Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ζηρεια sky race
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έριξα πολυ "κλαμα" στον αγωνα....Το ποσες φορες ειπα εγκαταλείπω δεν περιγραφεται...χαχα
Κρυο (-1 πρεπει να ειχε η κορφη) και ομιχλη και αερας πανω απο τα 1800 μετρα περιπου.
Η Διαδρομη.....δυσκολη!!....με αποτομες κλισεις, σαρα, εμποδια, βραχια, αλπικό λιβάδι....Αλλαζε ολο το "τοπιο-τερέν" μεσα σε λιγα χιλιομετρα.
Το μονοπατι σαφέστατο με πολυ σήμανση.
Οργανωση-Υποδοχη-Υποστήριξη για εμενα ηταν άψογη. (Ρε κεραταδες δεν μου αφησατε λουκανικα στο τελος εμεινα με την φασολαδα χαχα...)
Ηταν το πρωτο μου 30αρι (Αν και ηταν σιγουρα 31....) σε βουνο και το δυσκολοτερο.
Χρονος 7:01....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aimilia
Senior Forum-Runner

518 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο παιδιά συγχαρητήρια,
από τις περιγραφές σας νιώθω πως κρυώνω και εγώ!
Πρέπει να ήταν φοβερή εμπειρία,να είστε καλά του χρόνου να τον ξανατρέξετε και να τον χαρείτε το ίδιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστουμε για το ταξιδι παιδες...παντα τετοια..αν και μη βουνισιος, η αισθηση οταν πιασαμε κορυφη στον πρωτο αγωνα ηταν μοναδικη..γιαυτο και μονο αξιζει να τρεξεις αυτον τον αγωνα..συν ολα τα αλλα που γραφετε...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο γλυκός μου ο πατερούλης(DIONZAK) ράγισε τα πλευρά το.Θα την σκοτώσω την Μίνα την Συλλαίου πουμ πήγε να μου φάει τον πατέρα

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 : 11:18:40 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους
--------------------------------------------------------------------------------

ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
------------------------------------------


++++++++
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

cricros όπου ξεκινήσαμε μαζί αλλά σαν κύριος που είμαι τον άφησα… να φύγει πολύ μπροστά


Ακομα κι εδω τον αφησες να φυγει μπροστα και ποσταρε πρωτος!

Συγχαρητηρια σε ολους για τον αγωνα σας, πολυ ωραιες οι περιγραφες σας. Αληθεια, τα αλογα τα εχει αποθανατιθσει κανεις?

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 : 11:42:38 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by geopa

cricros όπου ξεκινήσαμε μαζί αλλά σαν κύριος που είμαι τον άφησα… να φύγει πολύ μπροστά
--------------------------------------------------------------------------------



Ακομα κι εδω τον αφησες να φυγει μπροστα και ποσταρε πρωτος!

Συγχαρητηρια σε ολους για τον αγωνα σας, πολυ ωραιες οι περιγραφες σας. Αληθεια, τα αλογα τα εχει αποθανατιθσει κανεις?

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

-----------------------------------

Τι να κάνω τόπο στα "νιάτα"...χαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aκομα και στα χρονακια σου ριχνωγια τα αλογα αν και ειχα μαζι μου μπακατελα κινητο δεν αισθανομουν τα χερια μου σε εκεινο το σημειο και ουτε που τολμησα να το βγαλω-δεν νομιζω οτι θα καταφερνα και κανενα καλο πλανο με αυτη την ομιχλη-ηθελε καλο φακο..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  11:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Ο γλυκός μου ο πατερούλης(DIONZAK) ράγισε τα πλευρά το.Θα την σκοτώσω την Μίνα την Συλλαίου πουμ πήγε να μου φάει τον πατέρα

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013


οχι ρε...περαστικα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  12:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άντε να γράψω και εγώ "κάποια" πραγματάκια αφού έγραψαν γιώργος και χρήστος...

Να ξεκινήσω λέγοντας ότι έχω δηλώσει άλλες 2 φορές στη Ζήρεια και τελικά δεν είχα κατάφερει να τρέξω για άσχετους λόγους... Τη μία φορά ήμουν απλά στους προδηλωμένους, τη δεύτερη είχα πληρώσει κιόλας κανονικά και απλά τις τελευταίες μέρες κάτι μου έτυχε...

