Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Μία επίσκεψη στη Disneyland και ένας τραυματισμός
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  01:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus


Ακουλουθει οικογενειακο ταξιδι στη disneyland ,χωρις ιδιαιτερο κεφι απο μενα,αφου εχω δεχτει τετοια συντριπτικα πληγματα στη ζωη μου.Τοτε ανοιγω τα ματια μου,γιατι μεχρι τοτε ο μαλακας εβλεπα ονειρα,και βλεπω 10δες παιδακια σε αναπηρικα καροτσια.Παιδια που οχι δε θα τρεξουν ποτε στη ζωη τους μαραθαωνιο,αλλα ουτε καν θα περπατησουν.Ευτυχως τοτε ξυπνησα και ειδα ποσο τυχερος ειμαι και οταν στεναχωριεμαι που δεν μπορω να τρεξω οπως εγω θελω φερνω τις εικονες με τα καροτσακια στο μυαλο μου και ηρεμω.
Ψυχραιμια παιδια!!!Δεν χαθηκε ο κοσμος αν δεν μπορουμε να τρεξουμε ή δε θα κανουμε το χρονο στον αγωνα που θελουμε.Περπαταμε και αυτο εχει σημασια.


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ



Χρήστο,
δεν ξέρω τι καπνό φουμάριζε ο Νίτσε….
Ανάμεσα στα πολλά όμως, μου έμεινε το παρακάτω απόφθεγμα του:
Ό,τι δε με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό!

So keep on going!
Ή ελληνιστί… συνέχισε δυνατά!

Edited by - xipolitakos on 19/08/2011 01:55:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  08:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν γελάς να σκέπτεσαι κάποιον που κλαίει.
Οταν αγοράζεις παπούτσια για το χόμπυ σου να σκέφτεσαι κάποιον που δεν θα πάρει ποτέ.
Οταν θα τρως να σκέφτεσαι κάποιον που δεν έχει να φάει.
Οταν τραυματιστείς να σκέφτεσαι κάποιον που πεθαίνει.
Οταν λές τη γνώμη σου να σκέφτεσαι κάποιον που δεν θα την πει ποτέ ελεύθερα.
Οταν θαυμάζεις την κοπέλα σου να σκέφτεσαι ότι άλλες γυναίκες δεν θα δουν ποτέ μέσα από τη μπούργκα.
Οταν έχεις ελεύθερο χρόνο να σκέφτεσαι ότι άλλος δεν θα έχει ποτέ αυτό το προνόμιο.
.................
....................
...................
Ο κατάλογος είναι ατελείωτος.
Ακόμα και τώρα που κάθεσαι και διαβάζεις κάποιος θα υποφέρει κάπου και ελπίζω να κάνεις κάτι πιο παραγωγικό από το να στέκεσαι μπροστά σε 1 οθόνη σκεπτόμενος τι σοφό θα γράψεις για τους χαβαλέδες και τα τυπάκια αυτού του κόσμου.

Σου εύχομαι καλή τύχη στην προσπάθεια σου να αλλάξεις τον κόσμο.


