Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Σπέτσες Marathon 10-12/10/2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  14:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε παιδιά, το καίκι/καραβάκι είναι αυτό που παίρνει τους κολυμβητές να τους περάασει απέναντι; Και το ferry boat πως είναι; Tanker?
Εγώ ξέρω τα ταξί και το καραβάκι (και όχι καίκι βασικά) που χωράει καμιά 150αριά άτομα.

Συγγνώμη, αλλά μου κόλλησε τώρα.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  15:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ρε παιδιά, το καίκι/καραβάκι είναι αυτό που παίρνει τους κολυμβητές να τους περάασει απέναντι; Και το ferry boat πως είναι; Tanker?
Εγώ ξέρω τα ταξί και το καραβάκι (και όχι καίκι βασικά) που χωράει καμιά 150αριά άτομα.

Συγγνώμη, αλλά μου κόλλησε τώρα.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Λόγω πατρίδας να τα αποσαφυνήσω.

Τα καίκια είναι ξύλινα και αναχωρούν απ'την Κόστα όταν γεμίσουν. Αυτές τιςημέρες θα υπάρχουν άφθονα.

Τα ταξί είναι κόκκινα ταχύπλοα σκάφη, με τον φάρο.

Το ferry boat έχει συκγεκριμένα δρομολόγια, θα υπάρξουν και έκτακτα. Επιπλέον μεταφέρει και οχήματα. Τις ώρες που έρχεσαι πιθανόν να μη το έχεις δει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Raffaelos
Forum-Runner

Greece


101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  15:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Raffaelos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ferry boat = παντόφλα

Αν δεις κάποιον να ξεκουράζεται, βοήθησέ τον..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  15:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλεξάνδρα, το ferry boat παίρνει και αυτοκίνητα. Αυτό είναι που μεταφέρει και τους κολυμβητές απέναντι. Μην κοιτάς που γενικά δεν επιτρέπονται αμάξια στο νησί, αλλά άμα χρειαστεί παίρνεις άδεια απ'το δήμαρχο και το περνάς με το ferry. Οπότε υπάρχουν τα ταξί για μετακινήσεις ανα πάσα στιγμή και κατα παραγγελία, όποτε θες και απ'όπου θες, το καίκι-καραβάκι που με 2 ευρώ περνάει μόνο πεζούς απέναντι, και το ferry boat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  15:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλιστα!

Τα καίκια λοιπόν, δεν τα είχα δει ποτέ! Καλά, ποιος ο λόγος να πάρεις ταξί όταν και το καίκι πάει γρήγορα;;;; 25 ευρώ και αλλά τόσα ο γυρισμός, δεν είναι και λίγα!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  15:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από Παρασκευή και εγώ με σύζυγο (κολύμβηση 3Κ, τρέξιμο 5Κ) και τη μία κόρη (τρέξιμο 5Κ). Εγώ επιχειρώ τα 25Κ ως μέρος της προετοιμασίας για τον πρώτο μου ΚΜΑ. Οπότε ρυθμός long run και ίσως (ίσως λέγω) fast finish αν δεν με έχουν κάψει η Ζογεριά, η Αγία Παρασκευή και οι Άγιοι Ανάργυροι (μεγάλη η χάρη όλων, ακόμα και της Ζογεριάς).

Τον Αύγουστο είχα κάνει ένα πρωινό 12άρι που έπιασε μέχρι και την πρώτη ανηφόρα (Ζογεριά). Το μόνο ευχάριστο ήταν η κατηφόρα της επιστροφής και η μαγεία της διαδρομής...Ζέστη, υγρασία, ιδρώτα τα ξόρκισα και τα ξέχασα.

Καλή επιτυχία σε όλους και χωρίς πόνο.

Και μια ερώτηση: Φίλος αποφάσισε να έρθει τελευταία στιγμή για τα 25. Ξέρει κανείς αν δέχονται εγγραφές το Σάββατο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  15:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zakis

Από Παρασκευή και εγώ με σύζυγο (κολύμβηση 3Κ, τρέξιμο 5Κ) και τη μία κόρη (τρέξιμο 5Κ). Εγώ επιχειρώ τα 25Κ ως μέρος της προετοιμασίας για τον πρώτο μου ΚΜΑ. Οπότε ρυθμός long run και ίσως (ίσως λέγω) fast finish αν δεν με έχουν κάψει η Ζογεριά, η Αγία Παρασκευή και οι Άγιοι Ανάργυροι (μεγάλη η χάρη όλων, ακόμα και της Ζογεριάς).

