Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ο σκοτεινός κόσμος των σπόρων του θανάτου...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητοί μου!
Το ζουμί από αυτό που ανέβασε ο xipilitos
είναι αυτό(το ξανα-ανεβάζω!

Πριν από 14 χρόνια λοιπόν
4 χώρες αρνήθηκαν τους μεταλλαγμένους σπόρους
και τώρα επί Μανιάτη τη δέχτηκαν

Σπόροι ΜΟΥΛΟΙ λοιπόν και γι αυτό βγάζουν καρπούς μόνο μια φορά
Την δεύτερη το μέγεθός τους συρρικνώνεται στο 1/4

Γιατί όμως να έχουμε ποικιλία σπόρων και να σπέρνουνε όλοι;
Γίνεται ένα ''μπάχαλο'' στην παγκόσμια αγορά
Ας παραδοθούμε λοιπόν στις ορέξεις και στις διαθέσεις
αυτής της πολυεθνικής για να τ' αρπάζει χοντρά κάθε φορά
να δίνει όποτε θέλει αυτή και όσο θέλει
και ΓΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΒΡΕ ΑΔΕΡΦΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και ειλικρινα βρε Κώστα δεν έχω καταλάβει ποιες είναι οι "αλλες" ερωτήσεις σου για να σου απαντήσω...

Δεν έχω καταλάβει βασικά τι με ρωτάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχουν ανεβεί πολλές φορές από διάφορα μέλη του φόρουμ
αλλά ποτέ δεν συζητήθηκαν

Η συζήτηση πάντα πήγαινε ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ
σε κανονισμούς διαλόγου, ελευθερίας ,δημοκρατίας,μπριζόλας
Βόρειας Κορέας, γκουρμέ και άλλες διατροφικές συνήθειες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by Rigelian
Αν κάποιος σου πει "κόψε τα γλυκά και τα καθημερινά 5 σουβλάκια και 2 πίτσες γιατί να γίνεις 150 κιλά", έχει σημασία αν είναι ανορεξικός ή 150 κιλά και ο ίδιος;

Την άποψη που κάποιος εκφράζει, την κρίνουμε ως άποψη από το αν ο ίδιος την εφαρμόζει ή όχι;



Xa ...έχει πλάκα όταν το εκφέρεις έτσι. Για θέματα κοινής γνώσης...

Ναι αλλά εάν έχω 2 διατροφολόγους και ο ένας μου λέει "Η ιδανική υγειηνή διατροφή είναι 30% υδατανθρακες και χ,ψ,ω" και τόσο άσκηση και δεν ξέρω εγώ τι.... και ένας άλλος κάτι άλλο ....και ο ένας είναι 150 κιλά και δείχνει να μην προσέχει καθόλου τον εαυτό του και τρώει και 2 πιτόγυρα περιποιημένα όταν μου τα λεει και άλλος δείχνει φιτ και ενεργός και υγειής .....ε τι να κάνουμε ....θα διαλέξω τον δεύτερο.

Και φυσικά δεν εμπιστεύομαι εύκολα τον γιατρό που δεν προσέχει ο ίδιος τον εαυτό του ....όπως δεν δίνω και τόση βαρύτητα στις συμβουλές για το καλό (ή ΤΟ ΚΑΚΟ) που κρύβει η άσκηση όταν μου τις λεει κάποιος που σηκώνεται απο τον καναπέ του μόνο για να παει στη πολυθρόνα του...

Δεν είναι στερεότυπα αυτά. Είναι η ωμή πραγματικότητα.



Κάργα στερεότυπα!

Ένας γιατρός που καπνίζει σου λέει "μην καπνίζεις 3 πακέτα την ημέρα".
Ένας γιατρός που δεν καπνίζει σου λέει "κάπνιζε 3 πακέτα την ημέρα, δεν έχεις κίνδυνο".

