Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθωνιος Βιεννης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

dimos
Newbie Forum Runner

Greece
23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2012 :  07:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία και καλό τερματισμό να έχετε!!!!!!!!!!!!!!!

trantalos dimos
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2012 :  08:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
καλα να περασετε ηλια!
καλο ταξιδι πανω απο ολα, καλο τερματισμο και ενα καλο χρονο που να γραφει 1.2ΧΧ !
και ηρεμα ειπαμε με τις μπυρες και τα frankfurter!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2012 :  10:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταια αναφορα λιγα λεπτα πριν την αναχωρηση για Αθηνα.Παυλο φιλε μου ευχαριστω πολυ.Θα προσεχω με τις μπυρες και τα λουκανικα.Μετα τον αγωνα.Αλλωστε νυστευω οποτε...Ειμαι ενθουσιασμενος με τη σκεψη της πρωτης μου συμμετοχης σε αγωνα του εξωτερικου..σημασια Παυλο εχει το ταξιδι και οχι ο προορισμος..το ειπε και ο Καβαφης.Καλο Πασχα σε ολους σας φιλοι μου και καλα να περασετε!Εγω δυστυχως φετος χωρις οβελια αλλα ελπιζω γεματος απο ομορφες εικονες..!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Cisko
Newbie Forum Runner



38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2012 :  16:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


vienna marathon 2011

WOW i would like to be there.So many runners.So many lucky dudes
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NICKOS
Forum-Runner

Greece


109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2012 :  16:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ilias137

Την Κυριακη,πρωτα ο θεος θα συμμετασχω στον ημιμαραθωνιο της Βιεννης.Στα πλαισια αυτα εκανα σημερα μια απο τις τελευταιες προπονησεις.12 χμ λοιπον και εβαλα και ενα 5αρι το οποιο βγηκε σε 20,20 λεπτα.Με βλεπω αρκετα καλα...καταπληκτικο τρεξιμο σημερα,ανετο το ταληρο και ελπιζω ολα να πανε καλα..θα ειμαι βεβαια κουρασμενος απο τη γυρα του Σαββατου στην πρωτευουσα της Αυστριας αλλα πανω απ ολα η βολτα...αλλωστε ειναι το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο και θελω να το χαρω...περυσι εχασα τη βαρκελωνη,να μην πω πως,φετος ελπιζω να μην συμβουν τα ιδια..καλο βραδυ!!

