Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Νέοι δρομικοί στόχοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  14:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by hlias_3

Μια απ' τα ίδια ! Και ‘γω αναζητώ στόχο !!!
Είναι και ένα τράβηγμα πίσω από το γόνατο που δε λέει να εξαφανισθεί και κάνει ύπουλα αισθητή την παρουσία του, οπότε μόνο ποδήλατο προς το παρόν.

Καλόβλεπα και ‘γω τον Ενιπέα αλλά διαβάζω στο δικαίωμα συμμετοχής ότι πρέπει έχεις τερματίσει έναν τουλάχιστον αγώνα βουνού με βαθμολογική αξία πάνω από 20 βαθμούς, τα τρία τελευταία ημερολογιακά έτη.

Τρέχω 2 μήνες. Έχω τρέξει ( και έχω τερματίσει ) στον 26ο Βαρτζάκειο 15χλμ και στο 30 ΚΜΑ και κάνω χειμερινό βουνό περίπου 20 χρόνια. Έχω ανέβει από τη μονή του Αγίου Διονυσίου στο Μύτικα και πάλι πίσω, αυθημερόν σε 13 ώρες. Υψομετρικό πάνω και κάτω 1900μ Χ 2.

Πως θα μαζέψω τους 20 βαθμούς, αν για να πάρω μέρος σε κάποιο αγώνα, πρέπει να έχω από πριν βαθμούς.

Είναι σα να λένε σε ένα νέο που ψάχνει για την πρώτη του δουλειά, - Ξέρετε θέλουμε 3 χρόνια προϋπηρεσία.

Μα άμα δεν με προσλάβει ποτέ κανείς, πως θα αποκτήσω τη μαμημένη προϋπηρεσία ???????

Πουθενά στις πολιτείες του λευκού δεν υπάρχει μια ήσυχη ειρηνική γωνιά.Δεν υπάρχει τόπος να σταθείς ν'ακούσεις το ξεπέταγμα των φύλλων την άνοιξη ή το βουητό των εντόμων.



Στους περισσότερους αγώνες Ηλία, δεν υπάρχουν τέτοιες προϋποθέσεις για τη συμμετοχή μας. Γι' αυτό λαμβάνουν μέρος και πολλοί αρχάριοι.

Edit: Πολλοί αρχάριοι και όχι πολύ αρχάριοι

Edited by - lamkon on 21/11/2012 16:24:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

baldrick
Advanced Forum-Runner

Greece


218 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  14:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by hlias_3



Πως θα μαζέψω τους 20 βαθμούς, αν για να πάρω μέρος σε κάποιο αγώνα, πρέπει να έχω από πριν βαθμούς.

Είναι σα να λένε σε ένα νέο που ψάχνει για την πρώτη του δουλειά, - Ξέρετε θέλουμε 3 χρόνια προϋπηρεσία.



θα μπορούσες να πας πριν ένα μήνα στο ωραιότατο 17αρι "Άρμα Πάρνηθας" (κόστος 5€) και θα είχες κερδίσει 26πόντους!
και οι αγώνες του alpamayoPro δίνουν αρκετους ποντους αλλά είναι πιο ακριβοί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  15:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ baldrick << Θα μπορούσες να πας πριν ένα μήνα στο ωραιότατο 17αρι "Άρμα Πάρνηθας" (κόστος 5€) και θα είχες κερδίσει 26 πόντους! και οι αγώνες του alpamayoPro δίνουν αρκετούς πόντους αλλά είναι πιο ακριβοί >>

Θα περιμένω κάποιον από τους επόμενους αγώνες. Thanks.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgemarousi
Forum-Runner

Greece
166 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  15:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Κι εγώ είμαι σε μιά παρόμοια φάση, όπως θα καταλάβατε και από την υπογραφή μου.. :D

Λόγω και αυτού άνοιξα και το θέμα του εάν τρέχουμε για την υγεία ή για το χρονόμετρο ( όπου βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες απαντήσεις, αλλά ακόμα δεν έχω ξαναγράψει σε αυτό καθώς ..το επεξεργάζομαι! - κι επιφυλάσσομαι)

Ο 31ος ΚΜΑ χωρίς να έχω τελειωμένα πόδια στο 30 και με negative split, θα είναι πιθανόν ένας στόχος (αλλά αυτό είναι κάπως μακρυα ακόμα)

Το να κατεβάσω το 49άρι που είχα κάνει πέρσυ στο 10άρι του ΚΜΑ, δε μου λέει και πολλά ως στόχος..

Πεζοπορία, κολύμβηση και ποδήλατο επίσης τριγυρίζουν στο κεφάλι μου ως εναλλακτικές

Ας αποτοξινωθούμε όμως απ'το Μαραθώνιο και βλέπουμε.. :)



------------------------
Μετά τον Μαραθώνιο τί;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  16:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
LIKE!

quote:
Originally posted by trexantiris
[br]@toulge: χαλααααααάρωσε και απόλαυσε το τρέξιμο από τη "βάση" του! Δηλαδή απόλαυσε του να τρέχεις...μόνο και μόνο για να το κάνεις, να ξεχνιέσαι με τον εαυτό σου, να κοιτάς γύρω σου, να ακούς το σώμα σου, ή να "πιάνεις" τα απορημένα βλέματα του κόσμου γύρω σου (αν τρέχεις σε ανοικτούς δρόμου). Χωρίς κάποιο στόχο, χωρίς πρόγραμμα και χωρίς ιδιαίτερα (ή και καθόλου) μεγάλη ένταση. Σε αυτή την περίοδο συνιστώ να δοκιμάσεις νέες διαδρομές, νέα υποδήματα, νέα πατήματα, νέες παραστάσεις γενικότερα...ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΟΥ...και αφέσου στην αγνή ελευθερία του τρεξίματος!