Όσο για τις ερωτήσεις, ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα, θέλεις να στα κάνω copy paste?
Ποιον εμπιστεύεσαι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by KostasPVol

Κώστα σε αυτό που είχες γράψει για μια τελείως άγνωστή σου, δεν ήσουν εμπαθής, προκατειλημμένος, αλαζόνας, αγύριστο κεφάλι, και όποιες άλλες λέξεις χρησιμοποιείς εδώ?
Δεν ζητάω απάντηση, το βάζω απλά για να δει ο κόσμος για τι διαμαρτύρεσαι, και τι κάνεις ο ίδιος.

http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6199&whichpage=21




Παλαιοκομμουνίστρια προκατειλλημένη αγρίως η τύπισσα, είναι προφανές σε όποιον είχε έστω και μικρή επαφή με την ΠΣΚ στα πανεπιστήμια, την 10ετία του '80. Φυσικά γράφει αυτά που βλέπει προσπαθώντας βέβαια να τα ωραιοποιήσει.


Αυτό;

Κώστα, μπερδεύεις δύο πράγματα: Τη συμπεριφορά μας προς του συνομιλητές μας εδώ στο φόρουμ και τις κρίσεις μας για όλους τους άλλους εκτός φόρουμ. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Σας το έχω ξαναπεί, δεν το δέχεστε, οκ.


Δηλαδή:

α) αν η συγκεκριμένη μπλόγκερ βρει αυτό που έγραψες για αυτήν, ή βρει άλλα που γράφεις, τα αναφέρει στο μπλογκ της γράφοντας αυτός ο Rigelian είναι σκληροπυρηνικός νεοφιλελεύθερος, ή είναι σαμαρόπληκτος, ή δεν ξέρει τι του γίνεται, ή είναι αρχιραγιάς, ή κάνει κολοτούμπες (τα λέω ως παράδειγμα, όχι γιατί τα ενστερνίζομαι) ή ή ή ή, δεν θα πειράζει. Αν όμως γράψει κάποιο μέλος του φόρουμ το 1% απο αυτά, τότε θα πειράζει.

β) αν η συγκεκριμένη μπλόγκερ τύχαινε να γραφτεί στο παρόν φόρουμ, τότε θα αφήσεις τις κρίσεις περί "Παλαιοκομμουνίστρια προκατειλλημένη αγρίως η τύπισσα", και θα της μιλάς με το σεις και με το σας.

Τι να πω.

Η λογική του ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ.

Λογική μεν, του παραλόγου δε.

Εσύ που λες ότι πρέπει να κρίνουμε απόψεις και όχι άτομα, κάνεις κρίσεις αναλόγως του μπλογκ ή του φόρουμ που διαβάζεις ή γράφεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos
Για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα θυμάμαι από τα σχολικά χρόνια, νομίζω στο μάθημα της ψυχολογίας ή φιλοσοφίας ή κάτι τέτοιο ένα σχετικό παράδειγμα που είχε πει κάποιος φιλόσοφος. Ρώτησαν έναν φιλόσοφο γιατί ενώ διδάσκει το άλφα, αυτός πάει και κάνει το βήτα και απάντησε: εάν κάποιος περαστικός σου ζητήσει να του δείξεις το δρόμο, του δείχνεις τον δρόμο, δεν σημαίνει ότι πρέπει να πας κι εσύ μαζί του...



Αν ο φιλόσοφος δεν έχει περάσει ποτέ αυτόν τον δρόμο , τότε πολύ απλά δύσκολα μπορεί να συναισθανθεί τις δυσκολίες του. Σε πολλές περιπτώσεις ουτε καν τις γνωρίζει. Είναι θεωρητικός και βασίζεται στην εμπειρία των άλλων. Οπότε:

Θεωρία vs Εμπειρία

Οταν η θεωρία συνοδεύει την εμπειρία.

Οταν η θεωρία είναι μόνο θεωρία

και

Οταν η εμπειρία ειναι μόνο ...εμπειρία.


