Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Έκλεισε η ΕΡΤ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  07:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

quote:
Originally posted by xipolitos

Λέτε απόψε να γραφτεί ο επίλογος της χούντας.. νάναι η αρχή που θα χαμογελάσει ο λαός μας επιτέλους; Το ξαναγράφω.. αυτοί που επικροτούν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο την χούντα δεν θα πάρουν απάντηση, αντίθετα οι σκεπτόμενοι άνθρωποι που έχουν την στοιχειώδη αξιοπρέπεια και διάκριση της υπάρχουσας κατάστασης καλοδεχούμενοι..


ο λαός χαμογελάει που επιτέλους έχει μαι κυβέρνηση με @@

Trollidas Trollygouring Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!


τι λες ρε προεδρε;;;ριχνουν τη δημοσια τηλεοραση -ξαναλεω τωω 1000 προβληματων- κι αντι να λεμε ας μεινει ανοικτη αλλα με πραγματικη εξυγιανση, πιστευεις οτι πανηγυριζουμε;;; ημαρτον..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον Κεδίκογλου και τις κωλοτούμπες του ό,τι και να πούμε θα είναι λίγο. Επί της αρχής εγώ προσωπικά θέλω να υπάρχει κρατικό κανάλι, όπως υπάρχει παντού απ'όσο ξέρω. Αν ανοίξουν σύντομα κάτι πιο συμμαζεμένο και εξίσου ποιοτικό, όλα καλά. Για την ανεργία των υπαλλήλων της ΕΡΤ δε νομίζω κανείς να χαίρεται, αλλά ισχύει ότι και αυτοί εργαζόμενοι ήταν όπως και οι διάφοροι απολυμένοι του ιδιωτικού τομέα. Πάντως το πράγμα με τις πράξεις νομοθετικού περιεχομένου έχει παραγίνει. Όπως έχω ξαναγράψει η κυβέρνηση έχει δημοκρατική νομιμοποίηση και τα περί φασισμού τα ακούω βερεσέ, αλλά δε μπορεί κάθε τρεις και λίγο να περνάει κι από μια τέτοια πράξη. Αν κατάλαβα καλά πλέον κάθε υπουργός θα κλείνει με απόφασή του όποιον οργανισμό θεωρήσει η κυβέρνηση προβληματικό. Πρόμπλεμ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λεφτά υπάρχουν …….. άλλα μόνο για το κανάλι της ΒΟΥΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Λεφτά υπάρχουν …….. άλλα μόνο για το κανάλι της ΒΟΥΛΗΣ



αυτο επρεπε να κλεισει πρωτα


________________________________________________________________________
"...ο πόνος ειναι παροδικός, η εγκατάλειψη ειναι για πάντα"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η δημόσια τηλεόραση θα επιστρέψει σε 2-3 μήνες πάλι, ας ελπίσουμε να μην είναι ένα υδροκέφαλο τέρας με το 10πλασιο κόστος και το 1/2 της τηλεθέασης. Που αν το ερμηνεύσεις οικονομικά σημαίνει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20πλάσιο κόστος από την αγορά. Άλλη μια επιτυχία του κρατικού-σοβιέτ μοντέλου. Η ΈΡΤ που ήταν η ΕΡΤ Α.Ε ... και όχι κοινοφελής εταιρία του δημοσίου...
Και αυτά για έξοδα που φαίνονται, όχι για έσοδα που ΔΕΝ εισπράττονται, ή για διαγωνισμούς - μίζες - αναθέσεις που πάλι δεν φαίνονται. Σκεφτείτε αυτά είναι η κορυφή του παγόβουνου.

Μου φαίνεται κ εμένα κάπως το κλείσιμο εν μια νυκτί, αλλά, όπως παρέθεσα πιο πρίν, λέει ήταν ενήμεροι οι αρχηγοί (!!), αλλά ίσως λόγω της φύσης της εταιρίας δεν γινόταν αλλιώς? (σκεφτείτε να ξεκίναγε η απόλυτη πλύση εγκεφάλου και μια άτυπη κόντρα με τα άλλα ιδιωτικά κανάλια στο μεταξύ, με καλεσμένους κτλ. Κάποτε είχαμε μόνο την ΕΡΤ, και δεν ήταν μέσω χούντας? Όταν ήταν η ΜΟΝΑΔΙΚΗ πηγή ενημέρωσης? Σήμερα με τις 150επιλογές, κλείνει η ΕΡΤ και έχουμε χούντα? δικές μου σκέψεις). Θεωρώ συντρέχουν λοιπόν λόγοι που έγινε έτσι.
Όπως και να έχει η ΕΡΤ θα επιστρέψει, ας ελπίσουμε ευρωπαϊκά.

