Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Κρυονέρι 15χλμ alpamayoPRO Trail Project
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/01/2012 :  23:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Spartiatis.  Απάντηση σε αποστρόφους
Επόμενος αγώνας στο Κρυονέρι, αν θέλει κάποιος έχω 2 κενές θέσεις στο αμάξι να πάμε μαζί από φιλαδέλφεια,μεταμόρφωση,λυκόβρυση και κοντινές περιοχές.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2012 :  23:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα ο κουμπάρος μου δυστυχώς φεύγει ξανά για Σομαλία, έχω τη συμμετοχή του ,15 ευρώ για τον αγώνα της Κυριακής όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου.Ευχαριστώ.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  14:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταπληκτικός αγώνας! Ατελείωτη λάσπη!!! Η σήμανση πολύ καλή, κάποια σημεία του αγώνα αισθανόσουν σαν αγριοκάτσικο.Μία παρατήρηση, παράκληση, μην πετάτε τα πλαστικά μπουκαλάκια στο δάσος,συσκευασίες GU κτλ.
Δεύτερη παρατήρηση τα αυθαίρετα που είχε μέσα στο δάσος ήταν πρόκληση!!
Μπράβο σε όλους!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tasman
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  15:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κλασικά ένας ακόμα υπέροχος αγώνας του Alpamayo。
Διαδρομή καταπληκτική και όχι πολύ δύσκολη,
λάσπη σαν γιαούρτι,χαμόγελα πολλά,βροχή αρκετή,
καταπληκτικά μονοπάτια.
Τα 15 ευρώ τα έκανα απόσβεση.....ευτυχώς...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

baldrick
Advanced Forum-Runner

Greece


218 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  18:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η διαδρομή μέσα στο δάσος ήταν καταπληκτική, παντού πράσινο...μόνη παραφωνία τα κτίσματα που ανέφερε ο spartiatis (αρε αθάνατη ελληνική πολεοδομία). Το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ήταν σε μονοπάτι που ήταν πραγματική απόλαυση (ιδανικό για προπόνηση, κρίμα που μένω τόσο μακριά απο την περιοχή). Όσο αφορα τον αγώνα δόθηκε πραγματική μάχη με την λάσπη και τις παγωμένες νερολακούβες... τι ΟΥΚ και μαλακίες... ήταν κανονικός αγώνας επιβίωσης. Στο τέλος έπιασε και η βροχή και συμπληρώθηκε το γλυκό. Ο αγώνας ήταν πολύ ωραία εμπειρία.

Στα θετικά της διοργάνωσης:
-η επιλογή της συγκεκριμένης διαδρομής
-η πολύ καλή σηματοδότηση
-αρκετοί εθελόντες σε πολλά σημεία της διαδρομής
-η ευγένεια και η εξυπηρέτηση απο τα μέλη της alpamayo και τους υπαλλήλους της καφετέριας (που δεν θυμάμαι το όνομα της)
-πολύ όμορφο μετάλλιο

στα αρνητικά:
-η αναμονή στην παραλαβή των αριθμών (υπήρχε μόνο ένα γραφείο παραλαβής)
-η παροχή τροφοδοσίας μου φάνηκε φτωχή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runnerious
Forum-Runner

139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  19:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βιντεάκι από την εκκίνηση και τον Τερματισμό του αγώνα...

Εκκίνηση: http://youtu.be/H2xujOOQQXQ

Τερματισμός: http://youtu.be/tAI7sv5uYN0
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ktmalexa
Newbie Forum Runner

9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  20:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγωνας κρυωνεριου.Πραγματικα δεν καταλαβαινω φιλε κ συμπολεμιστη που κολαει το ΟΥΚ κ μαλακιες για τις λασπες με αυτον τον υπεροχο αγωνα.Δεν ειναι κακο πανω στον ενθουσιασμο μας να σκεφτομαστε λιγο τι γραφουμε γιατι σαν ενας απο τους πολλους ΟΥΚ σημερα που λαβαμε μερος στον τελειο αγωνα δεν μου αρεσε το σχολειο σου ειναι αστοχο.Ευχαριστω Μαργαριτης Αλεξανδρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  20:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας κι η κουβάντα γύρισε στους Οϋκάδες παιδιά, θυμήθηκα στο στρατό πόσο ΟΥΚ ήμουν στο να τρέχω μακριά απ' τα τρεξίματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

wilmot
Forum-Runner

Greece


86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  20:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οντως πολυ ωραιος αγωνας και η λασπη εδωσε αλλο χρωμα (στα ρουχα μου τουλαχιστον!).
Μια ερωτηση επειδη ημουν πολυ κουρασμενος και ειχα παρκαρει μακρια εφυγα αμεσως.
Στο καφε οπου πηραμε τους αριθμους εδιναν τιποτα να φαμε (μπανανες κλπ) γιατι πειναγα σαν λυκος. Αν ναι κακως δεν το ανακοινωσαν στην ενημερωση του αγωνα και επισης για πιο λογο μας ρωτησαν τι νουμερο μπλουζακι φοραμε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2012 :  20:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ktmalexa

