Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Σπάρταθλον 2012
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 14/09/2012 :  20:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του SKOTEINOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Πλησιάζει ο καιρός...
...για τον απόλυτο αγώνα.
2 βδομάδες έμειναν.
Έτσι την Παρασκευή 28/9 350 θεοί-δρομείς θα στηθούν στην αφετηρία του ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ 2012,στο Ηρώδειο στις 7.00 το πρωί με σκοπό να τερματίσουν στην Σπάρτη.Ανάμεσά τους και 44 συμπατριώτες μας εκ των οποίων 2 φίλοι μου,ο Τάσος Γιόγιακας και ο Νίκος Δασκαλόπουλος από την Σπάρτη,ο οποίος τι πιο βολικό από το να τερματίσει στην Σπάρτη.

Καλή προετοιμασία σε όλους τους δρομείς και καλό τερματισμό να έχετε όλοι σας.

Θα είμαι στην αφετηρία στο Ηρώδειο εκείνη την ημέρα,όπως και πέρσι.Όσοι επιθυμείτε να ρθειτε ,ελάτε να χειροκροτήσουμε τους θεούς.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  21:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίταζα τις συμμετοχές και είδα ότι και ο Γιώργος ο Δεμερτζής,ο δικός μας ο giorgosdelta και η μαϊμού του,θα λάβουν μερος στο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ φέτος.

Γιώργο,δεν μας τα είπες αυτά;;;

Εύγε για τα ΄΄καρύδια΄΄ σου.Θα σε δω στην αφετηρία.
Καλή προετοιμασία να έχεις.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  21:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλο εσύ πως θα το έβλεπες να προσπαθήσεις;

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  21:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρω ότι ο αγώνας έχει και βουνό.
Το βουνό το διασχίζεις από ασφάλτινο δρόμο ή χώμα(μονοπάτι κλπ)?

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  21:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Παύλο εσύ πως θα το έβλεπες να προσπαθήσεις;

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ




Όχι ευχαριστώ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...ακόμα

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  21:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Ξέρω ότι ο αγώνας έχει και βουνό.
Το βουνό το διασχίζεις από ασφάλτινο δρόμο ή χώμα(μονοπάτι κλπ)?

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"



Έχει το Αρτεμίσιο,που είναι μάλιστα και κατά την διάρκεια της νύχτας.Όλοι το διασχίζουν νύχτα οπότε είναι πολλαπλάσια η δυσκολία του.Είναι ως επί το πλείστον χώμα από όσο ξέρω.Οι περισσότεροι εκεί εγκαταλείπουν

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  22:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με το καλο παιδες...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Manuell
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  22:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS



...ελάτε να χειροκροτήσουμε τους θεούς.

2013



Oι "θεοί" ποιοί είναι; Α Υ Τ Ο Ι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  22:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω για μένα μετα το μαραθωνιο αν είχα χρόνο για προετοιμασία κι ήμουν οικονομικά άνετος το έχω σαν όνειρο ζωής.....έστω και περπατώντας....

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  22:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ανετος οικονομικά,δεν είμαι.Τουναντίον.Ειδικά μετά τη νέα μου επαγγελματική ασχολία που προκειται να κάνω,ισως να περιοριστεί κατα πολύ και ο χρονος που θα ασχολουμαι με το τρεξιμο.Αλλά ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ καποια στιγμή θα κανω.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2012 :  23:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Παύλο. Και στα δικά σου εύχομαι μια μέρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Alefantos
Forum-Runner

Greece


104 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2012 :  00:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τηλεοπτηκή μετάδοση θα υπάρχε; Πέρσι αν δε κάνω λάθος είχε τα δικαιώματα η nova, για να δούμε φέτος! Μπράβο σε όλους τους αθλητές, σίγουρα είναι άξιοι γιατί έτσι και αλλιώς δε μπορεί να δηλώσει ο καθένας συμμετοχή, και πάλι μπράβο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2012 :  00:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Manuell

quote:
Originally posted by SKOTEINOS



...ελάτε να χειροκροτήσουμε τους θεούς.

2013



Oι "θεοί" ποιοί είναι; Α Υ Τ Ο Ι;




Kρατηστε αυτο που εγραψε παραπανω ο Manuell που καλα εκανε και προσγειωσε λιγο το κλιμα γιατι η γραμμη που χωριζει τη πραγματικοτητα απο την υπερβολη δεν ειναι παντα ορατη..

Το σπαρταθλο και καθε αλλος αγωνας δυσκολος η επιπονος (ολα αυτα ειναι σχετικα για αλλον μπορει να ειναι ο μαραθωνιος) θελει πρωτα απο ολα σεβασμο. Οχι "καρυδια"....
Θελει να "κρατας τη μπαλα χαμηλα". Σεβασμο ως προς αυτο που πας να κανεις, και κυριως σεβασμο στον εαυτο σου, ουτε φανφαρες ουτε υπερβολες...