Τον Αύγουστο είχα κάνει ένα πρωινό 12άρι που έπιασε μέχρι και την πρώτη ανηφόρα (Ζογεριά). Το μόνο ευχάριστο ήταν η κατηφόρα της επιστροφής και η μαγεία της διαδρομής...Ζέστη, υγρασία, ιδρώτα τα ξόρκισα και τα ξέχασα.

Καλή επιτυχία σε όλους και χωρίς πόνο.

Και μια ερώτηση: Φίλος αποφάσισε να έρθει τελευταία στιγμή για τα 25. Ξέρει κανείς αν δέχονται εγγραφές το Σάββατο;







-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  16:00:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zakis

Από Παρασκευή και εγώ με σύζυγο (κολύμβηση 3Κ, τρέξιμο 5Κ) και τη μία κόρη (τρέξιμο 5Κ). Εγώ επιχειρώ τα 25Κ ως μέρος της προετοιμασίας για τον πρώτο μου ΚΜΑ. Οπότε ρυθμός long run και ίσως (ίσως λέγω) fast finish αν δεν με έχουν κάψει η Ζογεριά, η Αγία Παρασκευή και οι Άγιοι Ανάργυροι (μεγάλη η χάρη όλων, ακόμα και της Ζογεριάς).

Τον Αύγουστο είχα κάνει ένα πρωινό 12άρι που έπιασε μέχρι και την πρώτη ανηφόρα (Ζογεριά). Το μόνο ευχάριστο ήταν η κατηφόρα της επιστροφής και η μαγεία της διαδρομής...Ζέστη, υγρασία, ιδρώτα τα ξόρκισα και τα ξέχασα.

Καλή επιτυχία σε όλους και χωρίς πόνο.

Και μια ερώτηση: Φίλος αποφάσισε να έρθει τελευταία στιγμή για τα 25. Ξέρει κανείς αν δέχονται εγγραφές το Σάββατο;


Εγγραφές γίνονται και το Σάββατο στην γραμματεία. Είχα στείλει mail να ρωτήσω κι εγώ για ένα φίλο μας,και μου απάντησαν απ'την διοργάνωση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2014 :  16:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gelak
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  08:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραίος αγώνας. Η διαδρομή ήταν πολύ ωραία. Ο ήλιος και η ζέστη στο τέλος έκαναν πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά ο κόσμος στα τελευταία μέτρα σου έδινε δύναμη. Εντύπωση μου έκαναν οι εθελοντές χαμογελαστοί να είναι παντού. Ο χρόνος μου κοντά στα 2:22:00. Τελική ευθεία τώρα για τον πρώτο μου μαραθώνιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rungalileo
Newbie Forum Runner

13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  08:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα μεγάλο μπράβο στη διοργάνωση , στους εθελοντές και στον Κοσμο
Έκανα το 25αρι σαν μέρος της προπόνησης για την κλασική αλλα πέρασα ενα ευχάριστο Σαβ/κο σε ενα πανέμορφο νησί γεμάτο απο κοσμο του αθλητισμού
Μια πραγματική γιορτή , ιςως η καλυτερη διοργάνωση για δρομείς ασφάλτου στην Ελλαδα μετα τον κλασικό Μαραθώνιο .
Του χρονου και πάλι εκεί με υγεία

* η Ξενάγηση στο σπίτι της Μποπουλινας ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DAFY
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  09:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποτελεσματα που βρίσκουμε για το δρομολόγια σκέλος της διοργάνωσης;

Keep it Simple
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  09:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πριν μπω στα αγωνιστικά, να επισημάνω δύο πράγματα σημαντικά:

1. Μετά τον τερματισμό μου στα 25Κ, επιστρέφοντας προς το Παλιό λιμάνι με τα πόδια, συνάντησα δύο νεαρούς (στα 30 περίπου) λιπύθυμους σε άσχημη κατάσταση, τους οποίους τελικά παρέλαβαν ασθενοφόρα. Ελπίζω και τα δύο παιδιά να είναι καλά στην υγεία τους. Αυτό το γεγονός με έκανε να ανησυχήσω και να αναρωτηθώ, πώς γίνεται μέσα στον κόσμο της ενημέρωσης και της πληροφόρησης, νέα παιδιά να φθάνουν τον οργανισμό τους σε τέτοιες καταστάσεις και να μην παίρνουν τις απαραίτητες προφυλάξεις, ώστε να κάνουν το χόμπυ τους με ασφάλεια. Μήπως έχουμε ευθύνη και εμείς εδώ μέσα που μιλούμε συνεχώς για χρόνους, προπονήσεις και αγώνες και δεν επιμένουμε σε κάποιες απαραίτητες οδηγίες προφύλαξης; μήπως θα έπρεπε να επιμείνουμε στην ενημέρωση όλων για το πως τρέχουμε με ασφάλεια και μάλιστα σε αγώνες των 2+ ωρών με ήλιο και ζέστη; στοιχειώδεις και αυτονόητες γνώσεις για μερικούς, όπως ότι τρώμε νωρίς πριν τον αγώνα, ενυδατωνόμαστε και παίρνουμε τις σωστές ποσότητες ενέργειας και αλάτων κατά την διάρκεια, προφυλασσόμαστε από τον ήλιο,... μήπως δεν είναι κοινός τόπος για όλους;

2. Το Σάββατο μετά το τέλος του κολυμβητικού αγώνα, όσοι προσπάθησαν να πάνε στο ξενοδοχείο Ποσειδώνιο είτε για να αλλάξουν είτε για τουαλέτα, βρήκαν στην είσοδο δυο υπαλλήλους που τους απέτρεπαν να μπουν. Δεν γνωρίζω τη σχέση του ξενοδοχείου με τη διοργάνωση, αλλά σε κάθε περίπτωση οι διοργανωτές θα πρέπει να εξασφαλίζουν βασικές υπηρεσίες τουαλέτας και αποδυτηρίων, όταν μάλιστα μιλάμε για χιλιάδες αθλητές, οι οποίοι κάπου θέλουν να βγάλουν το βρεγμένο μαγιό τους και να φορέσουν το στεγνό βρακί τους! Την επομένη, πριν την εκκίνηση των 25Κ, είδα δρομείς να μπαινοβγαίνουν στο ξενοδοχείο, οπότε πιιθανά να άλλαξαν τακτική την Κυριακή.



Στα αγωνιστικά τώρα, το Σάββατο συμμετείχα στον διάπλου, ο οποίος φέτος ήταν 3,4 χιλιόμετρα. Φάγαμε πολύ ξύλο λόγω των κυμάτων.
Τέτοια ζαλάδα και ναυτία μέσα στο νερό, ούτε στο Αιγαίο με ιστιοπλοϊκό! Τελικά βρήκα λιμάνι σε 1:00:41 με τον σβέρκο μου να πονάει από την προσπάθεια να αναπνέω στα ψηλά κύματα και το κεφάλι μου κουδούνι από τη ζαλάδα για δύο ημέρες. Την επόμενη, ως γνήσιος στεριανός, κατέβηκα να πάρω το αίμα μου πίσω στα 25Κ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τερμάτισα τελικά στο 1:58:43.

Edited by - chamav on 13/10/2014 09:46:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  10:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το site της διοργάνωσης πεσμένο από χτες, τα αποτελέσματα πουθένα, σαν να μην έγινε ποτέ ο αγώνας.

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  10:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

το site της διοργάνωσης πεσμένο από χτες, τα αποτελέσματα πουθένα, σαν να μην έγινε ποτέ ο αγώνας.

SWIM BIKE RUN




Μονο τα αποτελεσματα των κολυμβητικων αγωνων εχουν αναρτηθει, του τρεξιματος οχι ακομα, αλλα οντως εχει προβλημα η σελιδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000