"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SIM
Advanced Forum-Runner

421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  09:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ Βασίλη Καλημέρα!Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Βασίλης που διάβαζα τα γραφόμενά του τον τελευταίο χρόνο , άλλαξε!Είμαι σίγουρος ότι μετά από λίγο καιρό που θα έχει ηρεμήσει η συζήτηση αυτή θα δεις ότι κανείς δεν σου είπε να σκέπτεσαι έτσι όπως γράφεις. Είμαι σίγουρος ότι η ψυχή σου δεν είναι σκληρή, είμαι σίγουρος ότι η καρδιά σου δεν είναι χωρίς αισθήματα, είμαι βέβαιος ότι ο χαρακτήρας σου δεν είναι απάνθρωπος, είμαι απόλυτος ότι η προσωπικότητα σου δεν είναι εγωιστική, είναι βέβαιο ότι ο Βασίλης ο παλιός θα ξανα επιστρέψει να μας γράψειόπως παλια με κρυστάλλινη γραφή , με ήρεμη σκέψη,με καθαρή συνείδηση, με ευαίσθητους τρόπους, με αγάπη για τους υποφέροντες,χωρις εγωπάθεια,εγωισμούς,αυταρέσκεια, έχοντας όπως και στην παλια γραφή του τη θέληση να πορευτεί και να ζήσει σε μια κοινωνία ανθρώπινη, πολιτισμένη με αξίες όπως η ακεραιότητα,η εντιμότητα,η ελευθερία,ο αυτοσεβασμός,ο σεβασμός των δικαιωμάτων του άλλου,η υπευθυνότητα, η δικαιοσύνη,η αλληλεγγύη, η αγάπη,η γενναιωρία,και η συμπονια. Είμαι βέβαιος ότι θα σκέπτεσαι όπως παλια με υπομονή και επιμονή , πειθαρχία, εστίαση στους στόχους σου και θα γράφεις με μέθοδο σκέψης και δράσης!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  10:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
SIM
Δεν μ΄ αρέσει να μπερδεύω τα χόμπυ με κάτι πιο σοβαρό όπως ο ανθρωπισμός.
1 τραυματισμό από χόμπυ μπορείς να τον συγκρίνεις με κάτι πιό ελαφρύ, ΟΧΙ όμως με την εντελώς αντίθετη πλευρά. Μου ακούγεται παράλογο γιατί αδικείται η χειρότερη πλευρά. Οπως υπάρχει η υπέρτατη χαρά υπάρχει και ο υπέρτατος πόνος .
Με κουράζουν αφάνταστα δηλώσεις και φιλοσοφίες περί ανθρωπισμού γιατί μου θυμίζουν πολιτικό χωρίς συνείδηση (δεν αναφέρομαι σε σένα). Αν κάποιος είναι πραγματικά ανθρωπιστής, το αποδεικνύει ΚΑΤΑΡΧΑΣ στον εαυτό του και με πράξεις, όχι δακρύβρεχτες δηλώσεις στο διαδίκτυο. Αλλωστε στο όνομα του ανθρωπισμού πραγματοποιήθηκαν οι μεγαλύτερες ιστορικές καταστροφές.
Βέβαια ακόμα και να βλέπεις μπροστά (όχι παραβλέποντας το πίσω) μάλλον θεωρείται κολάσιμο. Θα πρέπει να είμαστε πάντα μουτζούφληδες και στριμμένοι επειδή πάντα θα υπάρχει η άσχημη πλευρά του κόσμου. Οχι αισιόδοξα συναισθήματα όχι παρακίνηση, μόνο να καθόμαστε στο πάτο του βαρελιού σκεπτόμενοι την δυστυχία του κόσμου. Φαντάζομαι όμως ότι αγοράζοντας κάποιος το τελευταίο μοντέλο garmin εξαφανίζονται όλα τα κακά του κόσμου. Τι ειρωνία!!!!!
Πραγματικά είναι τρομερό εμείς να περπατάμε και άλλοι να είναι ανάπηροι, όμως ο κόσμος γυρίζει. Δεν σταματήσαμε εκεί βλέποντας συνέχεια αυτούς που δεν μπορούν. Συνεχίσαμε, σπάσαμε ατομικά ρεκόρ και προσπαθούμε για το καλύτερο. Μήπως όχι;
Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί τόση ένταση!!!!! Και θεωρούμαι κυνικός, εγωιστής και ότι άλλο;;;;;;;;


