Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Σύνδρομο Κοιλιακών Προσαγωγών
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

dimos_pan
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/02/2011 :  19:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του dimos_pan.  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαίρεται, το πρόβλημα μου έχει ως εξής, μετά από έξι μήνες ψαξίματος ορθοπεδικών μαγνητικών κτλ, αποφάσισα να πάω σε γιατρό ορθοπεδικό αθλητίατρο στη Θεσσαλονίκη(σε έναν από τους καλούς).Τεσπά με είδε μου έδωσε κάποιες ασκήσεις και μου είπε να συνεχίσω να τρέχω αλλά πιο χαλαρά μέρα παρά μέρα και θα δούμε α και να περάσω σε ένα μήνα. Εγώ δεν μπόρεσα να πάω σε ένα μήνα λόγω υποχρεώσεων και τελικά μετά από τρεις μήνες πήγα σε έναν άλλο και αυτός μάστερ στο είδος του στη Θεσσαλονίκη.Μετά από σύντομη εξέταση μου είπε ότι έχω σύνδρομο κοιλιακών προσαγωγών και μου έδωσε μια αγωγή.Τρομοκρατημένος εγώ πάω την άλλη μέρα σε άλλο γιατρό (από τους καλούς και αυτός) και μου λέει το ίδιο πράγμα, αλλά βέβαια μου είπε ότι στα πέντε σημεία που έλεγξε στα δύο ήμουν θετικός και για αυτό προβληματίστηκε.Το σημείο που ήταν καραμπινάτος ο πόνος ήταν κάπου δίπλα στον αριστερό όρχι(για τους άνδρες) και μου είπε ότι από εκεί κυρίως διεπίστωσε ότι παίζει να έχω αυτό το σύνδρομο. Το θέμα είναι ότι εγώ από την αρχή του τραυματισμού(που πονούσα ότι και αν έκανα) τουλάχιστον στις καθημερινές μου δραστηριότητες δεν πονάω καθόλου πλεόν.Όταν πήρα το πρώτο γιατρό τηλέφωνο προβληματισμένος με το γεγονός ότι ένας παρά πολύ καλός γιατρός στο είδος του δεν διεπίστωσε κάτι τέτοιο, μου είπε ότι όταν κάποιος δεν μπορεί να βρει τι έχεις σου λέει πολύ απλά ότι μπορεί να έχεις αυτό το σύνδρομο και ότι πρέπει να αποκλείσουμε όλες τις άλλες αιτίες πριν προβούμε σε ένα ασφαλές συμπέρασμα.Help παιδιά έχω μπερδευτεί του κερατά και πολύ φοβάμαι ότι φταίει η περιοδεία μου σε παραπάνω από ένα γιατρό.Ξέρετε κατά πόσο μια συντηρητική θεραπεία μπορεί να έχει αποτέλεσμα σε αυτή την ενδεχόμενη κατάσταση?Γιατί εγώ από αυτά που διαβάζω κατάλαβα ότι εάν το έχω ο μόνος δρόμος είναι η επέμβαση!Επίσης κάποια συμπτώματα του στυλ βήχω και πονάω ή δυσκολία στις καθημερινές μου δραστηριότητες δεν έχω.Από την άλλη επειδή βαριέμαι την αναμονή γενικότερα στη ζωή μου, δε θα είχα πρόβλημα να κάνω επέμβαση για κάτι τέτοιο ( αν και δεν έχω κάνει επέμβαση στη ζωή μου να μη με ματιάξω).Για πείτε και ευχαριστώ προκαταβολικά

"Running stop...where sea begins"

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2011 :  19:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας και δεν μας λες τα συμπτώματα που έχεις, δεν μπορούμε νομίζω να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα.
Μου κάνει εντύπωση που κανένας γιατρός δεν ανέφερε φυσικοθεραπείες...

