Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Για ποσο καιρο θα τους ανεχομαστε...?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

panko
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 26/06/2013 :  12:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμμετεχοντας την ανοιξη που μας περασε σε 3 αγωνες βουνου παρατηρησα οτι στους 2 απο αυτους βρισκοταν εκει και ο Παντελης Καψης!!!!Εμαθα λοιπον υστερα απο λιγο ψαξιμο οτι ο συγκεκριμενος κυριος ασχολειται με το ορεινο τρεξιμο!Το ερωτημα ειναι ενα και πολυ απλο:Για ποσο καιρο ακομα θα τους ανεχομαστε αναμεσα μας???

Ολοι θα ξερετε οτι ο Καψης βρεθηκε στην θεση του υφυπουργου Δημοσιας Ραδιοτηλεορασης (ποια δημοσια....?) της δικομματικης πλεον κυβερνησης! Συμμετεχει δηλαδη στην κυβερνηση που εχει σαν σκοπο να τα διαλυσει ολα, να μας κανει να πεινασουμε (εχει συμβει ηδη..), να καταστρεψει το περιβαλλον, να μην αφησει τιποτα ορθιο τελοσπαντον...

Πριν απο λιγο καιρο το running news δημοσιευσε ενα αρθρο για τον Γρηγορη Λαμπρακη εκθειαζοντας αυτην την τεραστια προσωπικοτητα του αθλητισμου, του πολιτισμου,της αριστερας και της επιστημης http://www.runningnews.gr/item.php?id=14488! Τετοιους ανθρωπους θελουμε στο αθλητισμο με αξιες,ιδανικα και αγωνες και οχι αυτους που συμβαλλουν καθημερινα στην υποβαθμιση της ζωης μας!!

Καποιοι θα βιαστουνε να πουνε οτι δεν μας επιτρεπετε να αποκλειουμε κανεναν απο το αθλητισμο κ.λ.π
Προφανως και δεν μπορουμε να αποκλειουμε κανεναν...μπορουμε ομως να τους απομονωνουμε!

Ευχαριστω για την υπομονη σας...


sabbas1
Advanced Forum-Runner

Greece
247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  12:24:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aγαπητέ μου αναφέρεσε σε λίγους!
Τώρα που, ο εν λόγω "κύριος" υπουργοποιήθηκε θα τον θέλουν σε περισσότερους αγώνες!
Γι αυτό κι εσύ δώσε τον αγώνα σου και τους "κυρίους" αυτούς γράφτους, ούτε να τους κοιτάξεις δεν αξίζουν............

ΦΤΑΣΕ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  12:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ότι τρέχει ο Καψής ανάμεσά μας,ουδόλως με απασχολεί.Για μένα είναι απλά ΄΄άλλος ένας δρομέας΄΄.Το να κάνω το τρέξιμο ΄΄πεδίο βολής΄΄ και ΄΄κυνήγι μαγισσών΄΄,συγχώρνα με ,αλλά το προτιμώ να αφήσω τα όποια μίση μου και τις όποιες διαφωνίες μου,μακριά από αυτόν τον χώρο και να τον αφήσω μόνο μέσα στα πλαίσια της ευγενούς άμιλλας.
Εγω ξέρω ότι ο Παντελής ο Καψής,ΑΣΧΕΤΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΝΗΚΕΙ ή τι έκανε,εδώ δεν με απασχολεί,στον Μαραθώνιο του 2012,ήταν με την γυναίκα του και χειροκρόταγαν ανελλιπώς τους Μαραθωνοδόμους που πέρναγαν από μπροστά τους,στην γωνία Ηρώδου Αττικού & Β.Σοφίας.Θα μπορούσε να κάτσει σπιτάκι του και να απολαύσει την Κυριακή του όπως εκείνος νόμιζε.Δεν το έκανε όμως,βγήκε και μας συμπαραστάθηκε,γιατί δεν μπορούσε να τρέξει λόγω τραυματισμού.

Στον ΄΄δρόμο΄΄ και στο ΄΄βουνό΄΄ ο Καψής και ο κάθε Καψης είναι απλά ΄΄άλλος ένας από εμάς΄΄.
Έξω από εκεί κάνε ότι καταλαβαίνεις...είναι η ταπεινή μου άποψη.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013

Edited by - SKOTEINOS on 26/06/2013 12:38:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  12:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα σου απαντήσω κάπως ιδιαίτερα. Εάν ένας/μια ερευνητής/τρια ανακαλύψει εμβόλιο κατά του HIV μάλλον το εμβόλιό του θα αναγνωριστεί θα πάρει τα εύσημα και πιθανότατα και το nobel ιατρικής... ακόμη και εάν είναι ο χειρότερος άνθρωπος στο κόσμο. Είναι διακριτή ιδιότητα του αθλητή με του πολιτικού ή του δημοσιογράφου. Το ίδιο δικαίωμα στην άθληση που έχουμε όλοι μας έχει και αυτός. Επίσης ο αθλητισμός προάγει το πολιτισμό και την ηθική. Όταν κάνει κάποιος κάτι καλό ή θετικό αξίζει να τον αναγνωρίζουμε γι' αυτό και αντιθέτως όχι να τον γιουχάρουμε. Με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσα να αποκλείσω/απομονώσω εσένα ή εσύ εμένα επειδή είμαι ή είσαι κακός στη δουλειά σου ή φέρεσαι άσχημα στην οικογένειά σου.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πάνω κάτω τι θέλω να πω.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  12:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ δλδ αν διαφωνώ με την Παπαρήγα, θα καλέσω τους δρομείς να μην την ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ??
Και τι σημαίνει αυτό ας πούμε?

