Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas adizero adios 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2013 :  15:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα πάλι, η στενή γραμμή των Adidas μου κάθεται κουτί μέχρι στιγμής, καλύτερα δεν γίνεται... Στο νούμερό μου φυσικά, ίσως να έχω στενό πόδι, τι να πω.... Πάντως η αίσθηση των Adios 2 κορυφαία, ακόμα και στους αργούς ρυθμούς των 6-6.30 min/km που σέρνομαι εγώ...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>

Edited by - gligoros on 12/09/2013 03:39:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2013 :  10:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δευτερη προπονηση χτες με τα adios 2,πολυ καλη εντυπωση μεχρι στιγμης.Ειχα παρει πριν και τα boston 3,απο τα οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος,τα adios τα πηρα μισο νουμερο μεγαλυτερα γιατι τα boston στα πολλα χλμ. χτυπανε λιγο τα δακτυλα.Σκεφτομαι να τα βαλω και στη λιμνη για να τα δω στα πολλα κι αυτα,παντως ειναι γρηγορα παπουτσια κι αν δεν εχω προβλημα θα τα φορεσω και στην κλασσικη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  09:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορει ενα ιδιο μοντελο να ειναι διαφορετικο απο ενα αλλο που κυκλοφορησε μια σεζον νωριτερα? Μου κανει εντυπωση που συνεχιζουν να βγαινουν γυναικεια adios 2 και μαλιστα τα καινουρια τα πορτοκαλι (ανοιξη/καλοκαιρι 2014) ειναι αρκετα ελαφρυτερα απο τα προηγουμενα τα ροζ(φθινοπωρο/χειμωνας 2013), 180g εναντι 210g. Ακομα και στην εμφανιση φαινονται διαφορετικα, τα πορτοκαλι ειναι πιο μυτερα μπροστα σε σχεση με τα ροζ. Πώς γινεται μια ιδια σειρα να βγαζει διαφορετικα παπουτσια?

http://www.startfitness.co.uk/product.asp?strParents=3913,4098&CAT_ID=4102&P_ID=53263



http://www.startfitness.co.uk/product.asp?strParents=3913,4098&CAT_ID=4102&P_ID=55070



_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  09:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποκλείεται να είναι διαφορετικά.
Προφανώς το 210 είναι λάθος (βλ. adidas.co.uk), το δε σχήμα των μωβ μάλλον οφείλεται στα χαρτιά που αφήσαν μέσα.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  09:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι ομως, αν τα παρατηρησεις προσεκτικα εχουν διαφορες, ειδικα πανω αριστερα, θα δεις οτι οτ ροζ σχεδον εφαπτεται με το ασημι κομματι, ενω το πορτοκαλι εχει αρκετο πανω απο το ασημι (ασπρο μαλλον). Αντε να παιξουμε βρειτε τις διαφορες!!! Παντως το εχω προσεξει και σε αλλα παπουτσια αυτο, πχ τα kinvara 3 που κυκλοφορουν σε παρα πολλα χρωματα, δεν ειναι ολα ιδια μεταξυ τους, τουλαχιστον οπως τα βλεπω σε φωτο.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις


Edited by - Elda on 16/01/2014 09:45:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  09:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ πάντως είναι ίδια: http://www.adidas.co.uk/womens-adizero-adios-2-shoes/D65754_540.html

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Εδώ πάντως είναι ίδια: http://www.adidas.co.uk/womens-adizero-adios-2-shoes/D65754_540.html

"My sport is your sport's punishment"



Ναι, εχεις δικιο. Χμμμ.... δε φανταζομαι να εχει καμια σχεση το κατοικιδιο του Γιωργου,ε?

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για explain...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Για explain...

"My sport is your sport's punishment"



Ως προς την αυθεντικοτητα τους εννοω. Αν αυτα που εχει το startfitness διαφερουν απο αυτα που εχει η adidas, ειτε κατι δεν παει καλα στη φωτογραφια ειτε δεν ειναι τα ιδια...

