Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas ace
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

yianclout
Forum-Runner

Greece
136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 05/09/2013 :  06:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και adida-κιας εδώ και χρόνια,θα ήθελα να μου πείτε το βάρος των ACE 3/4 γιατί κάπου μπερδεύτηκα.Επίσης αν είναι neutral ή ελαφρύ υπτιασμό.
Έτρεχα με Brooks Launch για αλλαγή (φοβερό),αλλά τα έφαγε τα ψωμιά του.Το kinvara 2 για μήπως κατέβω drop και αυτό τελειώνει,ενώ τα Boston 3 τα πήρα μεγάλα.Τρέχω τα τελευταία χρόνια συνέχεια με Boston 2.
Κατά βάθος η στενή τους γραμμή έγινε οικεία με το πόδι...

ΓΚ

Mastrolefteris
Senior Forum-Runner

560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2013 :  07:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mastrolefteris Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το βάρος τους είναι 230 γρ, λίγο πιο βαριά από τα Adios που είναι 210γρ και είναι ουδέτερα ή και αγωνιστικά για λίγο πιο βαρείς δρομείς. Είναι λίγο πιο ελαφριά από τα Launch, αλλά δεν θα νιώσεις διαφορά καθώς τα ελαφριά της Adidas είναι πάντα ιδιαίτερα προστατευτικά. Δεν σου δίνουν την εντύπωση αγωνιστικών.

www.MountainRunning.gr

MountainRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

yianclout
Forum-Runner

Greece
136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2013 :  05:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ κατ αρχήν.Έχοντας αυτά τα κοντά 30 χρόνια δοκιμάσει αρκετά ,βολεύομαι γενικά με την ADIDAS.Ίσως η στενή τους γραμμή έχει γίνει ...αποδεκτή απ το πόδι.Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να αθλείται κανείς με πάνω από ένα ζευγάρι.
Τα aegis 1 είναι τα πιο ευρύχωρα της εταιρίας σ αυτήν την κατηγορία.

ΓΚ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/09/2013 :  16:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή το έχω το παπούτσι είναι όντως ενα κλικ πιο βαρύ από το Adios αλλά δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Είναι για ουδέτερο πάτημα, ελαφρύ, με καλή σχετικά απόσβεση κραδασμών και είναι όντως κυρίως προπονητικά κι όχι τόσο αγωνιστικά όπως ανέφερθηκε κι από πάνω. Επειδή εγώ έχω ένα πολύ μικρό πρηνισμό στο δεξί πόδι και το παπούτσι δεν έχει καθόλου στήριξη σε μεγάλα τρεξίματα με ενοχλεί λίγο οπότε αυτό θέλει λίγο προσοχή.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000