Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Που προπονούμαστε χειμώνα με κρύο παιδιά.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  11:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Δέν πιστεύω να εννοείς αυτό που φαντάζομαι

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.





Πιστεύω να φαντάζεσαι αυτό που εννοώ...

"My sport is your sport's punishment"






Σαφέστατα Νίκο...

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2014 :  17:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το επαναφέρω το θέμα μιας και με τα κρύα είδα ότι έχω ελλείψεις όσων αφορά τον ρουχισμό που χρειάζομαι. Μην πολυλογώ πήγα στα intersport και είδα ότι δεν έχουν ούτε ποικιλία ούτε και καλές τιμές, ή τέλος πάντων τις αναμενόμενες. Ξέρετε κάποιο άλλο μαγαζί-σαιτ εντός συνόρων? Ψάχνω ένα κολάν και ένα μακρυμάνικο, για την ώρα γάντια δεν νομίζω να μου χρειαστούν.

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2014 :  18:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το sportsdirect έχει μακρύ κολλάν karrimor με 3,5 λίρες!
Εντός συνόρων θα πρέπει να περιμένεις εκπτώσεις. Το ιντερσπόρτ βάζει τα protouch μακρυμάνικα μπλουζάκια κάπου 15-20€
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2014 :  18:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο startfitness βρήκα πριν 15 μέρες Nike Dry Fit Wool με €35. Λογικά θα είναι κωδικός για διώξιμο τα υπόλοιπα τα είχε €55. Το μακρυμάνικο protouch του Intertsport είναι απλά μακρυμάνικο. Κάποτε διαφήμιζαν ένα φλις μπλουζάκι για τρέξιμο protouch και ήταν διαρκώς σε έλλειψη. Δεν ξανά ασχολήθηκα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2014 :  19:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απ'οτι βλέπω μένεις Πάτρα. Αν δεν σε ενδιαφέρει αγορά απο το εξωτερικό, μια οικονομική λύση ειναι απο το κατάστημα της admiral. Τεχνικά μακρυμανικα με 10-15 ευρώ και κολάν με περίπου 22-25 ευρώ είδα σε βιτρίνα τους πριν απο λίγες ημέρες.
Δεν ειναι και άσχημα αν πιστεύεις ότι χρειάζεσαι εδώ και τώρα κάτι πιο ζεστό.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2014 :  21:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λεπτό ισοθερμικό από μέσα (μπορείς να το προμηθευτείς από μαγαζιά με είδη ορειβασίας ή ποδηλάτου κτλ) , μετά μια τεχνική μακρυμάνικη και ένα ελαφρύ αντιανεμικό μπουφανάκι. Εγώ αυτά χρησιμοποίησα πρόσφατα ως νέος δρομέας και με κάλυψαν σε θερμοκρασίες 12-14 Κελσίου.

Επίσης για δοκιμή έβαλα ισοθερμικό-κοντομάνικο τεχνικό μπλουζάκι-μακρυμάνικο τεχνικό μπλουζάκι-αντιανεμικο μπουφαν και είδα ότι είναι για πιο χαμηλές θερμοκρασίες.

Απο κάτω, με μια φορμίτσα (πιο στενής γραμμής από τις κλασσικές αλλά δεν είναι κολλάν) ήταν όλα οκ. Μια παρατήρηση είναι ότι για κάλτσες χρειάζεται κάτι που να φτάνει λίγο πιο ψηλά σε σχέση με τις κλασσικές τρεξιματικές κοντές κάλτσες. Αυτά παρατήρησα εγώ στις πρόσφατες δοκιμές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2014 :  23:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μη γινόμαστε υπερβολικοί κιόλας, στην Ελλάδα ζούμε και το 50% του πληθυσμού στην Αθήνα. Ζήτημα να έβαλα μακρύ κολάν 5 φορές τον περυσινό χειμώνα. Δε τραβάμε το ζόρι που τραβούν σε βορειότερες περιοχές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  00:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.runnersworld.com/what-to-wear

Ένας γενικός μπούσουλας για τους λιγότερο έμπειρους.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  12:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roberto4carlos

Λεπτό ισοθερμικό από μέσα (μπορείς να το προμηθευτείς από μαγαζιά με είδη ορειβασίας ή ποδηλάτου κτλ) , μετά μια τεχνική μακρυμάνικη και ένα ελαφρύ αντιανεμικό μπουφανάκι. Εγώ αυτά χρησιμοποίησα πρόσφατα ως νέος δρομέας και με κάλυψαν σε θερμοκρασίες 12-14 Κελσίου.

Επίσης για δοκιμή έβαλα ισοθερμικό-κοντομάνικο τεχνικό μπλουζάκι-μακρυμάνικο τεχνικό μπλουζάκι-αντιανεμικο μπουφαν και είδα ότι είναι για πιο χαμηλές θερμοκρασίες.