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις


Edited by - Elda on 16/01/2014 10:10:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α ναι, δεν το έπιασα...
Όχι, αποκλείεται. Κατ' αρχάς, εξαιρουμένων των Free (άντε και κανενός άλλου Nike), οι κινέζοι δεν ασχολούνται με running παπούτσια.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα,συγνωμη που επεμβαινω γκουρου των υποδηματων αλλα εχω την εντυπωση οτι τα adios οπως και αλλα παπουτσια της συγκεκριμενης εταιριας που μπορουσες να κανεις και customize στο site mi adidas ειχε την επιλογη μεταξυ spring και winter upper mesh που πιθανον λογω "ελαφρυτερου "υλικου να επηρεαζε και το συνολικο βαρος του παπουτσιου(οπως υπηρχε και επιλογη width για τα adios).Νομιζω οτι αυτη την στιγμη δεν ειναι πια διαθεσιμα για customizing στο σαιτ αλλα ειμαι σιγουρος οτι ηταν ετσι γιατι τα ειχα δει πολλες φορες και ημουν στο τσακ να τα παραγγειλω.
quote:
Originally posted by echetlos

Εδώ πάντως είναι ίδια: http://www.adidas.co.uk/womens-adizero-adios-2-shoes/D65754_540.html

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Α ναι, δεν το έπιασα...
Όχι, αποκλείεται. Κατ' αρχάς, εξαιρουμένων των Free (άντε και κανενός άλλου Nike), οι κινέζοι δεν ασχολούνται με running παπούτσια.


"My sport is your sport's punishment"



Μπαα...Νικο, μαλλον εχουν καταλαβει οτι εχει κι εκει ψωμι το πραμα. Εστω σε καποια δυνατα μοντελα που πουλανε...
Περσυ πετυχαινω σε μικρο επαρχιακο αθλητικο μαγαζι (οχι αλυσιδα) τα asics nimbus 14 που μολις ειχαν κυκλοφορησει και στο εξωτερικο τα εβρισκες 120-130 ευρω (στην Ελλαδα κατιτις παραπανω), να εχει το γυναικειο μοντελο στη βιτρινα 49 ευρω!! Στο καπακι, λιγες μερες μερα, βρισκομαι σε αλλη επαρχιακη πολη, περναω απο αλλο no-name καταστημα και βρισκω τα ιδια παπουτσια στο ιδιο ροζουλι χρωμα στην ιδια τιμη! Ποια η πιθανοτητα τωρα αυτα τα 2 παπουτσια να ηταν οντως τα αυθεντικα; Εμενα δε μου το βγαζεις απο το μυαλο...

Δεν υπονοω κατι για μεγαλα ελληνικα καταστηματα ουτε για ιντερνετικους κολοσσους, πιστευω χαζο θα ηταν αν το εκαναν...αν και καμμια φορα δεν ξερεις.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο στο link που εβαλες εχει κατω δεξια την επιλογη customize,για δοκιμασε το και θα δεις οτι θα σου βγαλει αυτα που ειπα παραπανω(μαλιστα στην επιλογη για το φαρδος του παπουτσιου εχει τρεις επιλογες narrow-medium-wide)
quote:
Originally posted by echetlos

Εδώ πάντως είναι ίδια: http://www.adidas.co.uk/womens-adizero-adios-2-shoes/D65754_540.html

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  10:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι Χρήστο, την γνωρίζω την επιλογή αυτή αλλά τα δύο μοντέλα που συγκρίνει η Elda δεν είναι τέτοια περίπτωση. Κι αφού το site της adidas τα δείχνει ίδια, το λάθος πρέπει να είναι του startfitness.

Θανάση, θυμάμαι ότι είχε αναφερθεί ξανά μια τέτοια περίπτωση (από εσένα?). Δεν αμφισβητώ αλλά διαδικτυακά δεν το έχω συναντήσει.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  11:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε νομιζω να το ειχα αναφερει εγω. Θα μπορουσα να αναφερω και πολεις αλλα θεωρω οτι ειναι αδικο για αλλα υπαρχοντα καταστηματα εκει να δημιουργησω αρνητικες εντυπωσεις. και φυσικα δεν μπορω να πω ονοματα καταστηματων χωρις αποδειξεις.
Κι εγω δεν πιστευω οτι μεγαλα καταστηματα θα μπουν σε τετοιο ρισκο.

---------------------------

Edited by - Lazy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000