Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σε 40 χρόνια ο άνθρωπος εξαφάνισε...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

Queen
Senior Forum-Runner



647 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  20:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τότε ποιο το πρόβλημα? Δεν μπορούν να τα βρουν στα είδη?

___________________
Citius Altius Fortius!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  20:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Fid είναι μια απλή ερώτηση, γιατί αυτό που μου είπες μου κίνησε την περίεργεια, όπως φαντάζομαι και σε πολλούς ακόμα.
Την παραφιλογία που εσύ χτίζεις, γιατί ίσως ρώτησα, προσπέρασε την και απάντα αν θες. Δεν θυμάμαι τι έχει γράψει ο καθένας 1000 πόστ πρίν, ούτε η ζώη μου είναι αφιερωμένη να μελετήσω το βιογραφικό Fidelio/Rigelian/Gypaetos/Gargadua κτλ. Μπορεί να γράφω πολλά εδώ, αλλά πίστεψέ με, η μέρα μου είναι γεμάτη, και εδώ, ανοίγω, απαντάω 2 λεπτά και κλείνω.
Σιγα μην θυμάμαι τι είπες εσύ πριν 2 χρόνια στο φόρουμ, πλάκα μου κάνεις, η με θεωρείς κανά θαύμα εγκέφαλο, από αυτούς που έχουν φωτογραφική μνήμη και θυμούνται λέξη λέξη τι διάβασαν πριν 2-3 χρόνια. Είμαι το αντίθετο ακριβώς, στο θέμα της μνήμης, αλλά ας μην το αναλύσουμε εδώ.

Αν μπορείς να απαντήσεις έχει καλώς, αν δεν μπορείς, άσε τις θεωρείες, γιατί η ερώτηση μου είναι εντελώς απλή και ειλικρινής από καθαρή περιέργεια, γιατί απλά μου φαίνεται περίεργο. Δεν μιλάμε για έναν μετριοπαθή χορτοφάγο, αλλά για έναν ορκισμένο/φανατισμένο ότι λέξη σου ταιριάζει βάλε δεν θα τα χαλάσουμε εκεί. Και λέει, ότι έχει φάει περισσότερο κρέας από τον μέσο άνθρωπο που στην διατροφή του έτρωγε και κρέας. Ε αυτό μου φαίνεται περίεργο. Τι συνέβη?

Όταν αποφασίσω να τρολάρω, να στην πω, ή να σε ειρωνευτώ θα το κάνω και θα φροντίσω να το καταλάβεις (και οι υπόλοιποι) και δεν θα το αρνηθώ. Πιστεψέ με.

Ρωτάω κάτι απλό, απαντάς βασικά με μια θεωρεία συνωμοσίας, ή είμαι χαζός, και μετά εγώ είμαι αυτός που τρολάρω...

Πραγματικά έχω διαφωνίσει με κόσμο και κόσμο, αλλά τέτοιο χάσμα, μου φαίνεται ότι θα απέχω στο μέλλον από οποιαδήποτε απόπειρα διαλόγου μαζί σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  20:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρω κι εγώ; Τσάμπα μας ταλαιπωρούν, αφού "μαζί τα φάγανε"...
Ο ένας, πάντως, συνεχίζει ακόμα να τα τρώει, ο άλλος σταμάτησε και φαίνεται έχει τύψεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  21:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι Deorum δεν θα σου απαντήσω εδώ. Δεν είναι μόνο τα πολλά θέματα που έχουν διάφορα μέλη ανοιξει κατα καιρους στα δύο αυτά περίπου χρόνια ή και παραπάνω που αναδυκνείεται το πρόβλημα .Αλλωστε πριν μια βδομαδα τα λεγαμε για τα "γιατι" και τα "πως" στην θεματική με το κυνήγι ποιά ειναι η θέση μου απέναντι στο ζήτημα των δικαιωμάτων των ζώων Αν δεν θυμάσαι μετά από ένα καρο μελάνι οκ, τι νόημα εχει; Παμε παρακάτω. Κανενας πλεον διάλογος λοιπον. Θα ποστάρει ο καθένας αυτο που θέλει και thats it.. Και η αλήθεια είναι οτι έχω πάμπολα να ποστάρω ειδικά σε αυτο το θέμα που άνοιξε ο "προβληματισμένος" Rig.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 30/09/2014 21:10:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  21:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Οχι Deorum δεν θα σου απαντήσω εδώ. Δεν είναι μόνο τα πολλά θέματα που έχουν διάφορα μέλη ανοιξει κατα καιρους στα δύο αυτά περίπου χρόνια ή και παραπάνω που αναδυκνείεται το πρόβλημα .Αλλωστε πριν μια βδομαδα τα λεγαμε για τα "γιατι" και τα "πως" στην θεματική με το κυνήγι ποιά ειναι η θέση μου απέναντι στο ζήτημα των δικαιωμάτων των ζώων Αν δεν θυμάσαι μετά από ένα καρο μελάνι οκ, τι νόημα εχει; Παμε παρακάτω. Κανενας πλεον διάλογος λοιπον. Θα ποστάρει ο καθένας αυτο που θέλει και thats it.. Και η αλήθεια είναι οτι έχω πάμπολα να ποστάρω ειδικά σε αυτο το θέμα που άνοιξε ο "προβληματισμένος" Rig.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff



Προφανώς, προφανέστατα ο Deorum σε ρωτάει ποια ήταν η αφορμή που άλλαξες διαμετρικά απόψεις στο θέμα της κρεατοφαγίας, όχι γιατί γενικά είσαι κατά κ.λπ. Με άλλα λόγια αν υπήρξε κάποιο συγκεκριμένο περιστατικό ή αν είδες κάποια ταινία ή σου είπε κάποιος κάτι κ.λπ. Πάψε πια να βλέπεις παντού κρυφές προθέσεις, υπονοούμενα, και εχθρούς...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  21:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι Γυπαετέ, αυτά τα έχουμε πει αλλού, πριν μόλις μια βδομάδα. Δεν θα κάτσω να ξαναγράψω σεντόνια. Αλλο είναι το θέμα εδώ. Την γραμμή την έχει δώσει ο αρχικός ποστερ και ειναι σαφής..

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  22:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε 40 χρόνια ο άνθρωπος εξαφάνισε...
(Σύμφωνα με το) WWF: Σε 40 χρόνια ο άνθρωπος εξαφάνισε τα μισά άγρια ζώα του πλανήτη

Rigelian δεν καταλαβαίνω τον λόγο που ανέβασες αυτή τη θεματική..
Το θέμα είναι οτι "σε 40 χρόνια ο άνθρωπος εξαφάνισε τα μισά άγρια ζώα του πλανήτη";
ή που μπορεί να βρεί κανείς την ωραιότερη μπριζόλα ή σούβλες από όποιο κρέας μπορείς να φανταστείς!
αν ο τάδε ή ο δείνα έχει τις αλύτερες τιμές στα μπιφτεκάδικα και τα μπριζολάδικα στα νότια ή τα βόρεια
και που τρώει κανείς το καλύτερο παγωτό με βάφλα ή με σιρόπι απο καραμελωμένα φυστίκια και σάλτσα με κορόμηλα..
Τάχεις κάπου μπερδέψει... Μήπως ο τίτλος θα έπρεπε να γράφει
"Πού μπορεί να φάει κανείς την ωραιότερη μπριζόλα όποιο κρέας μπορείς να φανταστείς! και αφου φάει μετά να πάει και για παγωτό με βάφλα.."

Πάντως στο περιοδικό Κοσμοπόλιταν θα είχε μεγάλη επιτυχία!




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  22:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι κροκόδειλοι πάντως
μετά από κάποιες ενέργειες
ξαναευημερούν και πληθύνονται

Αυτά από το NAT GEO
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  22:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eνώ οι φάλαινες πάνε κατά διό...

(ο διάβολος της ρίμας... με τσιγκλάει συνέχεια!!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  23:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και οι Τίγρεις Στο Θιβέτ
έχουν μείνει ελάχιστες

Απ' ό,τι φαίνεται ο Δαλάϊ...
για άλλα
έχει χρόνο να μιλάει!!!