Την είχα λοιπόν ψιλοαπωθημένο ως διαδρομή και διοργάνωση καθώς είχα ακούσει και τα καλυτερα λόγια. Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ωστόσο είναι πως ήταν δυνατόν τις τελευταίες χρονιές να έχει προβληματα ο αγώνας και να διακόπτεται μάλιστα λόγω καιρού! σε μέρες όπου επικρατούσε μάλλον αρκετά ήπιο και ζεστό κλίμα στη Αττική τουλάχιστον (και κατ'επέκταση και στη γειτονική κορινθία). Γνωρίζω πως τα βουνά έχουν το δικό τους μικροκλίμα και το έχω δει αρκετά και ο ίδιος σε άλλες αναβάσεις αλλά στη Ζήρεια τελικά πρέπει να το ζήσεις για να το καταλάβεις.... Είναι αυτό που άκουσα και απο άλλους προχθές ότι επικρατεί άλλος θεός εκεί πάνω...

Στη περιοχη πήγα με το πούλμαν της διοργάνωσης που ήταν αρκετά βολικό και όχι ιδιαίτερα μεγάλης διάρκειας ως διαδρομη. Μόνο που έπρεπε να ξυπνήσω απο τις 4 και κάτι για να είμαι έγκαιρα στις 5.30 στην αναχώρηση στο ΟΑΚΑ απο λαγονήσι αλλά και αυτό λογικό είναι. Δεν αισθάνθηκα καθόλου κουρασμένος απο τη μετάβαση πάντως και είχα μια αρκετά καλή διάθεση όταν φτάσαμε στη κεντρική πλατεία του χωριού... Απο τη πρώτη στιγμή ένιωθες ότι ήσουν σε ένα σημαντικό γεγονός ανάλογο διεθνών αγώνων του εξωτερικού (το ίδιο κατάλαβα ότι ένιωθαν και κάποιοι ξένοι δρομείς που είχαν έρθει στον αγώνα και έδειχναν αρκετά εντυπωσιασμένοι). Πολλά γνωστά πρόσωπα, χαιρετούρες και αρκετοι πρωταθλητές μας! (deorum πρόχειρα βλέπω ότι ξέχασες σίγουρα Πούλιο και φυσικά την Αμαλία μας απο την οποία πήρα και ένα φιλί εκεί που δεν το περίμενα στην εκκίνηση που με ψιλοξάφνιασε αλλά πολύ ευχάριστα). Για τα δωράκια επίσης της διοργάνωσης τα είπαν και οι 2 άλλοι φίλοι προηγουμένως

Αυτό που με προβλημάτιζε ήταν ο εξοπλισμός μου... Δεν είμαι γενικά κρυουλιάρης και έτσι -απολαμβάνοντας και τον ήλιο που μας έλουζε ήδη απο νώρίς το πρωϊ στην εκκίνηση- είχα αποφασίσει αρχικά να μην κουβαλήσω αντιανεμικό μαζί μου... Μόλις δέκα λεπτά πριν την εκκίνηση πετάκτηκα μέχρι τη τσάντα μου και το έβαλα ριχτο στη ζώνη μου για καλό και γα κακό ...Να πω εδώ πάντως ότι μέχρι και τη τελευταία στιγμή οι διοργανωτες απο το μικρόφωνο προειδοποιούσαν για την αναγκαιότητα του, ωστόσο είδα ότι τελικά αρκετοί δεν τους πήραν πολύ στα σοβαρά...

10, 9, 8.... 1 και πάμε. Το πρώτο χιλιόμετρο σε πολύ απότομη ασφάλτινη ανηφόρα έδειχνε τα δόντια της διαδρομής απο νωρίς... Κατόπιν για περίπου 2 και κάτι χιλιόμετρα σε σχετικά τενχικό μονοπάτι (το οποίο το έτρεξαν το ίδιο και οι 7άρηδες άρα πήραν σίγουρα και αυτοί μια μικρή αλλά πλήρη γεύση βουνού) και κατόπιν, μετά και το 1ο σταθμό το μονοπάτι γινόταν λιβάδι και κατόπιν πλατύ μονοπάτι που ωστόσο γινόταν όλο και πιο τεχνικό μέχρι τον 2 σταθμό...

