Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Πολιτισμός
 Περί Πάσχα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 38

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  20:05:39  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν το λέω τυχαία. Το σπίτι μου στην Αρκαδία είναι δίπλα σε καμπαναριό... ηλεκτρικό μάλιστα. Αμα δεν το έχεις ζήσει δεν ξέρεις. Μάλιστα απο τα μεγάφωνα ακουγεται μια ασύστολα φάλτσα γυναίκα ψάλτρια. Σαν μηχανάκι δίχρονο χωρίς εξάτμηση ένα πράμα.
Σε πολλές περιοχές έχουν γίνει μυνήσεις , το είχα ψάξει αλλά δεν κινήθηκα γιατί μετακόμισα θεσαλονικη (όχι λόγω καμπάνας...).
Είχα σκεφτεί στα νευρα μου επάνω την κυριακή να βγάλω στην βεράντα μου το ενισχυτή της κιθάρας μου , να βάλω distortion και να γρατζουνάω enter sandman αλλά ας όψεται...

Ήθελα να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Αν το παιδί σας έρθει και σας ρωτήσει μια μέρα (φαντάζομαι για ορισμένους έχει γίνει ήδη αυτό) , "Μπαμπά τι είναι ο θάνατος;", θα το αφήσετε ελεύθερα να "διαλέξει μόνο του" από τον θεολόγο του σχολείου του ή τον παπά της ενορίας; Ερχεται το ελληνόπουλο και ρωτά αυτήν την συμαντική ερώτηση και εμείς σαν πατεράδες του λέμε οτι είναι το πέρασμα στην αιώνια ζωή όπου αν είμαστε καλοι άνθρωποι θα κερδίσουμε τον παράδεισο; Εμ με τέτοιες ανοησίες μεγαλώνουμε τα παιδιά μας και είτε θα καταντήσουν βλαμένα ή ρεμάλια αιώνιοι φοιτητές γιατί δεν αντέχουν τους γονείς τους....

Προσωπική υπόθεση; οχι ρε παιδιά , τι λέτε τώρα.Ποιά προσωπική υποθεση, όλες μας οι πεποιθήσεις επηρεάζουν το σύνολο , όλες και οφείλουμαι κάποια στιγμή να πάμε παρακάτω στην αλήθεια. Πότε θα σταματήσει αυτή η βλακεία , πότε θα σταματήσουμε να "παράγουμε" παθολογικά ηλίθιους πολίτες; ....

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 23/04/2014 20:07:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  20:16:30  Εμφάνιση Προφίλ
Εξακολουθείτε να κολλάτε στους λειτουργούς της κάθε θρησκείας για να την κρίνετε και όχι στο τι λέει η κάθε μια. Γράφετε για καμπάνες για παπάδες για λεφτά αλλά μέχρι στιγμής δεν έχετε γράψει κάτι εναντίον της ίδιας της ουσίας της ιδέας.

Πέραν των νόμων που καθορίζουν την συμπεριφορά μας υπάρχει και κάτι που ονομάζεται ηθική, δεν περιγράφεται σε νόμους και δεν γνωρίζω, εγώ τουλάχιστον, κάποιο άλλο σχετικό σύγγραμα που θα βοηθούσε στην διάπλασή της. Επαναλαμβάνω ότι αποδέχομαι την θρησκεία σαν γενικό μπούσουλα ηθικής συμπεριφοράς που θα βοηθούσε αρκετά τον άνθρωπο.
Βέβαια η ανθρωπότητα δεν έχει υποφέρει από την θρησκεία αλλά από τον δογματισμό των ανθρώπων. Και ο δογματισμός δεν έχει ούτε θρησκεία ούτε ηθική αλλά και ούτε και εξέλιξη.
Όλα εξελίσσονται, αφήστε τα πράγματα στη φυσική ροή τους..........
Επίσης
ο άθεος θα μου ευχηθεί "Μακάρι να γίνεις πλούσιος".
Ο χριστιανός "Ο Θεός να σου δίνει πλούτη"
και ο μουσουλμάνος επίσης "Allah bereket versin" (O Αλλάχ να σου δίνει αφθονία).
Στην ουσία της ευχής βλέπετε κάτι διαφορετικό; Αν έχετε κάτι πραγματικά για να κατηγορήσετε είναι ο άνθρωπος όχι η κεντρική ιδέα της ευχής.
Η γη έχει χώρο για όλους, αμήν!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  20:25:16  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε συ και τι είναι η θρησκεία, οι πλάκες με τις δέκα εντολές που έπεσαν απο τον ουρανό στα χέρια του Μωυσή; Μα αυτο δεν λέμε; Πως η θρησκεία είναι ένας μηχανισμός ελέγχου από τα κατα καιρούς ιερατεία απανταχου χρόνου και τόπου με τον οποίο αποβλακώνουν τον κόσμο για να συντηρούν την εξουσία τους.
Δεν υπάρχει αυτόφωτο κείμενο ή βιβλίο που ορίζει την θρησκεία, είναι το δόγμα , αυτό. Είναι προσταγές πως θα ζήσεις και που θα πιστέψεις αν θέλεις να μην πάς στην κόλαση , αν θες να ζήσεις την αιώνια ζωή. Είναι τόσο απλό.

