Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Σπέτσες Marathon 10-12/10/2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

Orcatattoo
Senior Forum-Runner

587 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  10:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav

Στα αγωνιστικά τώρα, το Σάββατο συμμετείχα στον διάπλου, ο οποίος φέτος ήταν 3,4 χιλιόμετρα. Φάγαμε πολύ ξύλο λόγω των κυμάτων.
Τέτοια ζαλάδα και ναυτία μέσα στο νερό, ούτε στο Αιγαίο με ιστιοπλοϊκό! Τελικά βρήκα λιμάνι σε 1:00:41 με τον σβέρκο μου να πονάει από την προσπάθεια να αναπνέω στα ψηλά κύματα και το κεφάλι μου κουδούνι από τη ζαλάδα για δύο ημέρες. Την επόμενη, ως γνήσιος στεριανός, κατέβηκα να πάρω το αίμα μου πίσω στα 25Κ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τερμάτισα τελικά στο 1:58:43.



Καταρχήν συγχαρητήρια! Και οι 2 χρόνοι είναι πάρα πολύ καλοί με τον δεύτερο του τρεξίματος ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΣ.
Anyway, επειδή όπως προείπες, δεν πρέπει να έχει και πολύ μεγάλη σημασία, θέλω να ρωτήσω κάτι:
Απο πού σας έδωσαν εκκίνηση στο κολύμπι φέτος?
Μέχρι πέρσι το κολύμπι ήταν 2500μ, αντε με τα ζιγκ ζαγκ να έκανες 2800. Πως φέτος η "ίδια" διαδρομή βαφτίστηκε 3000? Ενώ το πηγαινε έλα, παραμένει 5000??




Good things come to those who wait..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  10:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Chamav πολύ καλά τα πήγες!
Το ένα παιδί έπεσε ακριβώς μπροστά μου, στο παλιό λιμάνι και πραγματικά δεν ήξερα τι να κάνω. Ελπίζω να έχει συνέλθει και να είναι καλά. Μου έκανε εντύπωση ότι πήγαινε αρκετά γρήγορα, αλλά δεν είχε πια σταθερό βηματισμό και φαινόταν ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι θα καταρρεύσει. Αν γνωρίζει κάποιος να μας πει ότι είναι εντάξει (Παντελής λεγόταν), θα το εκτιμούσα. Αισθάνθηκα και λίγο άσχημα γιατί μόλις πέρασε από μπροστά μου ήμουν βέβαιος ότι όπου να ναι θα πέσει, αλλά πώς να τον σταματήσω, με τι ιδιότητα ή "εξουσία"; Επίσης ένιωσα και πολύ ανήμπορος γιατί δεν ήξερα πως να τον βοηθήσω μετά. Θα ήταν πολύ χρήσιμο να γράψει κάποιος που είναι σχετικός τι πρέπει να κάνει κάποιος ως πρώτες βοήθειες εκείνη την στιγμή, πχ του σηκώνεις ψηλά τα πόδια και του ρίχνεις νερό; Και ποια είναι τα σημάδια της ηλίασης ή της αφυδάτωσης, πώς αναγνωρίζει κανείς τα συμπτώματα ή τι άλλο μπορεί να έχει κάποιος που πέφτει κάτω από εξάντληση; Ευτυχώς ήρθαν γρήγορα δυο παιδιά με κόκκινες μπλούζες και μετά είδα κι ένα ασθενοφόρο να πηγαίνει προς τη Ντάπια.
Πέρα από το περιστατικό το τριήμερο ήταν πολύ ωραίο, το νησί πραγματικά "βούλιαξε", με πολλούς διαφορετικούς αγώνες για μικρούς και μεγάλους, με σπόνσορες και δωράκια (ναι στην επιχειρηματικότητα στον αθλητισμό!), γνωστούς και φίλους (είδα Rigelian, Alexandra, Angel1), επώνυμους κι ανώνυμους και βέβαια πολύ ωραίο καιρό (για το 25άρι όχι και ο καλύτερος δυνατός...). Το δεκάρι (που έτρεξα) την είχε την ανηφόρα του και μόνο για ρεκόρ δεν ήταν! Τουλάχιστον έκανα negative split! Τα αποτελέσματα ακόμα αγνοούνται!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...chamav...πολλα συγχαρητηρια κι απο μενα...αφου φυσικα τετοιες επιδοσεις σε κανουν και ξεχωριζεις!!!Αν θυμαμαι καλα ... περσι στο διαπλου ειχες διαπρεψει,βγαινοντας τριτος στη κατηγορια σου (αν δε κανω λαθος!), αλλα οπως και εχει ... οι χρονοι σου ειναι εντυπωσιακοι!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Orcatattoo

quote:
Originally posted by chamav

Στα αγωνιστικά τώρα, το Σάββατο συμμετείχα στον διάπλου, ο οποίος φέτος ήταν 3,4 χιλιόμετρα. Φάγαμε πολύ ξύλο λόγω των κυμάτων.
Τέτοια ζαλάδα και ναυτία μέσα στο νερό, ούτε στο Αιγαίο με ιστιοπλοϊκό! Τελικά βρήκα λιμάνι σε 1:00:41 με τον σβέρκο μου να πονάει από την προσπάθεια να αναπνέω στα ψηλά κύματα και το κεφάλι μου κουδούνι από τη ζαλάδα για δύο ημέρες. Την επόμενη, ως γνήσιος στεριανός, κατέβηκα να πάρω το αίμα μου πίσω στα 25Κ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τερμάτισα τελικά στο 1:58:43.



