Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  15:07:02  Εμφάνιση Προφίλ
1 ώρα στατικό ποδήλατο(τι βάρεμα!!) και κοιλιακοί.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  15:20:59  Εμφάνιση Προφίλ
Τα χιλιόμετρα βγήκαν σήμερα
αλλά πάντα με ένα ''Μανταλάκι''
να πιάνει πίσω
τον δεξιό δικέφαλο

Ταξίδι στο άγνωστο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  16:42:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by sigi

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να πήρε το μάτι μου
τον Νίκο(echetlos) στην μαρίνα αλίμου να αποθανατίζει
κάτι που του τράβηξε την προσοχή με το κινητό του




Μπααα... Το πρωί ο Έχετλος ήταν μεταξύ τσίπουρου και ποικιλίας στον Παρνασσό!

"My sport is your sport's punishment"


Και υστερα στο 10αρι θα σε ενοχλει το διαφραγμα.Αντε να κανουμε καμια προπονηση.
Εγω παντως τσιπουρα πινω στο Βολο εδω και 3 ημερες

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Edited by - stratus on 26/10/2014 16:43:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  19:09:18  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά από τραυματισμούς και λοιπές γκίνιες επανήρθα στα του τρεξίματος με αφορμή τον αγώνα στο Παλαμήδι 11χλμ. Ξεκίνησα χθες την προετοιμασία με ένα 4ράκι στα 30' και σήμερα με 6 και κάτι χλμ πάλι στα 30' συν ταρζανιές με τους κολλητου΄ς πυο σέρνω μαζί μου πλέον. Αν καταφέρω μέσα έναν μήνα να ξαναπιάσω τους παλιούς ρυθμούς υπολογίζω να βγει σε 1 ώρα ο αγώνας ίσως 1 και 10 λόγω της ανηφόρας στην αρχή που τη φοβάμαι.

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  19:43:41  Εμφάνιση Προφίλ
Ορεινό 20αρι σήμερα και πρώτη προπόνηση με συντρεχτη. Και τι συντρεχτη...τον πατέρα μου.
Κουβεντούλα απο το 1ο χλμ. 45+ χρόνια δρομικών εμπειριών ξεδιπλωθηκαν σε λίγο λιγότερο απο 2 ώρες...απο τον Ιγκλοι μέχρι το σήμερα και δεν κατάλαβα ποτε τελείωσε η διαδρομή. Το καλύτερο δώρο για τη γιορτή μου.
Πατέρα, να είσαι πάντα καλά !!!

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."

Edited by - dkoukou on 26/10/2014 19:45:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DAFY
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  19:49:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by dkoukou

Ορεινό 20αρι σήμερα και πρώτη προπόνηση με συντρεχτη. Και τι συντρεχτη...τον πατέρα μου.
Κουβεντούλα απο το 1ο χλμ. 45+ χρόνια δρομικών εμπειριών ξεδιπλωθηκαν σε λίγο λιγότερο απο 2 ώρες...απο τον Ιγκλοι μέχρι το σήμερα και δεν κατάλαβα ποτε τελείωσε η διαδρομή. Το καλύτερο δώρο για τη γιορτή μου.
Πατέρα, να είσαι πάντα καλά !!!
Χρονια σου πολλα Δημήτρη!Πιο καλη δρομικη και οχι μονο παρεα δε θα μπορούσες να εχεις!
_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  19:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
πρωι 6χλμ easy

απογευμα

4χλμ ζεσταμα και 10x100m easy

5x2000m απο 6.38 το πρωτο μεχρι 6.34 το τελευταιο..

περσι ιδιο τεστ που μου εβαλε ο coach εβγαλα το πρωτο στο 6.40 με υπερπροσπαθεια και σταδιακα ψοφουσα στα επομενα μεχρι τα 7.10 λεπτα αν θυμαμαι καλα το τελευταιο..

να ναι καλα ο ανθρωπος

υπομονη...........
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  21:00:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by saridis

πρωι 6χλμ easy

απογευμα

4χλμ ζεσταμα και 10x100m easy

5x2000m απο 6.38 το πρωτο μεχρι 6.34 το τελευταιο..

περσι ιδιο τεστ που μου εβαλε ο coach εβγαλα το πρωτο στο 6.40 με υπερπροσπαθεια και σταδιακα ψοφουσα στα επομενα μεχρι τα 7.10 λεπτα αν θυμαμαι καλα το τελευταιο..

να ναι καλα ο ανθρωπος

υπομονη...........


Δε μας χ...εις ρε Παυλο, παιζεις με το πονο μου
Την προηγουμενη εβδομαδα εβγαλα κατι 500αρια σε αυτο το ρυθμο και πανηγυριζα.Τωρα ερχεσαι και μου λες για 2χιλιαρα και μου σπας το ηθικο


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  21:39:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

Περαστικά Ιωάννα!
Πάντως, προπονητικά έχεις χάσει αρκετά λιγότερο απ' όσο νομίζεις.


