Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Ξύρισμα στα πόδια (για άντρες)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  09:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Άννα να δεις πόση δουλειά έχει!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  09:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by anna_ves

Η Άννα να δεις πόση δουλειά έχει!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ






Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  09:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε πολλα αθληματα ξυριζουν τα ποδια τους αντρες... ποδηλασια κικμποξινγκ, τρεξιμο...κλπ.

Επιτελους πρεπει να τελειωσει η νοοτροποια οτι "ο αντρας ο βαρβατος ο σωστος πρεπει ναχει τριχα για πουλοβερ" και οσοι ξυριζονται ειναι "λουλουδες.". αυτη ειναι γελοια νοοτροποια. Οπως πολυ σωστα ειπε κι αλλη κοπελα, ο αντρισμος αλλου μετριεται.

Προσωπικα δεν μου αρεσουν οι "τριχωτοι" αντρες, εμφανισιακα μιλαω.... οταν εχει ξυρισμενο σωμα δινει οντως μια αισθηση καθαριοτητας και απαλοτητας, αναδεικνυει απιστευτα ενα καλογυμνασμενο σωμα επισης.

Στο ΚΜΑ φετος καπου στην ανηφορα προς Παλληνη ηταν ενας δρομεας με τιραντακι περιπου 50-60 χρονων με τριχα καγκελο ωμους πλατη ...φουντωτος ολοκληρος, σαν μαιμου ητανε .... ε αυτο εμενα μου προκαλει αηδια.... μα κι εκεινος δεν εσκαγε κατω απο αυτη τη ...γουνα??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  10:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αυτοκρατορια αντεπιτιθεται....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  10:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πες τα ρε vany!

Πως θα αναδείξουμε δηλαδή την κορμοστασιά μας εμείς οι αγαλμάτινοι?

Πάει ο άλλος ο Σάββας και οι φίλοι του δηλαδή και μας φοράει συμπιεστικές κάλτσες στα 5 και στα 10 χιλιόμετρα στην άσφαλτο που ολες οι μελέτες λένε ότι χρησιμεύουν μόνο στην αποθεραπεία (και άντε σε ultra αγώνες ΒΟΥΝΟΥ -και εκεί με πολλές επιφύλαξεις πάντα εάν χρησιμεύουν) και τον πειράζουν αυτοί που ξυρίζουν τα πόδια τους για να μην τους ενοχλεί ο ιδρώτας... ή τα κίνητρα τους!

Και ο άλλος ο φίλος φοράει τις ταινίες πάνω σε τρίχα για 4 και ώρες και λέει ότι σίγουρα κάνουν δουλειά...

Βρε αφήστε τον καθένα στην ησυχία του λέω εγώ! Όσο δεν θέλει να σε προσυλιτίζει ο ίδιος στις θεωρίες του (νομίζω σε ερώτηση τρίτου απάντησαν όσοι απάντησαν) ας πιστεύει ότι θέλει ακόμα και πλασίμπο να είναι ή να το κάνει για τη μόδα...

Edited by - sam on 27/11/2013 10:55:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  10:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Πες τα ρε vany!

Πως θα αναδείξουμε δηλαδή την κορμοστασιά μας εμείς οι αγαλμάτινοι?

Πάει ο άλλος ο Σάββας και οι φίλοι του δηλαδή και μας φοράει συμπιεστικές κάλτσες στα 5 και στα 10 χιλιόμετρα στην άσφαλτο που ολες οι μελέτες λένε ότι χρησιμεύουν μόνο στην αποθεραπεία (και άντε σε ultra αγώνες ΒΟΥΝΟΥ -και εκεί με πολλές επιφύλαξεις πάντα εάν χρησιμεύουν) και τον πειράζουν αυτοί που ξυρίζουν τα πόδια τους για να μην τους ενοχλεί ο ιδρώτας... ή τα κίνητρα τους!

Και ο άλλος ο φίλος φοράει τις ταινίες πάνω σε τρίχα για 4 και ώρες και λέει ότι σίγουρα κάνουν δουλειά...