(νάτος πάλι ο διάβολος!!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  23:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι κροκοδειλοι ξαναευημερουν τοσο ωστε ηρθαν και στην κρητη, αληθεια τι γινεται με τον Σηφη;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

choice
Newbie Forum Runner



35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  23:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο άνθρωπος κατάφερε να εξαφανίσει πολλά είδη μέσα σε 40 χρόνια αλλά αυτό απο μόνο του δεν λέει τίποτα.Όπου να ναι θα εξαφανίσει και το δικό του είδος και θα έχουμε ευχάριστα νέα .Εντάξει,είναι λίγο δύσκολο αλλά το πάει καλά.Ελπίζω μην γίνει καμιά στραβή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  23:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by choice

Ο άνθρωπος κατάφερε να εξαφανίσει πολλά είδη μέσα σε 40 χρόνια αλλά αυτό απο μόνο του δεν λέει τίποτα.Όπου να ναι θα εξαφανίσει και το δικό του είδος και θα έχουμε ευχάριστα νέα .Εντάξει,είναι λίγο δύσκολο αλλά το πάει καλά.Ελπίζω μην γίνει καμιά στραβή..



Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα εξαφανιστεί το ανθρώπινο είδος, όταν ο συνολικός πληθυσμός της γης έχει ξεπεράσει τα 7 δις και αυξάνεται με ιλιγγιώδεις ρυθμούς;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  23:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Δαλάϊ θέλει να συναντηθεί με τον τσίπρα.

Ο ανθρωπος , είπε ένας δάσκαλος μεγάλος , νομίζει οτι αγωνίζεται για την ζωή αλλά στην πραγματικότητα κατασκευάζει τον μεγάλο του θάνατο. Αυτή είναι η επιλογή του ανθρώπου και όχι της φύσης.

Η Έκθεση (2014) για τον πλανήτη της WWF (επιγραμματικά):

- Από το 1970 ως το 2010, ο Δείκτης "Ζωντανός Πλανήτης" -που μετρά την εξέλιξη 10.380 πληθυσμών 3.038 ειδών θηλαστικών, πτηνών, ερπετών, αμφιβίων και ψαριών- σημείωσε πτώση κατά 52%.
- Η περισσότερο πληγείσα ζώνη είναι η Λατινική Αμερική (-83%), ακολουθούμενη από κοντά από την περιφέρεια Ασίας-Ειρηνικού, και το μεγαλύτερο τίμημα πλήρωσαν τα είδη του γλυκού νερού (-76%), όταν τα χερσαία και τα θαλάσσια είδη μειώθηκαν κατά 39%.
- Η ανθρωπότητα υπερεκμεταλλεύεται τη Γη, καταναλώνει περισσότερους φυσικούς πόρους απ' όσους μπορεί να αποκαταστήσει ο πλανήτης: καταναλώνει περισσότερα ψάρια απ' όσα γεννιώνται, εκπέμπει περισσότερο διοξείδιο του άνθρακα απ' όσο μπορούν να απορροφήσουν τα δάση και οι ωκεανοί...
- Σήμερα χρειαζόμαστε τη δημιουργική δυνατότητα μιάμισης Γης για να έχουμε στη διάθεσή μας τις οικολογικές υπηρεσίες που απολαμβάνουμε κάθε χρόνο.
- Ποιος φταίει; Οι πλουσιότερες χώρες είναι συνολικά αυτές των οποίων το οικολογικό αποτύπωμα ανά κάτοικο είναι το πιο υψηλό.
- Αν ζούσαμε όλοι όπως ζουν οι πολίτες του Κατάρ, θα χρειαζόμασταν 4,8 πλανήτες 3,9 αν ήμασταν όλοι Αμερικανοί και 1,4 αν ήμασταν όλοι Νοτιοαφρικανοί.

"Οι διάφορες μορφές της ζωής είναι ταυτόχρονα η μήτρα των οικοσυστημάτων που επιτρέπει τη ζωή στη Γη και το βαρόμετρο αυτού που κάνουμε να ζει ο πλανήτης μας. Αδιαφορώντας για την τύχη τους, τρέχουμε προς το χαμό μας." (Μάρκο Λαμπερτίνι, Γενικός διευθυντής της WWF - 2014)




People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 30/09/2014 23:55:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

choice
Newbie Forum Runner



35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2014 :  00:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα γι αυτό ακριβώς είναι λιγάκι δύσκολο,το έγραψα,αλλά είναι στην ατζέντα κι αυτό gypaetos.Στην επίσημη δηλαδή,έχουν ασχοληθεί αυτοί που "θέλουν το καλό μας".Α,ωραία η ζωή συντρέχτη αλλά με τόση "σφαλιάρα" δεν είναι και τόσο ωραία τελικά....Ή εσύ θεωρείς οτι όλα βαίνουν απο το καλό στο καλύτερο στον παγκόσμιο πολίτη?Θα ήθελα να μου διατυπώσεις την άποψή σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000