Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνες 5 και 10 χλμ. στην Θεσ/νίκη(διαμαρτυρία)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  16:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το βρηκα το λογο

Μέσα από το τελευταίο περνάνε τα μηνύματα περιβαλλοντικής ευαισθησίας και κοινωνικής προσφοράς της διοργάνωσης. Φέτος για πρώτη φορά τα 10 χλμ. και 5 χλμ. γίνονται πιο αργά, ώστε η γιορτή να παραταθεί». Χαιρετισμό, με επιστολή του, απηύθυνε για την εκδήλωση ο επίτιμος πρόεδρος της οργανωτικής επιτροπής του μαραθωνίου, ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Γιάννης Μπουτάρης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  16:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μααααααλιστα...οκ...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  16:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που να ξυπνησει απο τα μεθύσια του στις 9, καντο στις 12 να προλάβω σου λέει... δε πανε να κοψουνε το σβέρκο τους ο καθε φωστήρας...

Μπας και εχουν τρέξει ποτέ στη ζωή τους 12 και 12.30 το μεσημέρι, οχι οτι εχουν τρεξει και αλλες ωρες αλλα λεμε τώρα...

Γιώργος Κ. (geok)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  18:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάλι καλά να λέμε που δεν ζήτησαν οι Μπουτάρηδες να γίνει ο αγώνας στις 2.00 το πρωί, καθώς θα γυρνάνε από τις μπαρότσαρκες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  18:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Πάλι καλά να λέμε που δεν ζήτησαν οι Μπουτάρηδες να γίνει ο αγώνας στις 2.00 το πρωί, καθώς θα γυρνάνε από τις μπαρότσαρκες.



Τότε δεν γυρνάνε από τις μπαρότσαρκες.Τότε βγαίνουν για να πάνε...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  18:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ελα ντε

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  18:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό είναι να δούμε επίσης, αν η IAAF και η AIMS επιτρέπουν και προβλέπουν το ανακάτεμα ενός Μαραθωνίου με άλλους αγώνες, ή υπάρχει τυχόν παράβαση των κανονισμών. Αν τυχόν συμβαίνει κάτι τέτοιο, η διεθνής ομοσπονδία δεν το έχει σε τίποτα να πάρει πίσω το χρίσμα.

Εκτιμώ την προσπάθεια των διοργανωτών που μας προσφέρουν έναν διεθνή αγώνα, αλλά τέτοιο ανακάτεμα μπερδεύει τον κύριο αγώνα, που είναι ο Μαραθώνιος, ενώ παράλληλα μπερδεύει και τα 5 και 10χλμ. Οι αθλητές των πχ 4 ωρών θα ανακατευτούν με τους άλλους των 5-10χλμ, ενώ κι οι θεατές δεν θα ξέρουν ποιον να χειροκροτήσουν επειδή έτρεξε Μαραθώνιο και ποιον επειδή έτρεξε 10χλμ. Θα έχει πλάκα την ώρα της εκκίνησης των 5χλμ να μη μπορούν να περάσουν οι μαραθωνοδρόμοι επειδή θα έχουν κλείσει τον δρόμο οι αθλητές για να δωθεί η εκκίνηση.

Κι όλα αυτά μάλλον για τερτίπια κάποιων πολιτικών, που μη ξεχνάμε, κατήργησαν και των Αλεξάνδρειο Δρόμο 20χλμ του Οκτωβρίου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2012 :  18:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα η εκκίνηση τον 5χιλ θα δοθεί από άλλο σημείο http://www.atgm.gr/html/ent/546/ent.1546.1.asp και ίσως να είναι λίγο πιο μεγάλη !!!! αν κρίνω από τα ονόματα των οδών !!! το ανακάτεμα θα γίνει κάπου 3,5 με 4χιλ πριν τον τερματισμό οπότε δεν τίθεται να είναι κλειστός ο δρόμος του μαραθωνίου, ενώ για τα 10χιλ υπολογίζω ότι το ανακάτεμα θα γίνει περίπου 5χιλ πριν τον τερματισμό http://www.atgm.gr/html/ent/519/ent.1519.1.asp . Οπότε μάλλον την γλύτωσαν την γκάφα !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2012 :  14:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
H συμμετοχές εκλεισαν αλλα το λάθος παραμένει
http://www.runningnews.gr/?id=11105&parent=home

Ο κινδυνος να χαθεί το σήμα της AIMS απο το ανακατεμα των αγώνων τους το έχει επισημάνει κανείς?