Η ΔΗΜΟΣΙΑ - ΔΩΡΕΑΝ τηλεόραση, μας κοστίζει άμεσα ζεστό χρήμα 822.000€ την μέρα αγαπητοί. Αυτό είναι το δωρεάν. Το MEGA δεν μας κοστίζει τίποτα*.

Όσον αφορά τα νοσοκομεία, γιατί γίνονται τέτοιοι παραλληλισμοί. Και έχω και πρόσφατη δική μου ιστορία, που ήθελα να τους βάλω μπουρλώτο.
Μακάρι, έχει πχ 5-6 νοσοκομεία η αττική, να κλείνει από 1 κάθε φορά, και να το ξανα-ανοίγουν μετά από ένα 1μήνα με πρότυπα σύγχρονα. Όχι αυτό το χάος που έχουμε τώρα. Θα εξυπηρετηθεί ο κόσμος στο μεταξύ στα άλλα. Έτσι όπως είναι τώρα, έτσι και αλλιώς και ανοιχτά που είναι κανείς δεν εξυπηρετείται πουθενά. Απόδειξη τα φακελάκια που ακόμα υπάρχουν, οι ιδιωτικοί ιατροί που ακόμα παραυπάρχουν, κτλ κτλ. Και πάει λέγοντας.

Κρατάω τις επιφυλάξεις μου για το εν μια νυκτί, αν και δεν βλέπω αν το προανηγγείλαν ότι θα ήταν λιγότερα τα προβλήματα ή περισσότερα.

ΥΓ. Ελπίζω να μην γίνουν εκλογές. Γιατί τότε θα πάει το μυαλό μου στο προβάδισμα της ΝΔ, και σε πρόθεση να το "ανανεώσει" την συνδρομή της? Μακάρι όχι, έστω κ σαν υπόνοια είναι άσχημο να υπάρχει.




*(θεωρώ μεγάλη σοφιστεία τον συλλογισμό του μη-εξυπηρετούμενου δανείου Ή αν το θέλετε τόσο πολύ, μας κοστίζει τα τελευταία 3-4 χρόνια, όχι πάντοτε. Όπως και η κυρά Μαρια που δεν πληρώνει την δόση για το σπίτι μας κοστίζει. Αλλά είναι κάτι εντελώς σοφιστεία. )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


Δημόσια Ελληνική Τηλεόραση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

quote:
Originally posted by xipolitos

Λέτε απόψε να γραφτεί ο επίλογος της χούντας.. νάναι η αρχή που θα χαμογελάσει ο λαός μας επιτέλους; Το ξαναγράφω.. αυτοί που επικροτούν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο την χούντα δεν θα πάρουν απάντηση, αντίθετα οι σκεπτόμενοι άνθρωποι που έχουν την στοιχειώδη αξιοπρέπεια και διάκριση της υπάρχουσας κατάστασης καλοδεχούμενοι..


ο λαός χαμογελάει που επιτέλους έχει μαι κυβέρνηση με @@

Trollidas Trollygouring Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!


τι λες ρε προεδρε;;;ριχνουν τη δημοσια τηλεοραση -ξαναλεω τωω 1000 προβληματων- κι αντι να λεμε ας μεινει ανοικτη αλλα με πραγματικη εξυγιανση, πιστευεις οτι πανηγυριζουμε;;; ημαρτον..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...


Εγώ πανηγυρίζω...δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε σε όλα...
Με την ευκαιρία αν διαβάζουν οι αρμόδιοι υπουργοί, θα ήθελα να προτείνω να κλείσουν το οικονομικό επιμελητήριο...Μας ξεζουμίζουν οικονομικά με το έτσι θέλω και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα!!!

Trollidas Trollygouring Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum



Δημόσια Ελληνική Τηλεόραση.