Σου εύχομαι καλό αγώνα και καλό τερματισμό. Να το χαρείς.Τι μου θύμισες τώρα.26 Απριλίου 1992 τον είχα τρέξει και ήταν και τότε Πάσχα στην Ελλάδα.Εμένα οι βόλτες απο τη Μ.Παρασκευή μου στοίχισαν την ημέρα του αγώνα. Ειχε βγάλει τότε και μια ζέστη ρεκόρ 40 χρόνων για τη Βιέννη και οι διοργανωτές σε ορισμένα σημεία ειχαν βάλει ντουζιέρες να δροσίζονται οι δρομείς.Στο τερματισμό εκεί γύρω απο το Δημαρχείο εκτός των αλλων θυμάμαι εδιναν και μπύρες. Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!Περιμένουμε νέα σου. Πάμε γερά Ηλία!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2012 :  16:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ είχα τρέξει το Πάσχα του 09.
Καλή επιτυχία Ηλία. Αν σε ενδιαφέρει, η ανάσταση στην ορθόδοξη εκκλησία είναι υπέροχη.
Υπάρχει και παραδοσιακό τραπέζι σε ελληνική ταβέρνα εκεί κοντά.
Και πάλι καλή επιτυχία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  12:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα σε ολους!
Χτες αργα επεστρεψα απο Βιεννη και ηρθε η ωρα να κανω την αναφορα μου για την εμπειρια που εζησα εκει.Ειναι δυσκολο να ξεκινησω απο καπου..τοσο μα τοσο ομορφη πολη,σε καθε γωνια κτιρια μοναδικα,εξαιρετικης ομορφιας.Σαββατο πρωι φτασαμε εγω και η φιλη μου,ξενοδοχειο και ακολουθησε επισκεψη στην εκθεση του μαραθωνιου για παραλαβη chip.Αρκετα μεγαλος ο εκθεσιακος χωρος,με καλες προσφορες για τους δρομεις..σιγουρα δεν αφηνει κανεναν ασυγκινητο.Χαμος απο κοσμο!!Να πω σ αυτο το σημειο οτι με το που πατησαμε το ποδι μας στη Βιεννη σε καθε σημειο της πολης εβλεπες μεμονομενους δρομεις να τρεχουν,ακομη και μεσα στο κεντρο της.Μου εκανε εντυπωση αυτο.Καλα στα παρκα δεν το συζηταω..παντου εβλεπες κοσμο να τρεχει..Μετα την εκθεση λοιπον ξεκινησε το tour στην πολη.Και ερχομαι στην μερα του αγωνα.Στην εκκινηση πηγαινες με το μετρο ,ακριβως σ αφηνε στο σημειο.Το πρωι δεν εβλεπες τιποτα αλλο παρα δρομεις να κατευθυνονται στο χωρο της εκκινησης,η οποια ηταν κοινη..και για μαραθωνιο και για ημι.Ημουν πολυ μπροστα,στα 50 μετρα ειδα και τον μεγαλο Haile.Α ναι και την Paula.Οταν γυρισα και κοιταξα προς τα πισω οσο εβλεπε το ματι μου φαινοταν δρομεις..απιστευτη εικονα!!!
Και ο αγωνας ξεκιναει..Ακριβως στη γεφυρα πανω απο τον Δουναβη..δεν μπορεις να μην θαυμασεις αυτη την ομορφια..το πληθος αρχισε να ανοιγει και δεν υπηρχε κανενα προβλημα συμφορησης..Ηταν εντυπωσιακη η εκκινηση.Αλλα και μετα η διαδρομη περνουσε απο χαρακτηριστικα σημεια της Βιεννης και το πληθος του κοσμου ηταν εντυπωσιακο...και το δρομεων και των θεατων.Κρατουσαν κουδουνες,ζητωκραυγαζαν..πω πω τι ομορφες εικονες..α ο καιρος ηταν φοβερος για τρεξιμο.10 βαθμοι περιπου με συννεφια,χωρις βροχη.Προς το τελος,περιπου 2 χμ ξεκινουσε μια ελαφρα κατηφορα και εκει καλπασα λιγο..χαχα..περασα εκεινα τα χμ με κατω απο 4/χμ.Εκει χωριζε και ο δρομος..αυτοι που τρεχαν μαραθωνιο παιρναν αλλη κατευθυνση.Στην τελικη ευθεια φυσικα ανοιξα την ελληνικη σημαια που ειχα μαζι μου,περασα κατω απο τις πυλες που οδηγουσαν στο Hofbourg,παλατι ειναι αυτο,και τερματισα!Εκει ηταν μοναδικα.Το παλατι ηταν απιστευτο,παντου αγαλματα,ειχαν στησει και εξεδρες οπου καθοταν το πληθος το οποιο ηταν απιστευτο.Προλαβα ειδα και τερματισμους στον μαραθωνιο,οχι τον πρωτο,αλλα ειδα τον πρωτο Αυστριακο δικο τους αθλητη και γινοταν κολαση..Α και την πρωτη γυναικα ειδα που επισης γινοταν πανικος.Γυρω απο το παλατι υπηρχαν καταπληκτικοι κηποι,που ειχαν στησει κιοσκα με φαγητα,ποτα,μασαζ οτι μπορειτε να φανταστειτε..Φυσικα η μπυρα ερεε αφθονη.Δεν βρισκω λογια να περιγραψω τα συναισθηματα μου απ ολη αυτη την εμπειρια..την συνιστω ανεπιφυλακτα..!!!
Υ.Γ1 Ας μου πει καποιος πως βαζω εδω φωτο για να δειτε αυτα που περιγραφω..
Υ.Γ2 Παλατια,μουσεια,ανακτορα,κηποι,παρκα,ναοι σε γοτθικους ρυθμους,λουκανικα,σοκολατες,σνιτσελ,οπερες,αγαλματα,συνθετουν μια πανεμορφη πολη!!!Αν αναφερθω σ αυτα με λεπτομερεις θα χρειαστω σελιδες και θα ξεφυγω απο τη θεματολογια αυτου του forum.
Y.Γ3 Η διοργανωση του κλασικου μαραθωνιου ειναι ανταξια του εξωτερικου.Ισως αν ο κοσμος ευαισθητοποιηθει περισσοτερο και δωσει δυναμικοτερο παρων δεν θα λειπει τιποτα.Εκει αισθανθηκα την ωρα που ετρεχα οτι σεβονται και παθιαζονται με τους δρομεις..
Υ.Γ 4 36,157 δρομεις συμμετειχαν στους αγωνες.
Υ.Γ5 Αν ξεχασα κατι εδω ειμαστε.
Υ.Γ6 Συγνωμη για την μακροσκελη αναφορα μου αλλα ειμαι εθουσιασμενος..
Υ.Γ7 Α και ο χρονος μου 1,35,46..με 15 ωρες στο ποδι την προηγουμενη μερα ,νομιζω καλα πηγα..δεν μετανιωνω για τιποτα,ειδα παραπανω πραγματα και αυτο ειναι που μενει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  12:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΣΟΥ.
Και για την επίδοση και για το ότι ΚΥΡΙΩΣ ξεδίπλωσες την ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ.Εδειξες ότι οι Έλληνες είμαστε μοναδικοί αρκεί να το θέλουμε και ΚΥΡΙΩΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ....

