Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ζηρεια sky race
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

Dinosman
Forum-Runner

159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 03/06/2013 :  21:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη φορά τρέχω σε αντρικό αγώνα που
τον οργάνωσε Γυναίκα!!!!!!!!!

Edited by - Dinosman on 03/06/2013 22:18:59

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2013 :  21:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι αλλά η γυναίκα δεν είναι όποια όποια...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2013 :  21:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η μινα εχει τεραστια ιστορια και προσφορα στο χωρο...και απο τα καλυτερα παιδια...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2013 :  21:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το σωστό είναι "Ζήρεια"







Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dinosman
Forum-Runner

159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2013 :  22:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρακαλώ τους διαχειριστές να διορθώσουν το ορθογραφικό λάθος γιατί εγώ δεν ξέρω πως να το κάνω. Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2013 :  22:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dinosman

Παρακαλώ τους διαχειριστές να διορθώσουν το ορθογραφικό λάθος γιατί εγώ δεν ξέρω πως να το κάνω. Ευχαριστώ




Μπες στο φόρουμ με τις επικεφαλίδες των θεμάτων.Λογικά και μιας άνοιξες εσύ το θέμα,δεξιά τέρμα στην μπαρα έχει μία εικονίτσα που άμα πατήσεις πάνω της θα σου βγει ΄΄διόρθωση θέματος΄΄.Πάτα εκεί και θα μπορέσεις να το διορθώσεις.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

penelope
Newbie Forum Runner



21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  00:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dinosman

Πρώτη φορά τρέχω σε αντρικό αγώνα που
τον οργάνωσε Γυναίκα!!!!!!!!!



χμμμμμ... τι ακριβως θελεις να μας πεις; (με βαση παντα ενα αλλο νημα που "τρεχει" πιο κατω...)

"Today i will run what you will not so that tomorrow i will run what you cannot"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  03:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα μας κάνει κανείς μια περιγραφή ρε παιδιά με τις εντυπώσεις του και από τους 2 αγώνες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  09:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Να πω εγώ την γνώμη μου σαν φωτογράφος?
Λοιπόν καταρχήν ήταν όλος ο καλός ο κόσμος εκεί.

Πολλοί πρωταθλητές μας ή διακεκριμένοι αθλητές, Καραβίδας (ήρθε αλλά δεν έτρεξε), Θεωδορακάκος, Ντενίζ, Φιλίππα, Διαλεκτός, Σκουλαρίκης, και άλλοι συγχωρέστε με αν δεν τους είπα όλους.

Μετά η διαδρομή, ήταν ... δύσκολη. εγώ όσο είδα κ περπάτησα ήταν δύσκολη. Πως πηγαίναν έτσι δεν ξέρω ειδικά στην κατηφόρα. Να καταλάβετε τον Θεωδορακάκο στην κατηφόρα δεν τον πρόλαβα φωτογραφία, λίγο χάζευα εκείνη την στιγμή (φαίνονται τόσο λίγοι οι δρομείς στο βουνό, γιατί ειναι και λίγοι είναι και πολύ αραιά...) που απλά κάποια στιγμή όπως περιμένεις περίπου... 7ώρες μπάς κ περάσει άνθρωπος (σαν κηνυγός ένιωθα αχαχαχαχα)κάπου ξεχνιέσαι.

Η περιοχή στο οροπέδιο πρέπει να ήταν φανταστική, εγώ ήμουν αρκετά πιο χαμηλά.
Επίσης όλα κηλυσαν ομαλά όσο ξέρω, φαγητάκι στο τέλος, ζεστό κλίμα, Γενικά πολύ καλή ατμόσφαιρα. Αυτά τα ολίγα από εμένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aimilia
Senior Forum-Runner