Γιούχουυυυυυυυυ Κουκουλάρηηηηηηηηη που είσαι;;;;;;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  09:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Ρε αυτόχειρα, είσαι κατά των ισοπεδώσεων και τον αφορισμών, και θυμάμαι έλεγες ότι οποιοσδήποτε πιστεύει σε κάποιον Θεό είναι Βλάκας. (έτσι ξερά και απόλυτα το διατύπωνες).

Και στο λέω αυτό εγώ, που είμαι απολύτως άθεος. Που να ήμουν κ πιστός δλδ, πως θα το έβλεπα και πόσο "αφοριστικό" θα το θεωρούσα.




Χαχα, ο λαός βλέπω έχει και μνήμη και κρίση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  10:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως λένε "fate is not without a sense of irony": Όταν έπεσε το σήμα μιλούσε ο ..Γιάννης Ζουγανέλης!

Αν βρω χρόνο θα γράψω κι εδώ, αν και με έχει καλύψει σε πολλά ο Deorum (και σε ένα ο CaballoBlanco).

Ένα μόνο: Οι συνδικαλη(σ)ταράδες, ο πραγματικός στρατός κατοχής, απαξίωναν με συνεχείς απεργίες (για τις οποίες πληρώνονταν) και κάρτες "η ΠΟΣΠΕΡΤ απεργεί", χθες θυμήθηκαν να κάνουν συνεχή ροή προγράμματος;

Όλοι έχουν κατηγορήσει την εκάστοτε ΕΡΤ για φερέφωνο της εκάστοτε κυβέρνησης, τώρα τους έπιασε ο πόνος;
Όλοι διαμαρτύρονται για την ΕΡΤ που πληρώνουμε από την ΔΕΗ ενώ δεν την βλέπουμε, τώρα είναι χωρίς νόημα τα 4 ευρώ τον μήνα;
Όλοι βλέπουν άλλα κανάλια και ξαφνικά ενδιαφέρονται για την ΕΡΤ;
Ε, ρε, Σπύρος Χατζάρας και υποδοχές του Ανδρέα Παπανδρέου που σας χρειάζονται...

ΥΓ: Οφείλω να πω ότι με έπιασε λίγο η ψυχή μου όταν είδα το no signal στα ψηφιακά και το μαύρο στα αναλογικά. Οι 40+ που μεγάλωσαν με τηλεόραση=ΕΡΤ (ΕΙΡΤ, ΥΕΝΕΔ) θυμόμαστε ακόμη τον Εθνικό Ύμνο με μια ασπρόμαυρη γαλανόλευκη να κυματίζει, στις 5 το απόγευμα (ναι, τότε άρχιζε το πρόγραμμα), το "Τσομπανάκος ήμουνα", τα μονοσκόπια, την Κέλλυ Σακκάκου, τις ειδήσεις με φωτογραφίες, το "Μας συγχωρείτε, Διακοπή" σε διάφορες κάρτες, τα ...χιόνια, το 7 και το 11, την αναλογική ρύθμιση καναλιών, όπως στο ραδιόφωνο, τα U και τα V, άπειρες αναμνήσεις μιας παιδικής ηλικίας...

Έντονη συναισθηματική φόρτιση που έρχεται σε αντίθεση με τη λογική!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  10:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε Γιώργο Αυριανιστή!

(Κάθε μη εξυπηρετούμενο δάνειο μας κοστίζει.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  10:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο καθενας κοιταει αποκλειστικα τον εαυτο του...οσο ο ιδιος εναι καλα (η εστω καλυτερα απο τους αλλους), ολα γυρω του ειναι καλα!
Φυσικα το ιδιο ισχυε μεχρι χθες και για την ΕΡΤ. Στις εκπομπες της μεχρι χθες, ολα ηταν καλα...καμμια χουντα, καμμια κατοχικη κυβερνηση, κανενα ειδεχθες μνημονιο...ολα καλα! ολα αυτα σε μερικους εμφανιστηκαν χθες το βραδυ ως επιφοιτηση!
Μεχρι και συμπαρασταση στους κατοικους στην Ιερισσο μπορει να αρχισουν σημερα απο το ραδιομεγαρο...μεχρι χθες "τορπιλιζαν τη δημοσια ταξη", σημερα ισως τους καλεσουν να ειναι "μαζι στον αγωνα κατα του ζυγου"!