Μαλλον οχι κινουνται ακομα στο ΧΑΛΑΡΑ

Οσες προσπάθειες και αν εκανα να τρεξω 12 η ωρα ηταν απαλευτα και ο καιρός δε θα είναι συμμαχος τους εκεινες τις μερες οπως φαινεται

Κοινως δεν ιδρώνει το αυτί τους... ας οψεται η σημασία που έχει ο αγωνας και τα λεφτα που εχουν ηδη δεσμευτει σε εισιτηρια και διαμονή



Γιώργος Κ. (geok)

Edited by - vavoulis on 26/03/2012 14:17:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2012 :  21:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξάδελφός μου που διαμένει στον Εύοσμο(γειτονικός Δήμος) μου είπε οτι το Σάββατο η θερμοκρασία στην περιοχή της αφετηρίας(Αμπελόκηποι) στις 12 ώρα έφτασε τους 22 βαθμούς,την Κυριακή 2 λιγότερους,και όσο για τρέξιμο αυτή την ώρα μόνο ως ''ανέκδοτο'' μπορεί να ληφθεί.
Πολλοί φίλοι έστειλαν email διαμαρτυρίας,αλλα η διοργάνωση μας έγραψε κανονικά,αφού δεν μπήκε καν στον κόπο να μας απαντήσει,πράγμα που το κάνουν τάχιστα στο εξωτερικό(τουλάχιστον σε Βουδαπέστη,Βιέννη,Λεμεσό που απευθύνθηκα πέρσι),και λέει μετά ο Παύλος(SKOTEINOS)οτι δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα απο έξω......!!!!!
Ας ελπίσουμε ο καιρός τουλάχιστον να είναι σύμμαχός μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2012 :  21:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
22 βαθμοί υπο σκιά = 32 βαθμοί υπό τον ήλιο
Απλά μαθηματικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2012 :  22:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διοργανωτές που δεν σέβονται τους δρομείς είναι καταδικασμένοι να αποτύχουν!
Εύχομαι αυτό να μην γίνει με τίμημα την υγεία κάποιων ανυποψίαστων συμμετεχόντων.
Αναμένεται δυστυχώς ζεστή μέρα...


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bizzilizzie
Senior Forum-Runner

Greece


691 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2012 :  22:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με βλεπω να το τρέξω τελικά σαν easy run........ δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθώ και να μην απολαμβάνω το πρώτο μου δεκάρι, έτσι....?

.... και έτσι, θα έχω ένα εύκολο PB να σπάσω του χρόνου...!.....

____________________________________________________________________________________________

Pleeeese let it be cool on 1st April....!!

Edited by - bizzilizzie on 26/03/2012 22:44:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2012 :  23:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακριβώς liz δεν αξίζει ο κόπος να βάλεις το σώμα σου σε τετοιο στρες και εγω οσο παιρνανε οι μερες παρα το γεγονος οτι μου βγαίνει μια εξαιρετική προετοιμασία... θα παω χαλαρα και οτι βγει

Η ζεστη ειναι το χειροτερο πραγμα (εχω καταρευσει σχεδον σε Nike run που ξεκινησε Μαιο 10 η ωρα και ξερω το ποσο λαθος ειναι να το αγνοησεις)


Ακόμα μια φορά αδιανοητο αυτό που συμβαίνει!

Γιώργος Κ. (geok)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2012 :  07:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδη ,πρωτα ο Θεος, αν αξιωθω να ειμαι κοντα στο 4ωρο , η θα βρω μπροστα μου τους πολυ αργους δεκαρηδες η θα με ποδοπατησουν .... Να εχεις την εξαντληση, να πρεπει να κανεις και μανουβρες....
Εγω το εστειλα το εμαιλ μου, αλλα με την συγκεκριμενη δημοτικη αρχη ας μην περιμενουμε πολλα... Είδαμε και πως τιμούν τα 100 χρονια απελευθέρωσης της πόλης..


Edited by - mbair on 27/03/2012 08:04:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000