Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Το φόρουμ του Στίβου
 22ο Πανευρωπαικό πρωτάθλημα στίβου- Ζυρίχη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2014 :  17:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Το αγώνα τον είδα και όταν ο τύπος έβγαλε την μπλούζα πανυγηρίζοντας σαν τον ναϊμάρ δεν πιστευα στα μάτια μου. Τι κάνει ρε το ατόμο; (σκέφτηκα), αμέσως είπα οτι αυτός θα έπρεπε κανονικά να αποκληστεί. Δεν το περίμενα , αλλα τελικά οι Ελβετοι ,ως συνήθως, δεν μασάνε και δεν κάνουν τα στραβά μάτια σε παραβιάσεις των θεσμών.

Αυτή εδώ η εικόνα, δεν είναι εικόνα αθλητή αλλά κάτι άλλο:



Τώρα αν είχαν συμφέρον οι Ισπανοί ή όχι λίγο θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff


στα 1500 τους καθάρισε με φανέλα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2014 :  20:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επιτέλους μετάλλιο για τον Τσάτουμα (2η θέση) με 8.15 στα 32του,
ήμουνα νιός και γέρασα......
Μπράβο του, το άξιζε όλα αυτά τα χρόνια σε τόσους τελικούς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2014 :  21:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι, αμα ήθελε ας την ξανάβγαζε την φανέλα....


Τρομεροί τελικοί. Φοβεροί αγώνες ! Παμε για το επόμενο dimonds league σε μια βδομάδα!!!

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2014 :  22:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το βλέμα του πολωνού , εν αντιθέση με αυτό ενός επιφυλακτικού δρομέα, νομίζω οτι τα λέει όλα. Είχε τον πονο ζωγραφισμένο στο προσωοπό του από το 20 κιόλας χιλιομετρο. Αν και φάνηκε οτι σταμάτησε απο "σφάχτη" στον σπληνα δεν νομίζω οτι θα άντεχε ουτως ή άλλως...



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  01:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν στέκει αυτό που ελεγε ο δημοσιογράφος, πως περασε τον ημί σε 64´ ενώ πριν 6 μήνες ειχε κανει ημί 65´ νομιζω πως έβγαλε τα ματια του μόνος του και δεν κατάλαβα το γιατι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  01:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικός γυναικών 4Χ400m
https://www.youtube.com/watch?v=G-VYwC28KXI
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  02:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και σε γαλλική περιγραφή (των νικητών δηλαδή) το παραπάνω βίντεο. Απίθανη η Γαλλίδα. Όποιος είδε το τελευταίο 400αρι ζωντανά ή κονσέρβα, να το δει!

---
και ένα ρεπορτάζ για τον Μεκισί Μπεναμπάντ:

Ο Μεκισί-Μπεναμπάντ προκάλεσε το πλήθος να τον αποθεώσει καθώς περπάτησε προς τη γραμμή του τερματισμού

Με μια καθαρή νίκη στα 1.500μ. «εκδικήθηκε» ο Μαχιεντίν Μεκισί-Μπεναμπάντ για την αφαίρεση του χρυσού μεταλλίου στα 3.000μ. στιπλ μετά τον γυμνό πανηγυρισμό του στα τελευταία μέτρα της κούρσας.

Παρόλα αυτά και η σημερινή νίκη του ήταν επεισοδιακή καθώς μερίδα οπαδών στο στάδιο της Ζυρίχης τον αποδοκίμασε όταν στα τελευταία μέτρα της κούρσας ζήτησε να τον επευφημίσουν επιβραδύνοντας χαρακτηριστικά ενώ είχε δημιουργήσει μεγάλη απόσταση από τους υπόλοιπους αθλητές.

Σε δηλώσεις του μετά τη λήξη της κούρσας και απαντώντας στις κατηγορίες ορισμένων ότι επέδειξε υπεροψία ο Γάλλος δρομέας απάντησε: «Πιστεύω ότι σήμερα έγραψα αθλητική ιστορία. Η μοναδική απάντήση μου μετά τον αποκλεισμό μου ήταν να επιστρέψω στον στίβο και να κερδίσω αυτόν τον τίτλο για την οικογένειά μου και τον προπονητή μου. Δεν υπάρχουν πολλοί αθλητές που θα μπορούσαν να κάνουν ό,τι έκανα εγώ. Από τη χαρά έπεσα στη στεναχώρια για τον αποκλεισμό μου και η αντίδραση μου ήταν αυτή ενός πρωταθλητή. Έτρεξα με οργή».

http://e-volos.gr/el/athlitika/me_to_xruso_sta_1500m_aekdiki8ikea_gia_to_xruso_metallio_pou_tou_afaire8ike.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  10:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
α ρε μεκισι αλανι...

μπραβο στον λουη, του το χρωσταγε...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  11:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Μπεναμπαντ δεν έδωσε καμία απάντηση όπως πολλοί θέλουν να πιστεύουν , δημισογράφοι και λοιποι. Προσαρμόστηκε απόλυτα στις υποδείξεις των διοργανοτών. Για να δώσει την "απάντηση" του ο Μπεναμπαντ, σύμφωνα με την λογική του "ωχ μωρε αδερφέ" θα έπρεπε να ξαναβγάλει την μπλουζα του. Ομως δεν την έβγαλε....εκεί σε θέλω "αλάνι"...