Δεν υπάρχει θρησκεία απο μόνη της. Δεν είναι ένα ουράνιο φαινόμενο όπως είναι συμπλέγματα άστρων ή γαλαξιών. Είναι αυτοί οι λειτουργοί , είναι ο κλήρος , είναι οι καλοπισμένοι παπάδες της ανατολής και της δύσης. Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το δούμε αυτό....;

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

choice
Newbie Forum Runner



35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  20:34:24  Εμφάνιση Προφίλ
Οι θρησκείες ανα τον κόσμο δεν περιέχουν τίποτα το θείο γιατί δεν φτιάχτηκαν απο κανέναν θεό,φτιάχτηκαν απο ανθρώπους και γι αυτό περιέχουν και τόσα λάθη.Αυτό ή θέλουμε να το δούμε άρα το αποδεχόμαστε ή δεν θέλουμε και ζούμε για πάντα το παραμύθι.Μονο που καλό είναι να θυμόμαστε οτι τα παραμύθια είναι για τα παιδιά.Για τους μεγάλους τα όνειρα και η πραγματοποιήση τους είναι προτιμότερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  20:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
Η γη έχει όντως έχει χώρο για όλους.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

choice
Newbie Forum Runner



35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  21:16:27  Εμφάνιση Προφίλ
Όντως έχει πολύ χώρο,δεν λέω να μείνουν οι λίγοι εκλεκτοι κι άλλες τέτοιες ελιτίστικες μπούρδες αλλά όπως και να το κάνουμε άλλο αντίκτυπο έχει στην ζωή των συνανθρώπων ν ακούω εγώ ροκ κι εσύ κλασσική κι άλλο να υποστηρίζω σθεναρά θεωρίες που εκ των πραγμάτων άμεσα ή έμμεσα στερούν από τον διπλανό μου ίση μεταχείριση.Επειδή είμαστε άνθρωποι και θα το κάνουμε το λάθος το πρώτο που θα έπρεπε να βάλουμε ως προτεραιότητα είναι να μην ακολουθούμε ως τρόπο ζωής έτοιμες θεωρίες οι οποίες δεν έχουμε αποδείξεις απο ποιους σχηματίστηκαν και με ποιο ακριβώς σκοπό.Τίποτα δεν είναι δεδομένο.Αν ήταν δεν θα μιλούσαμε για πίστη αλλά για γνώση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  21:17:47  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι έχει χώρο για όλους ο πλανήτης δεν είπαμε δα οτι πρέπει να ανοίξει η γη να τους καταπιεί. Αλλά όταν κάνουμε συγκεκριμένη συζήτηση αυτό δεν είναι επιχείρημα που στηρίζει σε θεμέλιο βάση την άποψη και την άσκηση κριτικής.
Τώρα αυτό που συμβαίνει πολλές φορές αναφορικά με αυτό το θέμα, των θρησκευτικών αντιλήψεων/πεποιθήσεων, είναι πως είναι τόσο ισχυρός ο δεσμός και η εξάρτηση από τον φόβο για τον θάνατο και ο τρόπος που η θρησκεία μας συνδέει με αυτόν, που δεν μας επιτρέπει εναλεκτικές διεξόδους θεραπείας από αυτό το τόσο συμαντικό πρόβλημα.
Το μεγαλύτερο σφάλμα στο οποίο εγκλωβίζεται ο πιστός στο δόγμα , σε οποιοδήποτε δογμα , είναι πως μόνο η δική του προοπτική είναι αληθινή και πως δεν έχει περιθώρια αμφισβήτησης αλλιώς θα χάσει το θείο δώρο της μεταθανάτιας κληρονομιάς σε ουράνια βασίλεια. Και έτσι δεν προκείται να βγεί εύκολα ποτέ απο εκεί και αν βγεί θα πρέπει να περάσει απο σαράντα κύματα...