Εγώ πάντως όταν είχα πάθει ρήξη μέγα προσαγωγού, επίσης πόναγα ψηλά. Ο πόνος ξεκινούσε από τόσο ψηλά που λες εσύ (στο αντίστοιχο σημείο σε γυναίκες) και είχα φοβηθεί και εγώ για κοιλιακούς προσαγωγούς. Πήγα όμως σε έναν μόνο γιατρό ο οποίος μου είπε ότι είναι προσαγωγός, μου έδωσε αντιφλεγμονώδη και μου έγραψε φυσικοθεραπείες. Μέχρι να βρω τον φυσικοθεραπευτή που μου ταιριάζει επισκέφθηκα πολλούς! (έχω να το λέω πόσοι μου πασπάτεψαν το μπούτι χαχαχα) Κανένας όμως ποτέ δεν μου είπε να συνεχίσω να τρέχω!!! Οποιαδήποτε κίνηση από τη μέση και κάτω ήταν απαγορευτική! Μάλιστα μου είχαν πει να αποφεύγω και το περπάτημα όσο μπορώ, και αν χρειαζόταν να ανέβω σκαλάκι (1!) να το ανεβαίνω με το άλλο πόδι! Ο φυσικοθεραπευτής που με ανέλαβε τελικά μου είπε να κόψω και την εκγύμναση κοιλιακών μέχρι να ολοκληρωθεί η θεραπεία, παρόλο που δεν είχα σύνδρομο κοιλιακών προσαγωγών, μου είπε πως αυτοί οι μύες συνδέονται οπότε θα με επιβάρυνε.

Τέλος, να πω ότι ο μόνος λόγος που πήγα σε γιατρό ήταν για να μου γράψει τις φυσικοθεραπείες, αλλιώς θα πήγαινα κατευθείαν σε φυσικοθεραπευτή που κατά τη γνώμη μου ξέρουν περισσότερα σε αυτές τις περιπτώσεις.

Κακώς το έχεις παιδέψει τόσο πολύ, μπορεί να μην πονάς στις απλές δραστηριότητες, αλλά τον τραυματισμό σου δεν τον έχεις ξεπεράσει και με το παραμικρό ζόρισμα θα επανέλθει. Τον έχεις αφήσει να γίνει χρόνιος και καλό θα ήταν να διαλέξεις έναν γιατρό ή να πας να σου πει τη γνώμη του και ένας φυσικοθεραπευτής και να πορευτείς μαζί του.

http://5tinimera.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2011 :  19:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο μέσος Έλληνας, συνήθως παει σε 3 γιατρους κ στο τελος κανει τη θεραπεια, που αυτος κρινει σωστή!Αυτα που λεω ειναι συμπερασματα, απο σχετικη ερευνα του πανεπιστημίου Αθηνών.
Στη δικια σου περιπτωση(δεν εξεταζω ποιος φταιει)δεν εχει μπει σαφης διαγνωση,οποτε για ποια θεραπεια να μιλησουμε???
6 μηνες ειναι μεγαλος χρονος αποχης κ πρεπει να δοθει λυση στο προβλημα σου!
Αν θελεις στειλε μου ενα email να μου πεις σε ποιους γιατρους εχεις παει μεχρι τωρα,ωστε να σε βοηθησω στην επιλογη του καταλληλοτερου!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2011 :  19:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Ο μέσος Έλληνας, συνήθως παει σε 3 γιατρους κ στο τελος κανει τη θεραπεια, που αυτος κρινει σωστή!Αυτα που λεω ειναι συμπερασματα, απο σχετικη ερευνα του πανεπιστημίου Αθηνών.
Στη δικια σου περιπτωση(δεν εξεταζω ποιος φταιει)δεν εχει μπει σαφης διαγνωση,οποτε για ποια θεραπεια να μιλησουμε???
6 μηνες ειναι μεγαλος χρονος αποχης κ πρεπει να δοθει λυση στο προβλημα σου!
Αν θελεις στειλε μου ενα email να μου πεις σε ποιους γιατρους εχεις παει μεχρι τωρα,ωστε να σε βοηθησω στην επιλογη του καταλληλοτερου!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"



χαχαχαχαχαχαχα έτσι ακριβώς είναι! Νομίζω πως αυτή η πρόταση μας χαρακτηρίζει απόλυτα!