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 03/10/2014 14:46:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Ο κόσμος σύμφωνα με τη Monsanto"
http://youtu.be/-9ZRWV3LAn0

Ο κόσμος σύμφωνα με τη Monsanto, είναι μια ευκαιρία για ένα μεγάλο γενετικό πείραμα στην παραγωγή τροφίμων - και μια επιχειρηματική «βουτιά» σε έναν πακτωλό χρημάτων.
Στο ντοκιμαντέρ της η Μαρί-Μονίκ Ρομπέν εξετάζει την επικράτηση στη βιομηχανία των αγροτοχημικών μιας από τις πιο δόλιες και ισχυρότερες επιχειρήσεις στον κόσμο.
Παρακολουθεί τον παρασκηνιακό κόσμο της διατροφικής βιομηχανίας και την ανέλιξη της Monsanto στο επίπεδο της παγκόσμιας εμπορικής κυριαρχίας,
καθώς κρατά τα «κλειδιά» για τα διπλώματα ευρεσιτεχνίας (πατέντες) στη μερίδα του λέοντος της προμήθειας τροφίμων.
Το 91% των μεταλλαγμένων σπόρων παγκοσμίως, κατασκευάζεται και ανήκει στη Monsanto. Την πολυεθνική που από την ίδρυσή της,
πριν 108 χρόνια, έχει τον τίτλο της πιο ρυπογόνας και επικίνδυνης στην ιστορία της βιομηχανίας.
Η εταιρεία κατέχει ένα ακόμη ρεκόρ: των περισσότερων δικαστικών αγωγών και μηνύσεων που έχουν ασκηθεί ποτέ σε βιομηχανία.
Για αιτίες που αφορούν απόκρυψη και αλλοίωση στοιχείων για τα προϊόντα της, ψευδείς πληροφορίες, για μόλυνση ολόκληρων περιοχών ακόμη και πόλεων,
όπως και για δωροδοκίες σε κυβερνητικούς αξιωματούχους για να παραβλέψουν τους νόμους και τους κανονισμούς.
Τα πειστήρια για τα εγκλήματα της Monsanto βρίσκονται όλα στο αποκαλυπτικό ντοκιμαντέρ της Marie--Monique Robin.
Κι όμως η Monsanto αναπτύσσεται διαρκώς και τα κέρδη της αυξάνονται. Για πολύ καιρό προσπαθεί να εισέλθει και στην ευρωπαϊκή αγορά,
μέσα από δημοφιλή προϊόντα όπως το επικίνδυνο φυτοφάρμακο Roundup, που χρησιμοποιείται ευρέως και στην Ελλάδα.
Είναι το μπεστ-σέλερ της Monsanto και ενοχοποιείται για συμμετοχή στην ανάπτυξη καρκίνων.
Το επόμενο βήμα της είναι οι μεγάλες μονοκαλλιέργειες με μεταλλαγμένους σπόρους αμφίβολης ποιότητας και ασφάλειας για τη δημόσια υγεία και για το περιβάλλον.
Ο κόσμος σύμφωνα με τη Monsanto, είναι ένας κόσμος απρόσωπος, χωρίς ηθική, χωρίς κανόνες, ένας κόσμος όπου μετράει μόνο το κέρδος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ φυσικά απαντώ στον πονηρό τον Κων/νο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian


Είναι λάθος και προσβλητικό να πω
Σταμάτη είσαι βολεμένος
ή
Κώστα είσαι αριστερός του καναπέ.


Εάν το πιστεύεις έτσι, γιατί να μην το πεις. "Σταμάτη ΘΕΩΡΩ ότι εισαι βολεμένος" Θες να πεις φυσικά ...και το αντίστοιχο για τον Κώστα.

Εάν αυτό πιστεύεις λοιπόν, ότι ο Κώστας είναι αριστερός του καναπέ και εγώ βολεμένος ....να το πεις ελευθερα. Μπορεί να εξηγούν τελικά και τη συμπεριφορά μας και τις απόψεις μας και κυρίως την εμμονή μας ή τον δογματισμο μας (εάν υπάρχει) σε κάποιο θέμα. Μπορεί ωστοσο και να φανούν τόσο παράλογες οι θεωρήσεις σου στους τρίτους που διαβάζουν που εντέλει να αποδυναμώσουν τον δικό σου λόγο και επιχειρήματα.