Το κρύο αισθητό όλο και περισσότερο αλλά ανεκτό και με κοντομάνικο -για μένα τουλάχιστον- μέχρι τότε έχοντας ρυθμο και όντας "ζεστός". Αυτό που εντυπωσίαζε ήταν οι μεγάλες κλίσεις. Ανεβαίναμε διαρκώς 150-200 ή και παραπάνω μέτρα σε ΚΑΘΕ χιλιόμετρο. Στα πρώτα 8 χιλιομετρα ανεβήκαμε 1400 μέτρα συνεχόμενα.

Επίσης ήδη απο τους πρώτους σταθμούς -και αυτό συνεχίστηκε και μέχρι το τέλος- εντυπωσίαζε η πληρότητα και η εγκαρδιότητα στους σταθμούς. Όντας συνήθως στις τελευταίες θέσεις σε τέτοιους αγώνες πάντα έχω ένα ψιλοάγχος μήπως και δεν βρώ το αναγκάιο τζελάκι ή ισοτονικό (ή και νερό ακόμα) σε κάθε επόμενο σταθμό καθώς θα έχουν τελειώσει. Εδώ υπήρχε τέτοια επάρκεια μέχρι και το τέλος που ένιωθες πραγματικά σιγουρια τουλαχιστον σε αυτό το τομέα....

Και κάπως έτσι φτάσαμε στη κορυφή. Οι εικόνες απο το αλπικο τοπίο πανέμορφες, η ομίχλη όχι ακόμα τόσο πολύ όσο τη δεύτερη φορά που τη προσεγγίσαμε...Και η αίσθηση ότι είσαι κάπου άλλου πολύ δυνατή...Μετά όμως τα 2400 και το κρύο τους (δεν έβαλα αντιανεμικό ωστόσο μέχρι εκεί) ξεκίνησε η κατάβαση. Είχα πάει αρκετά καλά για τα μέτρα μου μέχρι τότε και ένιωθα για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό σε αγώνα σίγουρος και άνετος με τη διαδρομή. Η ανηφόρα είχε βγει με σταθερό και ελεγχόμενο ρυθμό. Δεν αγκομάχησα σχεδόν πουθενα να κρατηθώ στη σειρά μου και όλα έδειχναν ότι η προπόνηση των τελευταίων διαστήματος (ειδικά σε ανηφόρες το τελευταίο μήνα) ξεκίνησε επιτέλους να αποδίδει.

Αυτό που δεν είχα προλάβει δυστυχώς να κάνω ήταν να αλλάξω επιτέλους τα παπούτσια μου. Κάποια αρχαία NB με τα οποία έτρεχα είχαν λιώσει ΤΕΛΕΙΩΣ απο κάτω -σόλα φλατ μιλάμε- και παρόλο που πίστευα ότι ένα ορεινό τρέξιμο ακόμα θα το βγάλουν τελικά δεν ήταν καθόλου ικανά για τέτοια διαδρομή. Στο αλπαμάυο που είχα τρέξει τελευταία φορά με αυτά, είχα επιζήσει αλλά αυτό που δεν είχα υπολογίσει στη ζήρεια ήταν οι κλίσεις συνδιασμένες με τη σαθρότητα του εδάφους. Καμία σχέση ακόμα και με το αλπαμαυο...

Έτσι λοιπόν και εάν στην ανηφόρα ψιλογλυστραγα μια δυο φορές, στην απότομη κατηφόρα που ακολουθούσε μέχρι την φλαμπουρίτσα δεν μπορούσα να κρατηθώ με τίποτα. Έπεσα μια φορά ξεκινώντας γρήγορα, έβαλα γρήγορα μυαλό και κατεβηκα σχεδόν περπατώντας αφήνoντας αρκετούς να με περασουν παρόλο που ένιωθα αρκετά καλά εκεί..

