Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διαδρομές
 Θεσσαλονίκη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2013 :  16:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατατοπειστικότατη θάλεγα.Θα το έχω υπόψη.

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2013 :  22:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1 ώρα και 40 λεπτά σήμερα στην παραλία θεσ/κης με τέλοιο καιρό.

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saltofx_v
Forum-Runner

53 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2013 :  12:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ηθελα να ρωτησω εσας που τρεχετε παραλια θεσσαλονικης για πιθανες διαδρομες με μηκος περιπου 20χλμ-25χλμ και 30 χλμ....τωρα που αρχιζουν για πολλους τα long run λογω προετοιμασιας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2013 :  15:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by saltofx_v

ηθελα να ρωτησω εσας που τρεχετε παραλια θεσσαλονικης για πιθανες διαδρομες με μηκος περιπου 20χλμ-25χλμ και 30 χλμ....τωρα που αρχιζουν για πολλους τα long run λογω προετοιμασιας.




Κυριακη νωρις το πρωι, το τονιζω αυτο, νωρις το πρωι, μπορεις να κανεις ανετα τη διαδρομη πχ απο Λιμανι, πρωτα προς Βιλκα-Πορτο χοτελ και λιγο παρακατω μεχρι εκει που εχει μια αερογεφυρα , ειναι φλατ και δεν εχει κινηση,
επιστροφη προς λιμανι, Λευκο Πυργο και φευγεις προς την αλλη πλευρα, δηλαδη προς Ποσειδωνιο, οδο Σοφουλη, Μαρινα Καλαμαριας, Ρεμβη κι επιστρεφεις.
Εκτος αν θελεις να κανεις παραπανω απο 25-30χλμ οποτε φευγεις πισω απο Ρεμβη, γηπ, Μικρας κι αναλογα τραβας προς ΙΚΕΑ ......ή ακομα παραπερα προς Περαια.....αλλα αστο αυτο το κομματι, παει για πολλα χλμ .
Συγκεκριμενα η διαδρομη απο το Πορτο Χοτελ μεχρι την Ρεμβη εναι 12χλμ.




------------------------------------------------------------------------

------- JUST RUN -------

Edited by - AMALIA on 10/02/2013 15:45:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2013 :  12:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκινόντας από το παλατάκι του βασιλιά ή καλύτερα από το Ναυτικό όμιλο Θεσ/νίκης μέχρι τα φανάρια στα δικαστήρια και πίσω μέχρι τη ρέμβη είναι ένας ημί απ'ότι θυμάμαι.Αν θέλεις να μεγαλώσεις την απόσταση πηγαίνεις μέχρι το πόρτο χοτέλ ή μέχρι το γήπεδο του φοίνικα/γήπεδο μίκρας.Μια χαρά τα λέει η Αμάλια.Εκεί γύρω θα σου βγει.Αν έχεις τρέηλ παπούτσι προτίμησε το γτ η παραλία είναι σκαμμένη

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2013 :  18:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια βοήθεια:αν θέλω να συνεχίσω από Μέγαρο Μουσικής προς Καλαμαριά-Παλατάκι-Κρήνη από που να περάσω για εκείνη την περιοχή;Πρέπει υποχρεωτικά να τρέχω σε πεζοδρόμιο σε κεντρικό δρόμο ή υπάρχει διαδρομή κοντά στη θάλασσα και μακριά από αυτοκίνητα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2013 :  20:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mέγαρο-Ο.Θ.Α.-ΑΒ Βασιλόπουλος και μετά πεζοδρόμιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2013 :  16:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by 2mints

Mέγαρο-Ο.Θ.Α.-ΑΒ Βασιλόπουλος και μετά πεζοδρόμιο.