Δυστυχώς όμως από καταβολής Ελληνισμού,ποτέ δεν πιστέψαμε στις δυνάμεις μας

ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!
Σε ζήλεψα...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  12:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσθενη πηγα στην ελληνικη εκκλησια,την ειδα,αλλα Ανασταση δεν πηγαμε..ημασταν τοσο μα τοσο κουρασμενοι..και την αλλη μερα ο αγωνας,οποτε..παντως ειχε κατι εκκλησιες..Αγ.Στεφανος-Καρολος-Αγ.Πετρος-Votivkirche!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  12:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Ηλία,συγχαρητήρια......τα έζησα και εγώ όπως σου είχα πεί πέρσι απο πρώτο χέρι και καταλαβαίνω απόλυτα τον ενθουσιασμό σου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  12:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Αγ.Στέφανος-ο Καθεδρικός ναός της Βιέννης-που είναι στην Stephanplatz,είναι απίστευτης ομορφιάς και επιβλητικότητας.Όσες μέρες έμεινα Βιέννη,δεν υπήρχε περίπτωση μία μέρα να μην πάω να τον δω.

Επίσης και μένα μου έκανε εντύπωση η αγάπη των Βιεννέζων για το τρέξιμο.Φάνταστείτε είχα πάει τέλη Γενάρη-καταμεσούσης του χειμώνα δηλαδή,με αρκετό χιόνι-και παρόλα αυτά,είδα εκατοντάδες απτόητους Βιεννέζους να τρέχουν σαν να είναι άνοιξη.Οφείλω να ομολογήσω ότι με έπιασε μια μελαγχολία,γιατί σε καμμία περίπτωση δεν έχω δει αντίστοιχο αριθμό συμπατριωτών μας,να τρέχουν όσους είδα στην Βιέννη

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  13:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Ηλία!!
Το ευχαριστήθηκες και αυτό μετράει.
Όσο για τις φωτογραφίες ανέβασε τες στο facebook και εγώ μετέπειτα θα τις ανεβάσω εδώ.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  13:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ilias137