518 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  09:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία η περιγραφή σου αν και από τη θέση του φωτογράφου,αλλά γιατί κανείς δεν γράφει κάτι να μάθουμε πως ήταν?
Νομίζω πως ήταν από τους πιο σημαντικούς και όμορφους αγώνες του διημέρου...dionzak άντε πες μας!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα σε ολους σας,λοιπον παιρνω το θαρρος να γραψω λιγα πραγματα για τον αγωνα(αν και απειρος σχετικα με τοσο δυσκολους αγωνες)και αφου δεν γραφει και κανενας αλλοςΛοιπον η ολη εμπειρια με μια λεξη "ΑΞΙΖΕ"!!!Οργανωτικα ψαχνεις να βρεις ψεγαδι και δεν βρισκεις.Η Μινα και ολοι οσοι βοηθησαν διοργανωσαν κατι το οποιο βαζει αρκετα τον πυχη ψηλα σε οτι αφορα την πληροτητα ενος αγωνα.Τροφοδοσια σε σωστα σημεια,πληρης με τζελακια,ισοτονικα,αλμυρα,αποξηραμενα κλπ τα οποια ηταν αρκετα να υποστηριξουν και διπλασιους αθλητες-οι εθελοντες αψογοι(αλλωστε οι περισοτεροι ηταν "γνωριμες¨"φυσιογνωμιες και ιδιαιτερα εκεινοι που ηταν στο διασελο και στην κορυφη με αυτες τις καιρικες συνθηκες και τοσες ωρες,πραγματικα δεν εχω λογια-αλλα και οι υπολοιποι ευγενεστατοι(ενας νεαρος εθελοντης απο μονος του προσφερθηκε να μου γεμισει τον ασκο στην πλατη!!).Το πακετο συμμετοχης περιελαμβανε "ακριβες" καλτσες,μαντιλι τυπου buff,μπλουζακι αναμνηστικο πολυ ομορφο,δωρεαν μεταφορα με πουλμαν,ωραιο μεταλιο,φρουτα και γευμα με φασολαδα σπανακοπιτα μετα τον αγωνα και κληρωσεις με πολλα δωρα.Για την διαδρομη θα μπορουσα να γραψω ολοκληρο"σεντονι"Με λιγα λογια ΑΝΗΦΟΡΕΣ ΓΟΛΓΟΘΑΣ,σαρες που ηθελαν 150% προσοχη στις αποτομες κατηφορικες κλισεις,η φλαμπουριτσα πραγματικα πανεμορφο τοπιο με το ποταμακι,οι κορυφες που σου εκοβαν την ανασα-και κυριολεκτικα με τοσο αερα-ηταν τοσες πολλες οι εικονες που μονο αν το ζησει κανεις το καταλαβαινει και το βιωνει.Χαρακτηριστικα θα μου μεινει η εικονα στα 2150μ καπου υψομετρο(μεταξυ δισελου και κορυφης)με ενα κοπαδι αγρια αλογα να καλπαζουν σχεδον διπλα μας και μεσα στην ομιχλη !!(πιστευω να τα ειδαν αρκετοι)ΟΙ ΦΩΤΟ δεν μπορουν να αποτυπωσουν την δυσκολια της διαδρομης(φαινομαστε σαν να εχουμε βγει για να μαζεψουμε χορτα..).Επομενως αυτο που θα ελεγα ειναι οτι το συστηνω ανεπιφυλακτα ακομα και σε εκεινους που εχουν μικρη εμπειρια απο αγωνες βουνου αρκει να το δουν σαν μια υπερβαση,σαν ενα σκαλοπατι "παραπανω"οπως ηταν και για μενα.Αλλωστε υπηρχε και μια μικρη διαδρομη για λιγοτερο εμπειρους η για εκεινους που ηθελαν να μην "ταλαιπωρησουν"τετρακεφαλους και γονατα!(αν θελει μπορει να γραψει και η φιλη Sisi για αυτη την διαδρομη που την ετρεξε).Αυτα τα λιγα προς το παρον..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήταν πραγματικά ένας αγώνας που τα είχε όλα: α) τρελή ανάβαση, β) πολύ μα πάρα πολύ κρύο, γ) ορατότητα σχεδόν μηδέν σε κάποια σημεία, δ) άριστη οργάνωση, ε) φανταστικά τοπία, στ) πολύ καλούς αθλητές (sissy, cricros όπου ξεκινήσαμε μαζί αλλά σαν κύριος που είμαι τον άφησα… να φύγει πολύ μπροστά, SAM, DEORUM).