Προσωπικα δεν εχω γνωρισει Σπαρταθλητη που θεωρει τον εαυτο του "θεο" και αν υπαρχει, ειμαι τυχερος που δεν τον εχω γνωρισει. Συνηθως αυτοι οι ανθρωποι γνωριζουν πρωτοι τι ακριβως ειναι το σπαρταθλο και αν πρεπει να θεοποιησουν τη προσπαθεια τους η οχι...

Επειδη δεν ειναι ολοι οι χαρακτηρες ιδιοι λογικο ειναι να υπαρχουν και περιπτωσεις που διαχειριζονται διαφορετικα τα του σπαρταθλου και ειναι οι τρανταχτες και αστειες εξαιρεσεις του κανονα (αυθαιρετα χρησιμοποιω τη λεξη κανονας, δεν υπαρχει)

Ακομα και οι εκφρασεις για αυτους που καταφεραν να φτασουν στην αφετηρια πολλες φορες ειναι εκφρασεις υπερβολης (πιστευω λογω αγνοιας) που πεφτουν στο κενο..αν αυτος που ειναι εκει για παραδειγμα εκανε χρηση ενος πολυ ελαστικου οριου.... και οχι κατι που ειναι οντως δυσκολο για τον μεσο δρομεα μεγαλων αποστασεων.

Μεχρι και σημερα που μιλαμε υπαρχει ενα "παραθυρο" στη διοργανωση που εγινε η "πισω πορτα" και οποιος θελει μπορει να παρει προκριση. Αυτο ειναι τερματιζοντας καπου 200χιλιομετρα ανεξαρτητως ωρας, ετσι πολλοι αθλητες μπαινουν στα πολυ-ημερα 48ωρο και ανω, μονο και μονο για τα πολυποθητα 200χιλιομετρα ακομα και αν σερνονται η πεφτουν και κοιμουνται σε δυο η τρεις μερες και γραφουν ετσι με τα ποδια τους 200χμ. Προκριση για εναν αγωνα που ειναι σχεδον 250χλμ με οριο αποκλεισμου τις 36 ωρες και οχι τις δυο μερες και παραπανω... Οποτε, οποιος θελει μπορει να σταθει κατω απο την ακροπολη τη τελευταια παρασκευη καποιου σεπτεμβρη...

Ασχετα απο τη προκριση με καλη προετοιμασια και σιγουρα με ψυχικα αποθεματα φτανει ο δρομεας στη Σπαρτη, ομως αυτο δεν τον κανει θεο...

Να διατηρησουμε λοιπον και οι απο μεσα και οι απ 'εξω τον αγωνα στο πραγματικο του μεγεθος (που οντως ειναι κατι "μεγαλο") να προσεχουμε μη φουσκωνουμε μυαλα γιατι ουτε κατι ευκολο ειναι ο τερματισμος εκει.. και μακαρι να εχουμε καθε χρονο και περισσοτερους ελληνες τερματισαντες μεσα στη πολη της Σπαρτης.

Καλο αγωνα και απο μενα στα παιδια που γραφουν ή διαβαζουν το φορουμ και που θα παρουν μερος στον αγωνα με τον καλυτερο δυνατο τερματισμο.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 15/09/2012 00:59:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2012 :  08:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by TRYPOKARYDOS

quote:
Originally posted by Manuell

quote:
Originally posted by SKOTEINOS



...ελάτε να χειροκροτήσουμε τους θεούς.

2013



Oι "θεοί" ποιοί είναι; Α Υ Τ Ο Ι;




Kρατηστε αυτο που εγραψε παραπανω ο Manuell που καλα εκανε και προσγειωσε λιγο το κλιμα γιατι η γραμμη που χωριζει τη πραγματικοτητα απο την υπερβολη δεν ειναι παντα ορατη..

Το σπαρταθλο και καθε αλλος αγωνας δυσκολος η επιπονος (ολα αυτα ειναι σχετικα για αλλον μπορει να ειναι ο μαραθωνιος) θελει πρωτα απο ολα σεβασμο. Οχι "καρυδια"....
Θελει να "κρατας τη μπαλα χαμηλα". Σεβασμο ως προς αυτο που πας να κανεις, και κυριως σεβασμο στον εαυτο σου, ουτε φανφαρες ουτε υπερβολες...

