Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 πώς τρέχει κανείς τα χαράματα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

kouninia
Forum-Runner

Cyprus
65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2014 :  07:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προς Hiroshima
Στις 3.30? Και έχεις και μικρό; Κοιμάσαι το βράδυ; Σε θαυμάζω!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2014 :  12:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hiroshima

Καλημέρα σε Όλους,

Όλα τα τρεξίματα άνω των 20χλμ τα κάνω από τις 3:30 και τελειώνω το αργότερο 7:30 (ξυπνάει ο μικρός). Για τα εως 20χλμ μετά την δύση. Προχθές έκανα απόπειρα στις 15:30 για 20αρι και ένιωσα σαν με σουβλίζουν. Ανέβασα τόσο πολύ θερμοκρασία που αναγκάστηκα να σταματήσω 2 φορές και τελικά να μην βγει το πρόγραμμα.

Λόγοι για το πολυ πρωϊνό τρεξιμο
1)Έλλειψη χρόνου
2)Ζέστη το καλοκαίρι
3)κλπ κλπ

Γενικά είναι ωραία να τρέχεις νεκρές ώρες (κυρίως όταν τρέχεις πάνω σε δρόμο μεγαλης κυκλοφορίας) καθώς έχει μηδενική κίνηση (προσοχή στους σκύλους)

Προς Κωνσταντίνα
1)Ελαφρύ πρωϊνό (δυο φρυγανιές με μέλι, μια μπάρα δημητριακών, λίγο καφε, σοκολάτα).





Εμ αυτό δέν είναιπολύ πρωινόείναι βραδυνόΧαρά στο κουράγιο σου.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2014 :  20:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκίνημα 4.45 για longrun

http://connect.garmin.com/activity/561512186

στο τέλος 2 ώρες και 50 λεπτά, χαλαρά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2014 :  13:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Η Οικογένεια πάνω απ'όλα. Για το χόμπι χρησιμοποιούμε τις νεκρές ώρες. Στο κάτω κάτω ο Μαραθωνιος ειναι μια μικρογραφία της ζωής.

Εάν τρέχει κανείς Νέα Μάκρη και του αρέσει ο βραδινός "περίπατος" ευχαριστώς να κανονίσουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alikikor
Newbie Forum Runner



26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2014 :  20:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγω απο τον Μαρτιο ετρεχα πρωινες ωρες περιπου στις 7:00. Τωρα ομως με την ζεστη δεν την παλευω και το εχω γυρισει σε βραδινες ωρες.

Τβρα βεβαια με τα μεγαλα long runs λεω να ξεκινησω νωρις και εγω κατα τις 5:00 και βλεπουμε.

Με την πρωινη προπονηση δεν ειχα ποτε θεμα. Ολα καλα. Ηθελα ενα τεταρτο για να ξυπνησω και οταν εφτανα στο παρκο ημουν μια χαρα.

Για πρωινο 1 ποτηρι νερο και 1 φετα μαυρο ψωμι με μελι.

Το καλο με το πρωινο τρεξιμο οπως ειπαν και παραπανω ειναι οτι ξεμπερδευεις και εχεις ολη την μερα μπροστα σου. Και ετσι δεν χανεις προπονησεις γιατι ειναι πιο ευκολο να χασεις προπονηση το βραδυ λογω υποχρεωσεων. Αν και οταν τρεχεις βραδυ εχεις αλλη δυναμη στα ποδια σου. Εγω προσωπικα ετσι το νιωθω!!!

Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2014 :  11:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by alikikor

Και εγω απο τον Μαρτιο ετρεχα πρωινες ωρες περιπου στις 7:00. Τωρα ομως με την ζεστη δεν την παλευω και το εχω γυρισει σε βραδινες ωρες.

Τβρα βεβαια με τα μεγαλα long runs λεω να ξεκινησω νωρις και εγω κατα τις 5:00 και βλεπουμε.

Με την πρωινη προπονηση δεν ειχα ποτε θεμα. Ολα καλα. Ηθελα ενα τεταρτο για να ξυπνησω και οταν εφτανα στο παρκο ημουν μια χαρα.

Για πρωινο 1 ποτηρι νερο και 1 φετα μαυρο ψωμι με μελι.

Το καλο με το πρωινο τρεξιμο οπως ειπαν και παραπανω ειναι οτι ξεμπερδευεις και εχεις ολη την μερα μπροστα σου. Και ετσι δεν χανεις προπονησεις γιατι ειναι πιο ευκολο να χασεις προπονηση το βραδυ λογω υποχρεωσεων. Αν και οταν τρεχεις βραδυ εχεις αλλη δυναμη στα ποδια σου. Εγω προσωπικα ετσι το νιωθω!!!

Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!