"My sport is your sport's punishment"



Ευχαριστώ Νίκο! Το ζητούμενο τώρα είναι να μπορώ να τρέξω. Οι στόχοι είναι πλέον δευτερεύουσας σημασίας. (Καλά μην το παίζω και πολύ υπεράνω, γιατί με πειράζει και με παραπειράζει)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  21:49:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

Ιωαννα υπομονη...ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις...ειτε τρεξεις τωρα, ειτε οχι!!!Ευχομαι τ'αποτελεσματα να ειναι θετικα με την μαγνητικη...και να σταθεις στην εκκινηση στις 9 Νοε...αν δεν τα καταφερεις...δεν τα βαφουμε μαυρα...τα βαφουμε δηλαδη, αλλα παρα εξω ... δειχνουμε cool...!!!Περσι, τετοια περιοδο, ο echetlos ,σε αναλογο δικο μου τραυματισμο (οστικο οιδημα αριστερου ισχιου), μου εγραφε οτι το "σωμα θυμαται"...τιποτα δεν παει χαμενο...μην ανησυχεις!!! Ελεγα... μου τα λεει...ετσι...για να αισθανθω καλυτερα...αλλα, εκ των υστερων...ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕ !!!Την Κλασσικη την εχασα...ετρεξα ομως στην Θεσαλονικη, μετα απο λιγους μηνες...με καλο σχετικα χρονο...στα 51 μου...με δυο χρονια και κατι "τρεξιματικης" εμπειριας μονο..και με παρα πολλες διακοπες στο ενδιαμεσο, λογω τραυματισμων (ετρεχα 8 μηνες το 12μηνο μονο )!!! Προφανως, ζητας πολλα απο τον εαυτο σου...σε συντομο χρονικο διαστημα... οπως αλλωστε κι εγω, που τρεχω παντα, εκτος πρωτοκολλου...χωρις να υπακουω σε κανονες, αλλα χαρουμενος μετα απο καθε "προπονηση", επειδη επιτελους κανω αυτο που μ'αρεσει!!!Εχεις ηδη επιτυχει παρα πολλα...αν δεν τρεξεις φετος στον Αυθεντικο, πραγμα που το απευχομαι ειλικρινα...θ'αποτελεσει μια πρωτης ταξης ευκαιρια να μαθεις να ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΣΑΙ τους τραυματισμους (κι εγω το προσπαθω αυτο...θελω να πιστευω με σχετικη επιτυχια !!!)...αλλα οσα εχεις κανει "τρεξιματικα" μεχρι σημερα...αποτελουν ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ για το μελλον!!!Ολα αυτα στα λεει καποιος ....που ακομα και σημερα στη κυριολεξια αγκομαχα για να σταθει στην εκκινηση για την Αυθεντικη διαδρομη...οχι δηλαδη απο εναν ιδιαιτερα επιτυχημενο δρομεα...!!!


Να σαι καλά Σπύρο! Σ ευχαριστώ για τα παρηγοριτικά σου λόγια. Το σώμα θυμάται ναι, απλά θυμάται και το μυαλό και παθαίνει στερητικό που δεν τρέχει έχεις δίκιο πάντως. Μάλλον κάτι λάθος κάνω και πιέζω πάνω απτα όρια μου. Ελπίζω αυτός ο τραυματισμός να μου γίνει μάθημα και να ακούω το σωμα μου. Σε ευχαριστώ και πάλι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  22:00:38  Εμφάνιση Προφίλ
Μια μίκρη αλλαγή σε σχέση με τον χθεσινό 14αρι, πολύ βροχή απο το πρώτο μέτρο και με τον αέρα κόντρα. Βρεγμένος αλλά και ευχαριστημένος. 4:56avg με τα δυο τελευταία χλμ full ανηφορά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  22:03:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Trexalitsa78


==============================

Με 10 μέρες off και χωρίς ποιοτικές προπονήσεις δεν περιμένω και πολλά πολλά. Θα σέρνομαι. Αλλά απτο να μην καταφέρω να μαι στην αφετηρία και να μείνω και ένα μήνα εκτός, καλό είναι και το σούρσιμο. Αρκεί να μπορώ να τρέχω....



...εάν όντως έχει σχέση με το κόκαλο, τότε το διάστημα αναμονής/θεραπείας θα είναι σημαντικό, αλλά αναπόφευκτο...σε άλλη περίπτωση (που το εύχομαι), με πολύ ξεκούραση θα τον απολαύσεις τον αγώνα...έστω και με ρυθμό "σούρσιμο" που λες

Free your feet...free your senses!