"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SIM
Advanced Forum-Runner

421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  10:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ Βασίλη χαίρομαι γιατί στην τελευταία απάντηση σου βλέπω θέσεις και απόψεις πιο ρεαλιστικές ,νηφάλιες και πιο θετικές.
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου, ΄προσπάθησε και άλλο να πλησιάσεις τον παλιό Βασίλη!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  10:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

quote:
Originally posted by stratus


Ακουλουθει οικογενειακο ταξιδι στη disneyland ,χωρις ιδιαιτερο κεφι απο μενα,αφου εχω δεχτει τετοια συντριπτικα πληγματα στη ζωη μου.Τοτε ανοιγω τα ματια μου,γιατι μεχρι τοτε ο μαλακας εβλεπα ονειρα,και βλεπω 10δες παιδακια σε αναπηρικα καροτσια.Παιδια που οχι δε θα τρεξουν ποτε στη ζωη τους μαραθαωνιο,αλλα ουτε καν θα περπατησουν.Ευτυχως τοτε ξυπνησα και ειδα ποσο τυχερος ειμαι και οταν στεναχωριεμαι που δεν μπορω να τρεξω οπως εγω θελω φερνω τις εικονες με τα καροτσακια στο μυαλο μου και ηρεμω.
Ψυχραιμια παιδια!!!Δεν χαθηκε ο κοσμος αν δεν μπορουμε να τρεξουμε ή δε θα κανουμε το χρονο στον αγωνα που θελουμε.Περπαταμε και αυτο εχει σημασια.


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ



Χρήστο,
δεν ξέρω τι καπνό φουμάριζε ο Νίτσε….
Ανάμεσα στα πολλά όμως, μου έμεινε το παρακάτω απόφθεγμα του:
Ό,τι δε με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό!

So keep on going!
Ή ελληνιστί… συνέχισε δυνατά!



Μα αυτο ακριβως κανω,αλλα με μια τεραστια διαφορα.Αντι να κλαιω που τρεχω λιγο και αργα,χαμογελαω που καθε μερα τρεχω γρηγοροτερα και περισσοτερα χλμ και μαλιστα καποια απο αυτα forefoot .

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  11:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτή τη φορά πρέπει να σας πω πως παρά τη γενική κατακραυγή, συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενα του Βασίλη.
Θα σας μιλήσω για κάτι πιο απλό και δε θα μείνω στο απυρόβλητο.
Παντού γύρω μας υπάρχει αδικία και στεναχώρια. Πόσο άσχημα έχω νιώσει όταν, πολλές φορές τα τελευταία χρόνια, ο μπροστινός μου στο ταμείο του Σούπερ Μάρκετ δεν έχει να πληρώσει και γυρνάει ένα ένα τα πράγματα για να του φτάσουν τα λεφτά. Δεν γυρνάν σαμπουάν και βρωμονιφάδες με τραγανές μπουκιές σοκολάτας. Γυρνάν ψωμί και τυρί και κρατάν το γάλα. Πόσο άσχημα νιώθω. Πόσο τους λυπάμαι. Μα ποτέ, ούτε μια φορά δεν έχω βγάλει ούτε μισό ευρώ από αυτά που μου περισσεύουν για να τους δώσω.
Αναπηρία, φτώχια κι ορφανιά παντού τριγύρω μας. Αφήνω το τρέξιμο απ' έξω. Δε κλαίω γι αυτούς, ούτε μοιρολατρώ. Αυτό που θα έπρεπε όμως να κανω είναι να τους κοιτάξω σταράτα ή να τους αφήσω στην ησυχία τους. Ελοχεύει ο κίνδυνος συμπονώντας τους, να μπερδέψω τα αισθήματα μου, μένοντας χαρούμενος απλά για τον πόνο που μου προκάλεσαν νομίζωντας ότι έκανα και κάτι. Το πραγματικό κακό, που δεν απέχει και πολύ είναι να πάρω χαρά από την κατάστασή τους, μιας κι εγώ έχω κάτι παραπάνω. Δυσδιάκριτες καταστάσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  11:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

