως οταν αρχισει η Χαρα να ερχεται στους αγωνες που τρεχουμε και εμεις θα μαζεψει ολες τις κουπες...(τουλαχιστον στην κατηγορια της πολυ ανετα...).
Μπορει να γινει το μελλοντικο αστερι στον ημιμαραθωνιο και το μαραθωνιο...
Ανεφερα πριν αρκετο καιρο πρωτος εδω το ονομα Χαρα και τωρα ολο το φορουμ ασχολειται μαζι της...
Και τα καλυτερα επονται...

Edited by - nickp7 on 01/05/2006 16:10:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  16:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nickp7
Speedy ετσι οπως μου τα λες ειναι σα να λες οτι η Χαρα αυτη τη στιγμη μπορει να κερδισει την Εlina στον ημιμαραθωνιο...
Και δε νομιζω oτι μπορει ουτε καν να την πλησιασει(τουλαχιστον τωρα...).
Παντως μετα απο 3-4 χλμ.ζεσταμα στα Πηγαδακια νομιζω οτι μπορω να ακολουθησω την Χαρα με ρυθμο 4.55-5.00 για 4-5 χλμ....
Και καλα που αλλαξες πριν λιγο το post σου και με προλαβες...
Τον Ιουλιο-Αυγουστο μαλλον θα μπορω να ακολουθησω για 7-8χλμ. ισως και για δεκα...
Για αυτο λοιπον οταν η Χαρα εχει χαλαρη προπονηση και εγω δυνατη, θα το κανονιζουμε...
Παντως οταν αρχισει η Χαρα να ερχεται στους αγωνες που τρεχουμε και εμεις θα μαζεψει ολες τις κουπες...(τουλαχιστον στην κατηγορια της πολυ ανετα...).
Μπορει να γινει το μελλοντικο αστερι στον ημιμαραθωνιο και το μαραθωνιο...
Ανεφερα πριν αρκετο καιρο πρωτος εδω το ονομα Χαρα και τωρα ολο το φορουμ ασχολειται μαζι της...
Και τα καλυτερα επονται...


Κοίτα να δείς , γιατί μάλλον έχεις παρεξηγησει κάποια πράγματα. Καταρχάς εγώ δεν μιλησα ποτε για ημιμαραθωνιο. Αν και πόσο μπορει να τρέξει ημιαμραθωνιο η Χαρά αυτη τη στιγμή είναι ένα καλό ερωτημα. Απο εκεί και πέρα:
Με κάθε σεβασμο στην Ελίνα και την προσπάθεια της... στη Μεσσήνη τραβηξα την Ελίνα σε ατομικό ρεκόρ 42:29 στα 10χλμ. Η Χαρά είτε το πιστεύεις είτε όχι τον χειμώνα έτρεξε προπόνηση 10άρι σε μετρημενη διαδρομή 37:49! Προσπαθουσα τοτε να την πείσω να κατεβει στον ανωμαλο αλλά ουτε που ήθελε να ακούσει. Από τότε όμως έχει "κάψει φλάτζα" και έτρεξε όσο έτρεξε προχτές. Δυστυχώς έκανε πολλές βλακείες το χειμώνα. Τώρα προσπαθώ να την πεισω να κάτσει να ξεκουραστεί για να είναι καλά το καλοκαιρι να τρεχει. Αν ολα πάνε καλά θα χρειαστεις αρκετή προπονηση για να κρατιέσαι μαζί της.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 01/05/2006 16:34:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  16:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Speedy

quote:
Originally posted by nickp7
Speedy ετσι οπως μου τα λες ειναι σα να λες οτι η Χαρα αυτη τη στιγμη μπορει να κερδισει την Εlina στον ημιμαραθωνιο...
Και δε νομιζω oτι μπορει ουτε καν να την πλησιασει(τουλαχιστον τωρα...).
Παντως μετα απο 3-4 χλμ.ζεσταμα στα Πηγαδακια νομιζω οτι μπορω να ακολουθησω την Χαρα με ρυθμο 4.55-5.00 για 4-5 χλμ....
Και καλα που αλλαξες πριν λιγο το post σου και με προλαβες...
Τον Ιουλιο-Αυγουστο μαλλον θα μπορω να ακολουθησω για 7-8χλμ. ισως και για δεκα...
Για αυτο λοιπον οταν η Χαρα εχει χαλαρη προπονηση και εγω δυνατη, θα το κανονιζουμε...
Παντως οταν αρχισει η Χαρα να ερχεται στους αγωνες που τρεχουμε και εμεις θα μαζεψει ολες τις κουπες...(τουλαχιστον στην κατηγορια της πολυ ανετα...).
Μπορει να γινει το μελλοντικο αστερι στον ημιμαραθωνιο και το μαραθωνιο...
Ανεφερα πριν αρκετο καιρο πρωτος εδω το ονομα Χαρα και τωρα ολο το φορουμ ασχολειται μαζι της...
Και τα καλυτερα επονται...