Καταρχήν συγχαρητήρια! Και οι 2 χρόνοι είναι πάρα πολύ καλοί με τον δεύτερο του τρεξίματος ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΣ.
Anyway, επειδή όπως προείπες, δεν πρέπει να έχει και πολύ μεγάλη σημασία, θέλω να ρωτήσω κάτι:
Απο πού σας έδωσαν εκκίνηση στο κολύμπι φέτος?
Μέχρι πέρσι το κολύμπι ήταν 2500μ, αντε με τα ζιγκ ζαγκ να έκανες 2800. Πως φέτος η "ίδια" διαδρομή βαφτίστηκε 3000? Ενώ το πηγαινε έλα, παραμένει 5000??




Good things come to those who wait..



Φέτος ξεκινήσαμε (beach start) από την παραλία στην Κόστα, δίπλα στα καίκια. Εγώ δεν έχω gps, αλλά η διοργάνωση το μέτρησε 3,4 μέ τον Δρυμωνάκο και το έχει αναρτήσει στο site. Πέρσυ, είχαμε ξεκινήσει μέσα από το νερό, από έναν άλλον κολπίσκο λίγο πιο κοντά στο νησί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

Chamav πολύ καλά τα πήγες!
Το ένα παιδί έπεσε ακριβώς μπροστά μου, στο παλιό λιμάνι και πραγματικά δεν ήξερα τι να κάνω. Ελπίζω να έχει συνέλθει και να είναι καλά. Μου έκανε εντύπωση ότι πήγαινε αρκετά γρήγορα, αλλά δεν είχε πια σταθερό βηματισμό και φαινόταν ότι κάτι δεν πάει καλά και ότι θα καταρρεύσει. Αν γνωρίζει κάποιος να μας πει ότι είναι εντάξει (Παντελής λεγόταν), θα το εκτιμούσα. Αισθάνθηκα και λίγο άσχημα γιατί μόλις πέρασε από μπροστά μου ήμουν βέβαιος ότι όπου να ναι θα πέσει, αλλά πώς να τον σταματήσω, με τι ιδιότητα ή "εξουσία"; Επίσης ένιωσα και πολύ ανήμπορος γιατί δεν ήξερα πως να τον βοηθήσω μετά. Θα ήταν πολύ χρήσιμο να γράψει κάποιος που είναι σχετικός τι πρέπει να κάνει κάποιος ως πρώτες βοήθειες εκείνη την στιγμή, πχ του σηκώνεις ψηλά τα πόδια και του ρίχνεις νερό; Και ποια είναι τα σημάδια της ηλίασης ή της αφυδάτωσης, πώς αναγνωρίζει κανείς τα συμπτώματα ή τι άλλο μπορεί να έχει κάποιος που πέφτει κάτω από εξάντληση; Ευτυχώς ήρθαν γρήγορα δυο παιδιά με κόκκινες μπλούζες και μετά είδα κι ένα ασθενοφόρο να πηγαίνει προς τη Ντάπια.
Πέρα από το περιστατικό το τριήμερο ήταν πολύ ωραίο, το νησί πραγματικά "βούλιαξε", με πολλούς διαφορετικούς αγώνες για μικρούς και μεγάλους, με σπόνσορες και δωράκια (ναι στην επιχειρηματικότητα στον αθλητισμό!), γνωστούς και φίλους (είδα Rigelian, Alexandra, Angel1), επώνυμους κι ανώνυμους και βέβαια πολύ ωραίο καιρό (για το 25άρι όχι και ο καλύτερος δυνατός...). Το δεκάρι (που έτρεξα) την είχε την ανηφόρα του και μόνο για ρεκόρ δεν ήταν! Τουλάχιστον έκανα negative split! Τα αποτελέσματα ακόμα αγνοούνται!




Το πρώτο παιδί που ήταν πιο κοντά στον τερματισμό τον έλεγαν Παναγιώτη. Τρόμαξα ρε παιδιά, για αυτό και το κάνω θέμα, να ενημερώνουμε όσο περισσότερο μπορούμε τους γύρω μας για τα βασικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...chamav...πολλα συγχαρητηρια κι απο μενα...αφου φυσικα τετοιες επιδοσεις σε κανουν και ξεχωριζεις!!!Αν θυμαμαι καλα ... περσι στο διαπλου ειχες διαπρεψει,βγαινοντας τριτος στη κατηγορια σου (αν δε κανω λαθος!), αλλα οπως και εχει ... οι χρονοι σου ειναι εντυπωσιακοι!!!