Ευτυχώς τα 3-4 χιλιομετρα τέλειωσαν κάποια στιγμή και φτάσαμε στη Φλαμπουρίτσα όπου πλέον η κλίση ήταν πολύ πιο ήπια και το τεραίν πολύ πιο φιλικό... Εκεί πήρα το άιμα μου πίσω για 4 -σύντομα δυστυχώς- χιλιομετράκια που ήταν και τα πιο άνετα και ευχάριστα ως τρέξιμο του αγώνα. Μαζί με ένα γκρουπάκι με άλλους 2-3 δρομείς πιάσαμε ένα σχετικά γρήγορο ρυθμό, κάναμε και 2-3 προσπεράσεις που πάντα ανεβάζουν τη ψυχολογία και πήγαμε μαζί μεχρι το τελευταίο ανηφορικό χιλιόμετρο πριν τη πόρτα/σταθμό στα 17 και κάτι...

Στη πόρτα έφτασα στις 4 περίπου ώρες, όσο έλπιζα να το πάω μέχρι εκεί αρκετα πιο εύκολα (σχετικά πάντα) για τη κατάσταση μου απο όσο το φοβόμουν. Απο εκεί ωστόσο ξεκινάει η δεύτερη ανάβαση στα σχεδόν 2200 μέτρα αυτή τη φορά για τη οποία πρέπει να έχεις κρατήσει δυνάμεις...

Το 17-21 μέχρι και το καταφύγιο παρόλο που έχει σοβαρές κλίσεις και αυτό είναι σε πιο χαμηλό υψόμετρο με καλή ορατότητα και θεωρώ ότι πάει σχετικά πιο εύκολα με έναν σταθερό ρυθμό. Μετά το καταφύγιο ωστοσο οι αντοχές σου δοκιμάζονται. Το κλου της διαδρομής είναι ότι απο το καταφύγιο/σταθμό και για σχεδόν κάνα χιλιόμετρο μέχρι να βγούμε στο λειβαδάκι (έτσι λέγεται?) και στο αλπικό τοπίο όπου άρχιζαν τα πραγματικά δύσκολα είχα παρέα και μια κατσίκα η οποία με είχε πάρει απο πίσω σε απόσταση αναπνοης σε όλο το μονοπάτι. Δεν ξέρω γιατί και εάν την εμπνεα ως τσοπάνης με τα μπατόν μου αλλά η κατσικούλα δεν έφευγε απο κοντά μου ούτε μέτρο... Μόνο κάνα δυο φορές προσπάθησε να με προσπερασει στο στενό σε εκείνο το σημείο μάλιστα μονοπάτι αλλά -το ομολογώ- δεν την άφησα καθώς έχω και μια αξιοπρέπεια που δεν ήταν να πληγωθεί σε εκείνο το σημείο. Έχει γούστο πάντως που εγώ ίδρωνα και ξε-ίδρωνα για να ανεβαίνω και αυτή έκανε περίπατο δίπλα μου μασουλώντας κάθε τόσο τους θάμνους...

ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΥΜΕ στο απόλυτο τοπίο της διαδρομής... Το 21και κάτι (όπου συναντήσαμε και ένα επόπτη που μας έδωσε κουράγιο πως δεν έχει πολύ ακόμα (ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ) μέχρι το 24 και τον τελευταίο σταθμό...

Εκεί πλέον η ομίχλη είχε πέσει ως πέπλο παντού και όσο ανέβαινες ο αέρας ήταν όλο και περισσότερο μανιασμένος ... Ευτυχώς είχα επιτέλους φορέσει το αντιανεμικό μου απο το καταφύγιο και πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ένιωθα χωρίς αυτό σε αυτή τη δεύτερη ανάβαση... Ειλικρινά σε κάποια στιγμή σε αυτό το σημείο δεν μπορούσες να πιστέψεις -και ενώ λιγα μόλις χιλιόμετρα πιο κάτω σε ζέσταινε ο καλοκαιρινός ήλιος- πόσο "αφιλόξενα" για τον άνθρωπο μέρη υπάρχουν ακόμα και τόσο κοντά μας... Άλλος πλανήτης πραγματικά. Και η ανάβαση βήμα-βήμα στο πουθενά (μιας και δεν έβλεπες σχεδόν τίποτα) συνεχόμενη. Η δέ τελευταία χιονούρα που την έπερνες περιμετρικά για να φτάσεις στο σταθμό σχεδόν εξωπραγματική...

