Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Κατάλληλη ηλικία παιδιών για αγώνες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

achtida
Newbie Forum Runner

Greece
20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 06/01/2013 :  12:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του achtida.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω τους ειδικούς από ποια ηλικία και μετά μπορώ να πηγαίνω τα παιδιά μου στους αγώνες για να αρχίσουν σιγά σιγά να μπαίνουν στο κλίμα του τρεξίματος. επειδή εγώ τρέχω έχουν γνωρίσει το άθλημα και στον "μεγάλο" μου γιο αρέσει. ο "μεγάλος" είναι 4,5 χρονών και σκεφτόμουνα να τον πάω στον αγώνα της νέας Σμύρνης που είναι 1 χλμ.
Ευχαριστώ πολύ!

www.tradeordonate.com - Ιστοσελίδα ανταλλαγών & δωρεών σε φιλανθρωπικούς συλλόγους.

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2013 :  12:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ αφού πρώτα ρώτησα τον γιατρό του, τον μικρό σε ηλικία 4 ετών τον είχα πάει στην Πανεπιστημιούπολη και στο Χαλάνδρι σε "αγώνες" 2χλμ. Το θέμα είναι να ρψτήσεις τον γιατρό των παιδιών και φυσικά όταν με το καλό πάτε να τρέξετε, να πάτε χαλαράααααα. Καλή αρχή!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

achtida
Newbie Forum Runner

Greece
20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2013 :  12:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit achtida Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστώ πολύ, θα ρωτήσω πρώτα την παιδίατρο.

www.tradeordonate.com - Ιστοσελίδα ανταλλαγών & δωρεών σε φιλανθρωπικούς συλλόγους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2013 :  13:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απλά όταν πάτε στον αγώνα πήγαινε νωρίτερα για να δει το κλίμα και γενικά την ατμόσφαιρα που επικρατεί με όλο τον κόσμο που θα είναι μαζεμένος και θεωρώ ότι ο "μεγάλος" σου θα το λατρέψει το άθλημα. Η "μεγάλη" η δικιά μου 7,5 τώρα περιμένει πως και πως την επόμενη εβδομάδα που τρέχει 2 χλμ στο Δαφνί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2013 :  13:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ενας καλός αγώνας για να ξεκινήσουν είναι τα Βρεττάκεια.
μόνο αγώνας παιδιών, θα λατρέψουν το κλίμα. Και θα χεις και συ την ευκαιρία να τρέξεις το μεγάλο αγώνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2013 :  13:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

ενας καλός αγώνας για να ξεκινήσουν είναι τα Βρεττάκεια.
μόνο αγώνας παιδιών, θα λατρέψουν το κλίμα. Και θα χεις και συ την ευκαιρία να τρέξεις το μεγάλο αγώνα.




Χι,χι,χι-ολο διαφημιση μου κανεις...
Μαλλον δεν το γλυτωνω το Ντυσσελντορφ

Στο θεμα παντως που ανοιξε,καλο ειναι στους αγωνες που επιλεγετε να τρεξετε,επειδη στο 80% αυτων,οι διοργανωτες βαζουν παραλληλους αγωνες παιδιων,να φερνετε και τα παιδακια σας να τρεχουν,΄΄οπως αυτα μπορουν,για να μπαινουν στο κλιμα.....

Ενα-δυο χιλιομετρακια,για παιδια ανω των 4-5,φανταζομαι ειναι μια χαρα.

Θυμαμαι εγω στα 10 μου,ειχα τρεξει 12 χλμ.στον τοτε ΄΄Γυρο του Πειραια΄΄.Απο μικρος στις υπεραποστασεις....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2013 :  19:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τρομαρα σου

αν πει ο γιατρος οκ, καλο ειναιι να μπαινουν στο κλιμα..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2013 :  13:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
πριν λιγο καιρό είχα ανοίξει ενα σχετικό θέμα εδώ http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=7957

You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

achtida
Newbie Forum Runner

Greece
20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2013 :  22:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit achtida Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
πολύ ενδιαφέρουσες όλες οι απόψεις και εδώ και στο παλιότερο σχετικό θέμα, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι θα πάω στον αγώνα και θα τρέξουμε χαλαρά με τον ρυθμό που θα διαλέξει το παιδί (εκτός αν πάει γρήγορα για να βγει πρώτος και καλά, σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να τον κόψω λίγο).
σας ευχαριστώ όλους

www.tradeordonate.com - Ιστοσελίδα ανταλλαγών & δωρεών σε φιλανθρωπικούς συλλόγους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2013 :  23:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.endurancescience.gr/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%B1/24-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%87%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%B1.html

www.endurancescience.gr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000