Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Οι δυναμεις μου με εγκαταλειπουν,,,
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

monoaek
Newbie Forum Runner

Greece
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 20/12/2011 :  11:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια γεια σας διαβαζω καιρο το φορουμ ομως δεν ειχει χρειαστει να κανω εγγραφη.Επισης να ξεκαθαρισω πως δεν ειμαι δρομεασ οπως εσεις ομως τρεχω εδω και 3 χρονια 6-7κμ 4 φορες την εβδομαδα.
Ομως τις τελευταιεσ 2 μερες δεν μπορω να τρεξω ουτε 1 κμ ζαλιζομαι και με ποναει αριστερα κατω στην κοιλια λες και παω πρωτη φορα για τρεξιμο...Επισης τον τελευταιο καιρο εχω ενα προβλημα πρωσοπικο και δεν ειμαι και ψυχολογικα καλα..
Εσεις τι προτεινετε να το παλευω και ας ζαλιζομαι η να κανω μια παυση?Επισης οταν δεν παω για τρεξιμο δεν νοιωθω καλα γι αυτο το να κανω μια παυση δεν μου πολυ αρεσει σαν ιδεα!
Ευχαριστω για την αναγνωση θα χαρω να ακουσω συμβουλε απο εσας που ειστε εμπειροι καθως καποιοι απο εσαςς ισως και να ειχαν καποια στιγμη το ιδιο προβλημα με εμενα!

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  11:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το τρέξιμο να γίνει η οδός διαφυγής των προσωπικών σου προβλημάτων. Μην το παρατήσεις. Δεξιά ή αριστερά κάτω από την κοιλιά πονάω άμα ζοριστώ πάρα πολύ σε κάποιον αγώνα ή άν έχω μόλις φάει πολύ. Επικεντρώσου στο τρέξιμο και τρέξε παραπάνω. Θα νιώσεις καλύτερα. Βάλε και γρήγορα κομμάτια αν σε παίρνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  11:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να βάλεις στη διατροφή σου, κανέλλα, σκόρδο, ταχίνι με μέλι και μαύρη σοκολάτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

monoaek
Newbie Forum Runner

Greece
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  12:06:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καταρχην σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την απαντηση.Μεσα απο το τρεξιμο εχω βρει ακριβως αυτο που λες βρηκα ξανα τον εαυτο μου και την αυτοπεπιθηση.Δεν σου κρυβω πως απογοητευομαι απο αυτο που μου συμβαινει αλλα δεν εχω ουτε στην ακρη του μυαλου μου να το εγκαταλειψω..Απλα την στιγμη που ειπα να παω λιγο παραπερα και να τρεξω πιο πολλα χλμ εφαρμοζοντας αυτα που διαβαζω εδω μεσα βλεπω τις δυναμεις μου ναμε εγκαταλειπουν.
Ισως φταει η ψυχολογια μου δεν ξερω τι να πω θα ξαναπροσπαθησω αυριο και ελπιζω να μην ξανασυμβει το ιδιο γιατι στο τελος νευριαζω χανω την ψυχραιμια μου και εκει απογοητευομαι εντελως
Σε ευχαριστω και παλι για το "suport'"!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  12:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε μου ψαξε και στην διατροφη σου την αιτια της ζαλαδας που λες.
Μπορει να μην τρως σωστα ή αρκετα και να σου βγηκε κουραση τωρα που εχεις στρεσαριστει οπως λες.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  12:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι που έχασε η ΑΕΚΑΡΑ προχθές στο Περιστέρι αδελφέ για αυτό και ΄΄έπεσες΄΄ όπως και η αφεντιά μου

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  12:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φιλε καταρχας εισαι δρομεας απαξ και τρεχεις τοσα χλμ εβδομαδιαια..μην το παρατας,δες το ως αγχωλυτικο.επειδη ολοι ειμαστε καπως,δες το ως αφορμη να πας κοντρα στην καταθλιψη της εποχης..απο πονακια ολο εχουμε,αν δεις πως συνεχιζει παρα τις συμβουλες των αλλων φιλων,δες ειδικο..αλλα μαλλον ξεσπαει εκει το σωμα..καλη συνεχεια

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgis
Forum-Runner

Greece


51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  18:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γειά σου κ απο ΄μένα.τα λέει καλά ο dpkouk.μην τα παρατάς,βασικό η διατροφή,να πίνεις νερό,ξαναξεκίνα με περπάτημα κ σιγά-σιγά τρέξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jonsson
Senior Forum-Runner

Greece


960 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2011 :  18:55:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως λέει ο Δημήτρης είσαι ΔΡΟΜΕΑΣ. Κατά την ταπεινή μου άποψη δρομέας είναι όποιος τρέχει είτε γρήγορα είτε αργά, είτε πολλές φορές είτε λιγότερες... αρκεί να τρέχει.

Αυτό πάντως το σύμπτωμα δεν μου ακούγεται και ότι καλύτερο. Μήπως να πας σε κάποιον ειδικό για κάθε ενδεχόμενο? Περαστικά σου.