Προσωπικά: το χαλαρό τρέξιμο το είχα πραγματικά ανάγκη, και αυτό κάνω τώρα! Επίσης είχα ανάγκη και λίγο παραπάνω φύση, και το πρώτο μου τρέξιμο μετά από κάποιο καιρό (λόγω ΚΜΑ) στο άλσος Συγγρού μου το επιβεβαίωσε αυτό. Τώρα πια ούτε παλμογράφος για κάποιο διάστημα (έτσι κι αλλιώς τον είχα καταργήσει μέσα στο καλοκαίρι), ούτε βασικά χρονόμετρα (οκ, θα επιστρέψουν κάποια στιγμή και αυτά), ενώ ο βασικός στόχος είναι να δυναμώσω ως δρομέας, για να μπορώ να χειριστώ μεγαλύτερες αποστάσεις στο ορεινό τρέξιμο.

Πάντως κανά ασφάλτινο 10άρι ίσως το τρέξω μέχρι τέλους του χρόνου (Λίμνη Βουλιαγμένης; Χμμμ, καλό ακούγεται) μόνο και μόνο για να "ξυπνήσουν" τα αίματα!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  18:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...ανάπαυλα / συντήρηση μέχρι αρχές Ιανουαρίου και μετά προετοιμασία για κάποιον εαρινό Μαραθώνιο...

Νομίζω ότι, ακόμα και αν δεν υπάρχουν εμφανείς καταπονήσεις από το Μαραθώνιο, το σώμα θέλει τον καιρό του για πλήρη αποκατάσταση.
10αράκι ΣΔΥΑ πάω για 48'-50'και αυτό επειδή είναι φλατουριά, αλλιώς θα το πήγαινα ακόμα ποιό ήσυχα, λέω μήπως κατέβω στο Γοργοπόταμο για δυνατούτσικο fartlek [αυτό θα είναι και το πικ μου για το προσεχές διάστημα] και αν δε βαρεθώ θα κατέβω και Βουλιαγμένη αλλά για πάαανω από 50λεπτο, με το πάσο μου για να απολαύσω διαδρομή ή οποία φαίνεται ότι θα ειναι όμορφη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  19:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://marathon.yooblog.gr/2012/11/22/89/

ισως να βοηθησει..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2012 :  22:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο στόχος τέθηκε !!! Το 10άρι στη Λίμνη της Βουλιαγμένης !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

toulge
Advanced Forum-Runner

Greece
299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2012 :  22:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ειναι για συμμετοχη ειναι οκ.Αν ειναι για PB δεν το νομιζω.Επειδη εχω κανει καποιες προπονησεις εκει εχει τα ανηφορικα κομματια και την δυσκολια της και δεν προβλεπεται για βελτιωση του χρονου στο 10αρι..

quote:
Originally posted by hlias_3

Ο στόχος τέθηκε !!! Το 10άρι στη Λίμνη της Βουλιαγμένης !!!



think positive
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2012 :  23:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αύριο τελειώνω θεραπεία από ελαφριά πελματιαία, οπότε ο στόχος είναι μια αξιοπρεπής συμμετοχή !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

toulge
Advanced Forum-Runner

Greece
299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2012 :  23:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τοτε εισαι οκ.Πολυ ωραια περιοχη με ωραιες εικονες στην διαδρομη. Καλο αγωνα.

quote:
Originally posted by hlias_3

Αύριο τελειώνω θεραπεία από ελαφριά πελματιαία, οπότε ο στόχος είναι μια αξιοπρεπής συμμετοχή !!!




think positive
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2012 :  23:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτσι το είδα και 'γω. Thanks.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2012 :  11:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by toulge

Αν ειναι για συμμετοχη ειναι οκ.Αν ειναι για PB δεν το νομιζω.Επειδη εχω κανει καποιες προπονησεις εκει εχει τα ανηφορικα κομματια και την δυσκολια της και δεν προβλεπεται για βελτιωση του χρονου στο 10αρι..

quote:
Originally posted by hlias_3

Ο στόχος τέθηκε !!! Το 10άρι στη Λίμνη της Βουλιαγμένης !!!



think positive


Και για μένα αυτό το 10άρι θα είναι ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς. Και μπορεί από τα υψομετρικά να μην περιμένω καλό χρόνο, αλλά φορώντας καρδιοσυχνόμετρο θα κάνω μια "μίνι" εργομέτρηση: θα το πάω "όλα μέσα-μάτια έξω-all out" κοκ. Να δω σε τι μέσο όρο παλμών αντέχω, ποιο είναι το max κλπ. Ήδη έχω βρει και λαγό που είναι τέρας ανοχής γαλακτικού!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2012 :  15:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέχρι το τέλος του χρόνου τέλος οι αγώνες.
Η αγωνιστική σαιζόν ανοίγει πάντα με το 20άρι του ΣΔΥΑ και συνεχίζεται με Θεοδωράκεια.
Ενδιάμεσα βλέπουμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2012 :  15:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετα απο 2 καλα δεκαρια που εκανα απο εδω και περα δεν θα τρεξω αλλο αγωνα γρηγορα παρα μονο προπονητικα, ηδη εχω δηλωσει στο 10αρι της Βουλιαγμενης.
Μετα δεν ξερω, σκεφτομαι απο Πανελληνιο Πρωταθλημα 10χλμ (δυσκολο να το κανω),τριαθλακι την ανοιξη μεχρι και Μαραθωνιο στην Θεσσαλονικη.
Μαλλον με βλεπω να κανω κανα 20αρι του Σδυα και το τριαθλο την ανοιξη.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000