Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Μαφία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  09:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την ανανέωση (την ψήφο εμπιστοσύνης) την πήρε από το εκλεγμένο ελληνικό κοινοβούλιο όπως προβλέπει το ελληνικό Σύνταγμα από την εποχή του Τρικούπη και όπως προβλέπουν όλα τα Συντάγματα του πολιτισμένου κόσμου. Έχεις Κώστα κάποια αντίρρηση επ'αυτού; Τι ακριβώς δεν σου αρέσει; Τι σχέση έχει αυτό με τον να αυτοαποκαλεστείς ο καλύτερος μαραθωνοδρόμος του κόσμου; Θα σου πω εγώ: ΚΑΜΙΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  09:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό που γίνεται τώρα είναι το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει για τη χώρα.
Όσο για την εξομοίωση αυριανής με hot doc, έχεις δίκιο, η αυριανή ήταν πιο έντιμη σε σχέση με αυτό που εκπροσωπούσε...
(προς τι η προσπάθεια υπεράσπισης του hot doc? Γράφεις εκεί; )

Edited by - Rigelian on 16/10/2014 09:24:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  10:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Αυτό που γίνεται τώρα είναι το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει για τη χώρα"

;;;;;;;;;;;;;;;;

...Είμαι σίγουρος πια πως μας ψεκάζουν, είναι προφανές!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  11:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

"Αυτό που γίνεται τώρα είναι το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει για τη χώρα"

;;;;;;;;;;;;;;;;

...Είμαι σίγουρος πια πως μας ψεκάζουν, είναι προφανές!



Ε, αφού μας ψεκάζουν, ΔΥΑΔΩΣΤΑΙ ΑΙΛΥΝΝΑΙΣ!

Ποια ακριβώς είναι η απορία;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  11:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πρόβλημα του Σαμαρά, καλά κάνετε και τον κράζετε, αλλά για άλλους λόγους ο καθένας.
Εγώ τον κράζω ας πούμε, γιατί στην προσπάθειά του να γλυκάνει λίγο και τους οπαδούς που ρέπουν προς τα αριστερά μπας και γλιτώσει κανά ψηφαλάκι, κάνει ένα αλλαλούμ μείγμα πολιτικής, με λίγο απο δώ λίγο από κει (όπως έκαναν λίγο πολύ όλες οι κυβερνήσεις στην ελλάδα, και το ίδιο φρονώ ότι θα κάνει και Σύριζα).
Δυστυχώς είναι η απόλυτη απόδειξη ότι ο λαός μας κυβερνάει, όποιος και να βγεί, δεν θα του χαλάσει χατήρι, εκτός αν είναι εντελώς αδύνατο. Αλλά αν πρόκεται κάπως να του κάνουμε το χατήρι και ας το μεταθέσουμε στο μέλλον... θα το κάνουν. Βλέπε ένστολους, δικαστικούς, κτλ κτλ. Μην χαλάσουμε κανά χατήρι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  12:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο λαός θα καταλάβει που θα πάει και θα ρίξει ένα μεγαλοπρεπεστατο Χ σε όλους αυτούς.

Reboot !..να τελειώνουμε με αυτήν την κοροιδία και φτου και απ'την αρχή. Ετσι και αλλιώς το νεο-φιλελε σύστημα που πάνε να περάσουν λειτουργέι για τους λίγους. Ας πάνε λοιπον εκεί που άνοιξαν τους λογαριασμους τους και να μας αδειάσουν την γωνιά.

Τους σιχαθηκαμε...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  12:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα καλα "σύριζα" λέγεται το κόμμα???

Είχα μπερδευτεί.... Νόμιζα ότι αφου αποκαλούν Τσίριζα την Αξιωματική Αντιπολίτευση ορισμένοι δημοκράτες ΑΑ που τους βάζουν όλους τους άλλους στη θέση τους γιατί δεν σέβονται τους θεσμούς ...δεν μπορεί, έτσι θα λέγεται κανονικά! Δεν κάνουν τέτοια λάθη αυτοι, ειδικά στα θέματα της δημοκρατίας. Δεν είναι δα και τίποτα αυριανιστές η ακόμα χειρότερα χοντοκιστές να παίζουν με το σύνταγμα και τους θεσμούς!!!