Στο σταθμό σχεδόν με τάισαν και με πότισαν οι ίδιοι οι εθέλοντές όχι τόσο γιατί ήμουν κουρασμένος αλλά γιατί ήμουν ζαλισμένος από το τοπίο και την αίσθηση... ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για μια ακόμα φορά σε όλους τους εθελοντές και ακόμα περισσότερο σε αυτούς που ήταν στημένοι εκει πάνω στα 2200 μέτρα για τόσες ώρες όπου εγώ με το αντιανεμικό και ζεστός απο το ρυθμό μου, ενω αυτοί στέκονταν, αισθανόμουν ότι θέλω να φύγω και να κατέβω όσο πιο γρήγορα μπορούσα...

Μέχρι εκεί είχα φτάσει αρκετά καλά στις 6 παρα κατι ώρες όπως το υπολόγιζα στο μυαλό μου απο τη προηγούμενη μέρα και θεωρητικά είχα άλλη μια ώρα για την "ευκολη" ως προσπάθεια κατάβαση και το στόχο των 7 ωρών... Ωστόσο και παρόλο που είχα πάρει το μάθημα μου απο τη πρώτη μου κατάβαση δοκιμάζοντας να τρέξω σχεδόν κουτρουβαλιάστηκα ξανά (στο τσάκ τη γλύτωσα) απο τη απίστευτη γλυστερότητα των παπουτσιών μου και αποφάσισα έγκαιρα ευτυχώς να μην διακινδυνέψω κάτι χειρότερο... Κατέβηκα λοιπόν όλα σχεδόν τα επόμενα χιλιόμετρα με φρένο και "χειρόφρενο" με τα μπατόν μπροστά να κρατάνε αντίσταση (εκτός απο κανα δυο ανακουφιστικά κομμάτια "λιβαδίσια" που τρέχονταν και κάνα χιλιόμετρο χωματένιο στο τέλος) και έκανα κάτι σφικτά μπουτάκια μούρλια

Με πέρασαν και καμιά δεκαριά δρομείς εκεί αλλά χαλάλι τους . Όταν πάρω τα καινούργια μου παπα (είδα αρκετά HOKA με την ευκαιρία και θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις) θα τους περιμένω στη γωνία (είναι και γνώριμα πρόσωπα οι περισσοτεροι). Χάθηκα και σε ένα σημείο εκεί στο 3 απο το τερματισμό όπου συνέχισα ευθεία στο λιβάδι γιατί ήταν πιο απολασυτικό και μετά έπρεπε να ανέβω πίσω κάνα 300 μέτρα για να μπω στο μονοπάτι που πήγαινε αριστερά αλλά όλα καλά.

Τερματισμός σε 7 ώρες και 20κατι λεπτά και πολύ ικανοποιημένος απο την απόδοση μου καθώς σε αυτή προσπαθεια μου για επάνοδο έχω δει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στις τελευταίες 2-3 βδομάδες όση βελτίωση μαζεμένη είχα δει τους τελευταίους 4-5 μήνες. Μήπως παίζει ρόλο που έβαλα και 2-3 μεσοβδομαδες προπονήσεις και δεν τρέχω πλέον μόνο τις Κυριακές? ...Λέω τώρα

Στη πλατεία όλα όμορφα. Πίτες και λουκάνικα που άκουσα πως υπήρχαν δεν πρόλαβα να πω την αλήθεια αλλά και η φασολάδα μια χαρά ήταν και μπανάνες αρκετές είχε και τα πάντα σε αντίθεση με άλλους αγώνες (και μια ώρα μετα που ξαναπήρα μπανάνα ...άφθονες για όλους).

Καθυστερήσαμε ελαφρώς με το πούλμαν καθώς περιμέναμε και άλλους τερματισμους αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο και με αρκετή κουβεντούλα μέσα στο πούλμαν περίπου στις 8 και κάτι είμασταν Αθήνα και στις 9 και κάτι άπλωνα τα ποδαράκια μου και αναπολούσα τις εικόνες στο σπίτι...

