Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas adios boost ---Adidas adios boost 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/08/2014 :  11:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.runningwarehouse.com/adidas_adizero_adios_Boost/descpageMRS-AADBM2.html

http://www.runningwarehouse.com/adidas_adizero_adios_Boost_2/descpageMRS-AADBM3.html

Καλημερα!!
Θα ηθελα εαν γινοτανε και με την ευκαιρια του , την αναλυση απο τον ειδικο του forum Νικολα.
Ευχαριστω.

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2014 :  14:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν εννοείς εμένα φίλε μου, μια φορά τα έχω τρέξει. Ρίξε εδώ μια ματιά, ίσως βοηθηθείς...
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=9373&whichpage=2&SearchTerms=adios,boost

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2014 :  15:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω για την απαντηση Νικο (εννοειται οτι για εσενα λεω) αλλα στο λινκ που μου εστειλες νομιζω μιλαει για διαφορες αναμεσα στο adios2 και στο adios boost.
Εγω αυτα που σου εστειλα ειναι και τα δυο adios boost και διακρινω καποιες μικρες διαφορες και στο βαρος και στην στηριξη αλλα και στο drop.
Γι αυτο πηρα και το θαρρος να ρωτησω εσενα μιας και ολες οι αναλυσεις για τα running παπουτσια ειναι αναλυτικοτατες.
Και παλι ευχαριστω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2014 :  16:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α, δεν τα είχα ανοίξει τα links...
Είναι τα 1 και 2, γι αυτό οι όποιες διαφορές.
Γενικότερα, δεν έχω διαβάσει reviews για το 2 μιας κι είναι φρέσκο στην αγορά.
Πάντως λένε (και δείχνει) ότι το επάνω μέρος μοιάζει με τα adiprene adios. Αν είναι έτσι, ενδέχεται η φόρμα τους να είναι στενή, κάτι που δεν ίσχυε για τα adios Boost 1.
Για το πάτημά τους, προφανώς ισχύει ότι διάβασες στο link που σου έδωσα αφού η σόλα παραμένει ίδια.



"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2014 :  21:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τυχαίνει να έχω τα πρώτα και να έχω δει τα δεύτερα στην adidas στην Πάτρα. Θα τα δοκιμάσω μέσα στις επόμενες μέρες και τα 2 στο μαγαζί και θα έχω λίγο καλύτερη άποψη. Η σίγουρη εμφανής διαφορά είναι η βελτίωση της πλαστικούρας που είχαν τα πρώτα στο πάνω μέρος και ότι οι τρύπες των κορδονιών είναι στρογγυλές σε σχέση με τα πρώτα που είχαν ορθογώνιες τρύπες και πλακέ κορδόνια! Επίσης, το shoefitr παρουσιάζει τα 2 μικρότερα σε μέγεθος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/08/2014 :  08:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα φιλε chamav.
Θα χαρω πολυ να ακουσω και την δικη σου αποψη μιας και ακομα δεν αγορασει κανενα απο τα δυο.
Με απασχολει αυτο το κατα ποσο στενοτερο ειναι το καινουργιο (boost2) απο το boost1.
Περιμενω τα νεα σου!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/08/2014 :  01:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τά έχω και τα δύο!
Τα Boost 2 φρέσκα-φρέσκα, δεν τά έχω τρέξει ακόμη. Με αυτό το φανταχτερό πορτοκαλί τους, τά σπάνε, τά βλέπεις και θέλεις να πετάξεις!
Δες αυτό το χρώμα:
http://www.sportsshoes.com/product/adi6064/adidas-adizero-adios-boost-2-running-shoes/
Πιο υφασμάτινα (χωρίς πλαστικούρα), που έγραψε και ο φίλος προηγουμένως, γενικώς καλύτερη κατασκευή στις λεπτομέρειες.
Πιο στενά; Ίσως, αλλά τά προτιμώ. Μού φαίνεται ότι εφαρμόζουν καλύτερα όμως στο πόδι. (Τα 1 τά ήθελα λίγο πιο σφιχτά εμπρός, εκεί που αρχίζει το κορδόνι ένιωθα λίγο κενό.) Αλλά πρέπει να τά τρέξω για να πω με σιγουριά.
Μόνο για αγώνες όμως, όχι για καθημερινή προπόνηση (παρ' όλο που είμαι ελαφρύς).

Edited by - Pheidias on 23/08/2014 01:33:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/08/2014 :  10:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Pheidias

Μόνο για αγώνες όμως, όχι για καθημερινή προπόνηση (παρ' όλο που είμαι ελαφρύς).




Άνετα μπορείς να τα φορέσεις και ως trainers, είναι πολύ απορροφητικά.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2014 :  11:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως προανέφερα, έχω τα 1 και δοκίμασα τα 2. Εκτός από τις διαφορές στο πάνω μέρος που σημείωσε και ο Φειδίας, η βασική διαφορά κατά τη γνώμη μου είναι η φόρμα τους. Τα 1 έχουν πολύ πιο άνετο χώρο για τα δάχτυλα, ενώ τα 2 είναι στενά. Προσωπικά θα έπρεπε να πάω μισό νούμερο παραπάνω στα 2, αλλά δυστυχώς δε μπόρεσα να δοκιμάσω το μεγαλύτερο, αφού δε φέρνουν πάνω από το us12(46 2/3) στην Ελλάδα. Γενικά το shoefitr είναι αρκετά αξιόπιστο στη σύγκριση μεγεθών.

Όσον αφορά στη χρήση τους, για μένα μέχρι ημί. Παραπάνω χλμ ή καθημερινή χρήση όχι για μένα.

Edited by - chamav on 25/08/2014 11:56:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  12:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απο χτες, κάτοχος και εγώ των Adios Boost 2. Πρώτη εντύπωση χωρίς να τα έχω τρέξει ακόμη, είναι πως έχουν ακόμη πιο στενή γραμμή απο τα Adios 2, έτσι αναγκάστηκα να τα πάρω μισό νούμερο μεγαλύτερα απο τα Αdios 2. Απο το πρώτο βήμα πάντως καταλαβαίνεις πόσο πιο μαλακά είναι απο τα Adios 2, απλά καμία σχέση. Ανυπομονώ να τα δω στο τρέξιμο...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000