http://5tinimera.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimos_pan
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2011 :  20:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimos_pan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν το πράγμα ξεκίνησε ως εξής.Στην αρχή είχα ένα μικρό τράβηγμα στον προσαγωγό, έπειτα και αφού κουβάλησα μια πλάκα 50-70 κιλών έγινε μεγαλύτερο το πρόβλημα.Απτόητος εγώ συνέχισα και η αλήθεια είναι ότι στην αρχή και σε βουνό και με 4:30 το χλμ δεν πόνεσα. Μετά έγινε οξύς ο πόνος και δεν μπορούσα ούτε να βγώ από το αμάξι.Τώρα δεν έχω πόνο σε καμμία περίπτωση αλλά αν πάω να το πιέσω περισσότερο έχετε γεια βρυσούλες. Πήγα και σε φυσικοθεραπευτή και εντόπισε πρόβλημα στο ισχίο αλλά από ότι φάνηκε στη συνέχεια τίποτα δεν έγινε.Τώρα, πιστεύω ότι ο φυσικοθεραπευτής θα πρέπει να είναι πολύ μεγάλος μάγκας για να διαγνώσει κάτι που δεν βλέπει αθλητίατρος, αλλά αν ισχύει αυτό δε θα είχα πρόβλημα να ακούσω για κάποιο καλό.

Νίκο ξέρεις από γιατρούς Θεσσαλονίκη αν ναι να σου στείλω mail εννοείται.

"Running stop...where sea begins"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2011 :  20:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimos_pan

Λοιπόν το πράγμα ξεκίνησε ως εξής.Στην αρχή είχα ένα μικρό τράβηγμα στον προσαγωγό, έπειτα και αφού κουβάλησα μια πλάκα 50-70 κιλών έγινε μεγαλύτερο το πρόβλημα.Απτόητος εγώ συνέχισα και η αλήθεια είναι ότι στην αρχή και σε βουνό και με 4:30 το χλμ δεν πόνεσα. Μετά έγινε οξύς ο πόνος και δεν μπορούσα ούτε να βγώ από το αμάξι.Τώρα δεν έχω πόνο σε καμμία περίπτωση αλλά αν πάω να το πιέσω περισσότερο έχετε γεια βρυσούλες. Πήγα και σε φυσικοθεραπευτή και εντόπισε πρόβλημα στο ισχίο αλλά από ότι φάνηκε στη συνέχεια τίποτα δεν έγινε.Τώρα, πιστεύω ότι ο φυσικοθεραπευτής θα πρέπει να είναι πολύ μεγάλος μάγκας για να διαγνώσει κάτι που δεν βλέπει αθλητίατρος, αλλά αν ισχύει αυτό δε θα είχα πρόβλημα να ακούσω για κάποιο καλό.

Νίκο ξέρεις από γιατρούς Θεσσαλονίκη αν ναι να σου στείλω mail εννοείται.

"Running stop...where sea begins"


Στειλε μου Δήμο,τους ξερω σχεδον ολους

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimos_pan
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2011 :  11:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimos_pan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο έστειλα mail αν δεν το πήρες πες το μου

"Running stop...where sea begins"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2011 :  11:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν εχω λαβει κανενα email Δημο
niktoukma@yahoo.gr

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

Edited by - NIKOS T. on 16/02/2011 11:53:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimos_pan
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2011 :  18:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimos_pan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ok ξαναστέλνω τώρα κατευθείαν στο mail σου

"Running stop...where sea begins"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2011 :  08:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω, αν μιλάμε για το ίδιο ή και για συγγενικό πρόβλημα...

Πάντως το αντίστοιχο δικό μου πρόβλημα "γεννήθηκε" το 1996/97 (δεν θυμάμαι πιά!), όταν σε μια συνηθισμένη χαλαρή προπόνηση κάπου έξω από το γυμναστήριο της Φιλοθέης απεφάσισε ξαφνικά η συμβία μου, να "γκαζώσει" απότομα και, επειδή αντέδρασα ΠΡΙΝ ΣΚΕΦΤΩ, ακριβώς κατά τα 1-2 πρώτα "δυνατά" βήματα, μου παρουσιάσθηκε το πρόβλημα!
Εντονος πόνος στην περιοχή που περιγράφετε.
Εμφανίζεται κυρίως σε (γρήγορες) εκτατικές κινήσεις του μηριαίου (στις κινήσεις που σχετίζονται με "σηκωμα" του μηρού για γρήγορο τρέξιμο) και λιγότερο στην εν συνεχεία συσπείρωση του μηρού (συνέχεια της κίνησης με "μαζεμα" του εκτεταμένου μηρού προς τα πίσω!!!
Με την πάροδο του χρόνου και ευλαβική αποχή από τέτοιες επιταχυνόμενες κινήσεις (!!!) τα συμπτώματα υπεχώρησαν (ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ, που έτσι κι αλλιώς δεν ξέρω, πως θα μπορούσε να γίνει!!!), αλλά τόσα χρόνια μετά στην πρώτη ευκαιρία (δηλ. αντίστοιχη φόρτιση) εμφανίζονται αμέσως (πρόδρομοι) πόνοι στο ίδιο σημείο!!!
Χαρακτηριστικό παράδειγμα πέρισυ στον Γύρο της Πάρνηθας, όπου φτάνοντας στον τερματισμό και τρέχοντας με σταθερή ταχύτητα, απεφάσισα να επιταχύνω ΑΠΟΤΟΜΑ, ώστε να μην με περάσει στα τελευταία μέτρα επερχόμενος φουριόζος συναθλητής!!!
Οπότε "ΤΣΑΦ" νάσου πάλι ο γνωστός πόνος και ανησυχούσα, αν θα με "πάει έτσι" μέχρι τον Μαραθώνιο...