...πάντως οι θερμοκρασίες το βράδι (ακόμα και αργά) είναι πάντα πιο αυξημένες από ότι νωρίς το πρωί... Απλά το πρωί, ο ήλιος μπορεί να γίνει γρήγορα ενοχλητικός ειδικά αν η προπόνηση αρχίζει και σε "βάζει" μέσα στο χρονικό παράθυρο πέρα τις 8:00...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2014 :  13:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
3:30, 4:30 ακούω... Συγγνώμη, αυτό είναι βραδυνό, νυχτερινό τρέξιμο, όχι πρωινό! Εγώ τότε πέφτω για ύπνο δηλαδή!
Τα κυριακάτικα long run το καλοκαίρι τα κάνω και εγώ πρωί βέβαια, ξυπνώ κατά τις 6 και ξεκινώ στις 7 παρά... βέβαια πιάνω 10 με ήλιο, αλλά και πάλι καλύτερα. Ενώ το απόγευμα και 7 να ξεκινήσει κανείς έχει ήλιο ντάλα.
Πολλοί συνιστούν το πρωινό τρέξιμο, ωραίο είναι (μετά τουλάχιστον, νιώθεις καλά όλη την ημέρα - το δύσκολο είναι στην αρχή εάν είσαι άυπνος) αλλά δύσκολα κοιμάμαι πριν τις 2 το πρωί...
Long run το πρωί, επομένως, και τα καθημερινά base runs, tempo ή διαλειμματικά το απόγευμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alikikor
Newbie Forum Runner



26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2014 :  14:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by alikikor

Και εγω απο τον Μαρτιο ετρεχα πρωινες ωρες περιπου στις 7:00. Τωρα ομως με την ζεστη δεν την παλευω και το εχω γυρισει σε βραδινες ωρες.

Τβρα βεβαια με τα μεγαλα long runs λεω να ξεκινησω νωρις και εγω κατα τις 5:00 και βλεπουμε.

Με την πρωινη προπονηση δεν ειχα ποτε θεμα. Ολα καλα. Ηθελα ενα τεταρτο για να ξυπνησω και οταν εφτανα στο παρκο ημουν μια χαρα.

Για πρωινο 1 ποτηρι νερο και 1 φετα μαυρο ψωμι με μελι.

Το καλο με το πρωινο τρεξιμο οπως ειπαν και παραπανω ειναι οτι ξεμπερδευεις και εχεις ολη την μερα μπροστα σου. Και ετσι δεν χανεις προπονησεις γιατι ειναι πιο ευκολο να χασεις προπονηση το βραδυ λογω υποχρεωσεων. Αν και οταν τρεχεις βραδυ εχεις αλλη δυναμη στα ποδια σου. Εγω προσωπικα ετσι το νιωθω!!!

Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!



...πάντως οι θερμοκρασίες το βράδι (ακόμα και αργά) είναι πάντα πιο αυξημένες από ότι νωρίς το πρωί... Απλά το πρωί, ο ήλιος μπορεί να γίνει γρήγορα ενοχλητικός ειδικά αν η προπόνηση αρχίζει και σε "βάζει" μέσα στο χρονικό παράθυρο πέρα τις 8:00...

Free your feet...free your senses!



ναι ε???ειχα την εντυπωση οτι θα ηταν το ιδιο με αργα το βραδυ. σημερα το πρωι εβαλα ξυπνητηρι στις 5 για να κανω το long run μου, αλλα για να ειμαι ειλικρινης επειδη ετρεξα χτες αργα το βραδυ(23:00) και ποναγε το γονατο ειπα να μην το ζωρισω στο καπακι κ ετσι θα τρεξω το βραδυ.αλλα το επομενο long run θα το κανω πρωι.

Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2014 :  15:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://penteli.meteo.gr/stations/athens/OutsideTempHistory.gif
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2014 :  16:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

http://penteli.meteo.gr/stations/athens/OutsideTempHistory.gif



...αποκαλυπτικότατο!!!

@alikikor: ρίξε μια ματιά στο παραπάνω για να πάρεις μια ιδέα

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaDi
Forum-Runner

Greece


80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2014 :  20:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit DaDi Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχω ΠΑΝΤΑ πρωί, γιατί τα απογεύματα με την κούραση και την βαρεμάρα δεν μπορώ να το πάρω απόφαση...
Όταν έχω την άνεση 6.20 είμαι στον δρόμο, διαφορετικά στις 8.15 λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων :)

IT NEVER GETS EASIER
YOU JUST GET STRONGER!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alikikor
Newbie Forum Runner



26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2014 :  21:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Nek2000

http://penteli.meteo.gr/stations/athens/OutsideTempHistory.gif



...αποκαλυπτικότατο!!!

@alikikor: ρίξε μια ματιά στο παραπάνω για να πάρεις μια ιδέα

Free your feet...free your senses!



Εντάξει........εχει διαφορα!!! Σας ευχαριστω πολυ!!!

Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2014 :  09:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πόσα ξενύχτια ακομη??Δεν πάει άλλο!!Υπομονή 70 μερες για να επανέλθουμε σε φυσιολογικό ωράριο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2014 :  15:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hiroshima

Πόσα ξενύχτια ακομη??Δεν πάει άλλο!!Υπομονή 70 μερες για να επανέλθουμε σε φυσιολογικό ωράριο



...όπως το είπες: υπομονή!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2014 :  16:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hiroshima

Πόσα ξενύχτια ακομη??Δεν πάει άλλο!!Υπομονή 70 μερες για να επανέλθουμε σε φυσιολογικό ωράριο


Φυσιολογικό ωράριο για 1 μήνα και μετά ξαναμανά τα ίδια :-)

Σήμερα πάντως στις 6:30 έβαλα κοντομάνικο γιατί φοβόμουν πως με το αμάνικο θα κρύωνα παραπάνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000