Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Σε είδα !
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

Nassos
Forum-Runner

Greece
72 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/08/2014 :  22:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρήστο πιστεύω πως δεν είναι το ίδιο πρόσωπο. Ο κύριος που τρέχει στο Άλσος φορά φόρμα και μακρυμάνικο όλο το χρόνο αλλά τόσο η εικόνα του όσο και τα ρούχα - παπούτσια του δεν παραπέμπουν σε άστεγο σε καμία περίπτωση.
Με την ευκαιρία να πω πως ο κύριος αυτός είναι ίνδαλμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/08/2014 :  00:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@stratus μούσι σίγουρα δεν έχει. Αν δεν κάνω λάθος ένα υποτυπώδη μουστακι πρέπει να έχει αλά Κούρος. Γενικά φαίρνει στο σουλούπι του στο πιο κοντό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/08/2014 :  22:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nimi

Λοιπόν το γράφω εδώ γιατί εδώ και πάνω απο χρόνο είμαι με την απορία και σκέφτομαι μήπως κάποιος άλλος ξέρει κάτι.
Υπάρχει ένας κυριουλης μετριου αναστηματος και αδύνατος, ηλικία τον προσδιορίζω μεταξύ 50-60 που τον βλέπω οποτε μα οποτε περνάω απο το πολυδροσο σύνορα Χαλάνδρι. Για την ακρίβεια στρίβω απο λεωφ. Πεντέλης στο φανάρι του intersport περνάω το ρέμα και πάω για να βγω στην Αμαρουσιου-Χαλανδρίου. Είμαι πάντα με το αυτοκίνητο πηγαίνοντας για δουλειά του γραφείου. Περνάω συνήθως μεταξύ 11:30-12:00. Ποτέ νωρίτερα απο τις 11 και ποτέ αργότερα απο τις 12. Πάντα τον συναντώ κάπου σε αυτό το κομμάτι να τρέχει. Η εμφάνιση του παραπέμπει σε έναν πολύ φτωχό ίσως ακόμα και άστεγο άνθρωπο. Μάλλον όμως το πρώτο. Το ντύσιμο του χειμώνα-καλοκαίρι ειναι μακριά αθλητική φόρμα ενίοτε με εξωτερικό κορδόνι δεμένη για να κρατιέται στη μέση του και μακρυμανικο φούτερ (ναι φούτερ) και αθλητικά παπούτσια εμφανώς φαγωμενα. Δείχνει να γράφει αρκετά χιλιόμετρα καθημερινά.
Η μεγάλη μου απορία λοιπόν καταρχήν ειναι γιατί τρέχει πάντα στο πίκ της ζέστης, κατα δεύτερον γιατί δε τρέχει τουλάχιστον γυμνός απο τη μέση και πάνω. Κατα τρίτον ακόμα και άστεγος να ειναι αποκλείεται να μη εχει βρει έστω ένα t-shirt.
Κολλάω να τον σταματήσω να του πιάσω την κουβέντα, να τον ρωτήσω. Αν ήμουν άντρας ίσως να το κανά ευκολότερα...
Το γράφω μόνο και μόνο μήπως κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο.
Μιλάμε ότι εχει τύχει εβδομάδα να περάσω τις 4 απο τις 5 εργάσιμες και να τον δώ και τις 4!



Τον έχω συναντήσει κι εγώ αρκετές φορές και μάλιστα κάποια στιγμή που έτρεχα κι εγώ και διασταυρωθήκαμε προλάβαμε να ανταλάξουμε δύο κουβέντες όπως:

-Γεια χαρά.
-Γεια.
-Πως πάει, καλά;
-Καλά.



Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2014 :  10:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο παραπάνω κυριούλης μένει στη γειτονιά μου.
Άστεγος δεν είναι σίγουρα, για το οικονιμικό όμως δε γνωρίζω. Όταν δεν τρέχει πάντως έχει καθωσπρέπει εμφάνιση.
Τρέχει χρόνια με αυτά τα ρούχα και σε αυτή τη διαδρομή αλλά δεν είναι και εύκολο να του πιάσεις κουβέντα. Μερικές φορές πιο παλιά τον είχα χαιρετίσει και με είχε αγνοήσει.
Πλέον αν περνάς δίπλα του σου ρίχνει και μια ματιά :-)
Τώρα τους λόγους για τους οποίους τρέχει εκεί που τρέχει, με αυτή την ενδυμασία και τις συγκεκριμένες ώρες, δεν τους γνωρίζω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2014 :  16:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

Ο παραπάνω κυριούλης μένει στη γειτονιά μου.
Άστεγος δεν είναι σίγουρα, για το οικονιμικό όμως δε γνωρίζω. Όταν δεν τρέχει πάντως έχει καθωσπρέπει εμφάνιση.
Τρέχει χρόνια με αυτά τα ρούχα και σε αυτή τη διαδρομή αλλά δεν είναι και εύκολο να του πιάσεις κουβέντα. Μερικές φορές πιο παλιά τον είχα χαιρετίσει και με είχε αγνοήσει.
Πλέον αν περνάς δίπλα του σου ρίχνει και μια ματιά :-)
Τώρα τους λόγους για τους οποίους τρέχει εκεί που τρέχει, με αυτή την ενδυμασία και τις συγκεκριμένες ώρες, δεν τους γνωρίζω.



…τον συγκεκριμένο δρομέα τον έχει πετύχει επίσης αααααπειρες φορές στο Χαλάνδρι να κινείται ακριβώς στην ίδια διαδρομή και όντως με τα ίδια ρούχα…ακόμα και μέσα στη ζέστη του κατακαλόκαιρου!!! Μου έκανε μάλιστα εντύπωση που κινείται και σε δρόμους με κάποια κίνηση, και όχι απαραίτητα σε στενά (όπως είναι η «Επιδαύρου», που είναι πέρασμα).

@nimi: αν δεις κανά ταλαίπωρο να τρέχει ξυπόλητος στην Πεντέλης, μην παραξενευτείς σε παρακαλώ…ααααχαχαχαχαχαχαχα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2014 :  16:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

@nimi: αν δεις κανά ταλαίπωρο να τρέχει ξυπόλητος στην Πεντέλης, μην παραξενευτείς σε παρακαλώ…ααααχαχαχαχαχαχαχα!

Free your feet...free your senses!



Και γυμνό απο τη μέση και πάνω! Άστεγος χωρίς μια μπλούζα, ένα ζευγάρι παπούτσια να προστατεύεις τα ποδαράκια σου που τοοοοσο το έχουν ανάγκη...

αχαχαχα! Εσύ είσαι μορφή βρε, σε ξεχωρίζω απο μακρυά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  13:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

Ο παραπάνω κυριούλης μένει στη γειτονιά μου.
Άστεγος δεν είναι σίγουρα, για το οικονιμικό όμως δε γνωρίζω. Όταν δεν τρέχει πάντως έχει καθωσπρέπει εμφάνιση.
Τρέχει χρόνια με αυτά τα ρούχα και σε αυτή τη διαδρομή αλλά δεν είναι και εύκολο να του πιάσεις κουβέντα. Μερικές φορές πιο παλιά τον είχα χαιρετίσει και με είχε αγνοήσει.
Πλέον αν περνάς δίπλα του σου ρίχνει και μια ματιά :-)
Τώρα τους λόγους για τους οποίους τρέχει εκεί που τρέχει, με αυτή την ενδυμασία και τις συγκεκριμένες ώρες, δεν τους γνωρίζω.



…τον συγκεκριμένο δρομέα τον έχει πετύχει επίσης αααααπειρες φορές στο Χαλάνδρι να κινείται ακριβώς στην ίδια διαδρομή και όντως με τα ίδια ρούχα…ακόμα και μέσα στη ζέστη του κατακαλόκαιρου!!! Μου έκανε μάλιστα εντύπωση που κινείται και σε δρόμους με κάποια κίνηση, και όχι απαραίτητα σε στενά (όπως είναι η «Επιδαύρου», που είναι πέρασμα).