Μέχρι το πρώτο σταθμό τροφοδοσίας μετά από 2,5 με 3 χλμ φθάσαμε στο οροπέδιο και απλά αντίκρισα το «δέος» πανύψηλες κορυφές γύρω γύρω που νόμιζες ότι ακουμπούσαν τον ουρανό (δεν φαντάστηκα ότι έπρεπε να πάμε μέχρι εκεί). Εκεί άρχιζε ουσιαστικά και ο αγώνας. Μετά από ένα ατελείωτο ανηφορικό μονοπάτι φθάσαμε στον 2ο σταθμό τροφοδοσίας όπου το κρύο σου έσπαζε τα κόκαλα (ευτυχώς είχα αντιανεμικό με κουκούλα). Δυστυχώς η ανηφόρα συνεχίστηκε για να φθάσουμε στο υψηλότερο σημείο της διαδρομής περίπου στα 2.400 με μια απρόσμενα όμορφη παρέα τα «Άγρια Άλογα της Κορινθίας».
Από μέσα μου έλεγα όχι άλλο κρύο και όχι άλλη ανηφόρα και όντως ξεκίνησε ο κατήφορος και μαζί του άρχισε να ανεβαίνει και η θερμοκρασία κάπου εκεί γύρω στο 10ο χλμ είχα και μια ωραία πτώση (λίγα αίματα λίγοι μώλωπες αλλά εντάξει – τα παπούτσια με πρόδωσαν αρκετές φορές πάντως). Στο τέλος του μονοπατιού μετά τον τρίτο σταθμό αν επιζούσες βρισκόσουν στην απόλυτη φύση, να τρέχεις μέσα στο δάσος δίπλα από τον ποταμό Σύθα και απλά να χαζεύεις την ομορφιά του τοπίου να απολαμβάνεις την ευκολία της διαδρομής και να χαλαρώνεις λίγο μόνο που εγώ παρά χαλάρωσα και το πεπρωμένο φυγείν αδύνατο και ξανά ξαπλώθηκα κάτω ευτυχώς είχε μαλακό χώμα.
Και επειδή όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν άρχισε πάλι μια ωραία ατελείωτη ανάβαση μέχρι τον σταθμό της Φλαμπουρίτσας όπου είχαν περάσει ήδη 3.55. Μετά το απαραίτητο pit stop η ζωή συνέχισε να τραβά την ανηφόρα, τόσο μάλιστα όπου δεν είχε τελειωμό φυσικά όσο ανέβαινες η θερμοκρασία έπεφτε και έπεφτε. Σε κάποια σημεία μάλιστα η ορατότητα ήταν τόσο περιορισμένη όπου δεν έβλεπα καλά καλά ένα παλικάρι που ήταν 5 με 10 μέτρα μπροστά μου. Μακάρι να ήταν μόνο αυτό γιατί για καμιά 200μ αν δεν κάνω λάθος έπρεπε να τσαλαβουτάς μέσα στις λάσπες και στο χιόνι και να βάζεις τα χέρια κάτω για να σε βοηθήσουν να ανέβεις. Επιτέλους μετά από 5.50 είχα φθάσει στον τελευταίο σταθμό, κουρασμένος, παγωμένος και μέσα στις λάσπες από πάνω μέχρι κάτω. Aπό εκεί θα έπαιρνα το δρόμο της επιστροφής για τα τελευταία 7χλμ.
Άρχισα μια τρελή κατάβαση με περιορισμένη ορατότητα κοιτώντας συνεχώς το ρολόι για να προλάβω τις 7 ώρες που ήταν και το χρονικό όριο. Λίγο πριν τον τερματισμό είδα και τον Γιώργο (DEORUM) επί το έργο, τον χαιρέτησα και συνέχισα. Επιτέλους λίγα μέτρα απομένανε για τον τερματισμό…. Και τελικά μετά από 6.49 επιτέλους τερμάτισα.
Κάθισα σε μια καρέκλα και δεν μπορούσα να συνειδητοποιήσω ότι τα ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ, ευτυχώς ήταν εκεί ο Χρήστος (cricros) και Με έκανε να το καταλάβω.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ μπράβο σε όλους διοργανωτές και αθλητές, να είμαστε και του χρόνου καλά να ξαναπάμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Να στε καλά και του χρονου ρε παιδιά.Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο παιδιά, πολλά συγχαρητήρια!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια και καλή αποκατάσταση!

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000