Να τους δείρουμε?
Να τους γιουχάρουμε?
Τι σημαίνει δεν ανέχομαι κάποιον που απλά ΥΠΑΡΧΕΙ? σε μια στιγμή προσωπική του?
Συνειδητοποιείς τι μπορεί να σημαίνει στο μυαλό του καθένα αυτή η λέξη?



Ας αφήσουμε τους υπόλοιπους υπερβατικούς συλλογισμούς.

Edited by - Deorum on 26/06/2013 12:53:17
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  12:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συνεχιζοντας τη σκεψη των παιδιων με την ιδια λογικη να διωξουμε τον χ επαγγελματια που κατα τη γνωμη ενος ποσοστου ανθρωπων (μικρο ή μεγαλο αδιαφορο, αληθεια ποιος το ποσοτικοποιησε ή μπορει να το ποσοτικοποιησει στην περιπτωση του εκαστοτε καψη;) εχει 'σαν σκοπο να τα διαλυσει ολα, να μας κανει να πεινασουμε (εχει συμβει ηδη..), να καταστρεψει το περιβαλλον, να μην αφησει τιποτα ορθιο τελοσπαντον' (οπως τα γραφεις)..ποιος μπορει να παρει τη ρομφαια και με ποια κριτηρια;

υγ εννοειται πως οι πολιτικες επιλογες του εν λογω κυριου δεν με βρισκουν συμφωνο, αλλα για αυτες κρινεται απο την ψηφο μου στον ιδιο κι οσους εκπροσωπει.

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  12:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να μη μπλέκουμε τα πράγματα. Άλλο άθληση κι άλλο πολιτική. Ο Καψής είναι όντως μαραθωνοδρόμος και επιβεβαιώνω κι εγώ ότι παρακολουθούσε τον ΚΜΑ και χειροκροτούσε. Ως δημόσιο πρόσωπο και πολιτικό πια, φυσικά και τον κρίνουμε και ναι, μπορεί κάποια στιγμή να τ' ακούσει κιόλας... Χωρίς όμως προπηλακισμούς, ύβρεις και βία. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή η κυβέρνηση είναι εντελώς άθλια και όσοι συμμετέχουν αναλαμβάνουν πλήρως την προσωπική τους ευθύνη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  13:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ απόλυτα με Deorum και με αυτά του Caballo Blanco:
Να μη μπλέκουμε τα πράγματα. Άλλο άθληση κι άλλο πολιτική. Ο Καψής είναι όντως μαραθωνοδρόμος και επιβεβαιώνω κι εγώ ότι παρακολουθούσε τον ΚΜΑ και χειροκροτούσε. Ως δημόσιο πρόσωπο και πολιτικό πια, φυσικά και τον κρίνουμε. Χωρίς όμως προπηλακισμούς, ύβρεις και βία.

Και προσθέτω ότι είναι πρόσχαρος, ευγενικός, εξαιρετικός άνθρωπος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  13:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
panko, όταν διάβαζα αυτά που έγραψες σκέφτηκα "και τι να κάνουμε δηλαδή; Να τον πλακώσουμε στο ξύλο"; Με κάλυψαν όλοι οι προηγούμενοι.

Να προσθέσω μόνο ένα πράγμα: και να μην στεκόταν να χειροκροτεί στον μαραθώνιο στην Ηρ. Αττικού, δεν θα άλλαζε η άποψή μου ως προς το ότι δεν πρέπει να τον σκοτώσουμε.

Και κάτι ακόμη: ξέρεις εσύ αν ο γιατρός στον οπoίο πας και έχεις εμπιστοσύνη δεν είναι gay, ΧΑ, ΝΔ, ΠΑΣΟΚ ή ότι άλλο τέλος πάντων που δεν σου αρέσει;

Εγώ πάντως, και θα προσπαθήσω να το πω όσο πιο κοψά γίνεται, ανησυχώ ότι υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται έτσι. Θα ανησυχούσα αν ο δάσκαλος του παιδιού μου σκεφτόταν έτσι. Συγγνώμη.








-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  13:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βέβαια θα το σκεφτόμουν για το τι θα έκανα αν έβλεπα τον Γιωργάκη να τρέχει,για να λέμε και του στραβού το δίκιο...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  13:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

panko, όταν διάβαζα αυτά που έγραψες σκέφτηκα "και τι να κάνουμε δηλαδή; Να τον πλακώσουμε στο ξύλο"; Με κάλυψαν όλοι οι προηγούμενοι.

