Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Εναλλακτική ιατρική (βελονισμός)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

panod
Newbie Forum Runner

Greece
29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2011 :  14:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά εγώ μετά από έναν πολύ σοβαρό τραυματισμό με γυαλί στο χέρι(κομμένα νεύρα κτλ ) είχα πάθει αγκυλώσεις από ακινησία και φοβόμουν πάρα πολύ να δουλέψω το χέρι ενώ δεν πονούσα ...μετά από συνδυασμό φυσικοθεραπείας και βελονισμού(τα έκανα στον ίδιο χώρο) είδα πολύ καλά αποτελέσματα...από τις πρώτες ημέρες χαλάρωσε και ξεκλείδωσε η άρθρωση.. ένας τρόπος να ξέρεις ότι κάνει δουλεία είναι...και μην σας φανεί αστείο μου το είπε η θεραπεύτρια η αίσθηση υπνηλίας και συχνοουρίας μετά από την επίσκεψη...εγώ τα είχα όλα αυτά.Τέλος ακόμη και η θεραπεύτρια μου έλεγε ότι είναι καθαρά βοηθητική θεραπεία η οποία σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά την δυτική ιατρική.Απλά δική μου άποψη είναι ότι μια μέθοδος που διατηρήθηκε ανά τους αιώνες κάτι καλό θα κάνει ..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2011 :  23:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1 εβδομάδα μετά και ο πόνος έχει μειωθεί αισθητά. Ξυπόλητος ή με φλάτ παπούτσια μπορώ να περπατώ όμως αν κάθομαι όρθιος πολύ ώρα ή περπατώ πολύ μου ρίχνει 1-2 τσιμπιές ελαφριές να μου θυμίζει τη παρουσία του. Τα μετατάρσια όπου και να τα πιάσω δεν πονάνε πιά, έχει μείνει όμως 1 γενική αίσθηση ότι δεν έχει επανέλθει 100% ακόμα.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2011 :  22:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχεδόν 1 μήνα μετά τον βελονισμό και παίρνοντας 1 ομοιοπαθητική κάψουλα κάθε μέρα μπορώ να πω ότι έχω βελτιωθεί αρκετά αισθητά. Σε τέτοιο σημείο που μπορώ να περπατώ για αρκετή ώρα ξυπόλητος. Εδώ και 2 μέρες έχω απουσία ενόχλησης στο 4ο μετατάρσιο και πιστεύω ότι μέχρι μέσα Ιουνίου να έχω ξεμπερδέψει με αυτή την ιστορία. Η εικόνα της γενικής αίσθησης πλησιάζει το τέλειο.
Φτού σκόρδα!!!!!!!!

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"

Edited by - gargadua on 05/06/2011 22:27:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000