Βρε αφήστε τον καθένα στην ησυχία του λέω εγώ! Όσο δεν θέλει να σε προσυλιτίζει ο ίδιος στις θεωρίες του (νομίζω σε ερώτηση τρίτου απάντησαν όσοι απάντησαν) ας πιστεύει ότι θέλει ακόμα και πλασίμπο να είναι ή να το κάνει για τη μόδα...






XAXAXA ελα βρε Σταματη ασε λιγο να χαβαλεδιασουμε.

Οι συμπιεστικες καλτσες εκτος απο αυτα που ειπες, βοηθανε και στο να κρυβουν το ενα ξυρισμενο ποδι μου.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  10:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να ξυρίσεις και το άλλο βρε να γίνεις και συ όμορφος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  11:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως εχοντας πολλα τραβηγματα στο παρελθον στις γαμπες, απο τοτε που φορεσα τις συμπιεστικες και ειδα οτι μειωθηκαν, δεν εκατσα να το ψαξω παραπανω.
Και οχι με ολες, μονο με τις compressport ειδα διαφορα, με τις salomon να μην σου πω οτι ευνοουν στο να παθεις τραβηγμα.(σε μενα παντα).

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  11:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Να ξυρίσεις και το άλλο βρε να γίνεις και συ όμορφος!




Θα με χωρισει η γυναικα μου ρε φιλε, ειναι της παλιας σχολης.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  11:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ ρε φίλε όταν ξυρίζω τη μασχάλη αισθάνομαι ότι κερδίζω δύο δεύτερα στο ρυθμό στο χιλιόμετρο απο την αποφυγη ανεπιθυμητων τριβών κατά τη κίνηση .... Το μούσι δεν το ξυρίζω γιατί ρίχνει έξτρα βάρος μπροστά στο κεφάλι και βοηθάει αφού ως γνωστόν πρέπει να τρέχουμε ελαφριά σκυμμένοι για να πάμε πιο γρήγορα! Ξυρίζω το κεφάλι όμως για να σκίζω αεροδυναμικά με χάρη τον αέρα και για να μη κρατάει επιπλέον 100 γραμμάρια περίπου ιδρωτα εκεί (και για να καμουφλάρω τη καράφλα βεβαίως βεβαίως -και πρωτίστως φυσικά-)

Τις συμπιεστικές δεν τις γουστάρω καθόλου (γιατί δεν έχω λεφτά να τις πάρω) αλλά ή αλήθεια έιναι ότι σε κάνουν να δείχνεις πιο επαγγελματίας και αθληταράς!

Στα παπουτσια είμαι ευμετάβλητος. Πάντα το καλύτερο και πιο αστέρι είναι αυτό που έχω. Ειτε είναι το τελευταίο μοντέλο της adidas και της nike (που δεν είναι και η πιο συχνή περίπτωση τελευταία) ...είτε τα σπορτεξ του lidl που μου χουν βγει "μαγικά" σε μαραθωνίους πρόσφατα (λέμε τώρα)

Όσο για τα σαλτστικς και τα άλλα θαυματουργά μαγνήσια και "μαγνητήσια" που λέτε οι περισσότεροι ....δεν έχω άποψη γιατί μόνο τζελάκια παίρνω αραιά και που και εάν μου δώσουν δηλαδή καθώς έγώ μόνο σε πολύ μεγάλους αγοράζω έξτρα....

Κατα τα άλλα ότι τον βολεύει τον καθέναν

Αυτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  11:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Και εγώ ρε φίλε όταν ξυρίζω τη μασχάλη αισθάνομαι ότι κερδίζω δύο δεύτερα στο ρυθμό στο χιλιόμετρο απο την αποφυγη ανεπιθυμητων τριβών κατά τη κίνηση .... Το μούσι δεν το ξυρίζω γιατί ρίχνει έξτρα βάρος μπροστά στο κεφάλι και βοηθάει αφού ως γνωστόν πρέπει να τρέχουμε ελαφριά σκυμμένοι για να πάμε πιο γρήγορα! Ξυρίζω το κεφάλι όμως για να σκίζω αεροδυναμικά με χάρη τον αέρα και για να μη κρατάει επιπλέον 100 γραμμάρια περίπου ιδρωτα εκεί (και για να καμουφλάρω τη καράφλα βεβαίως βεβαίως -και πρωτίστως φυσικά-)

Τις συμπιεστικές δεν τις γουστάρω καθόλου (γιατί δεν έχω λεφτά να τις πάρω) αλλά ή αλήθεια έιναι ότι σε κάνουν να δείχνεις πιο επαγγελματίας και αθληταράς!