Μη μου πεις Γιώργο λοιπον ότι λέγεται σύριζα γιατι θα απογοητευτώ...

Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι είναι όλοι τελικά ίδιοι με τα "φασιστάκια" που κατηγορούν!!!

Και που θα βρω ένα πυλώνα της Δημοκρατίας να γείρω τώρα εγω??? (εάν αποφασίσω λέμε να έρθω στο "σωστό" το δρόμο και να ξεφύγω απο το φασίζων [σικ] άκρο που μάλλον βολοδέρνω αφου δεν γουστάρω ούτε τον σαμαρά, ούτε τη δημοκρατία που μετριέται ούτε ένα, πόσο μάλλον 11 ψηφαλάκια "ατσαλάκωτα" ...

(και δεν είμαι και Σύριζα που να ήμουν ...και τουλάχιστον να δεχόμουν τη κατακραυγή για τη "δημοκρατικότητα" μου με τις αρμόζουσες ενοχές)

Edited by - sam on 16/10/2014 12:54:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  12:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλόν αγώνα και καλή επιτυχία!
(που σε πειράζουν τώρα και τα ..λογοπαίγια! "Απενοχοποιηθείτε", που έλεγε η Μαλβίνα! ποιο κόμμα, ιένα είν'το Κόμμα! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  12:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(και ολα αυτά γιατί κατέρευσε ο σοσιαλισμός.. :p. Ο βενιζέλος περνιέται για μεγάλο κεφάλι , είναι δεν λέω. Αλλά μάλλον οι κινήσεις του, τον προδίδουν. Εσπασε το κέντρο και περάσαμε σε μια πολιτική του άσπρου-μαυρου.)

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  13:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι με ρωτάς ανά τακτά διαστήματα Τάσο τι δεν μου αρέσει? Πάλι να στο πω? Θέλω Δημοκρατία επί της ουσίας, και όχι στα λόγια, με κουτοπονηριές, παραθυράκια και τους βιαστές της. Όποιος θέλει να παραμυθιάζεται ότι έχουμε το πρώτο, ας συνεχίσει να είναι ο πληρωτής και ο δούλος ατόμων που έπρεπε να βρίσκονται στη φυλακή.

Δεν ήξερα Κώστα ότι το σκεπτικό σου για την υπεράσπιση κάποιου, είναι η συνδυαλλαγή. Για μένα πάντως δεν είναι, για μένα λόγος υπεράσπισης κάποιου είναι η αλήθεια, η αποκάλυψη και η εντιμότητα, άγνωστες λέξεις για αυτούς που υπερασπίζεσαι εσύ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  13:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ γενικά μπορεί να διαφωνώ όμως προσπαθώ να μην μιλάω υποτιμητικά για αυτούς που διαφωνώ, ειδικά δημόσια.

Όταν είμαστε μεταξύ συμφωνούντων ιδεολογικά, μπορεί να πούμε καμιά κουβέντα παραπάνω, αλλά όχι αν υπάρχει έστω και ένας υποστηρικτής της διαφωνούσας θέσης, οπότε θα ήταν και κάπως προσβλητικό.