A Physical Measure Odyssey
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  10:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν πας σε κάποιον γιατρό, κ ας αφήσουμε τα φαγητά?
Ρε παιδιά ο άνθρωπος σας λέει πονάει, σε συγκεκριμένο σημείο κ λέμε για φαγητό?
Δεν αποκλείεται να ειναι ψυχολογικό, αντί για παθολογικό, αλλά διατροφικό έτσι ξαφνικά δεν νομίζω. Από εξάντληση δεν πονάς κάπου συγκεκριμένα, και επιπλέον δνε μας είπε ότι άλλαξε διατροφικές συνήθειες απότομα.

Και φυσικά και είσαι δρομέας. Απλά δεν το έχεις καταλάβει ακόμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

monoaek
Newbie Forum Runner

Greece
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  14:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά καλημέρα σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές και για την βοήθεια! Σήμερα τα πράγματα πήγανε πολυ καλύτερα,μπόρεσα και έτρεξα 5κμ άνετα με πολυ πιο ανεβασμένη ψυχολογία! Τελικά μάλλον φταίει η ψυχολογία μου και ότι δεν είμαι συγκεντρωμένος!η αλήθεια είναι πως εχθές έφαγα περισσότερο! Δεν νοιωθω δρομέας γιατί δεν έχω πειθαρχία στην προπόνηση μου όπως επίσης νοιωθω ότι έχω ακουμπήσει ταβάνι στις αντοχές μου.. Το επόμενο διάστημα θα προσπαθήσω να τρέξω περισσότερα χλμ και θα σας ενημερώσω! Ευχαριστω και πάλι με βοηθήσετε όλοι και το θετικό είναι πως μάλλον είναι απλά στρες και όχι κάτι πάθολογικο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

monoaek
Newbie Forum Runner

Greece
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  17:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά καλημέρα σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές και για την βοήθεια! Σήμερα τα πράγματα πήγανε πολυ καλύτερα,μπόρεσα και έτρεξα 5κμ άνετα με πολυ πιο ανεβασμένη ψυχολογία! Τελικά μάλλον φταίει η ψυχολογία μου και ότι δεν είμαι συγκεντρωμένος!η αλήθεια είναι πως εχθές έφαγα περισσότερο! Δεν νοιωθω δρομέας γιατί δεν έχω πειθαρχία στην προπόνηση μου όπως επίσης νοιωθω ότι έχω ακουμπήσει ταβάνι στις αντοχές μου.. Το επόμενο διάστημα θα προσπαθήσω να τρέξω περισσότερα χλμ και θα σας ενημερώσω! Ευχαριστω και πάλι με βοηθήσετε όλοι και το θετικό είναι πως μάλλον είναι απλά στρες και όχι κάτι πάθολογικο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  18:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Είναι που έχασε η ΑΕΚΑΡΑ προχθές στο Περιστέρι αδελφέ για αυτό και ΄΄έπεσες΄΄ όπως και η αφεντιά μου

Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΣ,Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΑΙΩΝΙΑ.





Τελικά Παυλάρα,εκτός απο συνδρομείς,ασκούμε και το ίδιο επάγγελμα και είμαστε και της ίδιας "ασθένειας".

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  19:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by monoaek

Παιδιά καλημέρα σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές και για την βοήθεια! Σήμερα τα πράγματα πήγανε πολυ καλύτερα,μπόρεσα και έτρεξα 5κμ άνετα με πολυ πιο ανεβασμένη ψυχολογία! Τελικά μάλλον φταίει η ψυχολογία μου και ότι δεν είμαι συγκεντρωμένος!η αλήθεια είναι πως εχθές έφαγα περισσότερο! Δεν νοιωθω δρομέας γιατί δεν έχω πειθαρχία στην προπόνηση μου όπως επίσης νοιωθω ότι έχω ακουμπήσει ταβάνι στις αντοχές μου.. Το επόμενο διάστημα θα προσπαθήσω να τρέξω περισσότερα χλμ και θα σας ενημερώσω! Ευχαριστω και πάλι με βοηθήσετε όλοι και το θετικό είναι πως μάλλον είναι απλά στρες και όχι κάτι πάθολογικο




Με το τρέξιμο θα σου φύγουν πολλά.Αγχος,ένταση,στρές,πίεση.Απλά, βάλτο σε καλή προτεραιότητα στην ζωή σου και μην το παρατάς όσο και εάν αισθάνεσαι πεσμένος ή κουρασμένος.Σιγά σιγα θα σου γίνει βίωμα και θα καταλάβεις τα οφέλη του.

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  23:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αφού σε προβληματίζει κάτι προσωπικό μπορεί να έχεις ψυχοσωματικό θέμα και να πονάς, σε κάθε περίπτωση κάνε καμιά γενική αίματος και ούρων και συμβουλέψου παθολόγο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000