SIM
Δεν μ΄ αρέσει να μπερδεύω τα χόμπυ με κάτι πιο σοβαρό όπως ο ανθρωπισμός.
1 τραυματισμό από χόμπυ μπορείς να τον συγκρίνεις με κάτι πιό ελαφρύ, ΟΧΙ όμως με την εντελώς αντίθετη πλευρά. Μου ακούγεται παράλογο γιατί αδικείται η χειρότερη πλευρά. Οπως υπάρχει η υπέρτατη χαρά υπάρχει και ο υπέρτατος πόνος .
Με κουράζουν αφάνταστα δηλώσεις και φιλοσοφίες περί ανθρωπισμού γιατί μου θυμίζουν πολιτικό χωρίς συνείδηση (δεν αναφέρομαι σε σένα). Αν κάποιος είναι πραγματικά ανθρωπιστής, το αποδεικνύει ΚΑΤΑΡΧΑΣ στον εαυτό του και με πράξεις, όχι δακρύβρεχτες δηλώσεις στο διαδίκτυο. Αλλωστε στο όνομα του ανθρωπισμού πραγματοποιήθηκαν οι μεγαλύτερες ιστορικές καταστροφές.
Βέβαια ακόμα και να βλέπεις μπροστά (όχι παραβλέποντας το πίσω) μάλλον θεωρείται κολάσιμο. Θα πρέπει να είμαστε πάντα μουτζούφληδες και στριμμένοι επειδή πάντα θα υπάρχει η άσχημη πλευρά του κόσμου. Οχι αισιόδοξα συναισθήματα όχι παρακίνηση, μόνο να καθόμαστε στο πάτο του βαρελιού σκεπτόμενοι την δυστυχία του κόσμου. Φαντάζομαι όμως ότι αγοράζοντας κάποιος το τελευταίο μοντέλο garmin εξαφανίζονται όλα τα κακά του κόσμου. Τι ειρωνία!!!!!
Πραγματικά είναι τρομερό εμείς να περπατάμε και άλλοι να είναι ανάπηροι, όμως ο κόσμος γυρίζει. Δεν σταματήσαμε εκεί βλέποντας συνέχεια αυτούς που δεν μπορούν. Συνεχίσαμε, σπάσαμε ατομικά ρεκόρ και προσπαθούμε για το καλύτερο. Μήπως όχι;
Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί τόση ένταση!!!!! Και θεωρούμαι κυνικός, εγωιστής και ότι άλλο;;;;;;;;


"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"


Καλο ειναι να μαθεις τη εννοια της λεξης ανθρωπισμος η οποια δεν εχει καμια σχεση με αυτα που γραφεις.
Το ξαναγραφω οτι οταν δηλωσα το προβλημα με το δικεφαλο μου,πριν 3 μηνες,αμεσως πεταχτηκες και μου εγραψες να μη διαμαρτυρομαι αφου εσυ ειχες μεγαλυτερο προβλημα.Εκανες ακριβως αυτο που κατηγορεις τωρα.Με προετρεψες να δω τα χειροτερα.Και για του λογο το αληθες δες το μηνυματακι σου εδω http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=2555&whichpage=193&SearchTerms=%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%BF προτελευταιο απο το τελος.Αλλα μαλλον εσυ κανεις αυτο που με ρωτας.Χαιρεσαι οταν βλεπεις καποιο με χειροτερα προβληματα απο εσενα.
Και επειδη βλεπω οτι παρουσιαζεις μια μικρη δυσκολια να καταλαβεις τι εγραψα θα κανω τον κοπο να στα εξηγησω.Δεν εγραψα οτι πρεπει να ειμαστε μουτζουφληδες επειδη υπαρχουν και χειροτερα.Εγραψα οτι επειδη υπαρχουν και χειροτερα δεν πρεπει να κλαιγομαστε για αστεια πραγματα,οπως το οτι δεν μπορουμε να τρεξουμε και θα χασουμε 2 και 3 μαραθωνιους και ισως να μην ξανατρεξουμε κανενα.Θεωρουσα τρομερο να τρεξω το 10αρι κατω απο 40 λεπτα.Τωρα χεστηκα αν το τρεξω ή δεν το τρεξω κατω απο 40.Ναι θα χαρω πολυ αμα το τρεξω αλλα και να μην το τρεξω δε θα μου καει καρφι.
Θα σε αφησω τωρα γιατι παω να κλαφτω που δεν μπορω να τρεξω πανω απο 4 χλμ χωρις να ποναω.