Να προσθέσω μόνο ένα πράγμα: και να μην στεκόταν να χειροκροτεί στον μαραθώνιο στην Ηρ. Αττικού, δεν θα άλλαζε η άποψή μου ως προς το ότι δεν πρέπει να τον σκοτώσουμε.

Και κάτι ακόμη: ξέρεις εσύ αν ο γιατρός στον οπoίο πας και έχεις εμπιστοσύνη δεν είναι gay, ΧΑ, ΝΔ, ΠΑΣΟΚ ή ότι άλλο τέλος πάντων που δεν σου αρέσει;

Εγώ πάντως, και θα προσπαθήσω να το πω όσο πιο κοψά γίνεται, ανησυχώ ότι υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται έτσι. Θα ανησυχούσα αν ο δάσκαλος του παιδιού μου σκεφτόταν έτσι. Συγγνώμη.








-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.



+1
αυτο το ημετεροι-υμετεροι με ανησυχει πολυ...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patpat
Newbie Forum Runner

15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  13:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγνωμη που θα το πω αλλα η προπηλακιση καποιου επειδη διαφωνουμε μαζι του πολιτικα ταιριαζει περισσοτερο σε αλλου τυπου καθεστωτα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Don_-_Canelli
Forum-Runner

Greece


59 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  14:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Don_-_Canelli Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Καποιοι θα βιαστουνε να πουνε οτι δεν μας επιτρεπετε να αποκλειουμε κανεναν απο το αθλητισμο κ.λ.π
Προφανως και δεν μπορουμε να αποκλειουμε κανεναν...μπορουμε ομως να τους απομονωνουμε!


    Panko : Είσαι εκτός θέματος και σε λάθος χώρο πάς να ανοίξεις λάθος θέμα.
    Στον Αθλητικό ανταγωνισμό και στην Αθλητική Άμιλα δεν μεταφέρουμε πολιτικά πάθη, ή πολιτικές διαφορές. Τις πολιτικές αναμοχλεύσεις δεν τις μεταφέρουμε σε αγωνιστικούς χώρους και σε χώρους του ατομικού αθλητισμού, (δρόμοι-ποδήλατα-κολύμβηση). Στους χώρους άθλησης και σωματικής προσπάθειας δεν έχουμε πολιτειακές διαμάχες αιχμής ούτε δίνουμε μάχες για την επικράτηση πολιτικών δυνάμεων. Ειτε εκπροσωπόύμε πολιτική δύναμη είτε όχι , δεν το εκδηλώνουμε με επιθετικό ακτιβισμό,--γιατί είναι άλλο το κλίμα επικρατεί ο σωματικός ανταγωνισμός-- ούτε μπορούμε σε χώρους αθλησις να δημιουργήσουμε πολιτικές καταγραυγές, γιατί δεν θα βρούμε υποστηρικτές να μας ακολουθήσουν.
    Λάθος πόρτα βρήκες να ξεκινήσεις θέμα και να αναπτύξεις δημαγωγικά επιχειρήματα συγκεκριμένων πολιτικών δυνάμεων.
    ( βλέπω είσαι και newbie στο φόρουμ, με μόνο δύο Δημοσιεύσεις ΚΑΙ καλύπτεσαι κι απο την ανωνυμία ενός nickname....??? ύποπτο)
    ___Δεν πρόκειται να απαντήσω ούτε να δώσω συνέχεια στο δημαγωγικό σου παιχνιδάκι_ρητόρευσε όσο θές θα σε κρίνουν οι υπόλοιποι αναγνώστες__


Traps and Enemies all around, so! you have to Take_Care_of_"Enemy_Lines"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  14:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Καψής είναι συστηματικός δρομέας τρέχει και σε αγώνες βουνού και σε δρόμο εδώ και αρκετά χρόνια. Το ότι ήταν στην Ηρώδου Αττικού και χειροκροτούσε τους δρομείς ενώ δεν έπαιρνε μέρος στον αγώνα είναι ενδεικτικό του πόσο πωρωμένος είναι. Εννοείται πως τρέχει μαραθωνίους, πρόσφατα μάλιστα αν δεν κάνω λάθος έτρεξε στην Πάρμα. Επίσης αν θυμάμαι καλά (Δημήτρη dpkouk διόρθωσέ με) ανήκει στην ομάδα των δρομέων που τρέχουν με τη φανέλα της Φλόγας (Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια).
Εντελώς συμπτωματικά τον είδα το Σάββατο στον Υμηττό και ανταλλάξαμε δυο κουβέντες. Το επόμενο Σάββατο που θα τον ξαναδώ πρέπει να τον γιουχάρω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  15:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παντως ο γνωστός δρομέας Γ.Π. παίρνει μέρος σε αγώνες οπου επιτρέπεται μόνο μια συμμέτοχη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2013 :  15:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι λαμπρο ειναι στη φλογα..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000