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  10:18:18  Εμφάνιση Προφίλ
"...Τα έξοδα της μεταφοράς του φωτός και της διαμονής καμιά διακοσιοπενηταριάς επίσημων νοματαίων, τα φορτώθηκε ο κρατικός προϋπολογισμός..."

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.history&id=33405

Δεν φτάνει που δεν πληρώνουν φόρους, τους πληρώνουμε και για τα πανηγυρια τους...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  11:00:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Fidelio

"...Τα έξοδα της μεταφοράς του φωτός και της διαμονής καμιά διακοσιοπενηταριάς επίσημων νοματαίων, τα φορτώθηκε ο κρατικός προϋπολογισμός..."

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.history&id=33405

Δεν φτάνει που δεν πληρώνουν φόρους, τους πληρώνουμε και για τα πανηγυρια τους...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff



Ποιοι είστε εσείς που πληρώνετε για ποιους; Εξ ονόματος ποιων μιλάς-γράφεις; Κι εγώ πληρώνω φόρους και θέλω να πληρώνω για τα "πανηγύρια". Επίσης εικάζω ότι η πλειοψηφία το θέλει, αν εσύ έχεις άλλη άποψη, πού ακριβώς την στηρίζεις; Πληρώνω επίσης φόρους για πολλά άλλα πράγματα που δε με αφορούν άμεσα, σεβόμενος τους νόμους και την πλειοψηφία. Επίσης άνοιξε το Σύνταγμα στο άρθρο 3 που λέει ποια είναι η επικρατούσα θρησκεία στην Ελλάδα. Αυτό έχει κάποιες συνέπειες, δεν είναι απλώς έκθεση ιδεών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  11:23:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Fidelio

"...Τα έξοδα της μεταφοράς του φωτός και της διαμονής καμιά διακοσιοπενηταριάς επίσημων νοματαίων, τα φορτώθηκε ο κρατικός προϋπολογισμός..."

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.history&id=33405

Δεν φτάνει που δεν πληρώνουν φόρους, τους πληρώνουμε και για τα πανηγυρια τους...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff



Ποιοι είστε εσείς που πληρώνετε για ποιους; Εξ ονόματος ποιων μιλάς-γράφεις; Κι εγώ πληρώνω φόρους και θέλω να πληρώνω για τα "πανηγύρια". Επίσης εικάζω ότι η πλειοψηφία το θέλει, αν εσύ έχεις άλλη άποψη, πού ακριβώς την στηρίζεις; Πληρώνω επίσης φόρους για πολλά άλλα πράγματα που δε με αφορούν άμεσα, σεβόμενος τους νόμους και την πλειοψηφία. Επίσης άνοιξε το Σύνταγμα στο άρθρο 3 που λέει ποια είναι η επικρατούσα θρησκεία στην Ελλάδα. Αυτό έχει κάποιες συνέπειες, δεν είναι απλώς έκθεση ιδεών.




Συννονόματε,μήν τον παρεξηγείς....Εχει ξεφύγει τελείως.Αν καθόμουν να γράψω όσα πρέπει,όσα θέλω και όσα ταιριάζουν στα γραφόμενα του,θα γέμιζα τουλάχιστον 10 σελίδες....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.