Άντε και του χρόνου οπωσδήποτε εάν δεν συμβεί κάτι έκτακτο!!!

Τα συχγαρητήρια μου σε όλους. Διοργανωτες και δρομείς!


Υ.Γ. ...το κρύο εάν είσαι σωστά εφοδιασμένος μπορεί και να ήταν τελικά καλό. Η ομίχλη βέβαια και ο μανιασμένος αέρας δεν βοηθούσαν άλλά μήν τα θέλουμε και όλα δικά μας...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23.02.13 - 50km Ψάθα Αλεποχώρι ________ 24.03.13 - Μαραθώνιος Μεσσήνης ________ 21.04.13 - Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης
28.04.13 - Μονοπάτι Παρνασσού _____________ 19.05.13 - Alpamayo Pro _____________ 02.06.13 - Ziria Cross Country Race
30.06.13 - Olympus Marathon _______________ 27.07.13 - Zagori 50km _______________ 11.08.13 - Kainach BergMarathon
24.08.13 - Karwendelmarsch 52km ______ 22.09.13 - Μαραθώνιος Οίτης Ηρακλής _______ 26.10.13 - Vfut Paranesti 100km
_____________________________________ 10.11.13 - Athens Classic Marathon ___________________________________

Edited by - sam on 04/06/2013 13:16:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aimilia
Senior Forum-Runner

518 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  13:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο,μπράβο και πάλι μπράβο!!!
Εξαιρετική εμπειρία και φοβερή περιγραφή!
Βλέπω του χρόνου να πολλαπλασιάζονται οι συμμετοχές.Μα όντως άλλος θεός είναι εκεί πάνω???

***Το σημείο με την κατσικούλα είχε πολύ πλάκα,τελικά κανείς δεν είναι μόνος πουθενά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  13:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είμαι ΄΄βουνίσιος΄΄ δρομέας,αλλά θεωρώ ότι μέσα από τετοιους αγώνες,ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΗ ΚΑΙ ΤΟΠΙΑ που ποτέ δεν θα απολαύσεις στην ζωή σου.Οπότε λέω σιγά-σιγά να βάλω πιο πολύ τα βουνά στο καλεντάρι μου,και τα Ζήρεια θα είναι ένα από τα προσεχώς με αυτά που διάβασα από τους συνάδελφους-συντρεχτες

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aimilia
Senior Forum-Runner

518 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  13:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλήθεια για έναν που είναι πολύ αρχάριος τα 7χλμ είναι εφικτά?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  14:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν νομιζω,αν το πας χαλαρααααα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2013 :  14:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Άντε να γράψω και εγώ "κάποια" πραγματάκια αφού έγραψαν γιώργος και χρήστος...
....

Και κάπως έτσι φτάσαμε στη κορυφή. Οι εικόνες απο το αλπικο τοπίο πανέμορφες, η ομίχλη όχι ακόμα τόσο πολύ όσο τη δεύτερη φορά που τη προσεγγίσαμε...Και η αίσθηση ότι είσαι κάπου άλλου πολύ δυνατή...Μετά όμως τα 2400 και το κρύο τους (δεν έβαλα αντιανεμικό ωστόσο μέχρι εκεί) ξεκίνησε η κατάβαση......

...

ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΥΜΕ στο απόλυτο τοπίο της διαδρομής... Το 21και κάτι (όπου συναντήσαμε και ένα επόπτη που μας έδωσε κουράγιο πως δεν έχει πολύ ακόμα (ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ) μέχρι το 24 και τον τελευταίο σταθμό...

...

Σ



ok κατάλαβα, έκατσα σε μ..@#! γωνίτσα.
Δυστυχώς κάποια πράγματα, κ ας μην φαίνονται θέλουν πολύ δουλειά πριν, όπως να γυρίσεις την περιοχή 2-3 φορές και να εκτιμήσεις με άλλο μάτι, την περιοχή.

Next time, μαθαίνουμε ασταμάτητα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000