Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Άμεση ανάγκη αίματος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

teokok
Newbie Forum Runner

Greece
22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 28/04/2011 :  00:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο 28χρονος συναθλητής μας Βαγγέλης Μερισιώτης, είχε σοβαρό τροχαίο με τη μηχανή του, νοσηλεύεται στην μονάδα εντατικής θεραπείας του Ευαγγελισμού και έχει άμεση ανάγκη αίματος. Χρειάζεται 40 μπουκάλες. Όποιος επιθυμεί, μπορεί να δώσει αίμα σε έναν οποιονδήποτε σταθμό αιμοδοσίας και να δηλώσει το όνομα του άτυχου φίλου.

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  01:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς έχω αναιμια κ δε μπορώ να δώσω αίμα. Όσοι δεν έχετε πρόβλημα αλλά δεν έχετε μπει στον κόπο» να δώσετε αίμα, μη περιμένετε να σας τύχει για να καταλάβετε πόσο σημαντικό είναι.
Είναι τόσο απλό και βοηθάει τόσο πολύ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  10:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσυ που γραφεις αυτο το μηνυμα τον ξερεις αυτον τον Μερισιωτη;Εαν οχι πως ζητας αιμα για καποιον χωρις να γνωριζεις αν ειναι αληθεια;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GAS
Newbie Forum Runner

Greece
45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  10:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σούλα, ειναι συναθλητης μας από τον ΣΔΥΑ, έχει βγεί και ανακοίνωση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  10:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά συγνώμη, αλλά (δυστυχώς ή ευτυχώς) πρόκειται για hoax. Κάντε μια αναζήτση στο google "Μερισιωτης" για να καταλάβετε...

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 28/04/2011 10:53:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  11:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ok, είναι hoax.
Εμένα τώρα η απορία μου είναι αυτό που γράφει ο GAS. Είναι και αυτός hoax;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  11:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο ΣΔΥΑ έπεσε θύμα κι αυτός, καθώς άνθρωπος του διάβασε στο Φορουμ την ανακοινωση του teotok και ευαισθητοποιήθηκε. Ετσι εξέδωσε ανακοίνωση για έκκληση αίματος πριν λίγω ώρα. Πάντως πουθενά δεν έγραφε πως πρόκειται για μέλος του ΣΔΥΑ, ο GAS λάθος κατάλαβε.
(Πριν λίγο μίλησα και με την Πρόεδρο του ΣΔΥΑ για τις απαραίτητες διευκρινήσεις)

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  11:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικώς η ευαισθησία μας να βοηθήσουμε μας κάνει να μην ελέγχουμε ότι ακούμε. Αλλά ποιος να φανταστεί τέτοιες χοντράδες;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  12:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το χειρότερο απ' όλα είναι πως με αυτόν τον τρόπο μπαίνει σε δοκιμασία η ευαισθησία μας. Είμαι 25 χρόνια αιμοδότης και παρόλα αυτά, με τόσο σκουπίδι που κυκλοφορεί στο internet, όταν έρχεται μήνυμα για ανάγκη αίματος στο mail μου το πετάω αμέσως. Και πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου λέω "σκέψου να είναι πραγματική η ανάγκη" αλλά δεν μπορώ κάθε φορά να μπαίνω στη διαδικασία να ψάχνω για τη γνησιότητα του κάθε μηνύματος λες και δουλεύω στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος. Ας αναλογιστούν αυτοί που διακινούν αυτές τις φήμες πόσο κακό κάνουν...

--------------------------------------------------------
Pain is temporary. Quitting lasts forever.

Λανς Άρμστρονγκ

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  12:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by swtki

Τελικώς η ευαισθησία μας να βοηθήσουμε μας κάνει να μην ελέγχουμε ότι ακούμε. Αλλά ποιος να φανταστεί τέτοιες χοντράδες;;

Οποιος είναι χρόνια στο "κουρμπέτι" (του ίντερνετ), οχι μονο φαντάζεται, αλλά είναι σιγουρος για την χοντράδα όταν την (ξανα)βρισκει μπροστά του. Δυστυχώς εκεί έχουμε φτάσει...