Στα παπουτσια είμαι ευμετάβλητος. Πάντα το καλύτερο και πιο αστέρι είναι αυτό που έχω. Ειτε είναι το τελευταίο μοντέλο της adidas και της nike (που δεν είναι και η πιο συχνή περίπτωση τελευταία) ...είτε τα σπορτεξ του lidl που μου χουν βγει "μαγικά" σε μαραθωνίους πρόσφατα (λέμε τώρα)

Όσο για τα σαλτστικς και τα άλλα θαυματουργά μαγνήσια και "μαγνητήσια" που λέτε οι περισσότεροι ....δεν έχω άποψη γιατί μόνο τζελάκια παίρνω αραιά και που και εάν μου δώσουν δηλαδή καθώς έγώ μόνο σε πολύ μεγάλους αγοράζω έξτρα....

Κατα τα άλλα ότι τον βολεύει τον καθέναν

Αυτά...





Σωστο οτι βολευει τον καθενα, εγω πχ δεν ειχα ποτε προβλημα τριβης, γι'αυτο δεν ασχοληθηκα και ποτε να παρω βαζελινες, να ξυριστω κτλ.
Αντιθετα οπως προανεφερα ειχα αρκετα τραβηγματα στις γαμπες που μου εχουν στερησει πολλες συμμετοχες και γι'αυτο πειραματιζομαι πολυ με συμπιεστικα κτλ.
Τα κολαν πχ με το που ειδα οτι δεν με βοηθαει καθολου δεν το ξαναεβαλα, γιατι με το σορτσακι νιωθω πολυ πιο ανετα.
Αυτα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  11:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα σας επιτρέπω να τα κοροιδέψετε, όλα, ξυρίσματα, σαλτστίκ, τζέλ, κάλτσες κτλ.
Αλλά χωρίς κολλάν μεγάλα τρεξίματα πάνω από 15χλμ, ΔΕΝ μπορώ να κάνω με τίποτα, καθώς καίγονται τα μπούτια μου.
Ίσως αν χάσω 15-20κιλά (και από 72, φτάσω 55) δεν έχω αυτό το πρόβλημα, τότε θα σας ξαναπώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  12:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Όλα σας επιτρέπω να τα κοροιδέψετε, όλα, ξυρίσματα, σαλτστίκ, τζέλ, κάλτσες κτλ.
Αλλά χωρίς κολλάν μεγάλα τρεξίματα πάνω από 15χλμ, ΔΕΝ μπορώ να κάνω με τίποτα, καθώς καίγονται τα μπούτια μου.
Ίσως αν χάσω 15-20κιλά (και από 72, φτάσω 55) δεν έχω αυτό το πρόβλημα, τότε θα σας ξαναπώ.




Ε τοτε να τρεχεις να σορτσακι να καιγονται τα μπουτια σου, μπας και το ραψεις και χασεις κανα κιλο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  12:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό τώρα που δεν τρέχω, στα νορμάλ μου είμα 65 περίπου, πριν τον μαραθώνιο είχα φτάσει 63-62 το χαμηλότερο, αλλά και πάλι είχα θέμα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2013 :  12:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Αυτό τώρα που δεν τρέχω, στα νορμάλ μου είμα 65 περίπου, πριν τον μαραθώνιο είχα φτάσει 63-62 το χαμηλότερο, αλλά και πάλι είχα θέμα!




Δοκιμασε να αλλαξεις σορτσακι, εμενα το καλοκαιρι ενα συγκεκριμενο που εχω με εκαιγε στα μπουτια καποες φορες, αλλα μονο αυτο.
Με ολα τα αλλα δεν εχω προβλημα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000