Από την άλλη, όπως χρησιμοποιώ συνέχεια για τις μετακινήσεις μου μηχανή, με ψηλή σέλα και μεγάλο ρεζερβουάρ, οπότε απλά ΑΔΥΝΑΤΩ να κάνω την κλασσική κίνηση του ΄"μαζέματος" του ποδιού προς τα πλάγια και πίσω για την "υπερπήδηση" της σέλας!!!
Και ανεβάζω το πόδι μου πάνω από την σέλα ΕΥΘΕΙΑ, σαν το μπροστινό πόδι αθλητή εμποδίων, που σικώνεται ίσια προς τα μπρος, για να περάσει πάνω από το εμπόδιο!!!
Και, μετά, στο κατέβασμα, πατάω πάλι το ένα πόδι κάτω και περνάω το άλλο τεντωμένο (σχεδόν) πάνω από το ρεζερβουάρ, γιατί δεν μπορώ να δώσω στον μηρό μου αυτήν την πλάγια και έξω θέση!!!
Αυτά!!!

Προσωπικά, για να αποφύγω την ΟΞΕΙΑ επανεμφάνιση του προβλήματος, έχω σταματήσει οποιαδήποτε δραστηριότητα, που απαιτεί έντονη επιτάχυνση του μηρού!!!
Ακόμα και τώρα, που κάθομαι στον καναπέ μου και γράφω, οπως ο καναπές είναι χαμηλός και διατείνονται οι μηροί μου προς τα έξω (μια κλασσική στάση "καναπέ", που θυμίζει το κάθισμα "οκλαδόν") νιώθω τάση/ ενόχληση στο εσωτερικό του μηρού στην "γούβα" που υπάρχει πάνω από τον ισχυρό τένοντα που προσάγει τον μηρό προς το σώμα!!!

Αυτά τα ολίγα!

Γιατρέ μου (Νίκο!!!) θα επιβιώσω???