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 28/04/2011 12:19:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GAS
Newbie Forum Runner

Greece
45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  14:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
SWTKI, δεν είμαι hoax, έχω όνομα και επώνυμο, ονομάζομαι Γιώργος Σκέντζος, μέλος του ΣΔΥΑ, Πτυχιούχος Μηχανικός Πληροφορικής, στέλεχος Πολυεθνικής Εταιρείας, λυπάμαι πάρα πολύ για τις ανόητα συμπεράσματα/υπόνοιες σου στο προσωπό μου. Αυτού του είδους οι συμπεριφορές δεν συνάδουν με το όμορφο δρομικό κλίμα που επικρατεί στο χώρο μας και θα πρέπει οι υπεύθυνοι να απομακρύνονται, απομονώνονται , απαξιώνονται και να αγνοούνται. Παραθέτω το mail του ΣΔΥΑ που έλαβα, που ατυχώς η κ. Μπερτσάτου δεν έχει τις γνώσεις ότι πρόκειται για Hoax, και σε συμβουλεύω να είσαι πιο προσεκτικός/η!!!!


ΕΚΚΛΗΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΠΡΟΣ: 1 Περισσότερα1 παραλήπτης
Κοιν.: παραλήπτεςΕσείς Περισσότερα

ΑΠΟ:
• Σύλλογος Δρομέων Υγείας Αθηνών
ΠΡΟΣ:
info@sdiathens.gr

8:31 π.μ. Πέμπτη, 28 Απριλίου 2011
Προς τους ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ

Παρακαλούμε τα Μέλη και τους Φίλους Δρομείς Αιμοδότες και Αιμοδότριες του Συλλόγου μας όπως προσέλθουν στο Ιπποκράτειο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών, Κέντρο Αιμοδοσίας, και προσφέρουν το πολύτιμο και τόσο αναγκαίο για τον συνάνθρωπό μας αίμα.
Ο δρομέας Βαγγέλης Μερισιώτης βρίσκεται στην εντατική Μονάδα του Ευαγγελισμού μετά από τροχαίο ατύχημα και έχει την ανάγκη 40 φιαλών αίματος.
Για το Δ/Σ του ΣΔΥΑ








Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GAS
Newbie Forum Runner

Greece
45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  14:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γρηγόρη ευχαριστώ για την άμεση παρεμβαση σου και διευθέτηση του θέματος, αν και χρόνια στο χώρο της πληροφορικής δεν μου πέρασε καν από το μυαλό μου, απλά αντέδρασα αυθόρμητα στο αίτημα αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  14:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο ο swtki δεν στράφηκε εναντίον σου. Απλά προβληματίστηκε όταν ο Γρηγόρης είπε πως το mail είναι hoax και εξέφρασε την απορία πως γίνεται το μήνυμα να είναι hoax τη στιγμή που κάποιο υπαρκτό πρόσωπο (εσύ) το επιβεβαιώνει.

Να είσαι καλά...

--------------------------------------------------------
Pain is temporary. Quitting lasts forever.

Λανς Άρμστρονγκ

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  15:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Laga!

Έχει πολύ ενδιαφέρον το πως κάποια πράγματα παρερμηνεύονται.
Τώρα, αν αναλύσω ότι το να έχει κάποιος όνομα και πτυχίο δεν παίζουν κανένα ρόλο στην κατανόηση κάποιων πραγμάτων, μάλλον θα παρεξηγηθώ.
Άκου κει "ανόητα συμπεράσματα/υπόνοιες σου στο προσωπό μου"...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  15:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλύτερα να λήξει εδώ γιατί δεν αξίζει το κόπο.
Αλλωστε ο γραπτός ανώνυμος λόγος είναι εκ φύσεως παρεξηγήσιμος. Ας μην πέσουμε στη παγίδα.
Την άλλη φορά περισσότερη προσοχή. Αυτό αρκεί.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2011 :  15:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως είναι εντυπωσιακό πως κάποιοι βλέπουν τα πράγματα τόσο δοαφορετικά. Τα δικαστήρια και οι δικηγόροι να είναι καλά!

Life is full of surprises
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000