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ

Edited by - stratus on 19/08/2011 11:32:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  11:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρήστο κι εγώ πονάω με το τρέξιμο, το παρακάνω βέβαια. Όμως αγύμναστοι άνθρωποι του περίγυρού μου πονάν χωρίς να τρέχουν, μαλλον περισσότερο από εμένα (ο πόνος είναι κάτι το σχετικό και μη μετρήσιμο) κι ας χαπακώνονται ολημερίς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  11:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τζάμπα ο κόπος.
Δεν πειράζει όμως, καλή καρδιά και να έχεις καλή επάνοδο.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  11:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Τζάμπα ο κόπος.
Δεν πειράζει όμως, καλή καρδιά και να έχεις καλή επάνοδο.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"


Εγω εχω καλη καρδια.Καποιοι αλλοι δεν εχουν.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2011 :  21:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά καταλαβαίνω ότι τα νεύρα σας είναι τεντωμένα,μιας και ξέρω από πρώτο χέρι ότι και οι δύο αντιμετωπίζετε σοβαρούς τραυματισμούς!
Προσπαθείστε να βρείτε αυτά που σας ενώνουν και όχι τα λίγα που σας απομακρύνουν και χαλάτε τζάμπα τις καρδιές σας.
Πρέπει να μάθουμε να σεβόμαστε τη διαφορετικότητα του δρομέα της διπλανής πόρτας....
Οι μηχανισμοί προσαρμογής του κάθε δρομέα διαφέρουν,δεν μπορούν όλοι να αντιμετωπίζουν στωϊκά έναν τραυματισμό με humor και εναλλακτική προπόνηση.
Η δε σύγκριση της πρόσκαιρης αδυναμίας για τρέξιμο,με την μόνιμη αναπηρία,επιεικώς ατυχής(κατά τη γνώμη μου)!
Αδικούμε τους συνανθρώπους μας με τις ειδικές ανάγκες ή καλύτερα ικανότητες!!!


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2011 :  21:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Niko εχεις απολυτο δικιο και γιαυτο εγω ζηταω συγγνωμη απο το Βασιλη και του ευχομαι οσο το δυνατον γρηγοροτερα να επιστρεψει.Και ποιος ξερει ισως καποια μερα συναντηθουμε σε καποιο αγωνα υγιεις και οι δυο.
Βασιλη συγγνωμη.


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ

Edited by - stratus on 21/08/2011 08:04:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SIM
Advanced Forum-Runner

421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2011 :  21:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Χρήστο Συγχαρητήρια!!!Είμαι βέβαιος ότι ο Βασίλης θα ανταποκριθεί ανάλογα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2011 :  22:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το καλό στο φόρουμ είναι ότι συμφωνούμε πως διαφωνούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν χρειάζεται να πείσει κάποιος κάποιον. Ο καθένας έχει τη γνώμη του και καλά κάνει.
Χρήστο
δεν χρειάζονται συγνώμες. Ο διάλογος γίνεται πάντα για να βγάλει κάτι καλό. Και βγάζει πάντα.
Σκόπος μου δεν είναι να θίξω κάποιον με οποιοδήποτε τρόπο. Αν αυτό έγινε επίσης συγνώμην και από σένα και από τον north trail.
Το φόρουμ είναι για να περνάμε καλά και όχι να μαλλιοτραβιόμαστε (και να ήθελες δηλαδή, δεν μπορείς γιατί δεν έχω μαλλιά).

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000