Τώρα μπορεί να μην το καταφέρνουμε πάντα, αλλά τουλάχιστον το προσπαθώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  13:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πού την είδες την συνδιαλλαγή;
Εσύ υπερασπίζεσαι προπαγανδιστές, δωροδοκούμενους από τη ζήμενς και φασίστες!
Η αλήθεια, η αποκάλυψη και η εντιμότητα είναι άγνωστες λέξεις για αυτούς που υπερασπίζεσαι εσύ.
(βλέπεις, η λογική σου δουλεύει και ανάποδα!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  14:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν δουλεύει. Απλά με τέτοιες κουτοπονηριές συμπεριφέρεσαι ως τρολ.
Πραγματικά έχω χάσει πάσα ιδέα. Κρίμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  14:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλέπεις, σκέφτεσαι με double standards!
Θεωρείς ότι κατέχεις την αλήθεια, προσπαθείς να την επιβάλλεις στους άλλους, δεν δέχεσαι καν την αντίθετη γνώμη και καταλήγεις σε χαρακτηρισμούς ελλείψει επιχειρημάτων!
Πώς να γίνει κουβέντα έτσι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  14:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Τι με ρωτάς ανά τακτά διαστήματα Τάσο τι δεν μου αρέσει? Πάλι να στο πω? Θέλω Δημοκρατία επί της ουσίας, και όχι στα λόγια, με κουτοπονηριές, παραθυράκια και τους βιαστές της. Όποιος θέλει να παραμυθιάζεται ότι έχουμε το πρώτο, ας συνεχίσει να είναι ο πληρωτής και ο δούλος ατόμων που έπρεπε να βρίσκονται στη φυλακή.

Δεν ήξερα Κώστα ότι το σκεπτικό σου για την υπεράσπιση κάποιου, είναι η συνδυαλλαγή. Για μένα πάντως δεν είναι, για μένα λόγος υπεράσπισης κάποιου είναι η αλήθεια, η αποκάλυψη και η εντιμότητα, άγνωστες λέξεις για αυτούς που υπερασπίζεσαι εσύ.



Γράφεις: "Χαχαχαχαχαχα και από ποιον τη πήρε την ανανέωση ρε Κώστα. Από τον εαυτό της. (θα πεις, έτσι προβλέπεται. Από ποιους? Και πάλι από τον εαυτό τους!) Ε κι εγώ λοιπόν να αυτοψηφιστώ ο καλύτερος μαραθωνοδρόμος του κόσμου. Αν βγω και γράψω κάτι τέτοιο βέβαια, μόνο που θα με πάρουν με τις κλωτσιές."
Σου απαντάω: έτσι προβλέπει το Σύνταγμα, την ανανέωση την παίρνει από τη Βουλή όπως προβλέπει το ΣΥΝΤΑΓΜΑ, ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ που λες, από το ΣΥΝΤΑΓΜΑ, τι δεν σου αρέσει; Μου απαντάς θέλω Δημοκρατία επί της ουσίας κ.λπ.
Συμπέρασμα δικό μου: Θέλεις Δημοκρατία που θα εκλέγονται αυτοί που θέλεις εσύ, που το Σύνταγμα και οι διαδικασίες θα τηρούνται, ανάλογα με το αν συμφέρει εσένα. ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ! Αυτό βέβαια δε λέγεται Δημοκρατία, κάπως αλλιώς λέγεται, αλλά να μην το παίζεις ότι κόπτεσαι για την Δημοκρατία και τους θεσμούς, γιατί όταν δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα, γράφεις ότι πήραν την ανανέωση από τον εαυτό τους και άλλα τέτοια ωραία. Σ'αρέσει δεν σ'αρέσει, την ανανέωση της εντολής την πήραν από το Κοινοβούλιο που ψηφίσαμε όλοι, εσύ εγώ κι οι υπόλοιποι Έλληνες, άσχετα από το τι ψήφισες εσύ, εγώ ή ο παραδίπλα. Τι θες να κάνουμε τώρα, να πούμε ότι δεν έγινε έτσι, να κοροϊδευόμαστε;
Το αν είσαι εσύ ή εγώ ο καλύτερος μαραθωνοδρόμος του κόσμου δεν βγαίνει κατά δήλωση, αλλά με βάση αγώνες και επιδόσεις. Το αν πήρε η (όποια) κυβέρνηση ψήφο εμπιστοσύνης, το βλέπουμε από τις ψηφοφορίες της βουλής. Εάν ο Φούφουτος είναι πρώτο κόμμα βγαίνει από τις εκλογές, όχι από το τι θα πεις εσύ. Τόσο απλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000