Δεύτερος πέρσυ και έκτος φέτος, αλλά με στολή! Όλοι οι πραγματικοί κολυμβητές πάνε χωρίς στολή, πιο γρήγορα και είναι σε άλλη κατηγορία με πολύ μεγάλο ανταγωνισμό. Εμείς είμαστε απλά δρομείς που κολυμπάνε, άντε το πολύ μέτριοι τριαθλητές. Σημαντικό το γνώθι σαυτόν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

το site της διοργάνωσης πεσμένο από χτες, τα αποτελέσματα πουθένα, σαν να μην έγινε ποτέ ο αγώνας.

SWIM BIKE RUN



Ο Νέστορας έσκισε πραγματικά στα 25Κ! Νέστορα, γιατί δεν έχει χρόνο σου στο κολύμπι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε με συμπαθούνε μάλλον. Πήγα στη Γραμματεία να το επισημάνω, έδειξα και το χρόνο στο ρολόι για να με ανιχνεύσουν στα χτυπήματα του ΄σενσορα, αλλά εις μάτην. Δε χάθηκε και ο κόσμος, κολύμπι επιβίσωσης από το κύμα ήταν ούτως ή άλλως.
quote:
Originally posted by chamav

quote:
Originally posted by NESTORAS1980

το site της διοργάνωσης πεσμένο από χτες, τα αποτελέσματα πουθένα, σαν να μην έγινε ποτέ ο αγώνας.

SWIM BIKE RUN



Ο Νέστορας έσκισε πραγματικά στα 25Κ! Νέστορα, γιατί δεν έχει χρόνο σου στο κολύμπι;



SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Δε με συμπαθούνε μάλλον. Πήγα στη Γραμματεία να το επισημάνω, έδειξα και το χρόνο στο ρολόι για να με ανιχνεύσουν στα χτυπήματα του ΄σενσορα, αλλά εις μάτην. Δε χάθηκε και ο κόσμος, κολύμπι επιβίσωσης από το κύμα ήταν ούτως ή άλλως.
quote:
Originally posted by chamav

quote:
Originally posted by NESTORAS1980

το site της διοργάνωσης πεσμένο από χτες, τα αποτελέσματα πουθένα, σαν να μην έγινε ποτέ ο αγώνας.

SWIM BIKE RUN



Ο Νέστορας έσκισε πραγματικά στα 25Κ! Νέστορα, γιατί δεν έχει χρόνο σου στο κολύμπι;



SWIM BIKE RUN


Και τον Έντυ που ήταν μαζί μου στο τελευταίο χιλιόμετρο, δεν τον βλέπω στα αποτελέσματα. Ο Νίκος Πολιάς μας τα μούσκεψε λίγο φέτος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pns
Forum-Runner

Greece


103 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  11:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες στον πολύ ομορφο αγώνα

NIKE+
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  12:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav


========================================

Στα αγωνιστικά τώρα, το Σάββατο συμμετείχα στον διάπλου, ο οποίος φέτος ήταν 3,4 χιλιόμετρα. Φάγαμε πολύ ξύλο λόγω των κυμάτων.
Τέτοια ζαλάδα και ναυτία μέσα στο νερό, ούτε στο Αιγαίο με ιστιοπλοϊκό! Τελικά βρήκα λιμάνι σε 1:00:41 με τον σβέρκο μου να πονάει από την προσπάθεια να αναπνέω στα ψηλά κύματα και το κεφάλι μου κουδούνι από τη ζαλάδα για δύο ημέρες. Την επόμενη, ως γνήσιος στεριανός, κατέβηκα να πάρω το αίμα μου πίσω στα 25Κ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τερμάτισα τελικά στο 1:58:43.



...τουμπανέισιον! Και αν σκεφτείς και την κούραση από το διάπλου της προηγούμενης μέρα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DAFY
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  13:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποτελεσματα για τους δρομικους αγωνες που βρισκουμε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DAFY
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  13:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
keep it simple
quote:
Originally posted by DAFY

Αποτελεσματα για τους δρομικους αγωνες που βρισκουμε?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  13:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DAFY

Αποτελεσματα για τους δρομικους αγωνες που βρισκουμε?



Εδώ όταν τα βγάλουν:
http://spetsesmarathon.com/?page_id=24422
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DAFY
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  13:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by DAFY

Αποτελεσματα για τους δρομικους αγωνες που βρισκουμε?



Εδώ όταν τα βγάλουν:
http://spetsesmarathon.com/?page_id=24422


ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000