Διαβασα τι ειπε η Σταη στον Βαρουφακη πιο πανω...το πιστευω!
Ακουσα τον Καζακη στην Ερα-σπορ χθες βραδυ να αναλυει για ωρα την πρακτικη μιας "κατοχικης κυβερνησης"...γιατι δεν ειχε βημα ο καθε "γραφικος" Καζακης μεχρι χθες;
Ειδα τον καθε Καμμενο να του δινεται λογος υπερ των εργαζομενων. Μεχρι χθες ομως - κατ'απαιτηση Σαμαρα - τον ειχαν εξαφανισμενο και απο την ΕΡΤ τον Καμμενο που εκοβε ψηφους.

Οσοι συνεχιζουν και στηριζουν αυτη την κυβερνηση θα τη στηριξουν μεχρι να αγγιξει η κατασταση και τους ιδιους...θα γινει κ αυτο.
Και τοτε ολοι μαζι θα ξεσηκωθουν, οχι για μια καλυτερη κυβερνηση, αλλα για μια νεα - βολικη για τους ιδιους - κυβερνηση. Η ετσι θα νομιζουν τουλαχιστον...


Δεν μπορω παντως να πιστεψω οτι το κλεισιμο της αμαρτωλης ΕΡΤ εγινε για οικονομικους λογους...δεν με πειθουν πλεον γι'αυτο οι πραξεις τους.
Πριν λιγο καιρο αλλωστε στηριξαν με τεραστια ποσα τις ιδιωτικες τραπεζες οι οποιες το πρωτο πραγμα που εκαναν ηταν να δωσουν τεραστια δανεια στα ιδιωτικα καναλια που ολοι ξερουν οτι ειναι τελειωμενη ιστορια. Καμμια τραπεζα δεν θα πετουσε χρημματα σε κοκκινα δανεια αν δεν ειχε παρει απο καπου εντολη να το κανει...τα ιδιωτικα καναλια επρεπε να συνεχιζουν να υπαρχουν αυτη την εποχη.
Τωρα κλεινει η δημοσια τηλεοραση που θεωρητικα ηταν η μονη ανεξαρτητη φωνη. Θεωρητικα, γιατι τις κεφαλες της (την καθε Σταη) τις ελεγχαμε μεχρι χθες, αλλα οταν απο πισω υπαρχουν χιλλιαδες υπαλληλοι που αντιδρουν και απεργουν εδω και ενα χρονο, ποτε δεν ξερεις τι θα γινει αν τα πραγματα ζορισουν λιγο ακομη...
Μπορει να βγηκε και κανα φιρμανι απο κανενα κεντρικο Συμβουλιο που εδρευει στην Ελλαδα, που πλεον απροκαλυπτα χωνει τη μυτη του στην πολιτικη ζωη μας...τα λεγε προχθες η Λιανη αλλα το κουκουλωνουμε το θεμα με ενα "σιγα μην ασχοληθουμε με ενα ξεκωλο τσολι που εγινε σε μια μερα κυρια Πρωθυπουργου". Αλλωστε πλεον, το κατα παραγγελια "αντιρατσιστικο" θα μπορει να φιμωνει πιο ευκολα οποιεσδηποτε τετοιες φωνες.
Πολυ περιεργοι καιροι...


ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...

Edited by - Lazy on 12/06/2013 10:17:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  10:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε, ΟΧΙ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΗ ΦΩΝΗ Η ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΕΛΕΟΣ! ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΗΤΑΝ!

Καλά τα έλεγε ο Γιώργος Ρωμαίος: Η ΕΡΤ θα γίνει BBC όταν οι Έλληνες γίνουν Άγγλοι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  10:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είχα δει ένα καταπληκτικό ντοκυμαντέρ στην ΕΤ2 πριν από 3 χρόνια για το πως κάνουν σεξ τα μπαρμπόυνια

Trollidas Trollygouring Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2013 :  10:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην παραβλεπεις το "θεωρητικα" που εγραψα! Στην ΕΡΤ γινεται χαμος εδω και 1 χρονο πισω απο τις καμερες και τα μικροφωνα...δεν ειναι μονο αυτο που βλεπουμε στο δελτιο ειδησεων τω 8 που μας αναμεταδιδουν κατα κανονα δημοσιογραφοι που ΔΕΝ ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000