Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 2 καρπούζια σε μία μασχαλη....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/11/2014 :  21:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Spartiatis.  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχοντας κάνει αρκετα καλη προετοιμασία , για τα δικά μου δεδομένα, τους τελευταίους 6 μηνες για να τρέξω τον 4ο κλασσικό μου Μαραθωνιο ελπίζοντας να κάνω κατω απο 4 ωρες. Έτυχαν τα απίστευτα την τελευταία βδομάδα, απο ατυχήματα μεχρι ίωση που με ταλαιπώρησε μεχρι το πρωι πριν σταθώ στην εκκίνηση . Το θεμα ηταν οτι όπως οι περισσότεροι ξέρετε ειχα περίπτερο στην εκθεση , ευχαριστω όλους κι όλους οσους πέρασαν παλιούς αλλα και νέους φίλους συν-δρομείς!, που σήμαινε 3 12ωρα ορθοστασιας! Προσπάθησα να περιορίσω τις επιπτώσεις της φορώντας συμπιεστικα γαμπας αλλα ηταν χωρίς αντίκρισμα. Στήθηκα στην αφετηρία χαρούμενος αλλα με πονοκέφαλο έχοντας πάρει ντεπόν, πήρα δύναμη απο τον Στρατηγό αλλα.... Ξεκινησα στο 6:00 μεχρι το 10χλμ αλλα σιγα σιγα άρχισα να πέφτω στο 25 ήρθε το απρόσμενο αλλα τελικα ηταν αναπόφευκτο, απίστευτες κραμπες στους προσαγωγούς, τα saltsticks δεν μου εκαναν τίποτα, έφτασα αγια παρασκευη σε 3:26 οταν στις προπονήσεις το ειχα χαλαρά κατω απο 3 ωρες! Η ψυχολογία χαλια, ευτυχώς εκεινη την ωρα περνάει φίλος και με τραβάει στο 37 παθαίνω κράμπα στο αριστερό χέρι και δεν μπορω να το λύγισω, τρεχω σαν τον καραγκιόζη! Φτάνω λιγο πριν την ηρωδου του αττικου βλεπω τον Παύλο του μιλάω αλλα έτσι ντυμένος τριαθλητικα με καπέλο και κόκκινομπλε γυαλια δεν με καταλαβαίνει και συνεχίζω, τερμάτιζω 4:49....πήρα το μάθημα μου....τα παντα στη ζωη ειναι θεμα προτεραιοτήτων...όπως και να εχει το χάρηκα ,το ευχαριστήθηκα και πάω για τον 5ο Μαραθωνιο το καλοκαίρι στο Ironman Αυστρίας. Ευχαριστω όλους κι όλες για την υποστηριξη σας!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  21:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφού έχεις χλμετρα στα πόδια σου , δούλεψε το ποδήλατο μέχρι τότε και θα δεις πόσο ωραία θα βγει Δημήτρη στην Αυστρία!

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  00:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αααα, μόνο ο Rigo τα κανει αυτά
άνευ πλάκας τώρα, με 3 μέρες στην εκθεση πηγαινες και για ρεκόρ;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  00:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εδώ δεν κάνουμε τίποτε και δεν βγαίνει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  10:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ούτε εγώ δεν τα κάνω αυτά! Πολλά πολλά μπράβο, πολύ χάρηκα που σε γνώρισα στην έκθεση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  12:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χάρηκα που τα είπαμε έστω και για ένα λεπτό στο σταντ που ήσουν το Σαββάτο!!
Μια από τα ίδια !!! αλλά μιας και το είχα ξανά πάθει !!! φρόντισα από 21,5χιλ (μέχρι εκεί περάσματα για 3ω54'-3ω56' χωρίς ιδιαίτερο κόπο) και μετά να πάω σε γρήγορο περπάτημα όλες τις ανηφόρες ( μιας και η υγρασία που έβγαινε από το οδόστρωμα με καθάρισε) μέχρι και 32χιλ από και πέρα αργό τρεξιματάκη μέχρι τέλος !! γλιτώνοντας της κράμπες μέχρι το 41χιλ εκεί είχα την πρώτη και μετά 41.900 ακριβώς κάτω από αψίδα-σκάλα!!! φτάνοντας τελικά 4ω53' αρκετά πιο ξεκούραστος !!!
Με λίγα λόγια έκανα ένα καλό τουριστικό μαραθώνιο !!!


quote:
Originally posted by Spartiatis

Έχοντας κάνει αρκετα καλη προετοιμασία , για τα δικά μου δεδομένα, τους τελευταίους 6 μηνες για να τρέξω τον 4ο κλασσικό μου Μαραθωνιο ελπίζοντας να κάνω κατω απο 4 ωρες. Έτυχαν τα απίστευτα την τελευταία βδομάδα, απο ατυχήματα μεχρι ίωση που με ταλαιπώρησε μεχρι το πρωι πριν σταθώ στην εκκίνηση . Το θεμα ηταν οτι όπως οι περισσότεροι ξέρετε ειχα περίπτερο στην εκθεση , ευχαριστω όλους κι όλους οσους πέρασαν παλιούς αλλα και νέους φίλους συν-δρομείς!, που σήμαινε 3 12ωρα ορθοστασιας! Προσπάθησα να περιορίσω τις επιπτώσεις της φορώντας συμπιεστικα γαμπας αλλα ηταν χωρίς αντίκρισμα. Στήθηκα στην αφετηρία χαρούμενος αλλα με πονοκέφαλο έχοντας πάρει ντεπόν, πήρα δύναμη απο τον Στρατηγό αλλα.... Ξεκινησα στο 6:00 μεχρι το 10χλμ αλλα σιγα σιγα άρχισα να πέφτω στο 25 ήρθε το απρόσμενο αλλα τελικα ηταν αναπόφευκτο, απίστευτες κραμπες στους προσαγωγούς, τα saltsticks δεν μου εκαναν τίποτα, έφτασα αγια παρασκευη σε 3:26 οταν στις προπονήσεις το ειχα χαλαρά κατω απο 3 ωρες! Η ψυχολογία χαλια, ευτυχώς εκεινη την ωρα περνάει φίλος και με τραβάει στο 37 παθαίνω κράμπα στο αριστερό χέρι και δεν μπορω να το λύγισω, τρεχω σαν τον καραγκιόζη! Φτάνω λιγο πριν την ηρωδου του αττικου βλεπω τον Παύλο του μιλάω αλλα έτσι ντυμένος τριαθλητικα με καπέλο και κόκκινομπλε γυαλια δεν με καταλαβαίνει και συνεχίζω, τερμάτιζω 4:49....πήρα το μάθημα μου....τα παντα στη ζωη ειναι θεμα προτεραιοτήτων...όπως και να εχει το χάρηκα ,το ευχαριστήθηκα και πάω για τον 5ο Μαραθωνιο το καλοκαίρι στο Ironman Αυστρίας. Ευχαριστω όλους κι όλες για την υποστηριξη σας!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000