Edited by - ANASTASIOS on 24/04/2014 11:27:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  11:33:06  Εμφάνιση Προφίλ
Αν και οι θέσεις του Gypaetos συνήθως με βρίσκουν σύμφωνο, εδώ θα διαφωνήσω.

Η θρησκεία δεν είναι όπως πχ η παιδεία, ή άλλες δημόσιες υπηρεσίες που καλώς χρηματοδοτούνται από τους φόρους μας ακόμα και αν δεν κάνουμε χρήση.
Είναι τουλάχιστον υποκριτικό να σου λένε, "μπορείς να διαλέξεις όποια θρησκεία θέλεις (αν θέλεις)", αλλά παράλληλα να σε υποχρεώνουν να χρηματοδοτείς μια συγκεκριμένη, ακόμα και αν οι περισσότεροι θέλουν να το κάνουν.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι ενδιαφερόμενοι να μην χρηματοδοτούν όποια θρησκεία θέλουν, παρά να αναγκάζουν και όλους τους υπόλοιπους να το κάνουν.
Ας εκσυγχρονιστούμε λίγο...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  12:18:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Αν και οι θέσεις του Gypaetos συνήθως με βρίσκουν σύμφωνο, εδώ θα διαφωνήσω.
....
________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Πετούμενο εσύ, πετούμενο κι εγώ, λογικό είναι να τα βρίσκουμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  12:33:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Koukouvagia

Αν και οι θέσεις του Gypaetos συνήθως με βρίσκουν σύμφωνο, εδώ θα διαφωνήσω.
....




Πετούμενο εσύ, πετούμενο κι εγώ, λογικό είναι να τα βρίσκουμε!



Και συγγενή πετούμενα!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  12:46:20  Εμφάνιση Προφίλ
Ωραία!

Όλα δικά μας.

Να μην προσβάλουμε τη θρησκεία γιατί είναι ένα προσωπικό ζήτημα. Να μην μιλάμε για τα χρήματα που δαπανούνται για το άγιο φως γιατί γράφει το σύνταγμα ποια ειναι η θρησκεία στην Ελλάδα!!!

ΒΡΕ, ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΩ? ....Εεεεε θα το κρίνω όσο θέλω.

ΜΙΑ ΑΣΤΕΙΟΤΗΤΑ, ένα πανηγύρι και ακόμα πιο κωμικό ότι κάποιος (τα έξοδα του οποίου πλήρωσα ΚΑΙ εγώ) πάει εκεί να κάνει τις διακοπές του πληρωμένες ΕΠΕΙΔΗ -λέει τουλάχιστον πως- πιστεύει ότι έρχετε ένας καλός θεούλης κάθε τέτοια μέρα ειδικά και εκείνη την ώρα συγκεκριμένα, αφήνει τις δουλειές του (κάτι θα χε να κάνει, ολόκληρος θεός) για να πάει στο κοιλαρά παπά με τα 10 κιλά χρυσάφι στα ράσα του και τα 20 γιουσουφάκια που τον περιμένουν μετά για τρελίτες ....για να του ανάψει λέει το κερί με "θεική" βούληση.... (αλλά κάνα θαύμα για τα παιδάκια στη ρουάντα δεν έχει όρεξη να κάνει ...γιατί εκεί λέει πρέπει να επικρατεί η "ελευθερη" βούληση του ανθρώπου, αυτό το "θείο" δώρο που μας έκανε)

Απορώ που δεν έχουμε βάλει στον προυπολογισμό και τον urι geller.... ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Βρε ας πιστεύετε όπου γουστάρετε, δεν θα μαλώσω εγώ με κάποιον εάν γουστάρει τα λυγισμένα κουτάλια, τις νεράιδες και τον πινόκιο ακόμα ....Αλλά μη μου απαιτείτε και να το χω βουλωμένο όταν πληρώνω ΚΑΙ εγώ τον λογαριασμό για το show


Υ.Γ. τουλάχιστον εμείς που τρέχουμε και παίρνουμε (λεμε τωρα) καμιά επιδότηση μέσω των συλλόγων που και που απο τον κρατικό κουρμπανά, είναι επιστημονικώς αποδεδειγμένο ότι η λαική μαζική άσκηση μειώνει συγκεκριμένους κινδύνους για την δημόσια υγεία.

