Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Tακτική αγώνας 10χλμ ΚΜΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  17:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by Rigelian

Από Ντυνάν, δεν επιστρέφει στο Καλλιμάρμαρο όπως ο Μαραθώνιος;





Ναι γυρναει, απλα εχει και πιο πριν ανηφορα τωρα (Ακαδημιας πχ), δεν ειναι πανω-κατω οπως ηταν παλια, ειναι λιγο υπουλη τωρα!



Έτσι είναι, Κατεχάκη δεν φτάνεις, στρίβεις πριν την Χρυσή Αυγή (ευτυχώς!). Εγώ την βρίσκω μια χαρά την διαδρομή, ό,τι πρέπει για negative split και ηρωικό τερματισμό, ενδεχομένως και για ρεκόρ (δεν είναι και το δεκάρι του ΣΔΥΑ βέβαια).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  17:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σάββα, ο Rigelian αναφέρεται στις ανηφόρες της επιστροφής. Επειδή ο gligolos είπε ότι είναι όλο κατηφόρα-και έτσι ο Κώστας είπε ότι έχει τις 2 ανηφορίτσες-Κατεχάκη και Φειδιππίδου.

Άντε, πάλι γυναίκα έβαλε τάξη...!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GiAle
Forum-Runner

Greece
60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  18:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα μέσα από τα πρώτα μέτρα...... 10 χιλιομετράκια είναι, θα τελειώσουν!

Go hard or go home
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  18:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολος αγώνας για ρεκόρ και αυτό γιατί αν και δεν το κυνήγησα καθόλου πέρσι αφού ήμουν σε φάση αποκατάστασης μιας και προερχόμουν από πρόσφατο μαραθάνιο θυμάμαι την τεράστια κατηφόρα στην αρχή που μπορεί να παρασύρει τον οποιονδήποτε σε έναν υπερβολικό ρυθμό από το ξεκίνημα και βέβαια αν δεν βρίσκεται κάποιος στα πρώτα γκρουπ θα αναγκαστεί εξαιτίας της απίστευτης πολυκοσμίας να κάνει συνεχώς ζιγκ ζαγκ και μοιραία να μεταβάλει συνεχώς τον ρυθμό του
αν δεν υπήρχε και η γλυκειά κατηφόρα στο δεύτερο μισό νομίζω θα ήταν ότι χειρότερο για προσωπικό ρεκόρ

τον συγκεκριμένο αγώνα σίγουρα δεν θα τον έβαζα σαν αγώνα-στόχο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  18:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by saridis

Δεν νομιζω παντως οτι ο χρονος που εχει ο φιλος μας ειναι κριτηριο ωστε να του πει καποιος κοινοτυπιες οπως απολαυσε το, με τετοιο χρονο μη σε νοιαζει τιποτα, κοιτα στον τερματισμο μην τα δωσεις ολα και αν δεις κανεναν διπλα σου πιασου χερακι χερακι και τερματιστε αγκαλιτσα,
ή κανε το αεροπλανακι τερματιζωντας (η αδυναμια μου, παιδια σορρυ αλλα δεν μπορω, εκεινη την ωρα αν κραταω αεροβολο μπορει και να μου φυγει καμμια αδεσποτη, ετσι για την χαρα του τερματισμου βρε αδερφε )

συμβουλες για την διαδρομη ζητησε ο ανθρωπος ωστε να υπολογισει τις δυναμεις του. Δεν βλεπω κανενα κακο να προσπαθει καποιος για το καλυτερο ασχετα αν ειναι πρωταρης 'η οχι..

εξαλλου, αν καποιος κανει 45 λεπτα ειτε 32 λεπτα νομιζω το ιδιο ζορι εχει στον τερματισμο και σε ολο τον αγωνα.......



Αλληλούια.

Καμιά φορά ξεχνάμε ότι είμαστε δρομικό φόρουμ, και είναι λες και είμαστε προσκοπάκια.
Είναι κακό να πιεζόμαστε, κακό να κάνουμε αλλαγή πριν τον τερματισμό μπας και γλιτώσουμε κανά δευτερόλεπτο, κακό να προσπεράσουμε κάποιον (καλά αυτό, πας για το μεγάλο καζάνι απευθείας, ειδικά στον τερματισμό),
κακό το ένα, κακό το άλλο, θεέ μου, πόσο αμαρτωλός είμαι τελικά.




Το ωραιο ειναι οτι ολοι αυτοι που τρεχουν για τη γιορτη και δεν τους νοιαζει ο χρονος μολις κανουν 1 δυτερολεπτο καλυτερο χρονο,αρχιζουν να πανηγυριζουν σαν τρελοι.
ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕΚΟΡ

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Edited by - stratus on 21/10/2014 18:47:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  18:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συγχαρητήρια...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dim stam
Forum-Runner

Greece


90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  19:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σίγουρα η πολυκοσμία για αυτούς που είναι στο 2ο μπλοκ και πισω δεν βοηθάει για PB ούτε όμως και η διαδρομή προσφέρεται για γρήγορο αγωνα υπάρχουν πιστεύω σίγουρα πολύ καλύτεροι αγωνες για να κάνει κανείς ρεκόρ.

dim stam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  20:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Σάββα, ο Rigelian αναφέρεται στις ανηφόρες της επιστροφής. Επειδή ο gligolos είπε ότι είναι όλο κατηφόρα-και έτσι ο Κώστας είπε ότι έχει τις 2 ανηφορίτσες-Κατεχάκη και Φειδιππίδου.