Δηλαδή από το πεζοδρόμιο της Θ. Σοφούλη, αν κατάλαβα καλά... Ευχαριστώ πολύ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioannismoldo
Newbie Forum Runner

20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2013 :  11:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την κανω αυτη τη διαδρομη συχνα πυκνα,αλλα θελει προσοχη οταν κινεισαι στο πεζοδρομιο απο τον βασιλοπουλο εως και τα σχολεια πριν την ανηφορα, γιατι υπαρχουν πολλα στενακια απο τα οποια βγαινουν αυτοκινητα που συνηθως δεν σε προσεχουν.επισης δεν ειναι οτι καλυτερο να τρεχεις εκει γιατι και το πεζοδρομιο εχει αρκετες ανωμαλιες.αν τρεχεις στο δρομο εχει και αυτο τους κινδυνους του,γενικα ειναιδυσκολο σημειο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2013 :  12:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by skiritis

Μια βοήθεια:αν θέλω να συνεχίσω από Μέγαρο Μουσικής προς Καλαμαριά-Παλατάκι-Κρήνη από που να περάσω για εκείνη την περιοχή;Πρέπει υποχρεωτικά να τρέχω σε πεζοδρόμιο σε κεντρικό δρόμο ή υπάρχει διαδρομή κοντά στη θάλασσα και μακριά από αυτοκίνητα;



Όπως ανέφεραν οι φίλοι παραπάνω έχει πεζοδρόμιο αλλά μερικές φορές πετάγονται αμάξια προσωπικά δεν είχα πρόβλημα.. Εγώ μετά το βενζινάδικο μετά το shark βγαίνω στο δρόμο και τρέχω και συνεχίζω παλατάκι και βγαίνω στην μαρίνα στη κρήνη όπου δεν έχει αμάξια και μπορείς να κάνεις μερικούς κύκλους αν δε βαριέσαι ή να συνεχίσεις απο εκεί είτε παραλιακά (κάτω από το νοσοκομείο ΙΚΑ Παναγία) αλλά δε το συνιστώ προσωπικά γιατί πριν μερικές εβδομάδες με επιτέθηκε μια συμορία σκυλιών. Απο εκεί και πέρα μπορείς να συνεχίσεις πάνω στην Πλαστήρα (πεζοδρόμιο ή δρόμο αργότερα) και να βγεις στη Remvi cafe bar και συνεχίζοντας σε δρόμο στο MIAMI, και μετά Θέτιδος και στο τέλος να βγεις Μίκρα όπου και εκεί μέσα στο γήπεδο έχει αγρια σκυλιά που επιτίθενται.

Edited by - costa on 19/03/2013 13:08:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioannismoldo
Newbie Forum Runner

20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2013 :  17:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τι ωρες κανεις την διαδρομη?εγω προσωπικα βραδακι,ωστε να μην εχει κινηση πολυ.δεν εχω πετυχει ποτε κανενα φιλο δρομεα απο το βασιλοπουλο εως και της αρχες της πλαστηρα,εκει που αρχιζουν τα μαγαζια.τα σκυλια ειναι ενα μεγαλο θεμα.οσες φορες τρεχω στην παραλια παντα εχω την εξης απορεια.γιατι δεν εχουν φτιαξει μια λωριδα πλατους 1.5 μετρου(τοσο χρειαζεται) με πατημενο χωμα,ταρταν,χαλικι κατι πιο μαλακο τελος παντων) για να τρεχουν εκει οι δρομεις,οπως πχ εχει ποδηλατολωριδα χαραγμενη,να ειχε και για τους δρομεις

Edited by - ioannismoldo on 19/03/2013 17:54:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2013 :  00:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βγαίνω συνήθως μεσημέρια που έχει και πιο πολύ ζέστη. 4:30 περίπου, ξεκινάω από Αγιο Ιωάννη Φοίνικα κοντά, αν και σήμερα μετά τη κάψα που έφαγα κάπως πρέπει να αλλάξω την ώρα μου και να την μεταφέρω πιο απόγευμα. Προτιμώ μέρα γιατί βλέπεις και σε βλέπουν τα αμάξια που έρχονται από δίπλα σου. Τα σκυλιά είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα γιατί είναι εντελώς απρόβλεπτα. Μου έχει τύχει να τρέχω μπροστά από το Παναγία και να μου ορμήξουν καμια 10αριά. Πολύ δύσκολη κατάσταση. Ευτυχώς πρόλαβα και μπήκα μέσα στο νοσοκομείο και βγήκα από την έξοδο της Πλαστήρα.. Όσον αφορά το ταρτάν αντιλαμβάνεσαι ότι είναι αρκετά ακριβό έστω και μια λωρίδα να στρωθεί κατα μήκος όλης της παραλίας.. Φαντάσου αν γινόταν αυτό τι υπερκοστολόγηση θα υπήρχε. Προσπάθησε να τρέχεις πάνω στην άκρη στο ξύλο είναι κάπως πιο καλό για τα γόνατα μου τουλάχιστον εγώ στο σημείο της παραλίας αυτό κάνω.