Όταν λεω ότι για μένα πάνω στη κουβέντα που κάναμε είσαι ξεροκέφαλος αφου θεωρώ ότι επιμένεις στο μαυρο για το άσπρο ....το κάνω με το κίνδυνο αυτό. Να φανώ "παράλογος" για την άποψη μου αυτή (να βλεπουν και άλλοι το μαυρο) που έχω για σένα (και την οποία αποκαλύπτω) με αποτέλεσμα να φανούν εξίσου "παράλογες" ξαθ οι θέσεις μου. Μπορεί ωστόσο να συμφωνούν και πολλοί περισσότεροι σε αυτή μου την εντύπωση και να μην κινδυνεύει η "λογική" των επιχειρημάτων μου.

Παίρνω τα ρίσκα μου προφανώς. Προσωπικά δεν νομίζω ότι είναι και πολλά γιατί έχω την αίσθηση ότι το "ξεροκέφαλος" δεν ακούγεται "σκληρή" κατηγορία για σένα .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GERMANOS
Η συζήτηση πάντα πήγαινε ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ
σε κανονισμούς διαλόγου, ελευθερίας ,δημοκρατίας,μπριζόλας
Βόρειας Κορέας, γκουρμέ και άλλες διατροφικές συνήθειες



Αυτό οφείλεται στην ποταπή φύση του ανθρώπου, να τον ενδιαφέρει περισσότερο ο εαυτός του παρα η αναζήτηση της αλήθειας...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και συμπληρώνοντας στο α) του παραπάνω παραδείγματος που έβαλα.

Αν η μπλόγκερ ήταν και μέλος του παρόντος φόρουμ, στο δικό της μπλογκ κατά τη λογική σου θα μπορούσε να σου σέρνει ό,τι ήθελε, αλλά εδώ όχι.
Αν κάποιος από εμάς έχει μπλογκ, θα δεχόσουν να γράφει για σένα ό,τι θέλει, αλλά αν το έγραφε εδώ, τότε θα πείραζε.
Αν εσύ είχες μπλογκ, θα μπορούσες να χαρακτήριζες άτομα του φόρουμ παλαιοκομμουνιστές προκατειλλημένους κλπ κλπ κλπ, αλλά δεν θα το έκανες εδώ (κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας)

Τι να πω.
Η λογική του παραλόγου ξανά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  14:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by Rigelian
Αν κάποιος σου πει "κόψε τα γλυκά και τα καθημερινά 5 σουβλάκια και 2 πίτσες γιατί να γίνεις 150 κιλά", έχει σημασία αν είναι ανορεξικός ή 150 κιλά και ο ίδιος;

Την άποψη που κάποιος εκφράζει, την κρίνουμε ως άποψη από το αν ο ίδιος την εφαρμόζει ή όχι;



Xa ...έχει πλάκα όταν το εκφέρεις έτσι. Για θέματα κοινής γνώσης...

Ναι αλλά εάν έχω 2 διατροφολόγους και ο ένας μου λέει "Η ιδανική υγειηνή διατροφή είναι 30% υδατανθρακες και χ,ψ,ω" και τόσο άσκηση και δεν ξέρω εγώ τι.... και ένας άλλος κάτι άλλο ....και ο ένας είναι 150 κιλά και δείχνει να μην προσέχει καθόλου τον εαυτό του και τρώει και 2 πιτόγυρα περιποιημένα όταν μου τα λεει και άλλος δείχνει φιτ και ενεργός και υγειής .....ε τι να κάνουμε ....θα διαλέξω τον δεύτερο.

Και φυσικά δεν εμπιστεύομαι εύκολα τον γιατρό που δεν προσέχει ο ίδιος τον εαυτό του ....όπως δεν δίνω και τόση βαρύτητα στις συμβουλές για το καλό (ή ΤΟ ΚΑΚΟ) που κρύβει η άσκηση όταν μου τις λεει κάποιος που σηκώνεται απο τον καναπέ του μόνο για να παει στη πολυθρόνα του...

Δεν είναι στερεότυπα αυτά. Είναι η ωμή πραγματικότητα.



Κάργα στερεότυπα!