Αγωνας κρυωνεριου.Πραγματικα δεν καταλαβαινω φιλε κ συμπολεμιστη που κολαει το ΟΥΚ κ μαλακιες για τις λασπες με αυτον τον υπεροχο αγωνα.Δεν ειναι κακο πανω στον ενθουσιασμο μας να σκεφτομαστε λιγο τι γραφουμε γιατι σαν ενας απο τους πολλους ΟΥΚ σημερα που λαβαμε μερος στον τελειο αγωνα δεν μου αρεσε το σχολειο σου ειναι αστοχο.Ευχαριστω Μαργαριτης Αλεξανδρος



Φίλε Αλέξανδρε μήπως ξέρεις αν έτρεξε ο Δημήτρης Ρήγας από τη ΜΥΑ σήμερα;

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pateras
Forum-Runner

Greece


145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  01:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by wilmot

Οντως πολυ ωραιος αγωνας και η λασπη εδωσε αλλο χρωμα (στα ρουχα μου τουλαχιστον!).
Μια ερωτηση επειδη ημουν πολυ κουρασμενος και ειχα παρκαρει μακρια εφυγα αμεσως.
Στο καφε οπου πηραμε τους αριθμους εδιναν τιποτα να φαμε (μπανανες κλπ) γιατι πειναγα σαν λυκος. Αν ναι κακως δεν το ανακοινωσαν στην ενημερωση του αγωνα και επισης για πιο λογο μας ρωτησαν τι νουμερο μπλουζακι φοραμε;



Εδιναν μπανανα,μυγδαλα/φουκτουκια/σταφιδες και ζεστο τσαι...
Τωρα οσο για το μπλουζακι και εγω περιμενα να παρουμε αλλα.... αφαντο...

Φυσιολογικα θα εγινε και κληρωση, αλλα δεν εκατσα τοσο πολυ, ειπαν πως μαλλον θα αναρτηθουν οι νικητες στο site.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  08:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα παιδιά,

Στην αρχή, ξεκίνησα με ενθουσιασμό όταν όμως βρήκα τις πρώτες ανηφόρες άρχισα να σκέφτομαι γιατί δεν κάθισα σπιτάκι μου να χαρώ την οικογένειά μου παρά προτίμησα να βουτηχτώ στη λάσπη. Κάποια στιγμή ήρθε το κομμάτι της δασικής διαδρομής που το κατάευχαριστήθηκα. Πράγματι πολύ ωραίος αγώνας. Το μόνο που θα ήθελα εγώ επιπλέον ήταν σήμανση με τα χιλιόμετρα της διαδρομή αφού για να καταλάβω πόσο ήθελα για το τέρμα ρώταγα τους εθελοντές στις διασταυρώσεις ή κανέναν συναθλητή με GPS. Μπράβο σε όλους σας παιδιά.


Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  16:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς χθες το βράδυ έκαψαν το μαγαζι των διοργανωτών, έτσι δεν ξέρω αν είχαν χρόνο να ανεβάσουν τους νικητές των κληρώσεων και φωτογραφίες.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tamilthi
Advanced Forum-Runner

Greece


301 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  18:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραίος αγώνας, όπως θα ήθελα να είναι όλοι οι αγώνες βουνού: περιπέτεια.
Και η λάσπη μέσα στο πρόγραμμα είναι και οι απότομες ανηφόρες χαρακτηρίζουν τις βιουνίσιες διαδρομές.
Και βέβαια οι νεροφαγωμένες τσουλήθρες, που άμα αναπτύξεις ταχύτητα δε μπορείς να σταματήσεις εύκολα, παρά μόνο στο επόμενο ίσιωμα (τέτοιες κατηφόρες τις απολαμβάνω).
Και βέβαια υπάρχει πάντα η αγωνία: να χάσω χρόνο και ρυθμό προσπαθώντας να αποφύγω τις λίμνες ή να ρισκάρω να περάσω γρήγορα, με κίνδυνο να βουτήξει όλο το πόδι μέσα και - είτε με gore tex είτε χωρίς - να γεμίσει νερό το παπούτσι και να με βαραίνει για όλη τη διαδρομή?

Συγχαρητήρια για τη χάραξη της διαδρομής και γενικά όλη την προσπάθεια στους διοργανωτές.

Αρχίζω και καλοβλέπω το Λεβίδι, που σίγουρα η διαδρομή και κει θα είναι όμορφη.

Οσο για τα δώρα, αν κερδίσω κάτι δεν υπάρχει περίπτωση προσωπικά να το διεκδικήσω, ύστερα από την άσχημη ζημιά που υπέστη το κατάστημα.

"Τρέχω γιατί πάντα με οδηγεί εκεί που θέλω να πάω"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antipanere
Forum-Runner

Greece


99 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  20:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρίμα που κάηκε το μαγαζί. Ελπίζω να επανέλθουν γρήγορα τα παιδιά.

Edited by - antipanere on 13/02/2012 20:12:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runnerious
Forum-Runner

139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  20:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από όσο γνωρίζω το μαγαζί δεν κάηκε αλλά το πλιάτσικο πήγε σύννεφο.Μιλάμε για ζημιά χιλιάδων ευρώ.Ελπίζω το εμπόρευμα να ήταν ασφαλισμένο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000