Προσωπικα δεν εχω γνωρισει Σπαρταθλητη που θεωρει τον εαυτο του "θεο" και αν υπαρχει, ειμαι τυχερος που δεν τον εχω γνωρισει. Συνηθως αυτοι οι ανθρωποι γνωριζουν πρωτοι τι ακριβως ειναι το σπαρταθλο και αν πρεπει να θεοποιησουν τη προσπαθεια τους η οχι...

Επειδη δεν ειναι ολοι οι χαρακτηρες ιδιοι λογικο ειναι να υπαρχουν και περιπτωσεις που διαχειριζονται διαφορετικα τα του σπαρταθλου και ειναι οι τρανταχτες και αστειες εξαιρεσεις του κανονα (αυθαιρετα χρησιμοποιω τη λεξη κανονας, δεν υπαρχει)

Ακομα και οι εκφρασεις για αυτους που καταφεραν να φτασουν στην αφετηρια πολλες φορες ειναι εκφρασεις υπερβολης (πιστευω λογω αγνοιας) που πεφτουν στο κενο..αν αυτος που ειναι εκει για παραδειγμα εκανε χρηση ενος πολυ ελαστικου οριου.... και οχι κατι που ειναι οντως δυσκολο για τον μεσο δρομεα μεγαλων αποστασεων.

Μεχρι και σημερα που μιλαμε υπαρχει ενα "παραθυρο" στη διοργανωση που εγινε η "πισω πορτα" και οποιος θελει μπορει να παρει προκριση. Αυτο ειναι τερματιζοντας καπου 200χιλιομετρα ανεξαρτητως ωρας, ετσι πολλοι αθλητες μπαινουν στα πολυ-ημερα 48ωρο και ανω, μονο και μονο για τα πολυποθητα 200χιλιομετρα ακομα και αν σερνονται η πεφτουν και κοιμουνται σε δυο η τρεις μερες και γραφουν ετσι με τα ποδια τους 200χμ. Προκριση για εναν αγωνα που ειναι σχεδον 250χλμ με οριο αποκλεισμου τις 36 ωρες και οχι τις δυο μερες και παραπανω... Οποτε, οποιος θελει μπορει να σταθει κατω απο την ακροπολη τη τελευταια παρασκευη καποιου σεπτεμβρη...

Ασχετα απο τη προκριση με καλη προετοιμασια και σιγουρα με ψυχικα αποθεματα φτανει ο δρομεας στη Σπαρτη, ομως αυτο δεν τον κανει θεο...

Να διατηρησουμε λοιπον και οι απο μεσα και οι απ 'εξω τον αγωνα στο πραγματικο του μεγεθος (που οντως ειναι κατι "μεγαλο") να προσεχουμε μη φουσκωνουμε μυαλα γιατι ουτε κατι ευκολο ειναι ο τερματισμος εκει.. και μακαρι να εχουμε καθε χρονο και περισσοτερους ελληνες τερματισαντες μεσα στη πολη της Σπαρτης.

Καλο αγωνα και απο μενα στα παιδια που γραφουν ή διαβαζουν το φορουμ και που θα παρουν μερος στον αγωνα με τον καλυτερο δυνατο τερματισμο.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.




+1000
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2012 :  09:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει ρε παιδιά,χαλαρώστε.
Πολύ σημασία για ένα ΄΄σχήμα λόγου΄΄ που έκανα.
Το ΄΄θεοί΄΄ πάει προφανώς για τους συναθλητές μας,που αποφάσισαν να κάνουν αυτή την επίπονη προσπάθεια.Δεν είναι δα και πολλοί αυτοί που το προσπαθούν,και ακόμα λιγότεροι αυτοί που το κατάφέρνουν.

Λίγο υπερβολικές ορισμένες αντιδράσεις και ορισμένοι ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν χάνουν την ευκαιρία για.....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katsirof
Forum-Runner

Greece


86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2012 :  11:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον ΤΡΥΠΚΑΡΥΔΟ, το οποίο μάλλον Πάυλο δεν ξέρεις προσωπικά, για να απαντάς έτσι.

Και επειδή τον διακρίνουν πάντα χαμηλοί τόνοι, θα σου πω μόνο ότι είναι ο ίδιος Σπαρταθλητής, με πολλές διακρίσεις σε υπεραποστάσεις, και επουδενεί δεν φημίζεται για 'υπερβολικές αντιδράσεις' και ότι 'δεν χάνει την ευκαιρία για...'

Το πνεύμα των post σου είναι νομίζω ευρέως αποδεκτό, αλλά ίσως κάποιες εκφράσεις είναι υπρεβολικές για τους Σπαρταθλητές, που πάντα με καθηλώνει η απλότητα τους και η μετριοφροσύνη τους...

Πάντα καλοπροαίρετα,

Χρήστος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000