Πολλοί χάνουν το νόημα αναφορικά με την συμπεριφορά τύπου μπεναμπαντ , γιατί πιστεύουν οτι η διοργάνωση φθονεί τους αθλητές. ΟΧΙ δεν φθονεί κανέναν. Είναι απλά τα πράγματα, αθλητής σημαίνει κάτι παραπάνω από επιδόσεις. Είναι και ο χαρακτήρας , ο σεβασμός είναι η αυτοκυριαρχία είναι πολλά πράγματα τέλος πάντων και στο κάτω -κάτω δεν θα ήθελε ο κόσμος του κλασικού αθλητισμου να δει τον στίβο να γίνει γήπεδο ποδοσφαίρου....

Η κούρσα που έκανε ο μπεναμπατ ήταν καταπληκτική, κράτησε μέσα σε λογικά πλαίσια την στάση του αυτήν την φορά. Η εφαρμογή των κανονισμών και των θεσμών δίνει δυνατότητες για την ολοκληρωσή του ως αθλητής. Τώρα στο χέρι του είναι τα υπόλοιπα. Ιδωμεν.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  11:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Τελικός γυναικών 4Χ400m
https://www.youtube.com/watch?v=G-VYwC28KXI


περίμενα αμέσως μετά τον τερματισμό να πέσει κάτω απο την υπέρβαση που έκανε,
αλλά δεν.......ήταν σαν να είχε 50 παλμούς....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  12:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

Αν στέκει αυτό που ελεγε ο δημοσιογράφος, πως περασε τον ημί σε 64´ ενώ πριν 6 μήνες ειχε κανει ημί 65´ νομιζω πως έβγαλε τα ματια του μόνος του και δεν κατάλαβα το γιατι!




Εντωμεταξυ οι δημοσιογραφοι που καλυπταν τον αγωνα ηταν τελειως ασχετοι με το αθλημα αφου ελεγαν συνεχως οτι ο Πολωνος ξεκινησε τον αγωνα με 24.2χλμ/ωρα αλλα μετα επεσε ο ρυθμος του στα 22,8χλμ/ωρα, ενω περασε το πρωτο 20αρι σε 1,01 δλδ γυρω στα 19+χλμ/ωρα, απορω που τους βρισκουν ολους αυτους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  12:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σιγουρα δεν υπαρχει φθονος...τυπικη εφαρμογη των κανονισμων ειναι...αλλα αν και 'κακο' παιδι, το πηρε πολυ αλανικα με το ρυθμο στα τελευταια 400 και το πανηγυρισε με το δικο του στυλ χωρις να τους το χαρισει...ο στιβος ειναι πανω απο ολα ευγενεια κ ηθος, αλλα το τυπακι εχει ρε παιδι μου το κατιτις του που προσωπικα μου τον κανει συμπαθη, ενω δεν θα πρεπε και εννοειται οτι προσυπογραφω την ευγενη αμιλλα που υπαρχει στο χωρο..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  12:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχα
Ρε Σάββα ο ένας ήταν ο Καπουτζίδης ο οποίος διάβαζε προφανώς και είχε ένα ύφος του στυλ: έχω κάνει και καμιά 20αριά μαραθωνίους, το έχω το θέμα...

quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by big-blue

Αν στέκει αυτό που ελεγε ο δημοσιογράφος, πως περασε τον ημί σε 64´ ενώ πριν 6 μήνες ειχε κανει ημί 65´ νομιζω πως έβγαλε τα ματια του μόνος του και δεν κατάλαβα το γιατι!




Εντωμεταξυ οι δημοσιογραφοι που καλυπταν τον αγωνα ηταν τελειως ασχετοι με το αθλημα αφου ελεγαν συνεχως οτι ο Πολωνος ξεκινησε τον αγωνα με 24.2χλμ/ωρα αλλα μετα επεσε ο ρυθμος του στα 22,8χλμ/ωρα, ενω περασε το πρωτο 20αρι σε 1,01 δλδ γυρω στα 19+χλμ/ωρα, απορω που τους βρισκουν ολους αυτους.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  13:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γύρισα από διακοπές χθες βράδυ.Δεν είχα πάρει χαμπάρι για το ΠΠ στίβου (έχω να δω τηλεόραση 1 μήνα και). Άνοιξα χθες την τηλεόραση αλλά δεν είχα καθόλου εικόνα, μόνο φωνή. Έπεσα πάνω στον μαραθώνιο. Άκουγα τους σχολιαστές και αναρωτιόμουν αν είναι ο Καπουτζίδης.Τώρα το επιβεβαίωσα. ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;

Κοίτα να δεις που όλοι γίναμε fun του μαραθωνίου! Άλλοι τρέχουν μαραθώνιο 5 χλμ, άλλοι σχολιάζουν τον μαραθώνιο ως ειδικοί και άλλοι χαίρονται που έχουν φίλους που τρέχουν μαραθώνιο.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2014 :  13:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
..γιατί τα 800 μέτρα είναι το πιο επιπονο δρομικό αγώνισμα. Γιατί οι δρομείς τρέχουν στο μεταιχμιο της αερόβιας και γαλακτικης τους αντοχής. Πρέπει να είναι χαρισματικοί και στις δύο ικανότητες, πρέπει να προπονούν στα κόκκινα και τις δυο αυτές αντοχές τους.

Φοβερή κουρσα και ο τελικός των 800 μ.

https://www.youtube.com/watch?v=3l5PwAgGFuA

εκπληκτικός ο kszczot, όταν τρέχει έχει βλέμμα μανιακού σε ψυχωτικό επισόδειο!! , προσέξτε τον ...







People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 18/08/2014 13:57:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000