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Ολη αυτή την ιστορία την είπα, για να καταλήξω στον υπογραμμισμένον αφορισμό μου (ΟΧΙ ΑΠΟΤΟΜΕΣ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΗΡΑΙΟΥ!!!)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2011 :  11:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aντώνη, το καταπονημενο κορμι σου,απο τα χρονια που περασανε, μεσα στους δρομους κ τις ατελειωτες ωρες προπονησεων κ αγωνων,βγαζει "λογικα" θα λεγα προβληματακια!
Εχεις την εμπειρια να τα διαχειριστεις,αν οχι να τα επιλύσεις!
Κ οπως πολυ σωστα το επισημαινεις,παντοτε πρεπει να αναζητουμε το γενεσιουργο αίτιο!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2011 :  12:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tο σύνδρομο κοιλιακών προσαγωγών ή αλλιώς κήλη των αθλητών,είναι μια πολύ γνωστή πάθηση που αντιμετωπίζουν αρκετοί αθλητές.
Ο αθλίατρος θα πρέπει να είναι ενήμερος για την πολυπλοκότητα των παθήσεων αυτών και τις πολλές διαγνώσεις που μπορεί να κρύβονται και θα πρέπει να πραγματοποιεί τον έλεγχό του με συστηματικό τρόπο!!
Η πρώιμη διάγνωση και σωστή θεραπεία έχουν μεγάλη σημασία προκειμένου να μην γίνουν αυτές οι ενοχλήσεις χρόνιες, με καταστροφικές συνέπειες στην καριέρα των αθλητών!!
Η πάθηση αυτή προκαλείται από σταδιακή αποδυνάμωση του οπισθίου τοιχώματος του βουβωνικού σωλήνα, με αποτέλεσμα μία κρυφή ευθεία ή λοξή βουβωνοκήλη. Εξαιτίας του γεγονότος ότι μόνο το οπίσθιο τοίχωμα παραβιάζεται, δεν παρουσιάζεται κλινικά ανιχνεύσιμη κήλη κατά τη φυσική εξέταση. Ορισμένοι ερευνητές πιστεύουν ότι η κήλη των αθλητών είναι ο πιο συχνός λόγος χρονίου άλγους στους αθλητές.
Η κήλη των αθλητών χαρακτηρίζεται από ξαφνική έναρξη άλγους, βαθιά στη βουβωνική χώρα που σταδιακά επιδεινώνεται. Μπορεί να επεκτείνεται στον βουβωνικό σύνδεσμο (μηροβουβωνική χώρα), στο περίνεο και στους γλουτιαίους μυς. Χειρισμοί που αυξάνουν την ενδοκοιλιακή πίεση μπορεί να αυξάνουν τον πόνο (πχ βήχας). Η επέκταση του άλγους στους όρχεις ανευρίσκεται σε 30% των ασθενών.


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimos_pan
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2011 :  21:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimos_pan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το μόνο κακό βέβαια είναι ότι αν έχεις το σύνδρομο των κοιλιακών προσαγωγών και διόρθωσε με doctor αν κάνω λάθος, ποτέ δεν θα μπορέσεις να πιάσεις ούτε καν το 80% των δυνάμεων σου χωρίς να πονέσεις όσο χρόνο και αν απέχεις, η όσο και αν προσπαθήσεις να ενδυναμώσεις τον κορμό.Όποτε η προπόνηση έχει πλέον διαφορετική λογική και ποτέ δεν μπορείς να ξεπεράσεις τον εαυτό σου και να κάνεις ας πούμε ένα καλύτερο χρόνο...Εγώ τουλάχιστον εάν έχω αυτό το πράγμα νιώθω ότι έχω μία μηχανή π.χ.2000cc και την πάω ρελαντί, και αυτό δεν μ'αρέσει.Από την άλλη δεν έχω πρόβλημα στο κολύμπι και στο ποδήλατο οπότε αν αναγκαστώ θα προτιμήσω να το αλλάξω με τη λογική να εκμεταλλεύομαι όποτε γουστάρω το 100% των δυνατοτήτων μου.Όλα αυτά πολύ πρόχειρα βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει το μέλλον.
Βέβαια όσο και αν προσπαθώ να μη το σκέφτομαι το τρέξιμο είναι απλά κάτι το συγκλονιστικό και όλα τα άλλα (κολύμπι,ποδήλατο) είναι φτωχοί συγγενείς που πρέπει να ασχοληθείς πολλαπλάσια ώρα για να νιώσεις το ίδιο μετά. Δεν είμαι πολύ μεγάλος (30 χρονών) αλλά τρέχω από το 1998 και η επαφή μου με το τρέξιμο ήταν από την αρχή κάτι σαν έρωτας και η σκέψη πως θα πρέπει να το ξεπεράσω με χαλάει λίγο, όπως και η σκέψη ότι πρέπει να μειώσω τον ρυθμό μου (ο οποίος ήταν ομολογουμένως γρήγορος).

"Running stop...where sea begins"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2011 :  08:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eτσι εχουν τα πράγματα, οπως τα περιγραφεις Δημο,αν κ απευχομαι να παρουσιαζεις το παραπανω συνδρομο!
Βεβαια στην περιπτωση που το εχεις,η λαπαροσκοπικη(κλειστη)τοποθετηση ενισχυτικου πλεγματος λυνει το προβλημα σου!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fosforos70
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2011 :  15:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οποιος έχει πρόβλημα στους <κοιλιακούς προσαγωγούς> σκέφτεται να κάνει επέμβαση,πριν κάνει ας μου στείλει ένα EMAIL
Nα είναι κάτοικος Θεσσαλονίκης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000