Ένας γιατρός που καπνίζει σου λέει "μην καπνίζεις 3 πακέτα την ημέρα".
Ένας γιατρός που δεν καπνίζει σου λέει "κάπνιζε 3 πακέτα την ημέρα, δεν έχεις κίνδυνο".




Μη παίζεις με ρητορισμούς που (είναι και της πλάκας εάν θες την άποψη μου)

ΤΊ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ. ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ... Να σου πει
ένας γιατρος που δεν καπνίζει "κάπνιζε 3 πακέτα την ημέρα, δεν έχεις κίνδυνο". ή ένας γιατρός που καπνίζει "Εντάξει με λίγη προσοχή και περιστασιακά μπορεί να μην έχεις κίνδυνο κλπ)

Και άσε το τσιγάρο. Να σου βρω εγώ πόσους γιατρούς που τα τσουζουν που θα σου πουν οτι λίγα ποτηράκια δεν κάνουν και κακό.... Και ψάξε ν βρεις στατιστικά τις απαντήσεις σε γιατρούς που προσέχουν περισσότερο.

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΞΕΚΟΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Να μου πεις ποιον θα εμπιστευτεις σε κάτι ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ την απάντηση. Αυτόν που μιλαει΄θεωρητικά ή αυτόν που μιλαει ΚΑΙ θεωρητικά λλα και εμπειρικά και ΚΥΡΙΩΣ τα αποτελεσματα ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ Και σε αυτόν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  15:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί ΦΥΣΙΚΑ και τα ράσα δεν κάνουν τον παπα (δεν λέω αυτό και είναι απο τα αγαπημένα σου λογικά σφάλματα εάν υποστηρίζεις ότι αυτό λέω ...ότι κάθε ράσο είναι και παπάς) αλλα ΚΑΙ η Γυναίκα του Καίσαρα ΠΡΕΠΕΙ να φαίνεται και τίμια και δεν αρκεί μόνο να είναι... (και κάθε παπάς ΠΡΕΠΕΙ να είναι και ράσο)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  15:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλλάζεις θέμα και υπεκφεύγεις!
Δεν συζητάμε για το τι είναι πιο πιθανό. Αλλά για το αν κρίνεις την άποψη ως άποψη ή αν συνυπολογίζεις το ΑΝ αυτός που την λέει την εφαρμόζει.

Να βρω κι εγώ στατιστικές για το αν το λίγο κρασί ωφελεί, πολλές επίσης.

Η ερώτηση είναι σαφής αν και υποθετική:

Ένας γιατρός που καπνίζει σου λέει "μην καπνίζεις 3 πακέτα την ημέρα".
Ένας γιατρός που δεν καπνίζει σου λέει "κάπνιζε 3 πακέτα την ημέρα, δεν έχεις κίνδυνο".
Ποιον εμπιστεύεσαι;

Όταν απαντήσεις ευθέως χωρίς να αλλάζεις θέμα, θα πάμε παρακάτω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  15:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Και συμπληρώνοντας στο α) του παραπάνω παραδείγματος που έβαλα.

Αν η μπλόγκερ ήταν και μέλος του παρόντος φόρουμ, στο δικό της μπλογκ κατά τη λογική σου θα μπορούσε να σου σέρνει ό,τι ήθελε, αλλά εδώ όχι.
Αν κάποιος από εμάς έχει μπλογκ, θα δεχόσουν να γράφει για σένα ό,τι θέλει, αλλά αν το έγραφε εδώ, τότε θα πείραζε.
Αν εσύ είχες μπλογκ, θα μπορούσες να χαρακτήριζες άτομα του φόρουμ παλαιοκομμουνιστές προκατειλλημένους κλπ κλπ κλπ, αλλά δεν θα το έκανες εδώ (κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας)

Τι να πω.
Η λογική του παραλόγου ξανά.



Να πεις αν ο Σαμαράς και οι κυβερνώντες είναι προδότες ή όχι!

επίσης να πεις αν θεωρείς ότι ο διάλογος πρέπει να γίνεται πολιτισμένα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000