Κοίτα να δείς , γιατί μάλλον έχεις παρεξηγησει κάποια πράγματα. Καταρχάς εγώ δεν μιλησα ποτε για ημιμαραθωνιο. Αν και πόσο μπορει να τρέξει ημιαμραθωνιο η Χαρά αυτη τη στιγμή είναι ένα καλό ερωτημα. Απο εκεί και πέρα:
Με κάθε σεβασμο στην Ελίνα και την προσπάθεια της... στη Μεσσήνη τραβηξα την Ελίνα σε ατομικό ρεκόρ 42:29 στα 10χλμ. Η Χαρά είτε το πιστεύεις είτε όχι τον χειμώνα έτρεξε προπόνηση 10άρι σε μετρημενη διαδρομή 37:49! Προσπαθουσα τοτε να την πείσω να κατεβει στον ανωμαλο αλλά ουτε που ήθελε να ακούσει. Από τότε όμως έχει "κάψει φλάτζα" και έτρεξε όσο έτρεξε προχτές. Δυστυχώς έκανε πολλές βλακείες το χειμώνα. Τώρα προσπαθώ να την πεισω να κάτσει να ξεκουραστεί για να είναι καλά το καλοκαιρι να τρεχει. Αν ολα πάνε καλά θα χρειαστεις αρκετή προπονηση για να κρατιέσαι μαζί της.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy



Δεν ειπα οτι μιλησες εσυ για ημιμαραθωνιο.Εγω το ανεφερα.
Σε πενταρι και δεκαρι δεν εχω καμια αντιρρηση οτι μπορει η Χαρα να κερδισει την Ελινα.Ομως η Ελινα δεν κανει προπονησεις με στοχο αυτα τα αγωνισματα, κατι που κανει η Χαρα.Στον ημιμαραθωνιο ομως πιστευω οτι η Ελινα ειναι καλυτερη (για αυτο και ανεφερα πριν ημιμαραθωνιο).Ποσο μαλλον στο μαραθωνιο στον οποιο και στοχευει πρωτα και κυρια η Ελινα.
Και η Χαρα παντως μπορει ανετα να τρεξει ημιμαραθωνιο και να τα παει φοβερα καλα, αλλα θα τερματισει 5-7 λεπτα μετα την Ελινα πιστευω(αυτη τη στιγμη ξαναλεω...).
Μετα απο ολα αυτα νομιζω οτι η Χαρα πρεπει να γινει επισημα πλεον μελος του φορουμ και να μας απανταει ακομα καλυτερα η ιδια...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  17:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχάς αυτή η συζήτηση, για ενδεχομενη κοντρα Ελινας-Χαρας είναι εντελώς λάθος. Ασε που είναι εππλεον λαθος να μιλαμε εμεις για λογαριασμο τους.
Εμένα δε με νοιάζει καθόλου εαν τώρα μπορει η Χαρά να περάσει την Ελινα ή όχι στον ημιμαραθωνιο. Αυτο που με νοιάζει για την αδερφή μου είναι να είναι καλά την επόμενη χρονιά και για πολλά χρόνια ακόμα να τρέχει αυτο που πραγματικά μπορεί. Και εαν δεν το κατάλαβες μιλάω για επιδόσεις πολύ πιο γρηγορες απο της Ελίνας.
Δεν συνεχίζω αυτη τη συζητηση. Δεν έχει νοημα. Ο χρόνος θα δείξει. Ελπιζω μόνο να πάνε ολα καλά.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2006 :  17:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενταξει, απλα μια συζητηση κανουμε...
Ευχομαι τα καλυτερα στην Χαρα...(και στην Ελινα φυσικα...).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kate
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2006 :  11:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kate Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Νickp7, GeorgeY, Speedy, Diamantis ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες και για τον κόπο που κάνατε για να τις στείλετε.

Όσο ζω, μαθαίνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000