Απο κάτω, με μια φορμίτσα (πιο στενής γραμμής από τις κλασσικές αλλά δεν είναι κολλάν) ήταν όλα οκ. Μια παρατήρηση είναι ότι για κάλτσες χρειάζεται κάτι που να φτάνει λίγο πιο ψηλά σε σχέση με τις κλασσικές τρεξιματικές κοντές κάλτσες. Αυτά παρατήρησα εγώ στις πρόσφατες δοκιμές.




Εννοείς 2-4 Κελσίου και όχι 12-14!!! Με το ρουχισμό που πόσταρες τρέχεις χαλαρά και σε «-μείον» βαθμούς…και με τον αέρα να λυσσάει!!!

(σήμερα στο γήπεδο είχε 14 βαθμούς με έντονη συννεφιά και αρκετά δυνατό βοριά και έτρεχα topless, παρόλο που λίγοι άνθρωποι πρέπει να είναι πιο «κρυουλιάρηδες» από μένα!)

Επιπλέον ο DaedraLord ενδιαφέρεται για κολλάν, πιθανόν η φόρμα να μην του κάνει για τρέξιμο, και μεταξύ μας η φόρμα ΔΕΝ είναι και ότι καλύτερο για έναν δρομέα!

DaedraLord: ακολούθα τη συμβουλή του dkoukou και γενικά «πάρε σβάρνα» τα καταστήματα αθλητικών στην περιοχή σου! Όντως όταν και εγώ έψαχνα για χειμερινό ντύσιμο, τα Intersport αποδείχθηκαν πολύ «φτωχά» για τις ανάγκες μου! Για αρχή δε θα σου συνιστούσα να ψωνίσεις από το εξωτερικό ΧΩΡΙΣ να έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις κάτι! Όταν θα έχεις αποκτήσει εμπειρία με συγκεκριμένο ρουχισμό, τότε μπορείς να «αποτολμήσεις» και ψώνια διαδικτυακά, όπου θα ξέρεις καλύτερα τις ανάγκες σου σε νούμερα/ποιότητα και «υφή» του ρουχισμού!

Συμβουλή επίσης θα ήταν να μην παρασυρθείς στην αρχή και αρχίζεις και ψωνίζεις κάμποσα πράγματα. Ξεκίνα με λίγα, δες πως σε βολεύουν και προχωράς σιγά-σιγά. Χρόνο με το χρόνο η γκαρνταρόμπα σου θα μεγαλώσει και κυρίως θα είναι πιο αποτελεσματική και πρακτική!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  12:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το κρύο, ακόμα και σε άσχημες φάσεις, βέβαια μιλάω για Αθήνα. Αλλά για άσχημες φάσεις και πάλι, δλδ για 3-4 βαθμούς ενίοτε (το πιο ευχάριστο τρέξιμο)
Μερικές φορές που έχω τρέξει και πιο βόρεια, και ορεινά, πάλι δεν είχα πρόβλημα.
Βέβαια δεν έχω τύχει και βόρεια/Ορεινά και τον καιρό να δείχνει τα δόντια του, όλα αυτά μαζί, δλδ να τρέχεις πχ να έχει αέρα και -2 ή -3 βαθμούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  14:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ζωντας στο βουκουρεστι η εννοια κρυο επαναπροσδιοριστηκε... χτες πχ με θερμοκρασια κοντα στο 0 αντιανεμικο,μακρυ κολλαν,γαντια..το σωμα πρεπει κ να αναπνεει

συμφωνω με τον μανωλη, καλο αντιανεμικο κ προοδευτικα πιο ζεστο κ τεχνικο εξοπλισμο..θα χρειαστουν δοκιμες για να βρει καποιος τι του ταιριαζει..σιγουρα γαντια καθως τα ακρα παγωνουν κ καλτσες ζεστες ειδικα σε βροχη/χιονι οπου πεφτει..


http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  14:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Δημήτρη, φέτος στον ΑΜΑ σε θέλω με μαγιό για να αποκτήσεις και τροπικό μαύρισμα! Έχεις συνηθίσει...δε θα μασάς εσύ!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  15:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


στα ζεστα εχω θεμα τωρα...τεσπα παιδες καντε δοκιμες κ θα το βρειτε..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  16:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντα πίστευα ότι το πρόβλημα δεν είναι στα κρύα, όπου αν κρυώνεις όλο και κάτι θα βρεις να βάλεις πάνω σου, αλλά στα ζεστά, αφού υπάρχει πάντα το όριο για το πόσα μπορείς να βγάλεις από πάνω σου!

Ούτε εγώ είχα ποτέ θέμα με το κρύο, το πολύ να βάλω κάποιο αντιανεμικό και γάντια (από κάτω πάντα κοντό σορτσάκι ή κοντό κολάν), ωστόσο και εμένα η τρεξιματική μου εμπειρία δεν εκτείνεται πέρα από τους Αττικούς χειμώνες!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2014 :  19:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζουμε όσο αφορά την επιλογή σκουφου και γαντιων;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000