Καλημερα σε ολους!
Χτες αργα επεστρεψα απο Βιεννη και ηρθε η ωρα να κανω την αναφορα μου για την εμπειρια που εζησα εκει.Ειναι δυσκολο να ξεκινησω απο καπου..τοσο μα τοσο ομορφη πολη,σε καθε γωνια κτιρια μοναδικα,εξαιρετικης ομορφιας.Σαββατο πρωι φτασαμε εγω και η φιλη μου,ξενοδοχειο και ακολουθησε επισκεψη στην εκθεση του μαραθωνιου για παραλαβη chip.Αρκετα μεγαλος ο εκθεσιακος χωρος,με καλες προσφορες για τους δρομεις..σιγουρα δεν αφηνει κανεναν ασυγκινητο.Χαμος απο κοσμο!!Να πω σ αυτο το σημειο οτι με το που πατησαμε το ποδι μας στη Βιεννη σε καθε σημειο της πολης εβλεπες μεμονομενους δρομεις να τρεχουν,ακομη και μεσα στο κεντρο της.Μου εκανε εντυπωση αυτο.Καλα στα παρκα δεν το συζηταω..παντου εβλεπες κοσμο να τρεχει..Μετα την εκθεση λοιπον ξεκινησε το tour στην πολη.Και ερχομαι στην μερα του αγωνα.Στην εκκινηση πηγαινες με το μετρο ,ακριβως σ αφηνε στο σημειο.Το πρωι δεν εβλεπες τιποτα αλλο παρα δρομεις να κατευθυνονται στο χωρο της εκκινησης,η οποια ηταν κοινη..και για μαραθωνιο και για ημι.Ημουν πολυ μπροστα,στα 50 μετρα ειδα και τον μεγαλο Haile.Α ναι και την Paula.Οταν γυρισα και κοιταξα προς τα πισω οσο εβλεπε το ματι μου φαινοταν δρομεις..απιστευτη εικονα!!!
Και ο αγωνας ξεκιναει..Ακριβως στη γεφυρα πανω απο τον Δουναβη..δεν μπορεις να μην θαυμασεις αυτη την ομορφια..το πληθος αρχισε να ανοιγει και δεν υπηρχε κανενα προβλημα συμφορησης..Ηταν εντυπωσιακη η εκκινηση.Αλλα και μετα η διαδρομη περνουσε απο χαρακτηριστικα σημεια της Βιεννης και το πληθος του κοσμου ηταν εντυπωσιακο...και το δρομεων και των θεατων.Κρατουσαν κουδουνες,ζητωκραυγαζαν..πω πω τι ομορφες εικονες..α ο καιρος ηταν φοβερος για τρεξιμο.10 βαθμοι περιπου με συννεφια,χωρις βροχη.Προς το τελος,περιπου 2 χμ ξεκινουσε μια ελαφρα κατηφορα και εκει καλπασα λιγο..χαχα..περασα εκεινα τα χμ με κατω απο 4/χμ.Εκει χωριζε και ο δρομος..αυτοι που τρεχαν μαραθωνιο παιρναν αλλη κατευθυνση.Στην τελικη ευθεια φυσικα ανοιξα την ελληνικη σημαια που ειχα μαζι μου,περασα κατω απο τις πυλες που οδηγουσαν στο Hofbourg,παλατι ειναι αυτο,και τερματισα!Εκει ηταν μοναδικα.Το παλατι ηταν απιστευτο,παντου αγαλματα,ειχαν στησει και εξεδρες οπου καθοταν το πληθος το οποιο ηταν απιστευτο.Προλαβα ειδα και τερματισμους στον μαραθωνιο,οχι τον πρωτο,αλλα ειδα τον πρωτο Αυστριακο δικο τους αθλητη και γινοταν κολαση..Α και την πρωτη γυναικα ειδα που επισης γινοταν πανικος.Γυρω απο το παλατι υπηρχαν καταπληκτικοι κηποι,που ειχαν στησει κιοσκα με φαγητα,ποτα,μασαζ οτι μπορειτε να φανταστειτε..Φυσικα η μπυρα ερεε αφθονη.Δεν βρισκω λογια να περιγραψω τα συναισθηματα μου απ ολη αυτη την εμπειρια..την συνιστω ανεπιφυλακτα..!!!
Υ.Γ1 Ας μου πει καποιος πως βαζω εδω φωτο για να δειτε αυτα που περιγραφω..
Υ.Γ2 Παλατια,μουσεια,ανακτορα,κηποι,παρκα,ναοι σε γοτθικους ρυθμους,λουκανικα,σοκολατες,σνιτσελ,οπερες,αγαλματα,συνθετουν μια πανεμορφη πολη!!!Αν αναφερθω σ αυτα με λεπτομερεις θα χρειαστω σελιδες και θα ξεφυγω απο τη θεματολογια αυτου του forum.
Y.Γ3 Η διοργανωση του κλασικου μαραθωνιου ειναι ανταξια του εξωτερικου.Ισως αν ο κοσμος ευαισθητοποιηθει περισσοτερο και δωσει δυναμικοτερο παρων δεν θα λειπει τιποτα.Εκει αισθανθηκα την ωρα που ετρεχα οτι σεβονται και παθιαζονται με τους δρομεις..
Υ.Γ 4 36,157 δρομεις συμμετειχαν στους αγωνες.
Υ.Γ5 Αν ξεχασα κατι εδω ειμαστε.
Υ.Γ6 Συγνωμη για την μακροσκελη αναφορα μου αλλα ειμαι εθουσιασμενος..
Υ.Γ7 Α και ο χρονος μου 1,35,46..με 15 ωρες στο ποδι την προηγουμενη μερα ,νομιζω καλα πηγα..δεν μετανιωνω για τιποτα,ειδα παραπανω πραγματα και αυτο ειναι που μενει...


Μοναδικη εμπειρια....περιγραφη..ο ενθουσιασμος σου περασε και σε μενα....ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...αντε και του χρονου σε αλλον αγωνα εξω!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2012 :  21:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Και σε γυροφερνα στο μυαλο μου φιλε,...ελεγα: ''τι να εκανε εκεινος ο φιλος,να την ανοιξε την σημαια,ππτα θα μαθουμε νεα του...''....Μπραβο φιλε Ηλια ...συγχαρητηρια ...και σου ευχομαι παντα να εισαι καλα κ να νιωθεις μοναδικα !!

Παναγιωτης .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/04/2012 :  09:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα σε ολους σας!!
Ευχαριστω παρα πολυ για τα συγχαρητηρια.Να στε ολοι καλα και υγιεις.Ευχομαι να ζησετε αναλογες στιγμες αν δεν το εχετε ηδη κανει.Θα ανεβασω και φωτο για να απολαυσετε τις εικονες που περιγραφω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000