Δώστε μου τουλάχιστον μια επιστημονική αιτιολογηση ότι η μαζική παράκρουση βοηθάει κάπου και που.... Να το συζητήσουμε επιστημονικά. Να μου πει κάποιος "ναι είναι καλό να πετουν όλοι στα σύννεφα και να πιστεύουν παραμυθάκια για αυτό και αυτό το λόγο" και εάν βρώ κάπου το δίκιο σας να σας το δώσω. Μήπως οι άθεοι δεν αγαπάνε? Οι άθεοι ειναι εγκληματίες? (παράδοξο βέβαια ότι τα περισσότερα σταυρουδάκια και σταυροκοπιάσματα θα τα βρεις μέσα φυλακές) ....Οι άθεοι το ένα ή το άλλο?

Γιατί βλέπω πολλές φορές μια σκόπιμη προσπάθεια σύγχισης της θρησκείας και της θεωρία της αγάπης π.χ. ....Αααα ο χριστός -φέρεται να- "ειπε" αγαπάτε αλλήλους (ξεχνάμε βέβαια και εδώ ότι και αυτό ακόμα φέρεται να το είπε στους μαθητές του συγκεκριμένα ....όπως έλεγε ο αλέφαντος πχ στον αναστόπουλο και στο μητρόπουλο "είστε αδέλφια ...μπείτε και φάτε τους"

....οπότε αφού ο χριστός "είπε" αυτό ....άρα αγάπη χωρίς χριστό δεν υπάρχει!

Εξηγήστε μου επιστημονικά λοιπόν που κάνει καλό η θρησκεία σήμερα. Εάν δεν την έχουμε θα είμαστε δηλαδή σόδομα και γόμορα και θα σκοτωθούμε όλοι (οπότε φαντάζομαι δηλαδή ότι και όλοι οι επιστημονικοί κύκλοι που κατεξοχήν αποτελούνται απο άθεους σήμερα είναι οι καρκίνοι της κοινωνίας μας που το μόνο που κάνουν εκει μέσα είναι να αλληλοσκοτώνονται και να σκεφτονται πως θα καταστρέψουν το κόσμο)

Επίσης εξηγήστε μου ότι τι σημαίνει "πιστεύω" σε μια ανώτερη δύναμη.... αλλά ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!! αυτή τη δύναμη και πρέπει να διατηρώ δεκάδες τελετουργείες!!! για να ικανοποιήσω τη λατρεία της....

Τι είναι αυτή η ΛΑΤΡΕΙΑ και πως κάτω απο ποιο πρίσμα αναλαμβάνετε όλες αυτές τι υποχρεώσεις ως καλοί χριστιανοί που την συνοδεύουν....?

Γιατί ή θα δεκτείς ότι όλες οι θρησκείες ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑ έχουν ένα βασικό σλογκαν και αυτό ειναι το "ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ" ...ή θα το ξεπεράσεις επιτέλους αυτό και θα δηλώσεις οτι δεν σε νοιάζουν ούτε τα άγια φώτα, ούτε οι καμπάνες ούτε οι "προσβολές" στον θεό σου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  13:01:21  Εμφάνιση Προφίλ
Κάπου είχα διαβάσει μου φαίνεται ότι τα μεγαλυτερα ποσοστά αθεων στο κόσμο τα έχουν οι σκανδιναβικές χώρες....

ΠΩΠΩΠΩ!!! ....φανταστείτε λέει να μοιάσουμε στην σουηδία και την νορβηγία! ΚΟΛΑΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ . Ούτε κοινωνική πρόνοια ...ούτε ασφάλεια ...ούτε τίποτα. Θα σκοτωθούμε όλοι χωρίς τις ηθικές αξίες του χριστιανισμού....

Βέβαια εκεί είναι "ψυχροί" και "κρυόκωλοι" ....Ενώ εμείς εδώ είμαστε "φιλοτιμοι" και "έξω καρδιά"....

Και είναι η θρησκεία η αιτία για όλα....εεεε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 38 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000