Άντε, πάλι γυναίκα έβαλε τάξη...!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.





Οκ νομιζα οτι ο Κωστας ελεγε για την παλια, και οχι οτι εκανε διευκρινηση.Δεν πειραζει ομως, κατατοπιστηκαν πιο πολυ τωρα και αυτο εχει σημασια.
Να σου πω την αληθεια κι εγω περσι επειδη πηγα χαλαρα και μιλαγα στην διαδρομη, ουτε που κοιταζα που πηγαιναμε και ουτε ανηφορες καταλαβα, απλα καταλαβα οτι αλλαξε η διαδρομη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Σάββα, ο Rigelian αναφέρεται στις ανηφόρες της επιστροφής. Επειδή ο gligolos είπε ότι είναι όλο κατηφόρα-και έτσι ο Κώστας είπε ότι έχει τις 2 ανηφορίτσες-Κατεχάκη και Φειδιππίδου.

Άντε, πάλι γυναίκα έβαλε τάξη...!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.





Οκ νομιζα οτι ο Κωστας ελεγε για την παλια, και οχι οτι εκανε διευκρινηση.Δεν πειραζει ομως, κατατοπιστηκαν πιο πολυ τωρα και αυτο εχει σημασια.
Να σου πω την αληθεια κι εγω περσι επειδη πηγα χαλαρα και μιλαγα στην διαδρομη, ουτε που κοιταζα που πηγαιναμε και ουτε ανηφορες καταλαβα, απλα καταλαβα οτι αλλαξε η διαδρομη.



Σωστά για τις 2 ανηφορίτσες που λέτε στην επιστροφή παιδιά, τις είχα σχεδόν ξεχάσει, ίσως γιατί είναι αμελητέες μπροστά στο σύνολο της επιστροφής...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GiAle

Όλα μέσα από τα πρώτα μέτρα...... 10 χιλιομετράκια είναι, θα τελειώσουν!

Go hard or go home



Είσαι σίγουρος ??? Μήπως "σε τελειώσουν" αυτά ??? Δεν είναι και ταληράκι....


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

Θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολος αγώνας για ρεκόρ και αυτό γιατί αν και δεν το κυνήγησα καθόλου πέρσι αφού ήμουν σε φάση αποκατάστασης μιας και προερχόμουν από πρόσφατο μαραθάνιο θυμάμαι την τεράστια κατηφόρα στην αρχή που μπορεί να παρασύρει τον οποιονδήποτε σε έναν υπερβολικό ρυθμό από το ξεκίνημα και βέβαια αν δεν βρίσκεται κάποιος στα πρώτα γκρουπ θα αναγκαστεί εξαιτίας της απίστευτης πολυκοσμίας να κάνει συνεχώς ζιγκ ζαγκ και μοιραία να μεταβάλει συνεχώς τον ρυθμό του
αν δεν υπήρχε και η γλυκειά κατηφόρα στο δεύτερο μισό νομίζω θα ήταν ότι χειρότερο για προσωπικό ρεκόρ

τον συγκεκριμένο αγώνα σίγουρα δεν θα τον έβαζα σαν αγώνα-στόχο



Δεν λέω ότι είναι Ο αγώνας για ρεκόρ, όπως είναι πχ το δεκάρι του ΣΔΥΑ, αλλά όχι ότι υπάρχουν και πολλοί άλλοι πιο πρόσφοροι. Αν κανείς σταθεί μπροστά στο μπλοκ του, θα κάνει, λόγω και του συναγωνισμού και της κατηφόρας στο δεύτερο μισό, καλό χρόνο, σε αντίθεση με άλλα δεκάρια όπως Λίμνη Βουλιαγμένης, Χαλάνδρι, Σπέτσες, Δάφνη, Δαφνί, Πανεπιστημιούπολη κ.λπ. με χειρότερες ανηφόρες ή πολλή ζέστη/κρύο λόγω εποχής κ.λπ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GiAle
Forum-Runner

Greece
60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gligoros

Είσαι σίγουρος ??? Μήπως "σε τελειώσουν" αυτά ??? Δεν είναι και ταληράκι....


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>




Ε, κοίτα να δεις που θα τον αρχίσουν ...... "Να κάνεις νεγκατιφ σπλιτ στα πεντάρια", "να πατάς μπροστά και όχι στις φτέρνες", "στα κατηφορικά φύλαξε τα γονατα", "τα τελευταία τρια κάντα σε LT", "τα τελευταία 100μ ξυπόλιτος","τα τελευταία 10μ με τα χέρα ψηλά"....... ε, ας πάει στην ευχή, όλα μέσα και όπου βγει. Ενα εικοσαλεπτάκι κόκκινος θα βγάλει, μετά θα πάει με τα καυσαέρια... Στο τέλος-τέλος (του αγώνα) θα αντιληφθεί ότι παραπάτησε στην αρχή και θα το θυμάτε για τους επόμενους (αγώνες). "Δια βίου μάθηση"!

Φίλε Μπλόφα, "όλα μέσα"!





Go hard or go home
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000