Ευχαριστώ Μανώλη! Ας αποφύγω το οστικό οίδημα και να μπορώ να τρέχω και ας πηγαίνω και ας μην ξανακάνω αγώνα. Αρκεί να τρέχω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  22:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα
Λόγω ονομαστικής εορτής εκανα δωρο στον εαυτό μου ενα ωραιο 20αρι lr!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  22:10:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ιωάννα, το 2010 με έπιασε πόνος στην πατούσα την Τετάρτη πριν τον μαραθώνιο. Το το 2011, ενάμιση μήνα πριν τον μαραθώνιο με πονούσε η γάμπα κ έμεινα εκτός για έναν μήνα. Καλά, η αφωνία που είχα το 2012 από Πέμπτη βράδυ πριν τον μαραθώνιο, μου φαινόταν αστείο. Και τις 3 φορές έτρεξα και το ευχαριστήθηκα.Απλώς ξεχνάς τον στόχο σου κ πας για να περάσεις ωραία (θα μας κράξει ο stratus τώρα). Μην αγχώνεσαι ότι δεν τρέχεις τώρα. Δες το θετικά: ξεκουράζεσαι. Και το σώμα δεν ξεχνά. Και αν τελικώς δεν είσαι σε θέση να τρέξεις, ναι, πράγματι, είναι πολύ λυπηρό, αλλά έτσι είναι η ζωή. Και ο μαραθώνιος είναι σαν την ζωή. Πολλά πράγματα δεν μας αρέσουν στην ζωή αλλά τα αντιμετωπίζουμε. Έχεις μια καλή βάση κ θα την χρησιμοποιήσεις κάπου αλλού.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!



Αλεξάνδρα σ ευχαριστώ! Έχεις δίκιο ότι ο μαραθώνιος είναι σαν τη ζωή. Με τις επιτυχίες και τις αποτυχίες τις χαρές και τις λύπες. Και όλα αντιμετωπίζονται. Απλά αυτό που με πειράζει τώρα είναι η αβεβαιότητα. Δεν ξέρω αν θε τρέξω η όχι. Αυτό το περίμενε είναι που με σκοτώνει
Ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι αν καταφέρω και τρέξω , να συντρέξουμε ένα κομμάτι της διαδρομής
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  22:14:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ιωάννα, το 2010 με έπιασε πόνος στην πατούσα την Τετάρτη πριν τον μαραθώνιο. Το το 2011, ενάμιση μήνα πριν τον μαραθώνιο με πονούσε η γάμπα κ έμεινα εκτός για έναν μήνα. Καλά, η αφωνία που είχα το 2012 από Πέμπτη βράδυ πριν τον μαραθώνιο, μου φαινόταν αστείο. Και τις 3 φορές έτρεξα και το ευχαριστήθηκα.Απλώς ξεχνάς τον στόχο σου κ πας για να περάσεις ωραία (θα μας κράξει ο stratus τώρα). Μην αγχώνεσαι ότι δεν τρέχεις τώρα. Δες το θετικά: ξεκουράζεσαι. Και το σώμα δεν ξεχνά. Και αν τελικώς δεν είσαι σε θέση να τρέξεις, ναι, πράγματι, είναι πολύ λυπηρό, αλλά έτσι είναι η ζωή. Και ο μαραθώνιος είναι σαν την ζωή. Πολλά πράγματα δεν μας αρέσουν στην ζωή αλλά τα αντιμετωπίζουμε. Έχεις μια καλή βάση κ θα την χρησιμοποιήσεις κάπου αλλού.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!


Θα σου αναλυσω τη θεωρια μου περι αγωνων στο παστα παρτυ
@trexalitsa
Καταρχας περαστικα.Δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι διοτι αυτο ειναι αδυνατο, απλα να ξερεις οτι ειναι μεσα στο παιχνιδι.
Δες εμενα
Απριλιο του 13 το πρωι του αγωνα ξυπναω με γαστρεντεριτιδα.Ετρεξα βεβαια αλλα μου βγηκε η ψυχη αναποδα.
Νοεμβριος του 13 10 ημερες πριν το 10αρι του σδυα, παθαινω θλαση στο δεξιο δικεφαλο προσπαθωντας να αποφυγω μια ηλιθια που περπατουσε στο Ζηρινειο.Παλι ετρεξα σε πολυ αργο ρυθμο για να μην ποναω.
Απριλιο του 14 μια εβδομαδα πριν το μαραθωνιο παθαινω θλαση στον αριστερο δικεφαλο.Στο μαραθωνιο γνωριστηκα με ολους τους διασωστες για να μπορεσω να τερματισω.
Ελπιζω να ερθεις στο παστα να τα πουμε απο κοντα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.


Χρήστο κατ αρχας σε ευχαριστώ για τα περαστικά. Στο pasta party θα έρθω. Ελπίζω ως συμμετέχουσα στο μαραθώνιο και όχι σαν χειροκροτητής
Σε κάθε περίπτωση θα χαρω πολύ να ακούσω την άποψη σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000