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  15:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαν νέος κάτοικος Θεσσαλονίκης που είμαι, θα μπορούσε κάποιος να μου πει λίγες πληροφορίες σχετικά με κάποια διαδρομή δίπλα στο ρέμα της Τούμπας που έχω ακούσει; Από που ξεκινάει και που καταλήγει; Πρόσβαση, μήκος, έδαφος, κλίσεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2013 :  16:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η διαδρόμή ξεκινάει από το λεγόμενο τενεκεδένιο σχολείο.(Οδός Δήμου Τσέλιου με Επιδαύρου.) Ανεβαίνεις στο ανάχωμα και πηγαίνεις παράλληλα με το ρέμα. Στην αρχή έχει κόσμο (βόλτα με σπόρια κλπ) Δεν είναι για πολύ γρήγορα αν ενδιαφέρεσε. Περισσότερο για τζοκινγκ.Περνάς την Προφήτου Ηλία ( χωρίς να σε πατήσει αυτοκίνητο) και συνεχίζεις. Πλέον δεν έχει πολύ κόσμο. Συναντάς την Μεγάλου Αλεξάνδρου (κοντά στην ταβέρνα σαμαράκια). Περνάς απέναντι ( πάλι χωρίς να σε πατήσει αυτοκίνητο) συνεχίζεις σε δρόμο για 100 περίπου μέτρα και μπαίνεις λίγο αριστερά πάλι σε ανάχωμα παράλληλα με το ρέμα. Στη συνέχεια ακολουθάς μέχρι το τέλος το ανάχωμα και φτάνεις κοντά στην Χαριλάου ( στην Αλατίνη περίπου) Γυρνάς πίσω και έχει κάνει περίπου 7,5 με 8 χλμ. δεν θυμάμαι ακριβώς. Υψομετρική αδιάφορη. Βαρετή δεν την λές. Δοκίμασέ την.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2013 :  19:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by foris

Η διαδρόμή ξεκινάει από το λεγόμενο τενεκεδένιο σχολείο.(Οδός Δήμου Τσέλιου με Επιδαύρου.) Ανεβαίνεις στο ανάχωμα και πηγαίνεις παράλληλα με το ρέμα. Στην αρχή έχει κόσμο (βόλτα με σπόρια κλπ) Δεν είναι για πολύ γρήγορα αν ενδιαφέρεσε. Περισσότερο για τζοκινγκ.Περνάς την Προφήτου Ηλία ( χωρίς να σε πατήσει αυτοκίνητο) και συνεχίζεις. Πλέον δεν έχει πολύ κόσμο. Συναντάς την Μεγάλου Αλεξάνδρου (κοντά στην ταβέρνα σαμαράκια). Περνάς απέναντι ( πάλι χωρίς να σε πατήσει αυτοκίνητο) συνεχίζεις σε δρόμο για 100 περίπου μέτρα και μπαίνεις λίγο αριστερά πάλι σε ανάχωμα παράλληλα με το ρέμα. Στη συνέχεια ακολουθάς μέχρι το τέλος το ανάχωμα και φτάνεις κοντά στην Χαριλάου ( στην Αλατίνη περίπου) Γυρνάς πίσω και έχει κάνει περίπου 7,5 με 8 χλμ. δεν θυμάμαι ακριβώς. Υψομετρική αδιάφορη. Βαρετή δεν την λές. Δοκίμασέ την.




Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Την έκανα προχθές και μου φάνηκε πολύ καλή για long-run. Από το να τρέχω στην (μισοτελειωμένη) παραλία...Κι έπειτα έχεις και δυνατότητα για πιο μαλακό τερέν στο μονοπατι δίπλα στο ρεματάκι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000