@nimi: αν δεις κανά ταλαίπωρο να τρέχει ξυπόλητος στην Πεντέλης, μην παραξενευτείς σε παρακαλώ…ααααχαχαχαχαχαχαχα!

Free your feet...free your senses!


Τον βλέπω πάρα πολύ καιρό. Από όταν άρχισα να τρέχω όταν διασταυρωνόμαστε καμιά φορά κάνουμε ένα νεύμα. Και αυτό είναι όλο.
Σήμερα τον είδα μέσα από το αυτοκίνητο καθώς πήγαινα στη δουλειά. Φορούσε μπλε φόρμα και, αν είδα καλά, άλλα παπούτσια.
Από πάνω την ίδια μακρυμάνικη μπλούζα. Πολλές φορές είχα σκεφτεί να του χαρίσω μια-δυο δικές μου, αλλά διστάζω, μιας και φαίνεται κάπως στον κόσμο του, όχι απαραίτητα με την κακή έννοια...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  14:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...είναι πάντως συγκεντρωμένος σε αυτό που κάνει!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  14:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...μήπως θα ήταν καλύτερα να του χαρίσουμε μία από αυτές:
http://redshirtrunning.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  14:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχετε σεφτεί ότι αυτη τη στιγμη μπορεί να μας διαβάζει;



Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  14:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχετε καταλάβει πως όλοι εκεί γύρω γυρνάμε; :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  15:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(και για τα δύο πιο πάνω ποσταρίσματα)...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roxani
Advanced Forum-Runner

Greece


396 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2014 :  16:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν φοράτε τα κατάλληλα ρούχα για να σας πιάσει κουβέντα ο κυριούλης,για βάλτε σορτσάκι και μπουστάκι να δείτε τι κοινωνικός είναι.Μέχρι και πρόταση για καφέ μου έκανε,τον λένε Χρήστο και είναι πρώην μαραθωνοδρόμος τώρα απλά τρέχει γιατί του αρέσει.Κάνει πάντα την ίδια διαδρομή και πραγματικά το ντυσιμό του έχει στύλ!!!!

Run Forest run!!










Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2014 :  17:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roxani

Δεν φοράτε τα κατάλληλα ρούχα για να σας πιάσει κουβέντα ο κυριούλης,για βάλτε σορτσάκι και μπουστάκι να δείτε τι κοινωνικός είναι.Μέχρι και πρόταση για καφέ μου έκανε,τον λένε Χρήστο και είναι πρώην μαραθωνοδρόμος τώρα απλά τρέχει γιατί του αρέσει.Κάνει πάντα την ίδια διαδρομή και πραγματικά το ντυσιμό του έχει στύλ!!!!

Run Forest run!!

Αν είναι να βάλω σορτσάκι και μπουστάκι για να τον γνωρίσω, να λείπει!

(Τελικά είμαστε πολλοί στο Πολύδροσο/Ρεματιά... Αν δείτε έναν που "τρέχει" και είναι σε μια κατάσταση λες και τερματίζει Iron Man, είμαι εγώ! )










Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2014 :  17:55:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roxani

Δεν φοράτε τα κατάλληλα ρούχα για να σας πιάσει κουβέντα ο κυριούλης,για βάλτε σορτσάκι και μπουστάκι να δείτε τι κοινωνικός είναι.Μέχρι και πρόταση για καφέ μου έκανε,τον λένε Χρήστο και είναι πρώην μαραθωνοδρόμος τώρα απλά τρέχει γιατί του αρέσει.Κάνει πάντα την ίδια διαδρομή και πραγματικά το ντυσιμό του έχει στύλ!!!!

Run Forest run!!













Aμα με δει με μπουστακι μαλλον θα κανει ρεκορ στα 100 μετρα
ΥΓ Που εχαθεις τεκνον μου;

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000