Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 nike sportband
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

maravich
Advanced Forum-Runner



284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/10/2012 :  15:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω αγοράσει εδώ και λίγο καιρό ένα ρολόι nike sportband και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις,
1) Το ρολόι κλείνει κάπως ή περιμένουμε να εξαντληθεί η μπαταρία για να κλείσει;
2) Ο αισθητήρας πως καταλαβαίνουμε αφου έχουμε τελειώσει την άσκηση ότι δεν λειτουργεί;

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2012 :  15:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
το αγορασα προσφατα για τη μαμα μου!
ειναι αρκετα ακριβες ακομη και ακαλιμπραριστο.

σιγουρα ομως λες για το sportband και οχι το fuelband ετσι?
sportband:


fuelband:


το sportband λοιπον δεν κλεινει, παραμενει ανοιχτο κ λειτουργει σαν κανονικο ρολοι.

οταν πατησεις το κεντρικο πληκτρο παρατεταμενα ωστε να σταματησεις και να αποθηκευσεις την ασκηση σου , θα σου γραψει end.
τοτε λοιπον το ρολοι σταματαει να λαμβανει δεδομενα απο το footpod.
(to footpod ομως συνεχιζει ομως να δουλευει κανονικα, αλλα δεν σε απασχολει αυτο. μπορει να κλεισει εντελως απο ενα κουμπακι αλλα δεν χρειαζεται).

οταν ξεκινησεις μια ασκηση θα παρατηρησες επισης οτι υπαρχουν καποιες οριζοντιες μπαρες στο κατω μερος της οθονης που αναβοσβηνουν, αυτες ειναι μια ενδειξη οτι το ρολοι καταγραφει και οτι δεν ειναι σταματημενο.

Edited by - saridis on 19/10/2012 15:58:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maravich
Advanced Forum-Runner



284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2012 :  17:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το sportband έχω και όχι το fuelband, εμείς που δεν φοράμε παπούτσια nike είναι καλή ιδέα να βάλουμε τον αισθητήρα στην κάλτσα (ή δεν κάνει να βραχεί απο τον ιδρώτα μας); διότι δεν μου φαίνεται καλή ιδέα να το τοποθετήσουμε στα κορδόνια. Ευχαριστώ για τις παραπάνω πληροφορίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2012 :  18:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maravich
Advanced Forum-Runner



284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2012 :  07:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το κουμπάκι πίσω απο τον αισθητήρα το πατάμε πριν ξεκινήσουμε; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά το εγχειρίδιο οδηγιών που έχει μέσα είναι ελλειπής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2012 :  08:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
το κουμπακι πισω απο τον αισθητηρα δεν το πατας ποτε , παρα μονο σε περιπτωση που ξερεις οτι δεν προκειται να το χρησιμοποιησεις για πολλους μηνες , ωστε να γλυτωσεις την μπαταρια.

'η σε περιπτωση που μολις το αγορασεις δεις οτι δεν εντοπιζει το ρολοι τον αισθητηρα.

αν εισαι οκ με τα αγγλικα ο παρακατω συνδεσμος πιστευω να σε βοηθησει.

http://nikerunning.nike.com/nikeplus/utility/v1/en_US/help.html



===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maravich
Advanced Forum-Runner



284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2012 :  11:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ, πολύ εποικοδομητική η παραπάνω σελίδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000